FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 292, 293, 294 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 23-12-2010, 17:07   

Cytat:
Wyznaczniki: może być samurajskie, nie może być za nudne, dość tych żałosnych intryg, romansów, haremów i ecchi. Szukam jakiejś dobrej rozpierduchy z dobrym podkładem mentalnym.

Dobry podkład mentalny tzn klimat lekki i optymistyczny + sympatyczni bohaterowie?
Może Heroman, nie jest to samurajskie tylko amerykańsko-superbohaterskie-familine. Rozkręca się po 3-4 odcinkach (choć nie są one złe, tylko w pierwszych 3 brak wyzwań a do 4 pokazują jaki jest zestaw mocy i na bohatera można narzekać, ale się rozkręca), intryg skomplikowanych tam nie ma, romans jest jeden między główną postacią męską i żeńską będąc czystym od wszelkich trójkątów i innych, ecchi brak. Fabuła jest prosta ale dobrze opowiedziana.

Jeżeli zaś chcemy czegoś ostrego to New Getter Robo, ma nawet trochę samurajów. Romansu brak, bohaterowie to zaś psychiczni wariaci wykonujący psychicznie zwariowane rzeczy (masz tu głównego). Choć jest krwawo i ostro. Właściwie dowolna OVA Gettera jest taka.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
amazinhaki Płeć:Mężczyzna
Psiho


Dołączył: 23 Gru 2010
Status: offline
PostWysłany: 23-12-2010, 18:56   

zna ktoś może jakieś interesujące i w miarę poważne anime z ładną kreską? coś na wzór death note. Aha i ważne, aby ilość odcinków spokojnie przekraczała 20 :) jakoś ciężko rozstawać mi się z bohaterami... gdyby tak jeszcze tytuły były mniej znane (te bardziej powszechne już nie są mi obce) to będę bardzo wdzięczny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pilaf Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 23-12-2010, 19:18   

Dead Note i poważne i dużo odcinków hmm.. może Monster albo coś z serii Phantom, Darker Than Black wyszły chyba aż 2 części, Noir też mi się coś kojarzy w tym klimacie..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-12-2010, 19:53   

Amazinhaki, masz spore wymagania. Z tym , że ja nie bardzo rozróżniam "ładną kreskę". Każdemu podoba się co innego wszakże. Geath Note zawsze przywiewa ze sobą Darker Than Black i Code Gaes, zakładam, że tytuły znane jak i pewnie Ergo Proxy.
Ja zawsze polecam Gonza, oni fajne mroki tworzą. A Last Exile, Trinity Blood i Solty Rei, dały by się chyba nawet wepchnąć do jednego universu. Wolf's Rain ma fajną kreskę i 30 epków. Black Lagoon ma ciekawy design postaci.

Z zupełnie innego nurtu jest mój absolutny debeściak Haibane Renmei. Kreska jest zdecydowanie piękna i dopracowana, ale przede wszystkim dopasowana do pogody :]. W mroźny, słoneczny, jesienny poranek jest kompletnie inna niż przez długie letnie dni lub burzowe noce. Jest może trochę za krótkie, to fakt.

Darker Than Black wyszły chyba nawet 3 części :P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Goso Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 23-12-2010, 20:10   

Amazinhaki, po za tym co już wyżej wymienili to o coś podobnego do Death Note'a ciężko, ale jeśli idzie o interesujące, poważne anime z ładną kreską to może Terra e..., Texhnolyze czy dłuższa Nana jeśli nie lubisz się rozstawać z bohaterami.

Cytat:
Darker Than Black wyszły chyba nawet 3 części :P

Konkretnie to 2 serie TV, 1 OVA i 1 Special, jeśli się mnie pamięć nie myli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mustafa
Gość
PostWysłany: 23-12-2010, 21:05   

Co do Texhnolyze to się zgodze,ja dorzuciłbym jeszcze :
Bakemonogatari-poważne w troche inny sposób(generalnie stylizowane na komedie ale i tak polecam ,na pewno dziwne i z ładną kreską i tłami,w pewnym sensie schizujące),
Kara no Kyoukai: The Garden of Sinners(ładna kreska na pewno a do komedii nie należy),
Kurau: Phantom Memory(wg mnie jedna z lepszych serii ,co do kreski to juz zalezy co kto lubi),
Bounen no Xam'd(mechopodobne stworzenia ,w tle pytania o sens istnienia),
Rurouni Kenshin: Tsuioku Hen(poważne i to bardzo +hektolitry krwi),
RahXephon(tu trzeba obejrzeć żeby określić klimat),durarara...
Jeszcze pare bym napisał ale wychodze do roboty,mam nadzieje ze coś przypasuje mimo pospolitości tytułów.
Powrót do góry
Admor
Gość
PostWysłany: 23-12-2010, 23:25   

Gamer2002 napisał/a:
Cytat:
Wyznaczniki: może być samurajskie, nie może być za nudne, dość tych żałosnych intryg, romansów, haremów i ecchi. Szukam jakiejś dobrej rozpierduchy z dobrym podkładem mentalnym.

Dobry podkład mentalny tzn klimat lekki i optymistyczny + sympatyczni bohaterowie?
Może Heroman, nie jest to samurajskie tylko amerykańsko-superbohaterskie-familine. Rozkręca się po 3-4 odcinkach (choć nie są one złe, tylko w pierwszych 3 brak wyzwań a do 4 pokazują jaki jest zestaw mocy i na bohatera można narzekać, ale się rozkręca), intryg skomplikowanych tam nie ma, romans jest jeden między główną postacią męską i żeńską będąc czystym od wszelkich trójkątów i innych, ecchi brak. Fabuła jest prosta ale dobrze opowiedziana.

Jeżeli zaś chcemy czegoś ostrego to New Getter Robo, ma nawet trochę samurajów. Romansu brak, bohaterowie to zaś psychiczni wariaci wykonujący psychicznie zwariowane rzeczy (masz tu głównego). Choć jest krwawo i ostro. Właściwie dowolna OVA Gettera jest taka.

Texhnolyze! To jest to! Kurau: Phantom Memory też brzmi świetnie! Zaraz sobie w 1080p znajdę i będzie co oglądać :} Dzięki za informację.
Powrót do góry
mustafa
Gość
PostWysłany: 24-12-2010, 05:19   

Mozna też uwzględnić Ga-Rei -Zero- moze sie przyda.
Powrót do góry
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 24-12-2010, 15:09   

Jako że ostatnio odezwał się mój wewnętrzny piroman, chciałem spytać o jakieś anime gdzie spalają kogoś żywcem. Niekoniecznie jacyś źli i niedobrzy panowie, którzy robią to z premedytacją, ale mogą być też ofiary pożaru albo coś. Z tych co widziałem (i o ile mnie pamięć nie myli), to Tekkonkinkreet, gdzie jednemu komuś wylali na łeb benzynę i podpalili. No i w Higurashi jest o panience którą spalają w beczce, ale nigdy tego nie pokazują.
Spoiler: pokaż / ukryj
Tak, wiem że jej nie spalają wcale, ale chciałem uniknąć spoilera. Ej...

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 24-12-2010, 15:14   

Witch Hunter Robin, główna bohaterka posługuje się ogniem i zdarza się jej go użyć na innej osobie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 24-12-2010, 15:22   

Wygląda ciekawie. Dziękuję Moshi.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
pilaf Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 24-12-2010, 15:36   

Znacie jakieś anime, może być seria jak i film z motywem politycznym ?
Coś powiedzmy jak w Ghost in the Shell.
Chodzi o to żeby fabuła się wokół tych aspektów kręciła a nie była z tego tylko namiastka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 24-12-2010, 18:31   

Patlabor 2. Jak na anime, polityki jest tam sporo (tzn. nie ma jej wiele, ale jest wyraźnie widoczna). Ogólnie polityki w anime raczej nie znajdziesz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-12-2010, 18:43   

Coś mi świta, że w Armitage III jest polityka. Taka wielka na dwie planety :P i za razem spalają cyborgi na stosie. Kuragehime z powodów genealogicznych głównego bohatera, jak i polityki lokalnej redystrybucji terenów mieszkalnych. I to jest wszystko co mi przychodzi do głowy natychmiast. jak sobie pomyślę , może będzie więcej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 24-12-2010, 20:05   

Jedyne serie z mocnymi elementami politycznymi to w zasadzie "Legend of Galactic Heroes" (głównie wojenne, ale wojna rozumiana jest tu jako "polityka realizowana innymi środkami" nie zaś okazja do zmagania się nastolatków w mechach) oraz "Tytania" (choć tu wątki przygodowe psują przyjemność oglądania).

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 293 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 292, 293, 294 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group