FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-03-2009, 15:49   

To ułatwia sprawę. Ayakashi, Mononoke i Higurashi no Naku Koro ni to najlepsze pozycje w tej kategorii jakie przychodzą mi do głowy. Warte polecenia jest też Yami no Matsuei, choć jest lżejsze niż te poprzednie.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2009, 18:39   

Cytat:
IMO recenzja główna bardzo dobra :P


Sorrka moshi_moshi! Nie miałem na myśli, że recenzja jest zła, tylko że nie jest "dobra", to znaczy pochlebna w stosunku do anime! Chodziło mi o to, że się z twoją oceną nie zgadzam, a nie z konstrukcją, formą czy jakością twojej recenzji. Przepraszam za to, jeśli uraziłem. :D :D :P

Cytat:
Tym razem chciałbym oglądnąć jakiegoś horrora, coś przygodowego z odrobiną fantastyki


Zero, ok. To ja polecam Kosetsu Hyaku Monogatari, czyli horror/fantasy. Kanojo no Omoide czyli horror/S.F. i Night Head Genesis. To dobre horrory (zresztą oceny ponad 8) i bardzo zróżnicowane. Polecam taki zestaw horrorów oprócz tego naturalnie co polecił Costly, czyli najlepiej oceniane horrory, aczkolwiek przez związek z japońską kulturą (vide Mononoke) troszkę trudne do zrozumienia albo pełnego odebrania.



PS> Perfect Blue to w sumie też horror gatunkowy, choć ja bym go bardziej pod mocny thriller podpiął, ale możesz spróbować

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 02-03-2009, 20:11   

Mitsurugi napisał/a:
Sorrka moshi_moshi! Nie miałem na myśli, że recenzja jest zła, tylko że nie jest "dobra", to znaczy pochlebna w stosunku do anime! Chodziło mi o to, że się z twoją oceną nie zgadzam, a nie z konstrukcją, formą czy jakością twojej recenzji. Przepraszam za to, jeśli uraziłem. :D :D :P

Wiem, wiem, spokojnie, po prostu rozbawiło mnie to stwierdzenie :D Absolutnie nie czuję się urażona :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zero Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2009, 20:57   

Costly, słyszałem, że "Higurashi no Naku Koro ni" jest bardzo głupim anime(tak przynajmniej uważa mój brat)... :(
Mononoke nie będę oglądał, bo nazwa przypomina mi inne anime i od razu chciałbym je oglądnąć... pokusa ?

Mitsurugi, myślę, że to wybiorę: Night Head Genesis- kumpel oglądał i powiedział, że jest godnym uwagi... :)


Jeszcze jedno... chciałbym, abyście mi polecili anime podobne do Spice and Wolf... :) Nie wiem dlaczego, ale Shingetsutan Tsukihime wydaje się byś podobnym... :)

Mimo wszystko, dziękuję Wam za pomoc... :)



E to...
Death Note- czy jest jakieś anime podobne do tego ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2009, 21:13   

Zero napisał/a:
Costly, słyszałem, że "Higurashi no Naku Koro ni" jest bardzo głupim anime(tak przynajmniej uważa mój brat)... :(
Mononoke nie będę oglądał, bo nazwa przypomina mi inne anime i od razu chciałbym je oglądnąć... pokusa ?

nie, nie jest głupie ;] brat zapewne zakonczyl ogladanie po paru odcinkach - to trzeba cale obejrzec ;] jedna z lepszych serii.

co do mononokie - z Hime to nie ma raczej nic wspólnego ;] bardziej z Mushishi .

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-03-2009, 21:20   

Zero napisał/a:
Costly, słyszałem, że "Higurashi no Naku Koro ni" jest bardzo głupim anime(tak przynajmniej uważa mój brat)... :(


Kwestia gustu. Mogę powiedzieć, że porażająca ilość osób ocenia je jednak bardzo wysoko i jest uznawane za pozycje kultową przez wielu. Co nie zmienia faktu, że zawsze się znajdą ludzie, którym się nie spodoba. Jak twojemu bratu choćby. To dotyczy każdej pozycji którą ktoś ci tutaj poleca, nie ma anime, które spodoba się każdemu. Natomiast myślę, że warto dać szanse Higurashi, te wszystkie pozytywne oceny nie biorą się z kosmosu.

Zero napisał/a:
Jeszcze jedno... chciałbym, abyście mi polecili anime podobne do Spice and Wolf... :) Nie wiem dlaczego, ale Shingetsutan Tsukihime wydaje się byś podobnym... :)


A i owszem, są na pewnym poziomie bardzo podobne, masz dobre oko. Choć w Shingetsutan bohater jest uczniem, to rozgarniętym i stosunkowo dorosłym. Pozostałe postacie widziane na pierwszym planie w obu przypadkach są dorosłe i bardzo wyraźne odbija się to na relacjach między nimi (które rozwijają się bardzo naturalnie), jak i na wydarzeniach zachodzących na ekranie. Obie mają też lekki nastrój (tak, Shingetsutan też, wbrew pozorom), ale przy tym nie muszą uciekać w komedie czy banały, utrzymują pewną powagę. Utrzymane są w spokojnym tempie, dając akcji rozwijać się naturalnie i bez przeskoków, dzięki czemu bardzo przyjemnie śledzi się wydarzenia. A przy tym obie mają nutkę baśni w sobie.

Problem w tym, że ciężko mi odnaleźć podobną serie - a szkoda. Sam nie widziałem, ale znajomy mówi mi, że podobne do tego jest Kara no Kyoukai (nie ma recenzji na tanuki). Sam za bardzo pomysłów nie mam. Sporo podobnych cech ma Kure-nai, ale są też pewne różnice. Seirei no Morobito także może się nadać, podobna sytuacja jak wyżej (w obu seriach chodzi głównie o wiek bohaterów, pojawia się wątek wychowywania młodszego przez starsze). Nie przychodzi mi teraz do głowy nic innego w tym guście, najwyżej dodam potem.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zero Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2009, 21:29   

Costly napisał/a:
Kwestia gustu. Mogę powiedzieć, że porażająca ilość osób ocenia je jednak bardzo wysoko i jest uznawane za pozycje kultową przez wielu. Co nie zmienia faktu, że zawsze się znajdą ludzie, którym się nie spodoba. Jak twojemu bratu choćby. To dotyczy każdej pozycji którą ktoś ci tutaj poleca, nie ma anime, które spodoba się każdemu. Natomiast myślę, że warto dać szanse Higurashi, te wszystkie pozytywne oceny nie biorą się z kosmosu.



Myślę, że oglądnę Higurashi-jeżeli oglądnę parę odcinków, to będę musiał oglądnąć końcówkę, więc kolejne anime zaliczę... :))

Kure-nai- słyszałem o tym anime parę dobrych słów, aczkolwiek nie zamierzałem go oglądać, nie wiem dlaczego...

Seirei no Morobito- czytałem o tym anime, myślę, że ma to "coś" i mi się spodoba, ale tymczasem oglądnę Night Head Genesis, Mitsurugi napisał, że jest w tym horror, ale oglądając go, uważam, że jest to dramat... :)

Mimo wszystko, arigato Costly.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-03-2009, 21:47   

Jeżeli chodzi o Tsukihime i Spice and Wolf...

Tsukihime skupia się w dużym stopniu na dość kulawych wątkach nadnaturalnych i przy tym jest potwornie nudne. Owszem, na pewno znajdą (i nie jest ich tak znowu mało) się osoby, którym się spodoba, to jednak poza tym, że para głównych bohaterów to człowiek + inne stwożenie i rozwija się między nimi _jakaś_ relacja to w zasadzie jedyny wspólny punkty tych anime.

Shingtsutan Tsukihime to jedno z niewielu anime, które mi się autentycznie nie podobało, jego błędy i niedociągnięcia wyjątkowo mnie raziły, a całość znudziła. Natomiast Spice and Wolf uważam za świetną pozycję, pełną ciepła, uroku i realizmu w relacjach między bohaterami, czego zdecydowanie nie znalazłem w Tsukihime. Chcesz to spróbuj, jest krótkie więc obejrzenie całości nie jest jakąś straszną męczarnią...

A jeżeli chodzi o Higurashi, to na pewno jest specyficzne i nie każdemu musi się podobać. Jeżeli z doświadczenia wiesz, że gust Twojego brata pokrywa się z Twoim, to i w tym przypadku może być podobnie. Jeżeli jednak nie zawsze tak jest, to spróbuj, może Ty w Higurashi znajdziesz dla siebie to coś, czego brak odrzucił od tego anime brata ;)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zero Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2009, 21:53   

Vodh, Spice and Wolf'a oglądałem miesiąc temu, Tsukihime skończyłem dzisiaj... :))

Mój gust jest inny, niż brata... ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2009, 22:13   

Cytat:
Mitsurugi napisał, że jest w tym horror, ale oglądając go, uważam, że jest to dramat... :)


Wiesz, gatunkowo jest to horror, ale, tak jak napisałem w przykładzie Perfect Blue, odbiór gatunku zależy od odbiorcy. Jeden uzna, że pseudo horror to bardziej thriller a inny o np. słabszych nerwach lub innych gustach, uzna, że jakiś mocny thriller albo nawet kryminał to jak najbardziej pełnokrwisty horror. Rzecz ta ma się tak samo ze wszystkimi gatunkami. To, że twórcy napisali, że gatunek jest taki a nie inny, nie znaczy, że odbiorcy odbiorą to w taki sposób, lub, że im to wyjdzie (vide nieszczęsny Chaos;Head np.).

A jeśli chodzi o anime typu Spice and Wolf to naprawdę nie mam pomysłu dobrego, ponieważ motyw przewodni tego anime, specyfika jego tematyki i konstrukcji jest na tyle unikatowa, że nie znajdziesz drugiego takiego. Może coś z fantasy/przygodowe, bo SaW jest, o ile pamiętam, z tych gatunków. Tutaj może: Scrapped Princess, Mahou Senshi Louie, Utawarerumono, Inuyasha, Shounen Onmyouji.

Ale mówię, są to anime pasujące do SaW gatunkowo. Według mnie drugiego takiego nie znajdziesz. Jest w tym minus, ale powiedzmy sobie szczerze, dlatego Spice and Wolf jest takie dobre :P

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Lares Płeć:Mężczyzna
Palladyn


Dołączył: 16 Maj 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-03-2009, 20:20   

Czy ktos może zna jakieś anime romans z tomboyish girl ??:P Nie chodzi mi tu o postacie drugoplanowe tylko romans między taką dziewczyną a chłopakiem. ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8819462
reven1010 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-03-2009, 23:06   

Witam, mam OGROMNĄ prośbę, obejrzałem już masę anime i teraz jestem w kropce, nie wiem co ogladać. Byłbym ogromnie wdzięczny za jakiekolwiek sugestie dotyczące anime. Najbardziej mnie interesują gatunki romans/drama/ecchi/school life. Ale nie pogardzę też jakimiś perełkami typu Bleach. Z góry dziekuję.

P.S Jeśli ktoś może zaproponować coś typu Zero No Tsukaima to chyba wyskoczę z siebie ze szczęścia ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 04-03-2009, 23:52   

Romans, dramat, ecchi, school life, najlepiej coś podobnego do ZnT albo ee...perełki typu Bleach. To jest chyba to co jenoty mają na myśli mówiąc "zuo".

Tak po kolei, bardziej w stronę ecchi i/lub School Life: Nagasarete Airantou, Onegai Teacher, Onegai Twins, Final Approach, Seto no Hanayome, Ai Yori Aoshi, Special A, School Rumble.

Idąc bardziej w stronę romans i/lub dramat: Myself:Yourself, Kanon 2006, Air, Clannad, Gift.

Może jeszcze dodam Negima!?, która do ZnT pod pewnym względami faktycznie jest podobna i Inuyasha, która z grubsza pasować będzie pod określenie "perełki w stylu Bleacha".

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-03-2009, 00:33   

Lares napisał/a:
Czy ktos może zna jakieś anime romans z tomboyish girl ??:P Nie chodzi mi tu o postacie drugoplanowe tylko romans między taką dziewczyną a chłopakiem. ;]

Video Girl Ai (manga bardziej mi przypadla do gustu, niż ekranizacja) i do pewnego stopnia Suzuka (choć to w większym stopniu typ sportowy dziewczyny).

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-03-2009, 01:49   

Skoro video girl ai to i dna2 :] "romans" na podobnym poziomie a i ta rozbijaka czasowa niezły tobmoj.
Poza tym zdecydowanie babochłopskie zachowania w połączeniu z pseudo romantycznymi można odnaleźć w ranma 1/2, sumomo momomo i Tenshi na Konamaiki. A zdecydowanie najlepszy tombojski romans ostatnich lat to toradora w którym Tiga niepozorna licealistka potrafi sterroryzować całą szkołę lub dosłownie pobić się z kimś. Z tym że Tiga ma tylko charakter babohłopski z wyglądu jest po prostu mała i płaska :] za to ze spojrzeniem tygrysa.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 32 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group