FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-03-2009, 11:16   

Lares napisał/a:
Czy ktos może zna jakieś anime romans z tomboyish girl ??:P Nie chodzi mi tu o postacie drugoplanowe tylko romans między taką dziewczyną a chłopakiem. ;]

Oczywiście - Ranma 1/2 , klasyczniejszej chłopczycy niż Akane próżno szukać. Do tego Kashimashi choć tam mamy romans tomboya z facetem zamienionym w kobietę. Dorzuciłbym jeszcze Lady Oscar Serii stricte yuri, takich jak choćby Utena nie podaję, bo tam damsko-męskich romansów raczej nie ma.
Przejdź na dół
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2009, 14:30   

Słuchajcie, szukam sobie jakiegoś bardzo dobrego anime akcji, wciągającego i oryginalnego. Coś podobnego może do Darker than Black, czyli z jakimiś motywami nadprzyrodzonymi i supermocami. Zrozumiem, jeśli nie macie pomysłu, bo to specyficzne anime, ale wtedy podajcie po prostu np po 2 tytułu najlepszych według was anime akcji (może być z każdymi elementami-krym/horror/dram itp.). Dzięki wielkie z góry



PS. Code Geass i Hellsing odpuście sobie od razu, bo to każdy już chyba widział :P

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 05-03-2009, 14:39   

Może Death Note

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2009, 14:53   

:D :P Widziałem Death Note.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2009, 14:55   

Mitsurugi :

Cowboy Bebop ;] BAE ;]
Baccano!
Ghost in the Shell (choć mnie osobiście kompletnie nie przypadł do gustu ... )

Night Head Genesis
- ale to IMO bardzo przeciętna seria .. niemniej da sie obejrzeć ;)

z klasyków : np. Akira , Battle Angel Alita ;]

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2009, 15:03   

Cytat:
Słuchajcie, szukam sobie jakiegoś bardzo dobrego anime akcji, wciągającego i oryginalnego. Coś podobnego może do Darker than Black, czyli z jakimiś motywami nadprzyrodzonymi i supermocami.


Z animców widzianych przeze mnie, które w jakiś sposób pasowałyby do kryteriów, a mi osobiście bardzo się podobały:

Tengen Toppa Gurren Lagann - w sumie najmniej pasuje do opisu, ale ta seria ma coś w sobie, że trudno się oderwać od monitora.

Witch hunter Robin - jedno z pierwszych anime jakie widziałem (nie licząc klasyków np. z tv), do dzisiaj pamiętam o co w tym wszystkim chodziło i nadal twierdzę, że to interesująca seria jest.

Wolf's Rain - oglądałem dawno temu, ale z tego co pamiętam, wrażenia jak najbardziej pozytywne.

X tv - klimacik made by Clamp w najlepszym wydaniu.

Praktycznie każdy tytuł z innej parafii, a nuż może jednak czegoś nie widziałeś ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2009, 15:43   

Chemik- no właśnie za Baccano! myślałem się zabrać jutro, więc skoro polecasz jako podobną pod pewnymi względami tematykę do DtB to dam mu shota. Resztę znam, albo jeśli to cyberpunk, to nie trawię (nienawidzę cyborgów itp.)

Paweł- no, rzeczywiście, Witch hunter Robin nie oglądałem, a po recenzji myślę, że może warto.

Dzięki wielkie wam.


Mam też drugą sprawę. Skończyłem sobie właśnie grać na moim X360 w Ninja Gaiden 2 i właśnie nabrałem ochoty na jakieś anime o samurajach, ninjach i wojownikach :D :P :] . Ogólnie nigdy nie lubiłem tej tematyki, ale gra narobiła mi smaczku, więc może polecicie najlepsze anime z tych gatunków? Ten gatunek to dla mnie raczej nieprzebyta dżungla bo do tej pory nie interesował mnie ten rodzaj anime,

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-03-2009, 15:50   

Mitsurugi - Basilisk powinien być jak znalazł.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Elfen_Lied Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2009, 16:10   

Mógł by ktoś polecić jakieś anime z gatunku Komedia, akcja, romans, ecchi? I żeby było trzymające w napięciu :P Fajnie by było jak by miało 12 lub mniej odcinków chociaż te dłuższe też mogą być. Luźne i przyjemne. Coś w stylu Ikkitousen lub Sekirei. Byle bez dramatu bo ja potem doły łapię a tera się trzeba na szkole skupić a nie na dołach. :D

_________________
Moje życzenia są piękne jak marzenia, lecz moje marzenia są nie do spełnienia...
Higurashi no Naku Koro ni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-03-2009, 16:26   

Costly napisał/a:
Romans, dramat, ecchi, school life, najlepiej coś podobnego do ZnT albo ee...perełki typu Bleach. To jest chyba to co jenoty mają na myśli mówiąc "zuo".


Niet. Zuo to... no właśnie, zuo. Zazwyczaj ironiczne, czasami prześmiewcze. Niemniej jednak anime będące badziewiem jest badziewiem, a nie zuem.

Elfen_Lied napisał/a:
Mógł by ktoś polecić jakieś anime z gatunku Komedia, akcja, romans, ecchi? I żeby było trzymające w napięciu


Nogizaka Haruka no Himitsu, choć nie mam pojęcia co rozumiesz przez trzymanie w napięciu.

Mitsurugi, chodzi Ci o anime z walką jako lejtmotywem, tak? Jesli możesz, to sprecyzuj - serie wojenne, shounenówki (bo one głównie tu wpadają), rzeczy w stylu Berserka (mroczny klimat, poczucie zagrożenia), czy coś jeszcze innego? Bo pod hasło "walka" podpada masa rzeczy.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 05-03-2009, 16:45   

Mitsurugi napisał/a:
Mam też drugą sprawę. Skończyłem sobie właśnie grać na moim X360 w Ninja Gaiden 2 i właśnie nabrałem ochoty na jakieś anime o samurajach, ninjach i wojownikach :D :P :] . Ogólnie nigdy nie lubiłem tej tematyki, ale gra narobiła mi smaczku, więc może polecicie najlepsze anime z tych gatunków? Ten gatunek to dla mnie raczej nieprzebyta dżungla bo do tej pory nie interesował mnie ten rodzaj anime,


Na początek możesz spróbować czegoś lżejszego - Peacemaker Kurogane, Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto, Kenshin (nie oglądałam), Samurai Champloo, Sword of the Stranger. Z rzeczy trochę mocniejszych - Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Samurai 7 (dobrze znać oryginał), Shigurui (bardzo krwawe i mroczne), Hakkenden: Legend of the Dog Warriors.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2009, 16:46   

Morg napisał/a:

Choć nie mam pojęcia co rozumiesz przez trzymanie w napięciu.


Jakbyś obejrzał Sekirei to byś wiedział :P

Jedyne co mi przychodzi do głowy to Mai Otome i może Chobits, aczkolwiek to są bardzo lekkie pod względem ecchi serie, z Sekireiem nie mają dużo wspólnego.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-03-2009, 18:22   

Dobra teraz ja ładnie was poproszę :]
Polećcie coś na urodzinki i łikenda.
Moje wytyczne to:
1. Seria nie kierowana do dzieci i młodzieży ale też nie schabik. Coś adresowane do dojrzałego widza.
2. Akcja wciągająca, długa i nieprzewidywalna. Trzymająca widza ekranu poprzez zaciekawienie fabułą a nie elementami garderoby.
3. Szkic postaci najlepiej klasyczny bez doklejanych dyń arbuzów czy choćby grejpfrutów (tak chodzi o tę część ciała). Kadrowane centralnie na postaci nie z poziomu szczura. Mile widziane częste zmiany wyglądu bohaterów i przedmiotowe traktowanie ubioru czyli wielkie nie niezniszczalnym ubraniom których nieskończona ilość klonów znajduje się w szafie.
4. Zróżnicowanie płci i wieku postaci od dzieci do staruszków.
5. Możliwie mała ilość lub brak scen i podtekstów xxx.
6. Nie powtarzać po mojej liście obejrzanych :].
Bardzo uprzejmie proszę polećcie coś w obojętnym gatunku od sf przez okruchy życia do fantazy. Będę bardzo wdzięczny.

I jeszcze jedno ma to być zamknięta całość z początkiem i wyraźnym końcem.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 05-03-2009, 18:29   

Kokodin, może Kaze no Yojimbo - http://anime.tanuki.pl/strony/anime/275-kaze-no-yojimbo/rec/271 ?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-03-2009, 18:38   

Wiem, prawdopodobnie powtarzam się. Legend of the Galactic Heroes.

kokodin napisał/a:
1. Seria nie kierowana do dzieci i młodzieży ale też nie schabik. Coś adresowane do dojrzałego widza.


Epicka, wielowątkowa i wciągająca saga o starciu dwóch mocarstw. Raczej spełnia.

kokodin napisał/a:
2. Akcja wciągająca, długa i nieprzewidywalna. Trzymająca widza ekranu poprzez zaciekawienie fabułą a nie elementami garderoby.


Spełnia. Fabuła nie raz, nie dwa zakręca w nieprzewidzianym kierunku, a całość jest spójna, sensowna i logiczna. Co do długości - 110 odcinków.

kokodin napisał/a:
3. Szkic postaci najlepiej klasyczny bez doklejanych dyń arbuzów czy choćby grejpfrutów (tak chodzi o tę część ciała). Kadrowane centralnie na postaci nie z poziomu szczura. Mile widziane częste zmiany wyglądu bohaterów i przedmiotowe traktowanie ubioru czyli wielkie nie niezniszczalnym ubraniom których nieskończona ilość klonów znajduje się w szafie.


Spełnia. Postacie narysowane są realistycznie, kreska jest bardzo stylowa. Fanserwisu nie stwierdzono w żadnej (tak - dosłownie żadnej) postaci. Co do ubrań - zmieniają się te codzienne (bo trudno, żeby uniformy), ale głównie u pań (z drugiej strony nie licz na zmianę ubrania w każdym odcinku - seria ma ich w końcu 110 - zmieniają się co jakiś czas). Panowie - jako że zazwyczaj są żołnierzami - większość czasu spędzają w mundurze (chociaż ten się oczywiście w miarę awansów trochę zmienia).

kokodin napisał/a:
4. Zróżnicowanie płci i wieku postaci od dzieci do staruszków.


Nie da się ukryć, że owszem - przekrój wieku bohaterów to od kilkunastu lat (nie liczę przedmiotowych dla fabuły Erwina Josepha i jego następczyni na tronie), do starców chodzących o lasce.

kokodin napisał/a:
5. Możliwie mała ilość lub brak scen i podtekstów xxx.


Spełnia. Jak pisałem wyżej - fanserwisu brak. Jest owszem jedna chwila, gdzie wiemy, że bohaterowie ze sobą spali, ale po pierwsze to nie podtekst, tylko fakt, a dwa, to to, że "sceny" jako takiej nie ma.

kokodin napisał/a:
6. Nie powtarzać po mojej liście obejrzanych :].


Z tego co sprawdzałem, to spełnia.

kokodin napisał/a:
Bardzo uprzejmie proszę polećcie coś w obojętnym gatunku od sf przez okruchy życia do fantazy. Będę bardzo wdzięczny.


Spełnia. Space Opera chyba może być, nie?

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 33 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group