FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 313, 314, 315 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 11-02-2011, 03:00   

Loko napisał/a:
Konkretniejsza: seria podobna do Diebustera. Chodzi raczej o klimat i styl, niż tematykę/gatunki (czyli niekoniecznie mechy i sci-fi). Znajdzie się coś?

hmm... nie wiem, czy ktoś robił to podobnie do Gainaxu...
Zawsze możesz zobaczyć Gunbustera, ale to tylko 3 ova.

Sam nie wiem, może Big O. Ale Big O nie jest skonstruowany w ten sam sposób. Humor ma bardziej wysublimowany i bazuje na interakcjach pomiędzy dość dziwacznymi postaciami. R. Dorothy grająca na fortepianie Run Down na pobudkę zdecydowanie wymiata. Ale chyba w większości to dość poważna historia (nie mylić z realistyczną).

A wspomniane Planetes to fajna komediowa obyczajówka z elementami SF. Jest miejsce na fazę i jest miejsce na poważną historię. Również warto zobaczyć.

No, ale jeśli chcemy fazę to zawsze jest Gintama. Ale Gintama ma troszkę więcej niż 26 odcinków.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-02-2011, 03:17   

JJ napisał/a:
Kurczak, ty może prowokuj do przemyśleń i dyskusji w innym temacie? Ten mimo wszystko jest od polecanek ;)

Mam ochotę na obejrzenie animca nie z ostatnich sezonów, postanowiłem się zdać na gust jenotów/czegokolwiek co tam pod kotatsu się gnieździ. Prośby są dwie:

Ogólniejsza: seria która po prostu łatwo wchodzi i daje się oglądać ciągiem, czyli:
- 24/13 odcinków
- konkretna, ciągła fabuła, ew. kilka konkretnych "łuków" po kolei, bez sztucznego przeciągania
- dzieje się dużo i jest to w miarę równomiernie rozłożone po całej serii (czyli - fabuła nie staje w miejscu, COŚ dzieje się w każdym odcinku)
- postaci raczej dające się polubić niż guembokie, wielowymiarowe etc.
- ładna kreska i animacja
Gatunek absolutnie dowolny.

Konkretniejsza: seria podobna do Diebustera. Chodzi raczej o klimat i styl, niż tematykę/gatunki (czyli niekoniecznie mechy i sci-fi). Znajdzie się coś?


Giant Robo
Shin Mazinger, choć on potrzebuje trochę czasu by się rozkręcić.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jam
Gość
PostWysłany: 12-02-2011, 11:21   

Witam jakie anime polecacie najlepiej o sztukach walki lub o jakis muper mocach jakies fantazy obejrzalem juz Kenichi tengu tenge , samurai 7 i ine ktorych nazw nie pamietam ale co polecacie
Powrót do góry
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 12-02-2011, 11:29   

"Podręcznik gramatyki i ortografii języka polskiego". Porywająca seria, która sprawi, że twoje życie już nigdy nie będzie takim jak poprzednio.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Axiomus
Gość
PostWysłany: 12-02-2011, 11:43   

Witam

Kokodin dzięki za wskazówki na pewno je łyknę 
Też poszukuje z tematu tworzenia bóstwa przez ludzi lub bóstwo tworzy świat dla siebie
Np.: RaXephon, Neon Genesis Evangelion, Ergo Proxy, Berserk

Pozdrawiam
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-02-2011, 12:43   

W sumie kompletnie inne podejście do tematu masz w Kamichu, Wagaya no Oinari-sama, Spice and Wolf, lub Kannagi. Klasyka gatunku było by Ah My Godess a tytułem ambitnym Spirited Away "Bóstwo tworzy świat dla siebie" było by tez elementem Haibane Renmei. Wiem, że podane wyżej tytuły są raczej mroczne, natomiast moje raczej z tej jasnej strony, ale obejmują świetnie drugi koniec tematu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
LooQ Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2010
Skąd: Marynino
Status: offline
PostWysłany: 12-02-2011, 13:45   

@Jam
W tej kategorii polecam ci: Bakemonogatari ciekawe anime z elementami fantastyki i romansu, Shiguri nadzwyczaj silni samuraje, Devil may cry anime oparte na grze pod tym samym tytułem, Bleach jedno z moich ulubionych anime, niestety spory tasiemiec, Angel Beats! nowe, bardzo fajne anime o "życiu po życiu".
@Edit: Muszę dodać, że Bakemonogatari i Angel Beats! nie są w 100% oparte o walkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10310615
Rivellien
Gość
PostWysłany: 12-02-2011, 21:13   

Szukam anime w którym na początku nie do końca wiadomo o co chodzi. Coś jak Eden Of The East, Baccano! czy w mniejszym stopniu Durarara!!.
Powrót do góry
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 12-02-2011, 22:08   

Mouryou no Hako, Serial Experiments Lain, Higurashi no naku koro ni, Paranoia Agent... Przy czym wszystkie z wymienionych mają znacznie cięższy klimat niż Baccano i Eden.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anpan
Gość
PostWysłany: 12-02-2011, 22:58   

Hejo, z góry przepraszam za to, że nie chciało mi się logować, ale już troszkę zmęczony, a nie pamiętam hasła ^^
Przejdźmy do prośby, otóż szukam czegoś fajnego z dobrym wątkiem romantycznym, na który jest położony spory nacisk, troszkę akcji też nie zaszkodzi, coś jak Fate stay night, Requiem for the Phantom czy Full metal panic spokojne a zarazem dramatyczne jak Clannad czy też lekko schizowane niczym School Days. Ważnym wyznacznikiem jest, to że nie za bardzo przepadam za starą kreską, tak samo jest z mechami... Podsumowując -> Szukam jakiegoś fajnego romansu połączonego z komedią, sc-f, whatever, choć myślę, że najbardziej lubię dramatyczne historie. W sumie to jeśli ktoś mi coś poleci na podstawie mojej poniższej listy (niekompletnej) rownież będę wdzięczny. Proszę pomóżcie coś wybrać.

Lista
http://anime.tanuki.pl/strony/uzytkownik/anpan/oceny?vstatgroup=0&common=0&sortby=!note
Powrót do góry
Ruda Płeć:Kobieta


Dołączyła: 13 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2011, 18:32   

Ostatnimi czasy moja miłośc do anime/mang odrobine przygasła na rzecz amerykańskich seriali dla nastolatek (Panie, uchowaj - ale i tak lepiej niż jakbym się za Pierwszą Miłosc brała, no nie?), więc chce trochę podgrzac moją miłośc jakąś dobrą serią.

Widziałam całkiem sporo. Jak na chwilę obecną mam dosc gigantycznych oczu i bielizny, więc prosiłabym o coś z nawalanką i .. może odrobinką miłości ^^. Byłoby już całkiem fantastycznie, jakbym poryczała się krzycząc "Niieee!" i zalewając klawiaturę słonymi łzami, ale o to akurat nie trudno.

Więc.. Panowie i Panie - co polecicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rivellien
Gość
PostWysłany: 13-02-2011, 18:49   

JJ, dzięki, niektóre wydają się ciekawe, jednak w sumie wolałbym coś lżejszego. Nie chcę też filozoficznego bełkotu, przy którym Mały Książę wydaj się w cholerę dosłowny i bez przesłania. Dobra, zawikłana fabuła + szybka akcja, tylko tyle.
Powrót do góry
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2011, 18:59   

Cytat:
coś z nawalanką i .. może odrobinką miłości ^^

Może Heroman? Co do smutku to Heroman ma jeden udany smutny odcinek, no może 2-3 więcej gdy wszystko przerodziło się w Marvel Universe. Ale to bardziej radosno-optymistczna seria.

Inne opcje to Gurren Lagann (łzy polecą, obejrzyj do odcinka 8 chociażby, a o finale to nie wspomnę) czy RahXephon (chociaż tam nawalanki jest mniej więcej relacji między postaciami i rozmów o fabule, ale też łzy mogę lecieć, choć dla mnie wątek miłosny ostatecznie był taki... dziwny).

EDIT: Jak zaś nie masz nic przeciwko starszym seriom to może jeszcze Nadesico. Tylko od filmu trzymaj się z daleka jeżeli polubisz Yurikę i Akita.

EDIT2
Cytat:
Dobra, zawikłana fabuła + szybka akcja, tylko tyle.

Shin Mazinger. Pierwszy odcinek sprawi że nic nie będziesz wiedział a po tym wszystko będzie się układać. Pierwsza połowa wolna, ale druga jest już niesamowita. Fabuła jest ostatecznie dużo bardziej skomplikowana niż wydawać się mogło na początku z super robotem walczącym z złymi siłami złego doktora Piekło gdyż wszystko jest związane latami zdrad, intryg, sekretów i knowań. Oraz z greckimi bogami z kosmosu. Poleciłbym dorwania się do wydania Blue Disc z dodatkowymi scenami i lepszą grafiką ale niestety wciąż brak do nich napisów z tego co wiem, ale wersja TV też jest zacna.
A poza tym, seria ma najlepszego narratora ever.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Rivellien
Gość
PostWysłany: 14-02-2011, 14:28   

Gamer2002 napisał/a:

EDIT2
Cytat:
Dobra, zawikłana fabuła + szybka akcja, tylko tyle.

Shin Mazinger. Pierwszy odcinek sprawi że nic nie będziesz wiedział a po tym wszystko będzie się układać. Pierwsza połowa wolna, ale druga jest już niesamowita. Fabuła jest ostatecznie dużo bardziej skomplikowana niż wydawać się mogło na początku z super robotem walczącym z złymi siłami złego doktora Piekło gdyż wszystko jest związane latami zdrad, intryg, sekretów i knowań. Oraz z greckimi bogami z kosmosu. Poleciłbym dorwania się do wydania Blue Disc z dodatkowymi scenami i lepszą grafiką ale niestety wciąż brak do nich napisów z tego co wiem, ale wersja TV też jest zacna.
A poza tym, seria ma najlepszego narratora ever.


Prawdę powiedziawszy nie przepadam za anime z mechami, jeśli już to w jakimś niewielkim stopniu, gdzieś w tle, a z tego, co patrzyłam ta seria akurat opiera się głównie na mechach.
Powrót do góry
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 15-02-2011, 08:16   

Cytat:
Prawdę powiedziawszy nie przepadam za anime z mechami, jeśli już to w jakimś niewielkim stopniu, gdzieś w tle, a z tego, co patrzyłam ta seria akurat opiera się głównie na mechach.

A ja nie przepadam za anime z autobusami, jeśli już to w jakimś niewielkim stopniu, gdzieś tam w tle, ale nie jeżeli seria opiera się głownie na autobusach.

Nie piernicz mi tu z swą ksenofobią gatunkową :P. Chyba że podasz mi konkretne powody dla których nie lubisz mechów, to wtedy będę mógł ci powiedzieć jak się to ma do Shin Mazingera.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 314 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 313, 314, 315 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group