FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2009, 19:15   

Wow, moshi_moshi, dzięki :) . Widzę, że ty siedzisz w tej tematyce, w przeciwieństwie do mnie. Ok, posprawdzam se i powybieram. :]

Costly- no, ten Basilisk, ciągle boję się go obejrzeć, przez to cholerne zakończenie. Aj, aj. Może jak sobie kilka "soczków" kupię w sklepie :]. No, ale skoro ninja, to ninja, więc może na nocny seans sobotni sobie to zostawię (będę mógł se w ciszy płakać :P).

Cytat:
Mitsurugi, chodzi Ci o anime z walką jako lejtmotywem, tak? Jesli możesz, to sprecyzuj - serie wojenne, shounenówki (bo one głównie tu wpadają), rzeczy w stylu Berserka (mroczny klimat, poczucie zagrożenia), czy coś jeszcze innego? Bo pod hasło "walka" podpada masa rzeczy.


Ok, Morg, to ogólnie chodzi mi raczej o to, że bohater jest takim samotnym wojownikiem (tu wszystko-ninja, samuraj,woj,zabójca itp,itd) który staje na przeciw pewnym wydarzeniom, które jak zwykle przeradzają się w większą przygodę. Ogólnie anime oscyluje wokół przygód bohatera, co oznacza dużo walk i pojedynków, ale wśród ciekawej historii. Bohater nie musi być pozytywny czy jednoznaczny (fajny był Hei z DtB). Serie o samurajach najbardziej mi pasują pod mniej więcej coś takiego, ale jak znasz jakieś anime o właśnie takich postaciach to proszę bardzo. Wiesz, żeby to miało fabułę dobrą bo tandet z samymi walkami nie chcę, nie interesują mnie takie. Może to być np. coś w stylu Seirei no Moribito, które właśnie ma takie cechy.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2009, 19:48   

Kokodin, spróbuj może Monster
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-03-2009, 14:03   

Dźwięki wielkie porzucam się na monstera z powodu jednego: "Akcja tak stara jak ja".
Za pozostałe dzięki namyślę się.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Veritas Płeć:Mężczyzna
Panties, Panties, Panties


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: England, Preston
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2009, 19:40   

hello'u ; s poszukuje podobnych pozycji do Higurashi / Elfen Lied / GANTZ, Kurozuki, Iria Zeiram The Animation / Blue, Ghost Hunter ; o
Znajdzie się jakiś wybawca i podrzuci mi ciekawy tytuł? {psychiczny, przepełniony krwią i brutalnością} z góry dzięki {=

_________________
"Please don't worry, Mister, I only came here to obliterate you- not rob you."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11925424
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2009, 15:40   

Veritas:

Przepełnione krwią i brutalnością...........

Higurashi no Naku Koro ni (krew, brutalność i psycho gwarantowane)

Kosetsu Hyaku Monogatari (może nie fest psycho, ale powinno podpasić)

Shingetsutan Tsukihime

Kemonozume (jeśli nie odrzuci cię nietypowa kreska)

Blood+

Mnemosyne – Mnemosyne no Musume-tachi (brutalność, krew + seks)

Ogólnie to nie moje klimaty, ja jestem raczej wrażliwym człowiekiem :D, dlatego jeśli nic ci nie pasuje z tego co wymieniłem to poczekaj, może ktoś kto lepiej się w tych gatunkach obraca, da coś ciekawszego pozdrawiam


PS. Do forumowiczów. Do kogo mam się zwracać albo do jakiego tematu, jeśli chciałbym się dowiedzieć o konwetnach anime itp. Kiedy? Gdzie i jak? Dzięki wielkie!!

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2009, 15:48   

Offtopowo: Mitsurugi, najlepszym źródłem informacji dotyczących fandomu jest w tej chwili ACP. Mają kalendarz z planowanymi konwentami - http://anime.com.pl/calendar,list,2.html - a w ich newsach z reguły się pojawiają informacje o nowych konwentach, zmianach i tak dalej.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
DaHaka Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 04 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2009, 17:50   

Na wstępie chciałbym powitać wszystkich forumowiczów. Dopiero zaczynam interesować się anime, a moje zainteresowanie wywodzi się z faktu iż jestem fanem sci-fi. Odkryłem dopiero teraz, że anime może być skarbnicą jeśli chodzi o mój ulubiony gatunek.
Czy są jakieś pozycje obowiązkowe, które powinienem zobaczyć? Co polecacie na początek? Dodam też, że nie pogardzę dramatem i romansem. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Horo_ Płeć:Kobieta


Dołączyła: 08 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2009, 17:55   

Witam, czy komuś z forumowiczów przychodzi na myśl anime podobne do "Ghost Hunt"? Poszukuje właśnie czegoś w tym klimacie, więc jeżeli ktoś mógłby polecić coś podobnego będę niezmiernie wdzięczna.

P.S.
Anime bliskie klimatom "Spice and Wolf" także mile widziane :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2009, 18:27   

DaHaka napisał/a:
Na wstępie chciałbym powitać wszystkich forumowiczów. Dopiero zaczynam interesować się anime, a moje zainteresowanie wywodzi się z faktu iż jestem fanem sci-fi. Odkryłem dopiero teraz, że anime może być skarbnicą jeśli chodzi o mój ulubiony gatunek.
Czy są jakieś pozycje obowiązkowe, które powinienem zobaczyć? Co polecacie na początek? Dodam też, że nie pogardzę dramatem i romansem. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

przejrzyj ten Temat
Od siebie wyróżnie tylko Cowboy Bebop - za całokształt ;] (też klimaty SF)

jeżeli chodzi o SF :
Noein : SF + Romans
Fantastic Children : SF + Przygodowe + Tajemnice/zagadki/ romans
Now and then, here and there Swiat alternatywny + Dramat Wojenny
Neon Genesis Evangelion : SF + Dramat + Psychologiczny + EVY(organiczne Mechy )
Darker Than Black : SF + supermoce
Ergo Proxy: SF + Postapokaliptyczny świat
Ghost in the Shell : SF/Cyberpunk
SE Lain : Cyberpunk + wirtualna rzeczywistość
FLCL : SF + Zwariowana Komedia ;)

z klasyki :
Akira: SF + supermoce

+ cała masa Mechopodobnych produkcji ...

wszystkie ww można zaliczyć też jako "obowiazkowe" - a przynajmniej takie które warto zobaczyć ;)

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
evin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2009, 18:59   

Witam

Prosił bym o podanie jakis anime podobnych do naruto/bleach ogolnie gdzie sie duzo walczy bohaterowie maja jakies tam moce itd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 08-03-2009, 19:13   

evin napisał/a:
Prosił bym o podanie jakis anime podobnych do naruto/bleach ogolnie gdzie sie duzo walczy bohaterowie maja jakies tam moce itd.

hmm pozycja dodatkowa do tej trójki - Dragon Ball, Dragon Ball Z, Dragon Ball GT chociaż jak ktoś nie jest wytrwały to tej mody na sukces nie obejrzy
a dodatkowo walki:
- Claymore
- Sekirei (walki są ale z bleachem czy naruto to to nie ma nic wspólnego)
- Samurai Champloo (tutaj nie tyle supermoce co samurajskie pojedynki)
- Tengen Toppa Gurren-Lagann (mechy, walki i to widowiskowe są; supermoce są tutaj innym aspektem)
- Code Geass / Code Geass R2 (walki mecha)
- Shaman King
- Fate Stay Night
wszędzie są walki, poczekaj ktoś na pewno dopisze jeszcze kilka pozycji
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2009, 19:45   

DaHaka napisał/a:
Na wstępie chciałbym powitać wszystkich forumowiczów. Dopiero zaczynam interesować się anime, a moje zainteresowanie wywodzi się z faktu iż jestem fanem sci-fi. Odkryłem dopiero teraz, że anime może być skarbnicą jeśli chodzi o mój ulubiony gatunek.
Czy są jakieś pozycje obowiązkowe, które powinienem zobaczyć? Co polecacie na początek? Dodam też, że nie pogardzę dramatem i romansem. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Seikai no Monshou i dalsze części pod nazwą Seikai no Senki
Legend of the Galactic Heroes jeśli nie odpycha cię stara kreska
Hoshi no Koe tu masz Dramat, Romans, Science-fiction w jednym
Texhnolyze
Code Geass

Horo_ napisał/a:

Anime bliskie klimatom "Spice and Wolf" także mile widziane :)


Nie powiem żeby były jakoś szczególnie podobne, ale może przypadnie ci do gustu:
Juuni Kokki
Seirei no Moribito
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
zmario Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 07 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2009, 20:40   

evin napisał/a:


Prosił bym o podanie jakis anime podobnych do naruto/bleach ogolnie gdzie sie duzo walczy bohaterowie maja jakies tam moce itd.


Fate/stay Night
Shakugan no Shana
Busou Renikin
Eremental Geard
Kaze no Stigma

P.S Ja bym prosił o nazwe jakiegoś romansu, tu są pozycie jakie widziałem http://myanimelist.net/animelist/zmario. Z góry dzięki. ^^

_________________
http://myanimelist.net/signature/zmario.png
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
995163
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2009, 20:41   

Cytat:
Na wstępie chciałbym powitać wszystkich forumowiczów. Dopiero zaczynam interesować się anime, a moje zainteresowanie wywodzi się z faktu iż jestem fanem sci-fi. Odkryłem dopiero teraz, że anime może być skarbnicą jeśli chodzi o mój ulubiony gatunek.
Czy są jakieś pozycje obowiązkowe, które powinienem zobaczyć? Co polecacie na początek? Dodam też, że nie pogardzę dramatem i romansem. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.


Wszystkie anime z serii Macross. Absolutna klasyka S.F dla fanów anime

Cytat:
Witam, czy komuś z forumowiczów przychodzi na myśl anime podobne do "Ghost Hunt"? Poszukuje właśnie czegoś w tym klimacie, więc jeżeli ktoś mógłby polecić coś podobnego będę niezmiernie wdzięczna.


-może Teizokurei Daydream (choć już bez horroru)
- gatunkowo jeszcze (komedia/Kryminał) Yakushiji Ryouko no Kaiki Jikenbo
- Higurashi no Naku Koro ni (już bez komedii absolutnie, horror/kryminał)
- Monster (horror/Kryminał rodem z klasyki kryminału)
- Boogiepop Phantom (już bez komedii)

Starałem się dobierać serie gatunkowo, bo stricte podobnej tematyki jakoś nie mogę znaleść. Może coś się spodoba. Pozdrawiam


Oki, doszło mi nowe anime do listy z romansów lekkich, dziś zrecenzowany Hayate no Gotoku! (dobra recka Vodh :], taka radosna :P ). Więc kontynuując moje wytrwałe poszukiwania anime-romansów z happy endami, proszę kogoś o spoilera z zakończenia, jeśli macie tą serię za sobą. Wiecie, happy, happy, love, love, kiss, kiss. :D

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
reven1010 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2009, 20:53   

Costly, Sluchaj, dzięki za odpowiedź ale te wszystkie już oglądałem. Może masz jakies inne propozycje? W sumie to wcale nie muszą być te gatunki które wymienilem. Chce po prostu jakieś dobre anime BYLE nie kończyły sie tak idiotycznie (to tylko moje zdanie) jak School Days o.O. Lubie Happy End ^^


Ostatnio zmieniony przez reven1010 dnia 08-03-2009, 20:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 34 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group