FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 323, 324, 325 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Fanimator
Gość
PostWysłany: 23-03-2011, 00:28   

Witam.

Szukam anime w klimatach okruchy życia, może być romans, które miałoby trochę głębszy sens i zmusiłoby do refleksji, takie dla troszkę starszych i bardziej wymagających widzów. Może być coś przygodowego a la Angel Beats, ważne żeby się czuło klimat, takie anime z duszą! Może być w klimatach szkolnych ale nie musi. Zależy mi na tym żeby nie było to płytkie smichowo-chichowe Ecchi o którym zapomnę na drugi dzień.

Podaje liste obejrzanych pozycji (nie podaję alfabetycznie, co sobie przypomnę to wpiszę :P):

- Clannad & Clannad Aftery Story
- Kanon
- Ajr
- True Tears
- Wiecznosc ktorej pragniesz
- Byousoku 5cm
- The Place Promised in our early days
- School Days
- Omamori Himari
- Bakemonogatari
- Angel Beats - bardzo przypadło mi do gustu, wzruszające i refleksyjne zakończenie
- Ef Tales of memories & Tales of melodies
- Kimi no Todoke
- Elfen Lied
- Toradora
- Suzumiya Haruhi
- Eden of the east
- Zero no Tsukaima
- Ai Yori Aoshi

Tyle udało mi się wygrzebać z pamięci.
Przejdź na dół
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-03-2011, 00:51   

Tutaj pasowały by chyba Beck i Nana a z nie muzycznych Welcome to NHK, Haibane Renmei czy REC. Ze starszych tytułów prekursor gatunku josei, Maison Ikkoku. A gdyby tego było mało, można popatrzeć jak plejboj wychowuje dziecko Aishiteruze Baby, lub pogdybać trochę na temat niepotrzebnych życzeń Asatte no Houkou. Można też popatrzeć jak złodziejka kradnie dziecko :P Michiko to Hatchin Wychodząc trochę poza sferę okruchów życia Moon Phase, bo wszystkie dzieci lubią wampiry. Jeżeli kompletnie się ze mną nie zgadzasz pisz, będziemy korygować.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Fanimator
Gość
PostWysłany: 23-03-2011, 01:48   

Dzięki wielkie, widzę że jest w czym wybierać!
Powrót do góry
kapplakk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 23-03-2011, 08:05   

Fanimator,
z niebanalnych okruchów życia polecam znakomite Saraiya Goyou. Świetny klimat, anime inne niż wszystkie.
I, byłbym zapomniał, Kuragehime. Zdecydowanie nie dla wszystkich, ale warto spróbować.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 23-03-2011, 17:02   

1) Szukam romansu, który byłby znośny(nie byłby idiotyczny). Już nawet zaczełem zaglądać na starocie(Maison ikkoku siedze na ponad 50 odcinku i jakoś nie kwapię się na drugą połowę, a Kimagure szybko obejrzałem). Igane i Urusei Yatsura daruje sobie na ciężkie czasy. Honey&Clover i itp odpadają, bo na melancholię nie mam ochoty.

2) Szukam Kick and Ass z sensem, czyli akcja, jeszcze raz akcja bez mechów. No jak muszą być żeby nie było ja mam problemy psychiczne i mamo daj mi największego mecha, aby mógł poczuć doceniony, lub bardziej emocić. Prosibłym nie dawać Ghosta, Wolf rain i Musashi, bo one idę na kryzysowe sytuacje.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-03-2011, 17:20   

Cytat:
2) Szukam Kick and Ass z sensem, czyli akcja, jeszcze raz akcja bez mechów. No jak muszą być żeby nie było ja mam problemy psychiczne i mamo daj mi największego mecha, aby mógł poczuć doceniony, lub bardziej emocić. Prosibłym nie dawać Ghosta, Wolf rain i Musashi, bo one idę na kryzysowe sytuacje.


Ktoś tu chyba próbuje uchodzić za baaardzo dojrzałego.
Okej, po pierwsze Giant Robo - tak, jest tu robot, ale większość czasu spędzamy na oglądaniu ludzi tłukących się po mordach.
lack Lagoon
Darker Than BLACK
Durarara!!
Baccano!
A z mangi polecałbym Devilmana.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 23-03-2011, 17:28   

616 napisał/a:
Okej, po pierwsze Giant Robo - tak, jest tu robot, ale większość czasu spędzamy na oglądaniu ludzi tłukących się po mordach.
lack Lagoon
Darker Than BLACK
Durarara!!
Baccano!


Najwyrażniej nie wszyscy wiedzą że jest pasek na dole z powiązaniem konta choćby z myanimelist. Z racji wieku dawka dojrzałości jest wskazana:).

http://myanimelist.net/animelist/Caladan

Z mangami nie mam problemu, bo lista czytanych i nie updatowanych jest ogromna. Jak chodzi o akcję nie mam problemów. Acz zajrzę na Devilmana(Bardzo dobrą pozycją jest Zetman z gatunku Akcja-Supernatural)

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-03-2011, 17:31   

Coś mi się zdaje , że nie jesteś materiałem na polecanego, tylko na polecającego :P Widziałeś Baccano więc Durarrarę albo pokochasz albo znienawidzisz. A z romansów (chociaż to chyba bardziej co innego) pozostała ci już chyba tylko Nana.


Ostatnio zmieniony przez kokodin dnia 23-03-2011, 18:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 23-03-2011, 18:19   

Na shoujo muszę mieć odpowiedni humor. Najgorsze, że shoujce mangi, które czytam zachłanie nie są ekranizowane;(. Dulalalala(usłyszane) stanełem na 13 odcinku i zostawiłem na lepsze czasy.

Chyba bede zmuszony obejrzeć kiepskie jakieś anime, aby docenić średniaki:(. Jeszcze jest Irresponsible captain Taylor, który powinien przypaść do gustu.

Gundamy Seed czy 00 da się oglądać bez obejrzenia poprzednich sezonów?


Fanimator
Slice life

Genshiken
Great teacher onizuka
Nodame
Welcome to the NHK
Haibane Renmei
ef - a tale of memories.
Bungaku Shoujo

Każdy z tytułó mogę zaręczać. Według mnie najlepsze z nich jest Haibane, a najgorsze Ef. Reszta trzyma wysoki poziom.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-03-2011, 18:32   

Dobra ale kto tu mówi o shoujo? Czy w bajkach dla grzecznych dziewczynek będziesz miał:
Spoiler: pokaż / ukryj
częste sceny łóżkowe, narkotyki, lub ciemną stronę show biznesu
? Nana to nie shoujo, z resztą nawet nie próbuje być. 17+ a Szojce są od 13. Z resztą nazwa gatunku to "josei".

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Spike Spiegel Płeć:Mężczyzna
Bebop Member

Dołączył: 23 Mar 2011
Status: offline
PostWysłany: 23-03-2011, 22:01   

Witam wszystkich,

Szukam jakiegoś dobrego anime, a jak domyślam się są tu spece od tego;) Przyznam, że jestem konkretnym laikiem w anime, jednak to co widziałem bardzo mi się podobało. Trudno mi okreslić w jakim stylu, czego szukam bo nie było tego zbyt wiele. Licze na Wasza pomoc i wiedzę. To co obejrzałem to przedewszystkim Cowboy Bebop, Grobowiec Świetlików, Trochę Vision of Escaflone i Gundam Wing - lecz te dwa ostatnie średnio mi się podobały. Generalnie szukam jakiejś akcji, bohaterów( jak Spike, hehe;) ), autorytetów, ciekawego scenariusza...Coś jak Cowboy Bebop.....:P Jakieś pomysły?
Z góry dziękuję

_________________
See You Space Cowboy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7644306
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 23-03-2011, 22:50   

Skoro dopiero zaczynasz zabawę z anime i niespecjalnie jeszcze wiesz co ci się podoba, a co nie, to najlepiej po prostu popatrzeć po wysoko ocenianych tytułach z różnych działów i zobaczyć co ci przypadnie do gustu. Tudzież poczytać recenzję takowych tytułów i poszukać tam w opisie czegoś, co może cię zainteresować.

Ogółem - tutaj masz przykładowy wykaz recenzji tytułów, w tym wypadku z portalu Tanuki, ułożonych wedle ocen malejąco. Poprzeglądaj sobie tytuły, może coś wpadnie ci w oko.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-03-2011, 00:16   

Ja bym tutaj wyjechał z Planetes i Atmitage III, Ale to głównie z powodu miejsca akcji.
Przeglądanie recenzji też ma sens, tytuły na 10-9 gwiazdek z reguły trzymają poziom i nawet przy niezbyt lubianym gatunku mogą się podobać.

Jeżeli jednak zależy ci na jakimś dokładniejszym odsiewie , zamień słowo "anime" na "film". I zastanów się, może nie nad gatunkiem , ale nad ulubionymi fragmentami, motywami lub nawet fetyszami. Nie koniecznie w anime. Co prawda japońskie spojrzenie na niektóre aspekty świata jest inne niż nasze, ale i tak powinno to dać kilka dobrych puntów zaczepienia do poszukiwania. Wymieniasz tutaj Spike-a i bardzo dobrze, podobne postaci masz w City Hunterze (tudzież nowożytnej kontynuacji Angel Heart), no może mniej tragiczne.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-03-2011, 00:57   

Cytat:
Gundamy Seed czy 00 da się oglądać bez obejrzenia poprzednich sezonów?

Da się. Gundam Seed to seria gateway do Gundama i dzieje się w oddzielnym uniwersum i jest przystępne. Tylko że Seed ma
Cytat:
ja mam problemy psychiczne i mamo daj mi największego mecha, aby mógł poczuć doceniony

Osobiście zaś Seeda nie lubię i uważam że jedynym słusznym gateway do Gundama jest MSG Trylogia Filmowa. MSG co prawda też ma problemy psychiczne, ale uważam je za bardziej zrozumiałe, mniej przedramatyzowane i konsekwentniej rozwiązane.

00 zaś też jest samodzielnym tytułem, składa się z dwóch serii po 25 odcinków i filmu. Oglądałem tylko sezon 1 i był super, drugi ma nieco złą opinię a na film wszyscy narzekają. Ogólnie 00, nawet sezon 1, jest nieco dziwny i jako gateway niezbyt się przez to nadaję, ale uznaję go za świetne Authority + Gundam.

Ogólnie jeżeli chcesz się orientować w Gundamach to link. Na rozpisce nie ma najnowszego Unicorna który dzieje parę lat po CCA.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 24-03-2011, 11:17   

Caladan napisał/a:

2) Szukam Kick and Ass z sensem, czyli akcja, jeszcze raz akcja bez mechów. No jak muszą być żeby nie było ja mam problemy psychiczne i mamo daj mi największego mecha, aby mógł poczuć doceniony, lub bardziej emocić. Prosibłym nie dawać Ghosta, Wolf rain i Musashi, bo one idę na kryzysowe sytuacje.

Ninja Scroll
Armored Trooper Votoms: Pailsen Files (mechy, ale to anime wojenne, bez nastolatków)
Armitage III
Bastard!!
Sunabouzu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 324 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 323, 324, 325 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group