FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 324, 325, 326 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-03-2011, 14:44   

Caladan napisał/a:
616 napisał/a:
Okej, po pierwsze Giant Robo - tak, jest tu robot, ale większość czasu spędzamy na oglądaniu ludzi tłukących się po mordach.
lack Lagoon
Darker Than BLACK
Durarara!!
Baccano!


Najwyrażniej nie wszyscy wiedzą że jest pasek na dole z powiązaniem konta choćby z myanimelist. Z racji wieku dawka dojrzałości jest wskazana:).

http://myanimelist.net/animelist/Caladan


Trzeba było tak od razu.
Gundam 079 Movie Trilogy
Gundam 080 War In The Pocket
Gundam 08th MS Team
Shin Mazinger
Wolverine

Gundam 00, powinien ci się spodobać, skoro spodobał ci się Code Geass, ale to na słowo honoru, bo tylko powtarzam co mnie zapewniano.

Cytat:
Szukam jakiegoś dobrego anime, a jak domyślam się są tu spece od tego;) Przyznam, że jestem konkretnym laikiem w anime, jednak to co widziałem bardzo mi się podobało. Trudno mi okreslić w jakim stylu, czego szukam bo nie było tego zbyt wiele. Licze na Wasza pomoc i wiedzę. To co obejrzałem to przedewszystkim Cowboy Bebop, Grobowiec Świetlików, Trochę Vision of Escaflone i Gundam Wing - lecz te dwa ostatnie średnio mi się podobały. Generalnie szukam jakiejś akcji, bohaterów( jak Spike, hehe;) ), autorytetów, ciekawego scenariusza...Coś jak Cowboy Bebop.....:P Jakieś pomysły?
Z góry dziękuję


Code Geass
Big O
Baccano!
Durarara!!
RahXephon
Gundam 079 Movie Trilogy
Gundam 080 War In The Pocket
Black Lagoon
Infinite Ryvious
Darker Than Black
Tengen Toppa Gurren Lagann
Millenium Actress
Neon Genesis Evangelion
Giant Robo
Księżniczka Mononoke
Gundam 08th MS Team.
Girl That Leap Through Time
GaoGaiGar
Haibane Renmei
Laputa
Ghost In The Shell
Ghost In The Shell 2: Innocence
Akira
Shin Mazinger
Steamboy
I jeszcze słyszałem, że Samuraj Clampoo jest bardzo w stylu Cowboy Bebop.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
prosz
Gość
PostWysłany: 25-03-2011, 18:44   

Yay, szukam anime, gdzie bohater/-ka byłby dziwakiem, indywidualistą. Wiecie, taki kosmos, przeciekawiutke. Magia przekompletna. Nie oglądałam zbyt wielu anime, takyże, jeśli się komuś skojarzy coś, pomyśli 'To będzie to', to proszę o polecenie.
Tylko żeby seria zbyt długa nie była.
Powrót do góry
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-03-2011, 18:59   

Gość napisał/a:
Yay, szukam anime, gdzie bohater/-ka byłby dziwakiem, indywidualistą.

Pierwsza myśl - The World God Only Knows. Główny bohater jest fanem gier randkowych do tego stopnia, że poświęca na nie cały swój wolny, ale przy okazji jest dość inteligentny, co tworzy wyjątkwo ciekawą i cokolwiek dziwaczną mieszankę.

Poza tym Potemayo, gdzie główny bohater ma tak stoickie podejście do większości spraw, że to zdecydowanie nie jest normalne. I jeśli nie widziałaś/eś to Melancholy of Haruhi Suzumiya, gdzie protagonista jest jedynym w pełni normalnym bohaterem pierwszoplanowym do tego stopnia, że wypada jako najbardziej odstająca osoba w towarzystwie.

Przy czym nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam prośbę więc daj znać czy o takie tytuły ci chodzi, czy o coś kompletnie innego.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
seshiro Płeć:Kobieta


Dołączyła: 20 Paź 2009
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 25-03-2011, 19:19   

Cytat:
szukam anime, gdzie bohater/-ka byłby dziwakiem, indywidualistą

Arakawa under bridge jak nic. Wszyscy bohaterowie to dziwacy. Do głowy przychodzi mi jeszcze Bakemonogatari, gdzie bohaterowie są specyficzni i wogóle całe anime jest specyficzne. Poza tym jeszcze Durarara ze względu na indywidualnych bohaterów i The Worlds God Only Knows

_________________
Just open your eyes and see that life is beautiful.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-03-2011, 19:36   

Kurcze, że ja też myślałem w pierwszej kolejności o The Worlds God Only Knows :] do czego ten świat zmierza. Inna myśl Gurren Lagann w wersji karykatury i supermięskości. Przy czym główny bohater po prostu lubi ryć w ziemi :P
Gość napisał/a:
Wiecie, taki kosmos,
I po tym Kokodin się gubi.
Gość napisał/a:
przeciekawiutke. Magia przekompletna.
Ta nowomowa post pokemoniczna, wymaga translatorów trzeciego rzędy mięskości, do deszyfracjolacji popromiennej znaczeniowatości zdania. (ala ja też tak umiem :P błahahaha) Ale do głowy przychodzi jeszcze A Certain Magical Index. Lub po prost Kore wa Zombi Desu Ka?.(tak ja też to oglądam :P) W moich oczach lajtowsza wersja tytułu poprzedniego.
Ale nie mniej jednak, tłumaczenie kilku słówek z prośby, może zaowocować wyższą trafnością tytułów. Fani anime na prawdę porozumiewają się zwyczajną, prostą polszczyzną. Możliwe, że nawet mniej zachwaszczoną niż język ulicy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
prosz
Gość
PostWysłany: 25-03-2011, 19:47   

Czy dodawanie 'prze' świadczy o jakiejś nowomowie? To tylko taki przedrostek, w końcu chciałabym, żeby to nie było przeciętne. Kosmos pełni identyczną funkcję. W chwastach zawsze dostrzegam wiele zawiłości, to natomiast determinuje do ciągłego poznawania.

W każdym razie, PRZEdziękuję, bo propozycje, jak najbardziej przypadły mi do gustu. Jeej, kolejny raz się utwierdziłam, że przepomocność stąd bije.
Powrót do góry
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 25-03-2011, 20:27   

Zna ktoś jakieś anime, które byłoby dobrym przerywnikiem? Oglądam właśnie Inukami i się męczę, ale umilam sobie czas Gintamą po raz drugi, bo się nie nudzi. Chodzi mi o coś z lekką fabułą, nad którą nie trzeba rozmyślać, coś raczej epizodycznego, przy czym można się zrelaksować. Od razu mówię, że nie przepadam za ecchi i ogólnie na przerywnik nie pasuje mi jżaden romans, ani shounen/shoujo ai.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-03-2011, 20:34   

Azumanga Daioh to chyba najbardziej przerywnikowa seria jaką znam. Pasuje jeszcze Dragon Half, czyli bardzo krótka komedia z prostą fabułą w sam raz na chwilę oddechu.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-03-2011, 22:30   

Nie no prze-praszam, możliwe, że źle to sformowałem. Przedrostek prze- jest jak najbardziej zrozumiały. natomiast "ciekawiutka">> ciekawa nie jest wyróżnikiem samym w sobie. Każdego interesuje co innego. Czego chociażby przykładem są oceny rożnych ludzi na listingach. Na moim kilka bestselerów jest oceniona gorzej niż prze-ciętnie. Tak więc podanie kręgu zainteresowań jest wskazane. I tutaj mamy kolejny człon, "magia przekompletna". Odrzucamy przedrostek i wychodzi kompletna magia, co z kolei można odnieść bezpośrednio do tytułu i w dosłownej interpretacji to jest postać Index z A Certain Magical Index. Lub odnieść się do tego jako określenia, co może oznaczać na przykład "baśniowy świat" lub "piękne krajobrazy". Nie sądzę jednak, że taka interpretacja była zamierzona.
Natomiast po dosłownym przełożeniu tego zdania na tytuły, jedynym adekwatnym tytułem była by Excel Saga :P
Niemniej cieszę się, że podane tytuły zyskały aprobatę i że zamiast się obrazić dopiąłeś pałeczkę. Zapraszamy więc do rejestracji , miło będzie czasem s kimś podyskutować.

Gucia, Dragon Half jest świetnym przerywnikiem, podobnie Magical Witch Punie-chan, Animation Runner Kuromi 1 i 2, Ryfuko-chan, ... bla bla bla :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-03-2011, 14:07   

prosz - aż prosi się o Kuragehime.

Gucia - goddamn, co druga seria komediowa się nadaje. Seitokai Yakuindomo czy Ika Musume, dla przykładu, choć to generalnie bardzo duży zbiór.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-03-2011, 14:14   

No ja akurat bym na to nie wpadł, dla mnie Ika Musume była głównym daniem sezonu, podobnie jak Kuragehime. Ale serie rzeczywiście godne polecenia. Pierwsza jest na tyle epizodyczna, że można oglądać ją na raty, nawet każdy odcinek. Natomiast drugą już znasz :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nau
Gość
PostWysłany: 26-03-2011, 19:31   

Poszukuję anime, w którym przyjaźń dwóch bohaterów zostaje nagle wystawiona na ciężką próbę, najlepiej przez konflikt interesów. Coś, jak wątek dwóch głownych bohaterów w Code Geass lub Tohru i Natsuno z Shiki.
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-03-2011, 20:32   

Chociażby Durarara nie powiem w którym rozdziale. Jubei-chan 2 od początku, lub częściowo GANTZ Ale częściej widuje się wątek kooperacji dawnych wrogów w niewytłumaczalnie zgranych tandemach :P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 26-03-2011, 20:50   

Dziękuję wszystkim, mam w czym wybierać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-03-2011, 20:52   

Nau - może Ga-rei -Zero- ci podejdzie. Co prawda ten tytuł był po części zmarnowany przez sporą ilość zbędnych elementów, ale co jak co, do opisu pasuje idealnie, całą osią i meritum fabuły jest taki konflikt.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 325 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 324, 325, 326 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group