FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 325, 326, 327 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Nau
Gość
PostWysłany: 26-03-2011, 21:03   

Durarara!! widziałam, mniej więcej o coś takiego mi chodzi.
Ga-rei -Zero oglądałam obejrzeć, ale chyba jednak preferuję wątek przyjaźni między facetami. Uważam, że 3/4 dziewcząt w anime to postacie bardzo niewiarygodne, a już, gdy przychodzi do poważnych kwestii uczuciowych.
Przejdź na dół
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-03-2011, 21:13   

Haha, niewiarygodne, bo na nich skupia się więcej uwagi - faceci nie są bardziej wiarygodni, są po prostu słabiej zarysowani, co - mniej lub bardziej - maskuje ich płytkość :P

No ale, skoro ograniczeni jesteśmy do postaci męskich... Bounen no Xamdou może się nadać, tylko że tam ten wątek zostaje ostatecznie ucięty tak w połowie serii.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 26-03-2011, 21:26   

Cytat:
No ale, skoro ograniczeni jesteśmy do postaci męskich... Bounen no Xamdou może się nadać, tylko że tam ten wątek zostaje ostatecznie ucięty tak w połowie serii.

Tak ale, był to dość "mocny" wątek.

Nau jeśli Cię nie przerażają krótkie serie to polecam Macross Plus.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nau
Gość
PostWysłany: 26-03-2011, 22:20   

Costly napisał/a:
Haha, niewiarygodne, bo na nich skupia się więcej uwagi - faceci nie są bardziej wiarygodni, są po prostu słabiej zarysowani, co - mniej lub bardziej - maskuje ich płytkość :P


Możliwe, a nawet bardzo prawdopodobne, ale nie od dziś wiadomo, że jeżeli chce się tworzyć dobre postacie, to trzeba mieć albo niesamowita wrażliwość, albo stosować sztampowe i ograne schematy.


Dziękuję wszystkim, z pewnością wiele z tych tytułów obejrzę, chociaż dalej jestem otwarta na propozycję z nadzieją, że ktoś zaproponuje coś, co rzuci mnie na kolana.
Powrót do góry
peregrinus Płeć:Mężczyzna
wol(no/ny) myśliciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-03-2011, 23:12   

Nau do głowy mi jeszcze przychodzą:
Black Rock Shooter - konflikt dwóch przyjaciółek dla wytrwałych, ale radzę najpierw recenzje przeczytać i tym samym dowiedzieć się czy nie szkoda czasu.
Densetsu no Yuusha no Densetsu - konflikt dwóch przyjaciół jest, ale na samym końcu i ucięty w najciekawszym momencie
Ichiban Ushiro no Daimaou - przyjaciele to król demonów i jego pogromca bohater

Wspomniany wyżej Bounen no Xamdou jest jednak dużo lepszy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-03-2011, 00:24   

Nau zobacz może Gundam Seed.
W Pandora Hearts też jest taki konflikt... z tym, że Jack i Glen to postaci drugoplanowe, a anime zostało zrobione na podstawie wciąż wychodzącej mangi, więc zakończenie jest takie, jakie jest, otwarte i niczego niewyjaśniające.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
seshiro Płeć:Kobieta


Dołączyła: 20 Paź 2009
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 27-03-2011, 03:16   

Nau w X Tv też jest motyw konfliktu między przyjaciółmi z dzieciństwa. No i wspomniany już Gundam seed i Bounen no Xamdou

_________________
Just open your eyes and see that life is beautiful.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
magnat Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 27-03-2011, 11:06   

Witam,

poszukuję romansu innego niż wszystkie klasyczne, cukierkowe pozycje, gdzie para bohaterów po wielu zmaganiach, dramatach itd. w końcu, w finałowym epizodzie, wyznaje sobie miłość, często dopiero wtedy widzimy pierwszy (i zarazem ostatni) w serii pocałunek. No i dalej oczywiście happy end i żyli długo i szczęśliwie, bla bla...
Byłoby to dla mnie ciekawe jeszcze za drugim razem, ale jak się obejrzy więcej takich pozycji to mogą w końcu się znudzić. Szukam zatem anime podobnego do School Days, takiego trochę bardziej życiowego
Spoiler: pokaż / ukryj
(jeżeli przymknąć oko na świszczące w powietrzu noże i latające głowy :-D)
. Coś w czym jest i zdrada i miłość i seks i śmiech i łzy itd.
Najlepiej żeby była to seria realistyczna, bez żadnej magii ani fantasy.
Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.

Pozdrawiam
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-03-2011, 11:37   

Na tym polu bezkonkurencyjna jest Nana. Główne dlatego, że romans to tylko mała cząstka życia bohaterek.
Spoiler: pokaż / ukryj
W życiu by nie przypuszczał, że to właśnie ta grzeczna jest taka rozwiązła :P
Pzza Yamada :P

Jak jest coś jeszcze to inni niech przyniosą :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-03-2011, 12:45   

Bym podpisał się pod Naną... gdyby nie przytoczenie School Days jako "życiowego romansu", bo to dla mnie był zawsze ideał klasycznie beznadziejnego animowego romansu, gdzie doczepiono seks i przemoc, co by grupa docelowa łatwiej łykała. Jeżeli to ma być podobne do SD, to Nana jest tak inna, jak to tylko możliwe.

W ten deseń to celuje Myself;Yourself, ale widzę, że już to na liście masz. Na taką ewentualność zaryzykowałbym Iriya no Sora, Ufo no Natsu - równie proste u podstaw, choć w zupełnie innej lidze.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magnat Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-03-2011, 16:53   

Dzięki za propozycje, nigdy bym nie podejrzewał, że NANA będzie tego typu anime :P , jeśli chodzi o Iriya no Sora, Ufo no Natsu to również wygląda ciekawie, jednak wolałbym pozycje bardziej realistyczne (bez magii, fantasy, kosmitów i tym podobnych), co nie zmienia faktu, że jako romans może być niezłe. Za propozycje jeszcze raz dziękuję. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły chętnie je poznam :).

Pozdrawiam
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Linvelin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-03-2011, 17:16   

Jako że ostatnio przyszedł mi do głowy pomysł, żeby pooglądać jakieś starsze, klasyczne anime poszukuję czegoś w tym właśnie typie. Nie chodzi o to, czy jakiś tytuł jest wybitnie dobry lub interesujący- po prostu szeroko rozumiana klasyka. Coś w stylu Bebopa czy Evangeliona. Najlepiej od 2005 roku w dół.
Zacząłem sobie od Elfen Lied (w końcu wypada znać), teraz oglądam Lain, w kolejce jeszcze któryś .hack// czeka.

Moja lista: http://myanimelist.net/animelist/Linvelin

Z góry dzięki za wszystkie propozycje.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-03-2011, 18:05   

Kurcze, szczerze mówiąc zabiłeś mi niezłego klina. Po przeczytaniu tego posta z myślą o sypaniu tytułami jak z rękawa, zerknąłem do listingu i zaniemogłem :P. Z takich co lubię "bo tak" z tego okresu (w dół czyli do?) polecił bym na pewno GTO, Mahoromatic, Planetes, czy też Vandread.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-03-2011, 19:47   

Linvelin,
Kare kano- koniecznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-03-2011, 20:15   

Zdecydowanie FLCL - to jest jedno z tych anime, które wypada znać i na dodatek jest w swoim szaleństwie całkiem dobre. Ewentualnie myślę, że coś z twórczości Rumiko Takahashi byłoby dobre - może Inuyasha (to jedyna adaptacja o której wiem, że ma zakończenie, bo niedawno je dokręcano, ale znaczna część serii jest starsza), ale inne dzieła tej pani też są raczej godne polecenia.
Poza tym w sumie można by chyba podliczyć Wolf's Rain (choć osobiście nie rozumiem zachwytów nad tym tytułem...), Trigun (tu podobnie...) i Princess Mononoke.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 326 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 325, 326, 327 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group