FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 363, 364, 365 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-09-2011, 23:59   

Jejku jaki wybredziuch :] Moon Phase ma akurat jedną z ładniejszych kresek jakie znam, animacja stoi na wysokim poziomie, kamera zazwyczaj prowadzona jest ciekawie a i wątek nie komediowy serii jest fajny i składny. Jedyne co tam straszy to kocie uszy(głównie w openingu) oraz spadające przedmioty. Jeżeli szukasz zaś kreski J.C.Staffowskiej to Toradora, Shana i Seto no Hanayome, będą zdecydowanie lepsze. Wszyscy narzekają na drugi sezon Shany (albo przynajmniej mnie się tak zdaje) pierwszy był całkiem udany. Kreskowo podobny wydaje się też Hayate no Gotoku, choć do czarów mu daleko (nie licząc odcinka ze strojem bojowym). Z resztą nigdy nie należy się kierować tylko opiniami innych. Najlepszym sposobem jest zobaczenie 3 pierwszych odcików serii 24-30 odcinkowej lub jednego 12 odcinkowej i sprawdzenie czy smakuje. Screeny nigdy nie odzwierciedlają całości a opinie zawsze są subiektywne.
Przypominam też o zmianie klimatów, która powinna następować co jakiś czas. Obejrzenie 2-3 serii o podobnym settingu powoduje, że każda następna będzie gorsza, jaka by nie była. człowiek się nudzi schematami.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mols1 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Wrz 2011
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 04-09-2011, 00:03   

Pytanie co do tego anime Shana . Czy "Tylko chodzi że kończy sie na tym że główny bohater na końcu umiera jest dużo akcji , sci fiction oraz Supermoce i romans ?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 04-09-2011, 00:09   

Co do Shany, to myślę, że raczej przy porównywaniu z Zerem, wypada na plus pod prawie każdym względem, więc jeśli podobało ci się Zero no Tsukaima, to i Shana ci się spodoba.
Wspomniana Toradora też dobrą propozycją, ale magii tam za grosz.
Spróbować możesz jeszcze Ichiban Ushiro no Daimaou. W gruncie rzeczy i Suzumiya Haruhi no Yuuutsu by podpasować. Kannagi może...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-09-2011, 00:41   

Co do Shany (Shakugan no Shana jak by kto pytał, w toku rozmowy powstał skrót) to i wielki spoiler pasuje , bądź co bądź śmierci tam jest dużo , tylko ładnie zamaskowanej. Oraz jest to w sumie dobre anime, niepotrzebnie tylko kontynuowane, bo i pierwszy sezon zamyka się dość sensownie. I tak jest to tytuł akcji, mistycyzmu czarów i ogólnie supernatural, w którym główny bohater stara się nie zgnić marnie. Również nie oglądałem ale może coś od type moon by podpasiło, taki Fate/stay night na przykład. Ma dobre recenzje. Albo i stara dobra Tsukihime. Albo Kaibutsu Oujo. Kora wa Zonbie Desuka?
Kurcze zaczynam schodzić na tytuły o martwych głównych bohaterach :}

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mols1 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Wrz 2011
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 04-09-2011, 00:54   

Obejrzałem Kora wa zombie desuka.;) Najbardziej mi zależy żeby na końcu anime główny bohater ginął , bo lubie trochę łzami się pozalewać :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 04-09-2011, 01:42   

mols1 napisał/a:
Obejrzałem Kora wa zombie desuka.;) Najbardziej mi zależy żeby na końcu anime główny bohater ginął , bo lubie trochę łzami się pozalewać :P


Spoiler: pokaż / ukryj
Z popularnych tytułów typu romans/akcja+supermoce możesz spróbować Chrono Crusade
Z kolei z sf z trochę wyższej półki (acz z wątkami romantycznymi raczej na dalszym planie) polecałbym Cowboy Bebop i Toward the Terra.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 04-09-2011, 01:54   

W Fate/Stay Night to raczej wygląda tak, że oglądający życzy cały czas głównemu, żeby w końcu zdechł gdzieś w rowie i przestał wkurzać :P Cała reszta tego anime jest jak najbardziej ok.
Czyli nie musi być zupełnie stylu Zera?

Nie zawsze w poniższych na koniec główny umiera, ale wszystkie mają dość mocną końcówkę.
Chrno Crusade
Angel Beats!
Katanagatari
Senjou no Valkyria: Gallian Chronicles
Utawarerumono
Shikabane Hime: Aka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mols1 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Wrz 2011
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 04-09-2011, 02:59   

Tak jak wspomniałem prosił bym o wymienianie anime gdzie jest pewna śmierć głównego bohatera oraz romans dodałem romans , żeby po śmierci bohatera było komu płakać za niego :D Z tych twoich luik , Angel Beats kończy się
Spoiler: pokaż / ukryj
tak , że przecież on zostaje sam na świecie hmm nie pamiętam bo już dawno to oglądałem bynajmniej chyba jest to między niebem a światem gdzie trafiają ludzie którzy wiedzą ,że nie powinni umrzeć :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 04-09-2011, 09:44   

Sprawdź w necie znaczenie "bynajmniej". ;)

Co do Angel Beats:

Spoiler: pokaż / ukryj
W zakończeniu podstawowej serii wszyscy przeżywają coś w rodzaju reinkarnacji. Tracą wszystkie wspomnienia i wracają do świata jako nowe osoby. A cała ta zabawa miała im umożliwić spokojne rozstanie się z poprzednim życiem, więc jest to coś w rodzaju śmierci. W specialu zajmuje on miejsce Kanade.


W Chrono
Spoiler: pokaż / ukryj
główny bohater umiera.

W Katanagatari
Spoiler: pokaż / ukryj
ginie główna bohaterka.

W Utawarerumono
Spoiler: pokaż / ukryj
może nie jest to do końca śmierć, ale efekt jest ten sam.


Wiesz, mało co się kończy śmiercią głównego bohatera, w końcu po to on jest głównym, zeby nie umierać ;)
Może dorzucę też Bakuretsu Tenshi i Ga-Rei: Zero gdzie mamy do czynienia z czymś lekko większym niż przyjaźń 2 dziewczyn z czego jedna
Spoiler: pokaż / ukryj
na koniec ginie
.
Xam'd: Lost Memories
The Sky Crawlers
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tanuki
Gość
PostWysłany: 04-09-2011, 09:59   

ostatnio wszystkie anime wydają mi sie tandetą xD co byście polecili na tą przypadłośc??(przypadkowy przechodzień z wyszukiwarki google ;P).Z bardziej ambitniejszych wg mnie obejrzałem:
- CG(nafaszerowane bajerami i bizonami ale jednak klasyk)
- RahXephon
- Death Note
- Bounen no Xam'd
- Kurau :phantom memory
- Shiki
- HNNKN
- Seitokai Yakuindomo
- Pale Cacoon
- eve no jikan
- Black lagoon(wszystkie)
- Sengoku Basara
- Arakawa(też oba,może i opiera się na tych samych gagach ale za to ma swoisty klimat co wg mnie charakteryzuje dobre anime)
- FLCL
- FMP! (w szczególności 2 i 3 seria)
- Kami nomi zo shiru sekai(tka samo jak w przypadku arakawy,oryginalny klimat)
- Kure-nai
- Usagi drop(w toku)
- Suzumiya Haruhi no Shoushitsu
- Toaru Majutsu no Index(dobrze skonstruowana,ciekawa historia,troszke naiwna ale ogólnie ciekawa)
- Samurai Champloo
- Minami-ke(całkiem sympatyczna komedia)
- Baka to test(schematów aż po czubek głowy ale lubie absurdalne komedie)
- Black rock shooter
- Texhnolyze
- NHK ni youkoso(jedna z najbardziej *********** serii jakich widziałem)
To tak żeby wyeliminować powtórki, wiecej nie pamietam a listy nie posiadam.
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-09-2011, 10:13   

mols1, Pozostaje tylko powiedzieć Gurren Lagann, ale nie powiem kto i kiedy umiera bo to by było po prostu świństwo w stosunku do późniejszej rozrywki.
A tak w ogóle to pytania tego typu powinny być zakazane. Pytanie o anime ze śmiercią bohatera rozumiem, jest to mały spoiler. Ale stawianie postulatu, że musi to być na końcu i co ma się wtedy wydarzyć jest nieco upierdliwe. Poza tym spoileruje tak bardzo w temacie, że może komuś uprzykrzyć oglądanie już zaczętej serii.
A tak w ogóle to zobacz Air lub School Days albo przynajmniej Higurashi no naku koro ni i wtedy pogadamy czy temat śmierci i supernatural nadal ci pasuje.

Tanuki, fajna lista, ja ci podam moją i sobie coś wybierzesz. Nie no serio, podaj jakiś wyznacznik, motyw, fetysz, gatunek, cokolwiek co mogło by zawęzić poszukiwania. Bo ja mogę wywalić z pamięci świetny dramat a ty mi napiszesz, że moje ulubione anime było dla ciebie kompletnie niezrozumiałym bełkotem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mols1 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Wrz 2011
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 04-09-2011, 14:33   

Dzięki za propozycje od Luika już zabieram się za oglądanie ! Co do kokodinaoglądałem Highurashi No Naku Koro Ni ;) Wszystkie dwie serie + ova ;) I nie powiem , że mi się podobało. Jeszcze raz dzięki za propozycję.


Ostatnio zmieniony przez mols1 dnia 04-09-2011, 14:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-09-2011, 14:34   

Cytat:
Tak jak wspomniałem prosił bym o wymienianie anime gdzie jest pewna śmierć głównego bohatera oraz romans dodałem romans , żeby po śmierci bohatera było komu płakać za niego


Okej, to lecimy ze spoileryczną listą


Spoiler: pokaż / ukryj

Tengen Toppa Gurren Lagann - właściwie, to główny bohater ginie nieco wcześniej i tylko dzielił tę pozycję, ale opłakiwania było sporo.

Diebuster - jeśli przyjmie się relacje głównych bohaterek za shoujo-ai to pasuje idealnie.

Zeta Gundam - nie ginie, ale kończy jako warzywo.

Xam'd - oboje głównych bohaterów na swój sposób ginie w ostatnim odcinku, chociaż jednemu się polepsza.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
m0rela Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Sie 2011
Status: offline
PostWysłany: 04-09-2011, 17:37   

to znowu ja elo. Szukam anime z wilkołakiem/wilkołakami tylko nie wolfs rain musi być gore (krwi, flaki itp) :)))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 04-09-2011, 17:46   

Dance in the Vampire Bund
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 364 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 363, 364, 365 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group