FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 395, 396, 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-01-2012, 01:11   

arhol napisał/a:

I jakichś shounenów/akcji (tu lista co oglądałem/oglądam)


S-CRY-Ed
Shin Mazinger
Amon Devilman Mokushiroku (albo poprostu przeczytaj mangę Devilman, jest świetna)
Baccano!
Durarara!!
Blade
Cowboy Bebop
Deadman Wonderland
Dororon Enma-Gun meramera
Obie kinówki Gurren Lagann
Godannar
Giant Robo
JoJo's Bizarre Aventure
Karas
Kotetsushin Jeeg
Mazinkaiser + Mazinkaiser vs Great General of Darkness
Mazinkaiser SKL
Noein
Star Driver
Super Robot Wars OG: The Inspector
Steamboy
Tekkaman Blade
Tiger & Bunny
Negadon: A Monster From Mars
GaoGaiGar

Jest tu trochę mechówek, jak podobałci się Gurren Lagann to one też powinny.

A z obecnie emitowanych to Persona 4 i Towa no Quon

Jest jeszcze REDLINE - akcja i romans i ogólnie spodoba ci się.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Geneza5 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 07 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2012, 20:12   anime stylem z gurren lagann

Hah użytkownik z wadą wzroku mniejszą niż 1000 z całą pewnością już przeczytał temat i orientuje się ocb. (:)) Nie? No to już mówię.
Szukam jakiejś serii "podobnej" do Gurren Lagan, szczerze to obejrzałem to tylko by się przekonać, czy anime może być fajne. odpowiedź? GL jest niesamowite. Całą serię wciągnąłem w 1 dzień sam nei wiem jakim cudem!
Wymaganiem do propozycji będzie kilka: ciekawi bohaterowie, postacie kobiece z głosem "nie tak piskliwym że mój pies wariuje!"(o ile nie jest dubbing PL), ciekawa, nieoklepana seria (mam na myśli np. naruto - nie oglądnąłem ani 1 odcinka a i tak sporo o tym wiem!) z wątkiem rodem z kosmosu (jestem fanem STAR WARS a gurren lagann ma coś sobie z tego (monumentalne statki kosmiczne, lasery, wybuchy - to co rajcuje w takich seriach :P),żeby postacie nie miały oczu na połowę głowy i aby grafika nie błla chmm.. zbyt cukierkowa. Znajdzie się coś bo mam ochotę mieć nieprzespaną noc :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-01-2012, 20:20   

Wadą wzroku nazwał bym nie przeczytanie tematów przyklejonych, gdzie owo pytanie powinno się znaleźć Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?

Vandread by pasował ala Star Wars :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Geneza5 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 07 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2012, 20:26   

Jestem totalny świeżutki nie tylko na forum ale i w tematyce anime :P Proszę o wyrozumiałość bo no cóż... jestem tutaj zwykłym noobkiem :)
A o podanym wcześniej anime: może jakiś opis mały - mini wstęp by zorientować co mam na talerzu? Animacja statków nie wygląda na dość świeżą produkcję


Ostatnio zmieniony przez Geneza5 dnia 07-01-2012, 20:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-01-2012, 20:28   

Nie ma sprawy, Moderacja pewnie migiem przeniesie. ;) Ale na przyszłość warto poszukać czy nie ma już podobnego tematu. :)

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-01-2012, 20:28   

Arhol, co do sprawy romansu, temacik do poczytania .
Co do Shounenów, ja się zawsze upieram przy Eurece 7 i Inuyashy.(który z kolei może być nazwany shounenem dla dziewczyn :P)

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Geneza5 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 07 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2012, 20:31   

Nie ma mowy z czytaniem miliarda tematów!
Ja muszę swoje dziwnie spragnione oczęta zaspokoić dobrą rozwałką i ciekawą historyjka TERAZ!
(PS. nie bierzcie moich postów na serio to tylko mój charakter :P)
Vandread - dziwny szkic postaci - coś mi w nim nie pasuje ale za cholere nie wiem co... i jakość kolorów jakaś taka sobie :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-01-2012, 20:36   

Geneza5 napisał/a:
Jestem totalny świeżutki nie tylko na forum ale i w tematyce anime :P Proszę o wyrozumiałość bo no cóż... jestem tutaj zwykłym noobkiem :)

Wybacz nie mogłem się powstrzymać, czytając tak oczywista sprzeczność :P
Gorzej że zaczynam nie rozumieć slangu internetowego :]
Co do samego tytułu. Animację olać, jest całkiem w porządku jak na swoje ponad 10 lat. Natomiast strona fabularna jest całkiem fajna.
Ale jeśli nadal się upierasz przy sprawach technicznych polecam obejrzeć Kapitana Harlocka i wszystkie tytuły już będą piękne :]

posty można edytować--------------------------------------------------
Kurcze coś czuję że to już pokolenie hd-only :P Magiczna granica "starej kreski" przesuwa się coraz dalej.

edit 2-----------------------------------------
Podejrzewam że starczyło by przeczytać 10 nagłówków lub mniej.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Geneza5 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 07 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2012, 21:21   

HD only? niiieee :) Stara krecha też ma swój urok a z resztą.... ja nawalałem nie jakieś chińskie anime tylko prawdziwego POPAJA na kasetach :P każdy odcinek co najmniej 300 razy obejrzany! :) Ale dobrej jakości krecha na pełnym ekranie całkiem dobrze się prezentuje :) Nie wiem czemu ale popadłem troszkę w obsesję na punkcie gurrena (omg może źle postąpiłem) ale wiem jedno... Chcę więcej :) 540 min łyknąłem niemal na raz to coś chyba się ze mną dzieje (jak na noobka ^^). Taka krecha jaka prezentuje się w gurrenie i ta ostra i żywa kolorystyka niemal tnąca moje oczka mizia moje poharatane zmysły + torsje jakich nie miałem chyba nigdy (:P) i bardzo ciekawa historia o tematyce czysto post apokaliptycznej.. miodzio... może coś wymuckacie dla mnie? nie koniecznie musi być taka sama tematyka ale krecha + jakośc kolorów i oczywiście bohaterowie (yoko miała co pokazać ^^) żeby spisywała się na równym poziomie... wiem jestem wymagający :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-01-2012, 23:09   Re: anime stylem z gurren lagann

Geneza5 napisał/a:
Hah użytkownik z wadą wzroku mniejszą niż 1000 z całą pewnością już przeczytał temat i orientuje się ocb. (:)) Nie? No to już mówię.
Szukam jakiejś serii "podobnej" do Gurren Lagan, szczerze to obejrzałem to tylko by się przekonać, czy anime może być fajne. odpowiedź? GL jest niesamowite. Całą serię wciągnąłem w 1 dzień sam nei wiem jakim cudem!
Wymaganiem do propozycji będzie kilka: ciekawi bohaterowie, postacie kobiece z głosem "nie tak piskliwym że mój pies wariuje!"(o ile nie jest dubbing PL), ciekawa, nieoklepana seria (mam na myśli np. naruto - nie oglądnąłem ani 1 odcinka a i tak sporo o tym wiem!) z wątkiem rodem z kosmosu (jestem fanem STAR WARS a gurren lagann ma coś sobie z tego (monumentalne statki kosmiczne, lasery, wybuchy - to co rajcuje w takich seriach :P),żeby postacie nie miały oczu na połowę głowy i aby grafika nie błla chmm.. zbyt cukierkowa. Znajdzie się coś bo mam ochotę mieć nieprzespaną noc :P


Chłopie, nie mogłeś trafić lepiej.

New Getter Robo - Getter był największą inspiracją dla GL, a to anime jest kwintesencją wszystkiego, za co kochamy ten tytuł, do tego ze wszystkich adaptacji jest najbrutalniejsze i najmroczniejsze. Polecam też mangi, zwłaszcza Getter Robo Go.
Shin Mazinger - Adaptacja pierwszej mechówki, odświeżona, wypucowana i ze świetnymi psotaciami.
GaoGaiGar i GaoGaiGar FINAL - Długa seria, ale rozkręca się powoli, ale z czasem pokazuje, że to kosmiczna rozrywka, jakiej nigdzie indziej nie znajdziesz.
Gunbuster i od biedy też Diebuster - Wcześniejsze produkcje studia Gainax, pierwsze to świetna mieszanka gatunkowa (sportowo-wojenno-mechowa space opera o dorastaniu), drugie to następca, który mógłby być lepszy, ale jeśli lubiłeś GL, pewnie ci przypadnie do gustu. No i Diebuster ma lepszą grafikę, bardzo Gurrenową.
REDLINE - Jeśli jest coś bardziej widowiskowego niż GL, to jest to REDLINE. Plus, ma genialnagrafikę.
Super Robot Wars OG: The Inspector - Świetna, zwariowana i pełna akcji seria mechowa ze sporym wątkiem kosmicznym.
FLCL - Komedia twórców GL, to tu się narodził styl graficzny, jak znasz z tego anime.
Kotetsushin Jeeg - Sequel do starego anime, niezły jak na swój gatunek.
Tekkaman Blade - Stare, ale jare.
I może jeszcze Star Driver, chociaż to nie do końca to samo.

Po za tym, co jeszcze moze ci sięspodobać, ale nei ma wątków kosmicznych:
Giant Robo, Karas, S-CRY-Ed, The Big O, Towa no Quon, Break Blade, Cede Geass (oba sezony) i Godannar (też oba sezony).

A, jak obsesjujesz na Gurrenie, to polecam obie kinówki oraz obie Pararrel Works. Warte uwagi.

Jak masz jakieś pytania o te tytuły, walnij do mnie na PM, wyjaśnię wszystko.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-01-2012, 00:21   

Nie wiem czy ktoś wspominał, ale Gurren Lagann to karykatura heroizmu. Podobną historię opowiada jeszcze Legend of the Galactic Heroes chociaż sam nie widziałem. Ale jedno trzeba przyznać Gainaxowi. Gurren Lanann rzeczywiście wciąga, zwłaszcza parę odcinków. No ale do prawdy nie wiem co może się nie podobać w Vandreadzie. Też są tajemnicze łączące się roboty, też jest z góry przegrana walka o przetrwanie i też postaci ewoluują, podobnie ich pojazdy. Space opera czystej wody. Jako najlepszy spoiler/trailer można chyba podrzucić napisy końcowe ostatniego odcinka drugiej serii
Spoiler: pokaż / ukryj
http://www.youtube.com/watch?v=gx3eM0h8tcM

oraz najfajniejszy mangowo wykończony opening jaki widzialem.
Spoiler: pokaż / ukryj
http://www.youtube.com/watch?v=7r0XZiNgSGI

Poza tym wersja anglojęzyczna bardzo dobrze się słucha, zwłaszcza słowa o tym, że kobieta jest wrogiem ludzkości :]

Inne anime, w którym podobnie ewoluują bohaterowie, pilotują wielkie roboty i ratują post-apokaliptyczny świat, to Eureka 7. Tutaj z kolei mamy planetarną bitwę z czasem i ego pewnych ludzi.

Podejrzewam, ze pewnie Gamer dorzuci jeszcze parę mechów :P

W obydwu tytułach mamy świetną muzykę sporo akcji i ciekawe postaci. Do tego projekty pojazdów są zróżnicowane i cały przedstawiony świat , ogromny i żywy. I w obydwu tytułach egocentryzm "ziemian" jest wrogiem głównych bohaterów.

edit******************
Nie zapominajmy też o pierwszym Last Exileu

Ps najbardziej niezrozumiałym słowem dla mnie było "noobka" po wnikliwym zapoznaniu się z polskim wiki mam pytanie : Eeee? Ja bym się raczej do tego nie przyznawał.

Edit 2**********************
Czy ktoś z żywych pamięta jakiś tytuł o starożytnej technologii? Chodzi o odkopanie jakiegoś podrdzewiałego reliktu, który okazuje się czymś niezwykłym. Obojętnie czy to będzie zaginiony statek kosmiczny na orbicie jakiegoś księżyca, czy zagrzebany mech lub jakiś wskaźnik do miejsca składowania broni. Chodzi o sam motyw odkopania czegoś. Oprawa obojętna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-01-2012, 01:21   

Kokodin - Głównei znam ten wątek z mechówek, w twoim stylu będą zapewne najbardziej Break Blade oraz Ideon. Jak chcesz coś bardziej szalonego, to Shin Mazinger i Kotetsushin Jeeg, ruiny są też ważne w New Getter Robo.

EDIT:
A tak, jest to jeszcze w RahXephonie, jeśli oglądałeś Eurekę 7, to to może być twoja działka.

Z niemechowych jest Skull Man, ale to, że coś odkopano pozostaje długo sekretem, a to czemu to ważne - jeszcze dłużej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2012, 01:36   

Cytat:
Nie wiem czy ktoś wspominał, ale Gurren Lagann to karykatura heroizmu

Przerysowanie != karykatura ;P

616 polecił SRWOGIN - poczytaj wcześniej streszczenia poprzedniej słabszej części.

A poza jego listą.
Może Heroman, ale jest przyziemniejszy od TTGL a pierwsze 3-4 odcinki są wolne. Kosmosu tam nie ma ale jest inwazja obcych :P
Dorosłe nie przesłodzone postacie są też w Tiger & Bunny, ale nie ma tam kosmosu i mechów.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Geneza5 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 07 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2012, 08:38   

Jak na razie oglądam Code Geass: Lelouch of the Rebellion - genialna seryjka nie żałująca wylewu krwi i ciekawej historii. Zadziwiające jest to z jaką odwagą została wykonana. Niektórzy ludzie mogą takie kreskówki uważać za chęć szerzenia negatywnych emocji wobec Brytyjczyków ale mnie to jak najbardziej odpowiada: przynajmniej jasno i wyraźnie jest wszystko pokazane :) Grafika bardzo przyjemna - wyraźna a odcinki są bez dubbingu - chyba jak z większością Japońskich anime :P Miodzio
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-01-2012, 08:51   

Geneza5 napisał/a:
Jak na razie oglądam Code Geass: Lelouch of the Rebellion - genialna seryjka nie żałująca wylewu krwi i ciekawej historii. Zadziwiające jest to z jaką odwagą została wykonana. Niektórzy ludzie mogą takie kreskówki uważać za chęć szerzenia negatywnych emocji wobec Brytyjczyków ale mnie to jak najbardziej odpowiada: przynajmniej jasno i wyraźnie jest wszystko pokazane :) Grafika bardzo przyjemna - wyraźna a odcinki są bez dubbingu - chyba jak z większością Japońskich anime :P Miodzio


Zaczynasz więc od tego samego co ja. Jak skończysz, daj znać co sądzisz i co ci się podobało w obu anime, postaram się powiedzieć, które z przeze mnie podanych anime ci będą bardziej odpowiadać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 396 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 395, 396, 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group