FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 06-01-2009, 16:47   

Jeżeli szukasz dobrej sensacji, to polecam Black Lagoon (obie serie, w zasadzie to jest jedna 24odcinkówka i nie wiem do końca, dlaczego pocięli to na dwa sezony... Acz pierwszy jest zauważalnie lepszy)

Sporo akcji (ale i porządna dawka angstu) jest w Get Backers - anime bardzo przyjemne, ale może się stosunkowo szybko przejeść. Średniak, nic szczególnego, ale do wymagań mniej więcej pasuje.

Pasują też (i są świetne) Cowboy Bebop i Trigun (choć w Trigunie mniej więcej od połowy zaczyna się coraz więcej angstu), ale to pewnie widziałeś (kinówka jest równie dobra)

_________________
...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-01-2009, 16:50   

Morg napisał/a:

Ciężko mi się z tym zgodzić. Harem jest. Nie jest to haremówka jak Love Hina czy tysiąc jej klonów, ale harem mamy. Jest główny bohater (Hakuoro) otoczony stadkiem dziewczyn/kobiet (Eruruw, Aruruw, Kamyu, Urtoriyi, Karura, Touka, Kuuya - tak z tego co mi od razu przychodzi do głowy), więc nie można powiedzieć, że haremu nie ma. Nie zmienia to oczywiście faktu, że anime jest dobre.


Harem w mojej wizji to nie sama obecność kobiet, co fakt, że lecą na głównego bohatera. Tam jest mniej więcej równa liczba postaci żeńskich i męskich, bez stosunków w tą stronę miedzy nimi raczej.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2009, 19:20   

A ja dla odmiany pooglądał bym sobie walki... czyli serie obfitujące w pojedynki. Może być o samurajach, mogą być nadprzyrodzone, czy co tam jeszcze. Tylko proszę, aby nie tasiemce, nie mam teraz tyle czasu aby oglądać 100 czy 200 odcinków :>

PS: Nie chodzi o pojedynki mechów ofc.

_________________
"Don't believe in you, who believes in me."
"Don't believe in me, who believes in you."
"Believe in you, who believes in yourself."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-01-2009, 19:27   

Basilisk, Samurai Champloo, Fate/Stay Night. Raczej nie oglądam takich rzeczy, to niewiele mogę pomóc.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2009, 21:41   

Co do bijatyk polecam serial Airmaster. Niedługi - 27 epizodów.
Nic wyjątkowego ale przyjemnie mnie zaskoczył.
Przedstawiona jest w nim historia ulicznego wojownika o tytułowym przydomku.
Postaci są ciekawe(niektóre sympatyczne, niektóre wręcz przeciwnie), walki dynamiczne, humor śmieszny.
W zasadzie brak jest jakichś elementów nadprzyrodzonych, po prostu solidna naparzanka po częściach twarzowych(choć nie ma co oczekiwać realizmu).
Głowna bohaterka ma oczywiście spory biust, ale bez przesady sama przewyższa o głowę większość postaci z serialu. Za to jej szybkość siła i styl jest dość sensownie wyjaśnione.
Za to jedna z jej przyjaciółek ma biust klasy K(komicznie niewyobrażalnie) powodujący banana na twarzy większości facetów(w serialu).
Polecam. Nieskomplikowana rozrywka, ale przyjemna:).

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
I
Gość
PostWysłany: 06-01-2009, 23:06   

interesuje mnie cos w stylu fate stay night,
serie obejrzalam w 2 dni i wywarla na mnie ogromne wrazenie;p
chcialabym obejrzec cos podobnego, jakas niezadluga serie (ze 20 odcinkow;p) w ktorej byloby troche magii jakies elementy nadprzyrodzone;p, walk i romans ;p
Powrót do góry
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-01-2009, 23:38   

Serie anime zazwyczaj mają 26 lub 13 odcinków. Albo ciągną się w nieskończoność jak np. Naruto.

Code Geass (2x25 odc.) - wątki nadprzyrodzone, walki robotów, trochę polityki i zapożyczeń z europejskiej mitologii ... - właściwie wszystkiego po trochu, anime typowo komercyjne i jednocześnie hit ostatnich sezonów. Wciąga i powinno wystarczyć na cztery dni. Chyba.

Anime, podobnie jak FST, oparte na grach visual novel: Air (13 odc.), Kanon 2006 (26 odc.), Clannad (23 + 1odc.), Ef - a tale of memories (12 odc.). Uwaga, to prawdziwe wyciskacze łez, pomimo dużej ilości wątków komediowych. I jeszcze Utawarerumono (26 odc.) - całkiem dobre fantasy.

ps. Ciekawostka odnośnie FSN.

Spoiler: pokaż / ukryj
W grach o wiele większą rolę odgrywa postać Archera, czyli tak naprawdę Shirou Emyi z przyszłości. Nie wiem co reżyser sobie myślał wycinając ten wątek.
Powrót do góry
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-01-2009, 23:45   

Shingetsutan Tsukihime i - dalej wychodzące - Kara no Kyoukai. Są to pozycje osadzone w tym samym uniwersum, co Fate/Stay Night stworzone na podstawie produkcji tego samego studia (TYPE-MOON). Powiązania widać na tym obrazku [1394.98 KB] (ostrzegam - paskudny spoiler jeśli zacznie się przypatrywać dokładniej). Ogólnie wszystko ze sobą łączy niejaki Kishua Zelretch Schweinorg (o którym z resztą niewiele wiadomo).

CainSerafin napisał/a:
ps. Ciekawostka odnośnie FSN.

Spoiler: pokaż / ukryj
W grach o wiele większą rolę odgrywa postać Archera, czyli tak naprawdę Shirou Emyi z przyszłości. Nie wiem co reżyser sobie myślał wycinając ten wątek.


W ścieżce Fate - na której w lwiej części wzorowane jest anime - odgrywa on niewielką rolę?


Ostatnio zmieniony przez Morg dnia 07-01-2009, 00:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 06-01-2009, 23:51   

Może Shana?
Ewentualnie, jeśli masz ochotę na nową serię (która jeszcze wychodzi) - Toaru Majutsu no Index.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2009, 23:56   

Mai Hime pasuje mi do tego opisu doskonale.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 07-01-2009, 00:19   

Gość napisał/a:
jakas niezadluga serie (ze 20 odcinkow;p) w ktorej byloby troche magii jakies elementy nadprzyrodzone;p, walk i romans ;p


Poza wymienionymi mogę dodać:

Zero no Tsukaima, Chrno Crusade, Slayers

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
inverse Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2009, 13:24   

Ja polecam Claymore, Berserk siekacze
choc manga tu i tu lepsza *_*

a pytanie mam takie:
Mam zamiar obejrzec serie Gundam, a nie wiem od czego kurde zacząć!, jakies nowe anime tera wylazi, sa jeszcze stare i calkiem sie pogubilem - Od czego mam zaczac i jak to ogladac po kolei - zeby bylo wszystko wiadomo? halp halp halp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2009, 13:45   

Virgil napisał/a:
Drugiego sezonu nie widziałem - jest tak samo skonstruowany jak pierwszy?

Są odcinki epizodyczne i jest główny nurt akcji. Ale nie ma już jakichś dziwnych syndromów. Trochę więcej jest polityki. Jest jeszcze film serialowy Gits SSS, też przyzwoity.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-01-2009, 17:20   

Tak swoją drogą drugi sezon gitsa opowiada też historyjki "jak to się stało że" major jest cyborgiem, sekcja 9 trzyma się razem i wiele małych retrospekcji. Jest też ciekawszy wątek główny o liderze terrorystów oraz poboczne o heroizmie tachikom. Nie wiem dlaczego ale w tak poważnym anime od tachikom zawsze płacze ze szczęścia.
Gits sac sss jest zaś osadzony w świecie po ghost in the shell w przeciwieństwie do serialu który był wyraźnie przed (widać po dzieciaku toagusy). Film ten również nawiązuje do obydwu serji tv i zdecydowanie zamyka całość.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ray89
Gość
PostWysłany: 07-01-2009, 19:04   

Moglibyście mi podać jakieś filmy anime nie powiązane z seriami TV czy tam OVA? Osobne produkcje. Gatunki dowolne naturalnie i naturalnie z happy endami jeśli o mnie chodzi oczywiście :D :D.



BTW. Właśnie się za Zero no Tsukaima zabrałem i na bogów, jestem na drugim sezonie i naprawdę nie wiem, czemu to taka słynna i popularna seria. Po pierwsze jest strasznie "powtarzalna", w kólko te same gagi itp, a główni bohaterowie to zdecydowanie nabardziej wkurzające postacie jakie widziałem w anime. No i taki dziecinny świat, no masakra....... Ech, dobrne do końca 2 sezonu ale 3 odpuszczam bo masakra. Aha, nie pamiętam czy to tu, ale ktoś pisał w jakiejś recenzji, że Saito ma 17 lat. WTF? Z tą kreską to ja bym mu max 14 lat dał. Ech, zawiodłem się........... :(
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group