FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-01-2009, 19:10   

Nie zapominajcie o pierwszym i drugim ("Innocence") filmach kinowych, które są lepsze od serialu. Chyba, że ktoś nie lubi anime z (różnie rozumianym) "przesłaniem".

inverse napisał/a:
Mam zamiar obejrzeć serie Gundam, a nie wiem od czego kurde zacząć! Jakieś nowe anime teraz wyłazi, są jeszcze stare i całkiem się pogubiłem. Od czego mam zacząć i jak to oglądać po kolei - żeby było wszystko wiadomo? help help help

Kłopot (?) z Gundamami jest taki, że poszczególne serie nie łączą się fabularnie w jedną całość. Wszystkie dzieją się w tym samym gundamowym uniwersum, ale możesz je oglądać w dowolnej kolejności. Ja polecam Gundam Seed, będący moim zdaniem najlepszą odsłoną cyklu. Duża w tym zasługa różowej księżniczki - Lacus.

EDIT:
Ray89 napisał/a:
Moglibyście mi podać jakieś filmy anime nie powiązane z seriami TV czy tam OVA? Osobne produkcje. Gatunki dowolne naturalnie i naturalnie z happy endami jeśli o mnie chodzi oczywiście :D :D.

Wszystkie filmy studia Ghibli [lista], a w szczególności "W krainie bogów" i "Księżniczka Mononoke".
Warto także obejrzeć 5 Centimeters per Second: A Chain of Short Stories uważane za jedno z najlepszych anime ostatnich lat.
Przejdź na dół
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2009, 20:01   

CainSerafin napisał/a:

Warto także obejrzeć 5 Centimeters per Second: A Chain of Short Stories uważane za jedno z najlepszych anime ostatnich lat.


Wątpie ażeby ten tytuł spełniał podany wyżej warunek. Anime kończy się co najmniej przygnębiająco, mimo tego, że w moim mniemaniu jest naprawdę nadzwyczajne.

Ogólnie trochę filmów anime w swoim życiu obejrzałem, ale trudno z mojej listy wygrzebać coś, co faktycznie kończy się happy endem, prócz pozycji studia Ghibli, o których wspomniał poprzednik (najbardziej utknął mi w pamięci Howl's Moving Castle i Whisper of the heart - ehh mam sensyment do tych produkcji).


EDIT: Loko, nie pisałem, że były one super świetne, a że mam sentyment do nich, szczególnie do Howla - jak byłem w Niemczech w 2005 roku, to ichnia telewizja wyświetlała trailer, z tą nieziemską muzyką... Po prostu musiałem to zobaczyć! Od niego w zasadzie zaczęła się moja przygoda z anime - taka na poważnie, że tak powiem: doceniłem kunszt...

_________________


Ostatnio zmieniony przez Paweł dnia 07-01-2009, 20:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 07-01-2009, 20:07   

[quote="Paweł"]
CainSerafin napisał/a:

Howl's Moving Castle i Whisper of the heart - ehh mam sensyment do tych produkcji).


Jeśli chodzi o Howl's Moving Castle, to postacie były ok, każda na swój sposób fajna, ale fabuła (jak dla mnie) całkiem skopana

Znowu po Whisper... niewiele się spodziewałem, ale się zdziwiłem, teraz jest w 5 moich ulubionych, szczególnie fajne było moje zdziwienie na temat pewnych rzeczy z innych anime, jeśli ktoś ma zamiar obejrzeć Whisper, to najpierw radzę zobaczyć The Cat Returns, oraz Scarlet Pig (zauważyłem pewien napis na zegarze, w sklepie lutnika)

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 07-01-2009, 20:12   

CainSerafin napisał/a:
5 Centimeters per Second: A Chain of Short Stories


To jeden z najmocniejszych tytułów jaki oglądałem, jeżeli chodzi o siłę oddziaływania. Ale jednocześnie ostatni jaki bym polecił, jeżeli ktoś szuka czegoś z happy endem. Bez dramatów, odbył się koniec tak naturalnie. I to właśnie sprawia, że dużo mocniej przemawia do człowieka. Za to nadaje się idealnie do sprowadzenia na ziemie po obejrzeniu zbyt dużej ilości romansowych happy endów.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ray89
Gość
PostWysłany: 07-01-2009, 23:14   

Cytat:
Za to nadaje się idealnie do sprowadzenia na ziemie po obejrzeniu zbyt dużej ilości romansowych happy endów


Heh, no właśnie ja nie chce być sprowadzany na ziemię :D. Codzienna rzeczywistość sprowadza mnie na ziemię, więc wystarczy :D. Ej, to już wszystkie filmy anime niezwiązane z seriami TV które dobrze się kończą jakie znacie? Kurczę, ten japoński fatalizm.......ech, naprawdę, co za smutny naród.....

Jak coś jeszcze sobie przypomnijcie to dawajcie :D :D :D :D :D

BTW. No, skończyłem ZNT 2. Z całego Zero no Tsukaima sezon 2 jedyne co było znakomite to 2 ostatnie odcinki. Od połowy sezon był dobry (zemsta Adson, tajemnica profesora, jakieś walki poważne). Jakby w takiej konwencji jak 2-4 ostatnie odcinki była cała seria + troszkę bardziej "dojrzały" świat to byłoby super. Za te ostatnie odcinki arigato. Reszta- średniak. Za 3 sezon może kiedyś się wezmę.......z nudów bo recenzje i komentarze na necie są LOWWWWW
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 07-01-2009, 23:18   

Moderacja uprzejmie przypomina:

Cytat:
Temat służy do zadawania pytań o serie polecane w jakiejś kategorii. Innymi słowy, mogą się tu znaleźć pytania w rodzaju: "jakie komedie romantyczne polecacie?", "co podobnego do aaa mógłbym obejrzeć", względnie "Widziałam bbb, ccc i ddd - podsuńcie coś w podobnych klimatach?"

Posty nie będące odpowiedziami na jedno z ostatnio zadanych pytań będą usuwane.


IKa
Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grygus Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lut 2007
Status: offline
PostWysłany: 10-01-2009, 12:13   

No to ja mam pytanie odnośnie Science-Fiction lecz z tych bardziej kosmicznych, co moglibyście mi polecić, zawsze niechętnie do tego tematu podchodziłem, ponieważ mechy zabardzo mi pachniały power rangersami, przełamałem się dopiero oglądając Macross Frontiera, skojarzył mi się troche z top-gunem ^^.

Warto oglądnąć te starsze macrossy?

Dodam, że oglądałem serie Crest of the stars.
A najbardziej niechętnie podchodze do gundama, choć może jestem trochę ignorantem.

Niestety zwykłych filmów tego typu jest jak na lekarstwo więc ratuje się anime.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3171957
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-01-2009, 12:23   

Legend of the Galactic Heroes - chyba najlepsza rzecz tego typu jaka powstała. 110-odcinkowa epicka saga o wojnie pomiędzy dwoma mocarstwami.
Więcej napisałem w komentarzu do podlinkowanej recenzji, ew. w poprzednich postach. W każdym bądź razie jeśli interesują Cię serie wojenne, to LoGH jest serią którą powinienneś zobaczyć.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 10-01-2009, 18:53   

Obejrzałem przed chwilą Haibane Renmei, wprawdzie nie porusza tak bardzo jak Grobowiec Świetlików, ale ma w sobie coś 9/10. Oczywiście polecam

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JahJah Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 10-01-2009, 19:22   

Szukam serii dla rozluźnienia, pierwowzorem niech będzie Black Lagoon. Nie musi być to szybkie kino akcji, ale jakiś sensacyjne anime dla dorosłych z chęcią bym schrupał. Sesja się zbiła, sporo nauki przede mną a ja nie chciałbym jeszcze nadwyrężać moich biednych nie licznych szarych komórek, filozoficznymi zagadnieniami czy skomplikowaną fabułą...

Znajdzie się coś dla mnie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-01-2009, 19:51   

Może Baccano!. Jakoś mi nic do głowy nie przychodzi, zawsze "sensacja" dla mnie była dość obcym gatunkiem.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wiks123 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 05 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 10-01-2009, 20:22   

aneta11111 napisał/a:
Doktor J, nie wiem czy ogladaleś ale w Blood+ jest dużo krwi, a jeszcze więcej w Blood: The last vampire. Oprócz tego (może troche mniej się leje niż hektolitrami:P) Claymore, Mnemosyne(nie wiem czy lubisz, wiec ostrzegam, że występuje wątek yuri) i podobno w TOKKO(ale to chyba z serii tych bezmozgich nawalanek) jest masa szkarłatnego koloru, ale tego jeszcze nie obejrzalam, mam dopiero w planach.



Też tak uważam że w Blood + jest dużo krwi.Polecam :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ray89
Gość
PostWysłany: 11-01-2009, 15:38   

Słuchajcie, skończyłem oglądać Nodame Cantabile i Paris chapter i powiem wam, że to zdecydowanie jedna z najlepszych serii jakie w życiu widziałem (mój top 2). Jestem ogromnie ciekawy dalszych losów bohaterów, bowiem 2 seria skończyła się w najciekawszym momencie (ostatnio dość często w adaptacjach mangi). I teraz mam do was, moi drodzy, pytanie. Czy sięgnąć po mangę? Czy może dać sobie spokój i poczekać do tej wiosny na 3 serie (podobno ten termin). Powiedzcie swoje zdanie.



Aha. Możecie polecić jakieś serie anime w stylu Nodame Cantabile??



BTW. A daleko jest manga za wydarzeniami z Paris Chapter??
Powrót do góry
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2009, 17:46   

1. W porównaniu do Paris chapter (którego zresztą recenzję pisałem) manga jest wiele lepsza. Po pierwsza jest badziej wyważona, nie leci łeb na szyję do przodu - powoli, spokojnie - zdziwiłbyś sie jakbyś zobaczył ile czasu tam poświęcono na przedstawienie niektórych postaci (np. Rui) - w Paris chapter czasem ktoś pojawiał się znikąd, w mandze tego nie ma. Czy sięgnąć? Sam nie umiałem się doczekać kontynuacji - sięgnąłem i nie żałuję.

2. Jak daleko - z tego co pozostało po wydarzeniach z Paris chapter dałoby się zrobić jeszcze jakieś 11 odcinków. Anime skończyło się na woluminie 15 (bodajże 88 chapterze). Ostrzegam jednak - pani pisząca mangę niedawno urodziła dziecię i jak na razie wydawnictwo jest w stanie wstrzymania (ostatni wydany chapter miał numerek 126).


Ze swojej strony polecam jeszcze dwa odcinki specjalne wersji aktorskiej Nodame Cantabile, wydarzenia tam przedstawione to praktycznie to samo co Pari-hen, jednakże zachowują tempo mangi, nie tracąc na jakści fabuły.


Natomiast jeżeli chodzi o serie podobne - tutaj jest duży problem, przynajmniej z mojej strony. W zasadzie na myśl przychodzi mi jedynie Honey & Clover tych samych twórców, chociaż też nie do końca - ja akurat dużych podobieństw nie zauważyłem, prócz kreski, wieku bohaterów i momentami podobnego humoru.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2009, 18:21   

Paweł napisał/a:
Honey & Clover tych samych twórców

Tylko studio jest to samo. Ale fakt, anime są podobne (NC według mnie jest lepsze). Po mangę też sięgnąc warto.

Grygus napisał/a:
Warto oglądnąć te starsze macrossy?

Wszystkie oprócz Macross 7.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group