FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
evin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 21-03-2009, 17:03   

Już pytałem o to ale chciałbym zeby mi ktoś napisał tytuły anime podobnych do claymore, berserka.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 21-03-2009, 17:13   

Szukam dobrej komedii, czegoś co głupotą nie obraża widza i nie zakłada, że po drugiej stronie monitora siedzi idiota. Innych preferencji jako tako nie mam. Ecchi i fanserwis toleruje, o ile nie ma go za dużo. Zasadniczo nie musi być to nawet typowa komedia, poprostu coś przy czym można się zrelaksować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-03-2009, 17:15   

Lucky Star, Ouran High School Host Club, Clannad, Fullmetal Panic, Haruhi.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 21-03-2009, 17:33   

Keii napisał/a:
Ouran High School Host Club
- przypominam, że to jest seria parodiująca i wyśmiewająca "typowe" shojce.

Oprócz tego polecam Gokudo-kun Mannyuki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 21-03-2009, 17:38   

Wszystkie powyższe poza Gokudo-kun Mannyuki mam już za sobą, więc próbuje te ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-03-2009, 18:03   

Waaagh!
Nie wiem czy znowu nie pójdę w przeciwnym kierunku ale komedia która jest totalnie głupia ale aż do tego stopnia że nie obraża już lecz zachwyca głupotą swoją to hare+guu. Na podobnym poziomie stoi chyba tylko dragonhalf. Po drugiej stronie, czyli poważny kryzys rozwiązywany z humorem i dużą dozą pozytywnej energii , myślę że Manabi Straight!, NieA_7 i dla totalnego rozcukierkowania Binchou-tan.:P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Al Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 21-03-2009, 19:05   

Szukam.. anime które:
-dzieje się nie współcześnie, i nie w przyszłości. Raczej chodzi o anime w świecie gdzie ludzie jeżdżą na koniach i używają magi. I gdzie nie ma elektryczności.
-akcja podzielona jest na "kawałki", albo w rozkładzie jeden odcinek-jedna przygoda, albo - co było by lepsze - kilka odcinków=jedna przygoda.
-główny bohater włada magią i nie jest kompletną fajtłapą, chociaż nie musi by,ć super-herosem.
-i akcja nie dzieje się w dawnej Japonii, ogólnie chodzi mi żeby nie było to coś w stylu "Miecz Nieśmiertelnego"

Chodzi mi o coś podobnego do Kyou Kara Maou, może tylko z mniejszą ilością komedii/parodi, bądź w typie Slayers. Oba anime są jak dla mnie genialne.
Miło było by gdyby owo anime posiadało jakieś akuma/mazoku/demony ;)

Wybredna nie jestem, przyznaję, że niewiele oglądałam anime tego typu, wcześniej raczej gustowałam (i nadal gustuję) w rzeczach mrocznych-i-strasznych, ale teraz szukam czegoś mniej ciężkiego, a bardziej rozrywkowego... czegoś co podniesie na duchu/humorze, zamiast jeszcze dobijać biednego studenta, który ledwo co sesję skończył, a już musi się męczyć z natłokiem kolokwiów ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 21-03-2009, 19:16   

Al napisał/a:
-dzieje się nie współcześnie, i nie w przyszłości. Raczej chodzi o anime w świecie gdzie ludzie jeżdżą na koniach i używają magi. I gdzie nie ma elektryczności.
-akcja podzielona jest na "kawałki", albo w rozkładzie jeden odcinek-jedna przygoda, albo - co było by lepsze - kilka odcinków=jedna przygoda.
-główny bohater włada magią i nie jest kompletną fajtłapą, chociaż nie musi by,ć super-herosem.
-i akcja nie dzieje się w dawnej Japonii, ogólnie chodzi mi żeby nie było to coś w stylu "Miecz Nieśmiertelnego"

Większość warunków spełnia Zero no Tsukaima, chociaż główna bohaterka to momentami totalna fajtłapa a momentami potężna wiedźma ;)

częściowo pasuje do tego również Fate/Stay Night, Shakugan no Shana
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 21-03-2009, 19:47   

Możesz spróbować Rune soldier albo Gokudo.

PS Piotrekplay - czytałbyś może dokładnie, o co ludzie proszą, bo już któryś raz z rzędu polecasz anime zupełnie od czapy. Fate/stay night i Shakugan no Shana jak najbardziej dzieją się we współczesnym świecie. Jak już masz zamiar podawać tytuły, które pasują tylko do części kryteriów, to pisz, które nie są spełnione.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 21-03-2009, 20:11   

Al, może spróbuj D Gray-man, co prawda akcja dzieje się w XIX wiecznej Anglii, elektryczność jak najbardziej jest i na koniu raczej nikt nie jeździ, ale sądzę, że ma szanse Ci się spodobać :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-03-2009, 01:07   

Maze Megaburst Space lub po prostu maze tv - takie slayersy zrobione przez j.c.shaft.
Główna bohaterka to fajtłapa która ma amnezje (ale się wyrobi) i w dodatku jest jedną z tych którzy potrafią używać w tamtym świecie magii, a nie wszyscy to potrafią. Żeby dodać całej historii pikanterii Maze bo tak bohaterka się nazwała zmienia się w nocy w swoje męskie alterego.
Cała historia jest podzielona na etapy, żaden z nich nie dzieje się w starożytnej Japonii choć podróże w czasie też można zobaczyć.
Moim zdaniem całkiem udana produkcja chociaż ja chyba wszystko z j.c.shafta lubię :P
Poza tym anime dzielące się na rozdziały , fantazy i w dodatku nie dziejące się w feudalnej Japonii które zostawiło mi pozytywne wrażenie to Juuni Kokuki (The Twelve Kingdoms)
Opowiada ono o grupce licealistów można by rzec wymytych na brzegi mistycznego świata. W celu dalszych informacji poczytaj recenzje na tanukach , ja nie dam rady opisać tego bez psucia fabuły :P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 22-03-2009, 09:23   

Popieram kokodina, z wyżej wymienionych anime Maze chyba najlepiej pasuje do wymienionych kryteriów.
Mysterious Cities of Gold, czyli najlepsze anime przygodowe jakie istnieje, spełnia wszystkie wymagania poza magią i diabłami (chociaż zależy jak patrzeć...)
Claymore (raczej spełnia kryteria, ale do Slayersów czy KKM podobny nie jest).
No i oczywista oczywistość czyli FMA (chociaż radziłbym się wstrzymać do kwietnia, gdy zacznie wychodzić druga, prawidłowa wersja).

Poza tym odradzam D.Gray-mana - przeciętny, nudnawy shounen najeżony wręcz fillerami, których nie da się oglądać. Tasiemcem znacznie bardziej inteesującym i lepiej spełniajacym Twoje kryteria jest One Piece.
Jeszcze ew. mogłabyś sprawdzić TWHE.

_________________
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Kemono no Souja Erin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 22-03-2009, 16:55   

Witam. Poszukuję jakieś serii obyczajowej, relaksującej i ciepłej. Ale żeby nie zawierała w ogóle dramatu (albo takie małe dramciki, ale w ostateczności), i nawet (lub szczątkowy) romansu. Potrzebuję spędzić pozytywną chwilę przed ekranem. Coś w stylu Someday's Dreamers, pod względem wydźwięku. Tak więc jeśli dojdzie do tego magia czy tam przygoda to nie ma sprawy. Potrzebuję się uśmiechnąć. :D :P

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 22-03-2009, 17:07   

Windy Tales widziałeś?

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 22-03-2009, 17:22   

I jeszcze obowiązkowo obydwie serie Natsume Yuujinchou, jeżeli jeszcze nie widziałeś.

Może jeszcze BECK - anime muzyczne, naprawdę pozytywnie nastraja.

Mahou Shoujo Tai Arusu też ma w sobie coś niezwykłego, raczej dramatu i pochodnych nie posiada, natomiast uśmiechnąć się pozwala jak najbardziej.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 42 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group