FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-03-2009, 18:09   

Mitsurugi napisał/a:
Witam. Poszukuję jakieś serii obyczajowej, relaksującej i ciepłej. Ale żeby nie zawierała w ogóle dramatu (albo takie małe dramciki, ale w ostateczności), i nawet (lub szczątkowy) romansu. Potrzebuję spędzić pozytywną chwilę przed ekranem. Coś w stylu Someday's Dreamers, pod względem wydźwięku. Tak więc jeśli dojdzie do tego magia czy tam przygoda to nie ma sprawy. Potrzebuję się uśmiechnąć. :D :P

Może nie seria, ale jednak godna uwagi rzecz: Minky Momo: Bridge over Dreams Dorzuciłbym jeszcze Fashion Lalę, zarówno serię tv jak i opowiadającą inną historię oavkę.
Przejdź na dół
Taikoubou Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Cze 2008
Skąd: Rzeszów
Status: offline
PostWysłany: 22-03-2009, 20:52   

coś podobnego do Dragon Ball i Bleach. głównie chodzi o efektowne walki. naruto grayman i one piece odpada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5113434
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-03-2009, 00:16   

Może inuyasha? ewentualnie ranma lecz tam to już zbyt udziwnione walki aby je nazwać sztukami walki. No i nie za bardzo są tam demony (no może jeden stary demon). Ciekawe pojedynki są też w samurai champloo, obydwu jubei-chan oraz troszkę w innym stylu w noir.

Napisałem o walkach / pojedynkach bo moim zdaniem bleah i dragonbal mają tyle ze sobą wspólnego co kura i pieprz. Może się mylę niech ktoś mnie poprawi.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 23-03-2009, 00:19   

Taikoubou napisał/a:
coś podobnego do Dragon Ball i Bleach. głównie chodzi o efektowne walki. naruto grayman i one piece odpada.


Efektowne walki znajdziesz w Fate stay night lub Shakugan no Shana. Takie " z wypiardem", dla koneserów sporej "rozpierduchy" - że się tak brzydko wyraże. Chociaż ogólna skala zniszczeń się jednak do DB i Bleacha nie umywa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 23-03-2009, 00:44   

Cytat:
coś podobnego do Dragon Ball i Bleach. głównie chodzi o efektowne walki. naruto grayman i one piece odpada.

Najefektowniejsze sceny walki są w Samurai Champloo. Bardzo dobre są te z Cowboya Bebopa (dlatego animatorzy naruto sobie je pożyczyli przy tworzeniu bardziej dynamicznych pojedynków). Tyle, ze to nie są anime oparte jedynie na walkach.
Z takich bardziej shounenowych to fajne jest Tenjou Tenge (aczkolwiek manga jest fajniejsza). Całkiem przyzwoite walki są Bastard! i Claymore.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 23-03-2009, 00:56   

Szukam anime które moją dobre pojedynki, ale też fabułę nad którą trzeba trochę pogłówkować. Bleach i Naruto odpadają

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-03-2009, 01:01   

MegamanNoTsukaima, Fate/Stay Night - bardzo dobrze wykonane pojedynki, a przede wszystkim dość zawikłana fabuła.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
evin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 23-03-2009, 18:35   

CHodzi mi o anime gdzie walczy sie mieczami bądź magią ;] pytam o to juz kilka razy ale ;] no cóż

Takie ogólnie jak claymore(nie musi byc krwawe ;] az tak )
berserk
Bądź w stylu shakugan no shana , Fate stay night.


i chodzi mi o anime podobne do elfen lied - cos tego typu ;] bo to anime jest po prostu genialne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-03-2009, 18:41   

Cytat:
i chodzi mi o anime podobne do elfen lied - cos tego typu ;] bo to anime jest po prostu genialne

"Higurashi" i "School Days" powinny pasować. Opcjonalnie proponuję przejrzeć recenzje tytułów z gatunku "horror"
Powrót do góry
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 23-03-2009, 19:26   

Taikoubou napisał/a:
coś podobnego do Dragon Ball i Bleach. głównie chodzi o efektowne walki. naruto grayman i one piece odpada.

Przede wszystkim Yuu Yuu Hakusho i Hunter X Hunter, a poza tym Get Backers, Soul Eater, R.O.D. TV

_________________
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Kemono no Souja Erin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 23-03-2009, 19:36   

evin napisał/a:
Takie ogólnie jak claymore(nie musi byc krwawe ;] az tak )
berserk
Bądź w stylu shakugan no shana , Fate stay night

Bastard!, miecze to także Samurai Champloo i Kenshin.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 23-03-2009, 20:41   

To jak już wpadliście w rytm odnośnie serii akcji, no to ja też szukam czegoś. Konkretnie szukam jakieś serii z cyklu akcja/sensacja. Może to także być coś z innego gatunku, co jednak zawiera sporo scen akcji (jak np. Seirei no Moribito). Seria ma spełniać do tego dwa wymogi (oba koniecznie, nic pośredniego lub spełniającego po trochu nie wchodzi w grę): ma mieć ciekawą, dobrze zarysowaną fabułę i dorosłych bohaterów (żadnych nastolatków, uczniów etc). I żeby jeszcze skomplikować sprawę, bez serii umiejscowionych w przyszłości.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 23-03-2009, 22:10   

Costly napisał/a:
To jak już wpadliście w rytm odnośnie serii akcji, no to ja też szukam czegoś. Konkretnie szukam jakieś serii z cyklu akcja/sensacja. Może to także być coś z innego gatunku, co jednak zawiera sporo scen akcji (jak np. Seirei no Moribito). Seria ma spełniać do tego dwa wymogi (oba koniecznie, nic pośredniego lub spełniającego po trochu nie wchodzi w grę): ma mieć ciekawą, dobrze zarysowaną fabułę i dorosłych bohaterów (żadnych nastolatków, uczniów etc). I żeby jeszcze skomplikować sprawę, bez serii umiejscowionych w przyszłości.

Hmm...
Patlabor OVA+filmy. Anime o drogówce dla mechów. Mimo mechów mamy dzisiejszy poziom technologiczny (zresztą nie mechy są ważne w tym anime).
12 Kingodoms, zdecydowanie jedno z najlepszych fantasy. Mamy sporo akcji i dojrzałą porządną fabułę (mimo, że bohaterką jest licealistka).
Kenshin OVA - realistyczne spojrzenia na przeszłość bohatera shounena.
Baccano! - wiadomo... (ile to razy było zachwalane na forum...)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 23-03-2009, 22:26   

Baccano i Kenshina widziałem. Patlabor odpada, mam ochotę na jakąś serie, a nie jednorazowy seans. A z drugiej strony Twelve Kingdoms jest za długie, nie zdarza mi się brać za serie powyżej 26 epizodów. Może komuś coś jeszcze przychodzi do głowy?

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 24-03-2009, 01:18   

Costly napisał/a:
Patlabor odpada, mam ochotę na jakąś serie, a nie jednorazowy seans.

Um... to jest 6 odcinków OVA + 3 filmy (czasowo wychodzi nawet więcej niż 12 odcinkowa seria) + ewentualnie seria tv 47 odcinków (która jest taka sobie) i jeszcze jedna seria OVA 16 odcinków (ta już jest całkiem fajna). Nawet w pakiecie podstawowym to nie jest jednorazowy seans.

Costly napisał/a:
Twelve Kingdoms jest za długie, nie zdarza mi się brać za serie powyżej 26 epizodów.
A 12 Kingdoms kiedyś w końcu zobaczysz i będziesz żałować, że nie obejrzałeś wcześniej z powodu tak błahej sprawy jak ilość odcinków (ja tak miałem i w sumie nie tylko ja, bo czytałem parę identycznych opinii).

Costly napisał/a:
Może komuś coś jeszcze przychodzi do głowy?

Samemu jestem ciekaw...

Ps. Michiko​ no Hatchin​ właśnie się skończyło i w sumie też się nadaje.
Hmmm.... jeszcze Black Lagoon (ale to pewnie widziałeś, bo to znany tytuł), Noir i Nijuu-Mensou no Musume mogły by się nadawać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 43 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group