FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-03-2009, 02:02   

Hm, zasugerowałem się recenzjami obecnymi na tanuki i myślałem, że Patlabor zamyka się w obecnym tu obrębie. Skoro jest inaczej, to sprawdzę tą pozycje, dzięki za uwagę.

Co do 12 Kingdoms - wiem, że to błahy powód, ale naprawdę ciężko mi się przełamać. Od końca 2008 roku staram się bezskutecznie zacząć oglądać Monstera, z tego samego powodu. Kiedyś się pewnie przełamie, póki ci trwać będę w nieświadomości :]

Black Lagoon i Noir widziałem. Za to o Nijuu-Mensou no Musume nigdy nie słyszałem, sprawdzę ten tytuł. Michiko​ no Hatchin zacząłem, ale jakoś nie zrobiło na mnie wrażenia.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 24-03-2009, 07:06   

Costly, a może spróbuj Kaze no Yojimbo? Ma znaczek jakości od Avellany i co ważniejsze spełnia podane przez ciebie kryteria. Chociaż i tak najlepszym wyborem byłoby 12 Kingdoms albo ten Monster co to nie chcesz się za niego zabrać :). Tak pzoa tym poleciłbym jeszcze Wolf's Rain albo Texhnolyze, ale zdaje się w obu tych seriach akcja ma miejsce w przyszłości więc odpadają.

_________________
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Kemono no Souja Erin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-03-2009, 09:20   

Costly napisał/a:
To jak już wpadliście w rytm odnośnie serii akcji, no to ja też szukam czegoś. Konkretnie szukam jakieś serii z cyklu akcja/sensacja. Może to także być coś z innego gatunku, co jednak zawiera sporo scen akcji (jak np. Seirei no Moribito). Seria ma spełniać do tego dwa wymogi (oba koniecznie, nic pośredniego lub spełniającego po trochu nie wchodzi w grę): ma mieć ciekawą, dobrze zarysowaną fabułę i dorosłych bohaterów (żadnych nastolatków, uczniów etc). I żeby jeszcze skomplikować sprawę, bez serii umiejscowionych w przyszłości.

To może City Hunter albo You're under arrest? (tu by się przydało recenzję napisać, więc może cię to dodatkowo zmotywuje).
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-03-2009, 09:29   

Kaze no Yojimbo widziałem. City Hunter i You're under arrest są trochę długie jak na moje standardy, ale wygląda na to, że nie obejdzie się w tym wypadku bez dłuższego seansu, to i 12 Kingdoms dorzucę sobie do listy oczekujących. Chyba już starczy, dzięki za pomoc.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-03-2009, 17:22   

Costly powiem ci jedną rzecz. Monster jest anime którego szukasz i idealnie spełnia twoje wytyczne jednak dyskryminujesz go z powodu długości. Szczerze rok temu byłem zwolennikiem 13 odcinkowych serii ale od czasu gdy zobaczyłem bllod+ fma eureke7 i co gorsza ranme i maison ikkoku , przestałem lubić te krótkie. Kiedyś myślałem że długie anime zanudzi mnie na śmierć bo "nie da się go obejrzeć na raz" teraz wiem że te najlepsze jak monster czy nawet 12 kingdoms dzielą się na części które są ze sobą powiązane i z każdym odcinkiem chce się tego więcej. Jeżeli twoim problemem jest czas lub dyscyplina (przepadasz na długie godziny i nic cie nie interesuje) to rzeczywiście poczekaj do wakacji :P ale w innym przypadku monster , noir , Black Lagoon , Blood+ i pewnie coś jeszcze warto obejrzeć.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Quaigon123
Gość
PostWysłany: 24-03-2009, 21:55   

Poszukuje anime z dobrymi walkami ,dojrzałymi bohaterami oraz ladną kreską..
Mile by bylo gdyby bylo dosyc dlugie
Powrót do góry
qbass
Gość
PostWysłany: 24-03-2009, 21:59   

Szukam anime, które ma "złe" zakończenie. Chodzi mi o coś takiego: bohaterowie całe anime do czegoś dążą, mają jakąś "misje", a tu na końcu jest zonk i mission failed -- nie udało im się. Coś takiego jak w pierwszej serii gundama 00. Jakieś pomysły?
Powrót do góry
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 24-03-2009, 22:09   

@qbass

Death Note

można rzec że Akira, choć to zależy od punktu widzenia

Elfen Lied

no i może niekoniecznie zUe zakończenie, ale cel do którego dążył bohater nie został osiągnięty Jigoku Shoujo

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
qbass
Gość
PostWysłany: 24-03-2009, 22:31   

@Loko
Wszystkie 3 widziałem, ale nie o takie coś mi chodziło dokładniej: w akirze i elfen lied jest jakaś nadzieja na końcu (kto oglądał to wie). Mi chodzi o coś takiego totalnie dołującego, kompletna porażka, zero nadziei
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-03-2009, 22:46   

kokodin, to, co wymieniłeś widziałem, poza Monsterem. To nie jest tak, że ja dyskryminuje czy nie lubię długich serii. Po prostu mam jakiś opór przed rozpoczęciem oglądania takowej. To nie wynika z żadnych uprzedzeń, złej opinii na temat takowych anime, czy w ogóle jakichkolwiek racjonalnych pobudek. Po prostu tak mam, sam nie wiem czemu.

Gość napisał/a:
Poszukuje anime z dobrymi walkami ,dojrzałymi bohaterami oraz ladną kreską..
Mile by bylo gdyby bylo dosyc dlugie


Blood+

Gość napisał/a:
Wszystkie 3 widziałem, ale nie o takie coś mi chodziło dokładniej: w akirze i elfen lied jest jakaś nadzieja na końcu (kto oglądał to wie). Mi chodzi o coś takiego totalnie dołującego, kompletna porażka, zero nadziei


Szczerze? Nigdy nie widziałem takiego anime. Były lepsze czy gorsze zakończenia, ale takiego totalnie złego zwyczajnie ni razu nie uświadczyłem. Do pewnego stopnia twoje wymagania może spełnić Sola. I o ile się nie mylę to także mniej więcej w zbliżonym nastroju kończy się Basilisk, ale tu się opieram na zasłyszanych opiniach, bo sam nie dałem rady obejrzeć tego do końca. Ewentualnie dodać można School Days, ale to anime jest słabe.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 24-03-2009, 23:42   

qbass napisał/a:
@Loko
Wszystkie 3 widziałem, ale nie o takie coś mi chodziło dokładniej: w akirze i elfen lied jest jakaś nadzieja na końcu (kto oglądał to wie). Mi chodzi o coś takiego totalnie dołującego, kompletna porażka, zero nadziei


Podałem 4. Wprawdzie to nie temat na dyskusje, ale muszę odpisać.

Obejrzałem obydwa anime (więc wiem)
Elfen Lied:
Spoiler: pokaż / ukryj
jakoś mi się nie chce wierzyć że Nyu przeżyła, ta postać na końcu to zapewne Pan Listonosz. Teraz serio, jeśliby to wziąć na zdrowy rozum, to mógł to być po prostu kolejny Diclonius wysłany z misją pozbycia się Nany.


Akira:
Spoiler: pokaż / ukryj
nadziei tam za dużej nie widziałem, raczej po czymś takim normalny człowiek miałby traumę, zresztą mówiłem że to zależy od punktu widzenia. I wg mnie zniszczenie całego miasta ewidentnie nie jest osiągnięciem zamierzonego przez Kanedę celu. Mission Failed


Edit: Byłbym zapomniał, coś totalnie dołującego mi się akurat przypomniało. Hitsuji No Uta.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 25-03-2009, 00:43   

Gość napisał/a:
@Loko
Wszystkie 3 widziałem, ale nie o takie coś mi chodziło dokładniej: w akirze i elfen lied jest jakaś nadzieja na końcu (kto oglądał to wie). Mi chodzi o coś takiego totalnie dołującego, kompletna porażka, zero nadziei

Texhnolyze - bardzo dołujące anime z "bad endem" na końcu
Poza tym Gundam Zeta (jak dla mnie najlepszy gundam), jak już o Gundamach piszesz. Może nie jest totalnie wyprane z nadziei, ale jest to ciąg tragedii
Costly napisał/a:
I o ile się nie mylę to także mniej więcej w zbliżonym nastroju kończy się Basilisk
Potwierdzam, Basilisk kończy się tragicznie..
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 26-03-2009, 13:04   

Ostatnio zrobiłem tym początkiem brzydko dowcip swojemu koledze, ale wcześniej to ja poczułem się przez twórćów tego anime oszukany...
Poszukuję czegoś w klimatach początkowych 3 minut Gundam 00 - zanim pojawił się pierwszy transformers.

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 26-03-2009, 13:34   

Polecam fragment mniej więcej od 3 do 5 minuty z 17 odcinka drugiego sezonu Gundama 00. Bardzo podobny klimat i żadnych transformersów. :D

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CsH
Gość
PostWysłany: 26-03-2009, 15:01   

Witam. Szukam anime w stylu Code Geass lub Death Note, chodzi mi o nie tylko bitwy ale i walki umysłowe.
Jestem juz po:
-Code Geass r1-r2
-Death Note
-Fate/Stay Night
-Bleach
-Darker than Black
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 44 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group