FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-04-2009, 17:29   

Teraz ja z kolei zapytam. Skończyłem oglądać właśnie Natsume Yuujinchou (obie serie) i łaknę więcej. Więcej w sensie czegoś zbliżonego tym spokojnym klimatem, bohaterami, którzy dają się lubić (choć tutaj raczej "nie dają się nie polubić"), relacjami pomiędzy postaciami i stopniową, naturalną ich ewolucją.
To co widziałem, jest na mojej liście podlinkowanej w profilu, tudzież przycisku pod postem. Z różnych względów proszę o coś innego, niż Mushishi.

Edit: Mizu, Natsume Yuujinchou jest owszem bardzo dobre, ale w mojej opinii jednak zdecydowanie nie nadaje się do grupowego oglądania...




Random:
vries napisał/a:
no i takich dzieł jak Spring and Chaos

O, czyli ktoś to jednak jeszcze widział?

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 15-04-2009, 17:40   

Morg napisał/a:
spokojnym klimatem, bohaterami, którzy dają się lubić (choć tutaj raczej "nie dają się nie polubić"), relacjami pomiędzy postaciami i stopniową, naturalną ich ewolucją.

To nie do końca ten sam klimat, ale może Windy Tales?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 15-04-2009, 18:06   

Na nocne oglądanie, w grupie w dodatku, absolutnie wykluczone Natsume. To jest pora na fazę, a nie na ciepłą i optymistyczną serię.

Tak więc Demonbane, albo Gokudo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mizu
Gość
PostWysłany: 15-04-2009, 18:13   

Jeszcze tak bez opisu do ok 13 odcinków dla "mieszanej" widowni to można:

- Air
- Ayakashi
- Baccano
- Black Lagoon
- ChäoS;HEAd (moze)
- Ef a tale of memories
- Elfen Lied (chociaż to troche brutalne jest)
- H2O
- Haibane Renmei
- Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora (mały wyciskasz łez ale dobrze sie ogląda)
- Hellsing
- Kimi ga Nozomu Eien
- Lamune
- Midori no Hibi
- Onegai teacher (sporo fanserwisu)
- Onegai Twins (sporo fanserwisu)
- Paradise Kiss (godne polecenia)
- Ryoko's Case File
- Suzumiya Haruhi no yūutsu
- Tonagura
- True Tears
- Vampire Knight
- Zero no Tsukaima (sporo fanserwisu)
- Zoku Sayonara Zetsubou Sensei
- Zombie loan

Wymieniłem tu tytuły lepsze i gorsze (strasznych gniotów raczej nie ma) mieszczące sie w wyznaczonych ramach czasowych (jak znajdę czas dam opis) co do filmów to wszystko co wypuściło studio Ghibli no może oprócz tych Tanuki.
Powrót do góry
Mizu
Gość
PostWysłany: 15-04-2009, 18:33   

Morg napisał/a:
Więcej w sensie czegoś zbliżonego tym spokojnym klimatem, bohaterami, którzy dają się lubić (choć tutaj raczej "nie dają się nie polubić"), relacjami pomiędzy postaciami i stopniową, naturalną ich ewolucją.



No troche ciężko, myślę ze Honey & Clover spełnia wszystkie wymagania co do bohaterów ich ewolucji oraz tempa prowadzenia fabuły, która jednakże w żadnej mierze nie zahacza o ayakashi i tym podobne istoty.
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-04-2009, 18:48   

Morg napisał/a:
Teraz ja z kolei zapytam. Skończyłem oglądać właśnie Natsume Yuujinchou (obie serie) i łaknę więcej. Więcej w sensie czegoś zbliżonego tym spokojnym klimatem, bohaterami, którzy dają się lubić (choć tutaj raczej "nie dają się nie polubić"), relacjami pomiędzy postaciami i stopniową, naturalną ich ewolucją.


Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto i Mahou no Stage Fancy Lala. No i obowiązkowo wymieniony wcześniej Windy Tales.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Drak0n Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 15-04-2009, 22:00   Jakie anime polecacie?

Witam
Jestem początkujący w klimatach anime i nie za bardzo wiem co warto obejrzeć. Np. GITS ma dla mnie bardzo ciężkie klimaty ale nie lubię znowu anime z toną różu i pudru. Lubie anime z tematyką boga oraz anime z psychologią w tle, po prostu coś ambitniejszego (bardzo podobał mi się death note, i z klimatu, i muzyki oraz kreski). Widziałem też 2 lata emu jakieś anime o samobójcach czy coś takiego w jakimś mieście, niestety nie pamiętam zupełnie tytułu, tak samo jak było anime gdzie Bóg kazał jednym aniołom zabijać inne anioły itp. Swego czasu podobał mi się też Bleach bo lubię sceny walki w anime. Mam andzieje ze pomożecie początkującemu w wyborze czegoś ciekawego (kolega zaproponował mi "higurashi no naku koro ni" :) ) Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc :)


Przyklejono do tematu przeznaczonego do zadawania takich pytań. Opcja "szukaj" nie boli.

IKa - Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaki Płeć:Mężczyzna
Hentai!

Dołączył: 15 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 15-04-2009, 22:16   

Witam serdecznie :)

Prosze o polecenie mi jakiegoś anime, może to być praktycznie dowolny gatunek, dowolna kreska, nie mam zadnych wymagan, poza tym że główny bohater, musi "mieć jaja", musi to być postać z charakterem, np. poteżny wampir jak Alucard w Hellsingu, albo Abel Nightroad w Trinity blood, albo superinteligentny nastolatek rypu Leloucha z CG albo Raito z DN :) Po prostu musi byc bohater ktory bedzie totalnym wymiataczem, ale musi miec tez jakas klase i przeslanie, nie moze tylko rabac toporem kazdego dookola, chodzi o ten klimat :) Kocham anime ktore człowiek ogląda tylko dla konkretnej postaci, cała rozrywką z Hellsinga były te chwile diabolicznego śmiechu gdy Alucard okazywał sie zawsze nie do pokonania i niszczył armie przeciwników jednym palcem, i to w jakim stylu! Albo gdy w TB Abel zmieniał się w Krusnika i okazywał się jedną z najpoteżniejszych istot w uniwersum :D dostaje orgazmu za każdym razem gdy oglądam Leloucha albo Raito miażdżących swoich wrogów siła logiki i sprytnymi wybiegami...

Moga to też być bohaterowie poboczni, np. coś w stylu Balalajki z Black Lagoon, ogladałem te serię głównie dla niej, genialna postać!



Prosze was bardzo, poleccie mi cos w ten desen :P!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-04-2009, 22:26   

Wprawdzie opowiadanie, ale spełnia chyba wszystkie wymienione przez Ciebie cechy postaci.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 15-04-2009, 22:27   

@Shaki: Wszyscy pozytywni bohaterowie dragon ball Z zachowują się tak, że Alucard to przy nich kaczor.

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Shaki Płeć:Mężczyzna
Hentai!

Dołączył: 15 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 15-04-2009, 22:44   

demiCanadian napisał/a:
@Shaki: Wszyscy pozytywni bohaterowie dragon ball Z zachowują się tak, że Alucard to przy nich kaczor.


Tak, ale jak wspomnialem chodzi tu tez opewien rodzaj klasy, klimatu ;) Bohaterowie z dragon balla zawsze na początku przegrywają, dopiero pozniej jakims sposobem im sieudaje. A mi chodzi o kogoś kto z usmiechem na ustach, nie tracac ani na chwilę pewności siebie, bez litosci zmasakruje wrogów :D O ten pewien rodzaj bohatera, przy którym każda jego wygrana, wywołuje u ogladającego euforię i diaboliczny śmiech, mimo że dobrze wiadomo było że tak to się skończy ;) po prostu muszę wczuć sie w bohatera, a jakoś i cholery nie mogę zaakceptowac takich schematów postaci jak np. totalny niezdara i przegraniec zyciowy dostaje mecha, nie akceptuje tego ze musi nim kierowac, co 5 sekund ma dylematy moralne, ale ostatecznie walczy z uwagi na innych, nie lubie psycho-dramy jak w ewangelionie, lubie bohaterów potężnych, bezlitosnych i pewnych siebie ;) Nie musza być to też njacys hiper wymiatacze którzy biorą 500 kul na klate... pasje mi tez coś w stylu wspomnianej wyzej Balalajki - normalna smiertelna postac, ale z naprawde morderczym charakterem, charyzma, osoba z ktora lepiej nie zadzierac bo zabije nas bez mrugniecia okiem.

po prostu nie moge oglądać ciapowatych bohaterów chcących ratować kazdego, którzy zawsze dostaja pół serii baty a potem nagle ratujac kogostam uwalinaja w sobie wielka siłe i zostają zbawcami swiata :/

Nie chce tez wyjsc na kogos ograniczonego - inne typy anime takze chetnie ogladam, aczkolwiek ostatnio ogladalem zbyt duzo obyczajówek, sensacji, itp. historii raczej w miare normalnych, i zachciało mi sie teraz wrócic do mojego ulubionego schematu :) A niestety nie znam anime które do niego pasują a których jeszcze nie widziałem :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 15-04-2009, 22:49   

Shaki, spróbuj Samurai Champloo, Bus Gamer, Berserk - twardzi faceci, dużo walki, te serie powinny przypaść ci do gustu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shaki Płeć:Mężczyzna
Hentai!

Dołączył: 15 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 15-04-2009, 22:57   

moshi_moshi napisał/a:
Shaki, spróbuj Samurai Champloo, Bus Gamer, Berserk - twardzi faceci, dużo walki, te serie powinny przypaść ci do gustu.


Samurai champloo i Berserka widziałem w całosci, SC spodobał mi sie srednio, aczkolwiek byl calkiem mila seria, natomiast Berserk naprawde dostarczył mi duzo dobrej zabawy :)
Bus Gamer - Widziałem jeden odcinek i odpadłem - nie widzialem tam klimat, jak dla mnie kolejna bijatyka, poza tym juz pierwszy ep sugeruje że Bohaterowie to kolejni sz;achetni rycerze z tragiczna przeszłoscia :/ Gdyby to była opowiesc o 3 suki***nach którzy mysla tylko o sobie i o tym zeby miec kase na narkotyki, alkohol itp. okraszona odpowiednim klimatem, to byłoby to całkiem niezłe "cus"... a obecnie jest imo nijaki "szit" :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 15-04-2009, 23:02   

Cytat:
Bus Gamer - Widziałem jeden odcinek i odpadłem - nie widzialem tam klimat, jak dla mnie kolejna bijatyka, poza tym juz pierwszy ep sugeruje że Bohaterowie to kolejni sz;achetni rycerze z tragiczna przeszłoscia :/ Gdyby to była opowiesc o 3 suki***nach którzy mysla tylko o sobie i o tym zeby miec kase na narkotyki, alkohol itp. okraszona odpowiednim klimatem, to byłoby to całkiem niezłe "cus"... a obecnie jest imo nijaki "szit" :/

A wiesz, że tu się z Tobą w stu procentach zgadzam :D
Hm, skoro podobało ci się TB, to może Vampire Hunter D: Bloodlust?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 15-04-2009, 23:06   

Shaki, spróbuj Great Teacher Onizuka, główny bohater serii, to jej największy atut.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 52 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group