FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 58, 59, 60 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 05-05-2009, 21:55   

Kamikadzee - Fate Stay/Night, ewentualnie Inuyasha.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-05-2009, 22:02   

Kamikadzee - Shakugan no Shana i Vandread.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yui Płeć:Kobieta
yui

Dołączyła: 01 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2009, 22:02   Znacie fajne anime?

Ano... znacie jakieś fajne anime. Ma byś w nim: romans, dramat, okruchy życia... może troche echi ...

Chciałabym coś w stylu Bokura ga ita, ponieważ bardzo mi się spodobało to anime.

PS. Będzie 2 seria Bokura ga ita?[/b]


Scalono do właściwego, przyklejonego u góry forum, tematu. Używanie opcji "szukaj" naprawdę nie boli.

IKa - Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11519879
martusia Płeć:Kobieta

Dołączyła: 24 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2009, 22:40   

Kamikadzee - widze, ze podoba nam sie ten sam rodzaj anime ;-)
do w/w serii dodam jeszcze Busou Renkin (alchemia+walki+romans)
gdy sama szukalam tego typu serii polecono mi rowniez:

Zero no Tsukaima
Kaze no Stigma
Chrno Crusade
Elemental Gelade
Ga-Rei -Zero-
Karin
Mai-HiME
Noein - Mou Hitori no Kimi e
Shinkyoku Soukai Polyphonica
sola
Touka Gettan
Tsubasa Chronicle
Utawarerumono

dodam jeszcze To aru majutsu no Index ( godne uwagi )

no i moze vampire knight (wampiry + romans)

moze ci sie cos z tego spodoba ...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norbi Płeć:Mężczyzna
Obserwator


Dołączył: 04 Sie 2008
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2009, 23:36   

Yui - spróbuj może Kimi Ga Nozomu Eien, Hanbun No Tsuki Ga Noboru Sora albo True Tears. Oczywiście jeśli ich nie widziałaś.

Co prawda ta trójka to nie do końca ten sam typ romansu co Bokura Ga Ita, ale jest i dramat i romans i (mniejsze lub większe) okruchy życia. W żadnym nie ma ecchi, ale w Bokura też nie ma, więc myślę że to nie problem.

Z tego co wiem oficjalnie niczego nie wiadomo o tym jakoby kontynuacja Bokura Ga Ita miała powstać. Dalszy materiał jest (manga), istnieje tylko kwestia tego czy ktoś podejmie się adaptacji.

_________________
I wish that you could see
How your own choices make your dream
Come out shining true all around you...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5747531
R2D2
Gość
PostWysłany: 06-05-2009, 13:53   

No to teraz was zagnę ;). Właśnie skończyłem oglądać Spice and Wolf, tylko mam problem bo mam dziką ochotę na coś w podobnym klimacie, ale w życiu nie słyszałem o czymkolwiek to tego anime podobnym ;). Jeśli dacie radę, to polećcie mi coś.

I mam jeszcze jedno pytanie, czy znacie jakieś dobre anime gdzie świat przedstawiony byłby alternatywny do naszego (wiecie, inne rozstrzygnięcia wydarzeń historycznych, taki klimat).
Powrót do góry
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 06-05-2009, 14:13   

O coś podobnego do Spice and Wolf bardzo ciężko. Możesz spróbować Wolf's Rain, też są wilki jako ludzie i motyw wędrówki, ale jednak znacząco się różnią. Ghost Hunt z kolei może budzić podobne reakcje i w pewnym sensie ma zbliżony klimat, ale poza ciekawie przedstawionymi relacjami międzyludzkimi nie ma ze Spice and Wolf nic wspólnego. Tak naprawdę trzeba chyba czekać na drugi sezon...

A co do świata alternatywnego - Jin Roh (to film), Code Geass (tu z kolei akcja dzieje się w przyszłości, nie jakoś strasznie dalekiej, ale jednak...), więcej grzechów nie pamiętam.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-05-2009, 14:39   

Gdyby nie fullmetal alchemist Hitler posiadł by bombę atomową. Czy taki alternatywny scenariusz masz na myśli r2d2? jeśli tak to film kończący pierwszego alchemika jest stworzony dla ciebie.
Hyper Police - kompletnie alternatywny świat ostatnie odcinki pokazują jak by było normalnie. No ale czy wypuszczenie demonów i bogów na ziemię może być uznawane za alternatywę? Przeszłość choć nie wiadomo jak zamierzchłą mamy "naszą"
Więcej nic nie wymyślę bo każda alternatywna rzeczywistość o jakiej sobie przypomnę niema nic wspólnego z naszą.
Co do Spice and Wolf jest ovka 1ep i trailer drugiej serii. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku doczekasz się paru odcinków :p.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
R2D2
Gość
PostWysłany: 06-05-2009, 15:41   

Wolf's Raina obejrzę, dzięki ;).

A co do alternatywnej rzeczywistości... Hmm... miałem na myśli raczej historię alternatywną, np. tak jak w "Beyond the clouds". Mamy tu inne wydarzenia po zakończeniu drugiej wojny. O podobne rozwiązanie fabularne mi chodziło ;).
Powrót do góry
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 06-05-2009, 15:48   

Vodh się pomylił Code Geass to jest historia alternatywna. Takie smaczki jak wykopanie Brytyjczyków z wysp czy podbicie przez nich połowy świata.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 06-05-2009, 16:25   

Vodh się nie pomylił, Code Geass poleciłem jako alternatywną historię, tylko zaznaczyłem, że akcja dzieje się w przyszłości. Kalendarz Brytyjczyków był liczony tak, że akcja działa się de facto w okolicach naszego 2080 roku, a szukając historii alternatywnej R2D2 niekoniecznie musi szukać mechów i przyszłości, więc warto ostrzec.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 06-05-2009, 16:49   

Do historii alternatywnych dodałbym jeszcze Kishin Heidan (inwazja obcych zmienia przebieg II WŚ). Poza tym są jeszcze takie tytuły, jak Project Blue, Secret of Cerulean Sand oraz w mniejszym stopniu Steamboy, gdzie po prostu technika poszła w innym kierunku, a nie nastąpiła zmiana konkretnego wydarzenia historycznego.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2009, 17:57   

Witam. Szukam jakiegoś poważnego anime (nie komedii, nie ecchi itp., może być w mrocznych klimatach) z dużą dozą akcji, widowiskowymi efektami, dynamiką i anty-fizyką :D :P. Chodzi o bohaterów wykonujących karkołomne akrobacje, rozwalających headshotami kolesi z 50 metrów, wojowników rozwalających całe armie, mechy niszczące miasta, bullettime, uchylanie się przed kulami, wielkie spluwy, obijanie mieczem kul itp. Naturalnie podaje co rozumiem przez DUŻĄ akcję. Jasne, że miła jakaś dobra fabuła i bohaterowie, ale akcja, grafika i efekty przede wszystkim. Mile widziane serie o zabójcach, najemnikach itp. Jakieś elementy nadnaturalne, futuryzm, cyberpunk itp. mogą być, nie przeszkadzają mi, choć oczywiście nie muszą absolutnie. Po prostu szerszy wybór chyba będzie :P .

Coś na skojarzenie może: Phantom Requiem for the Phantom, Darker than Black, devil May Cry, Black Lagoon (1 i 2), Full Metal Panic (badziej Second), Final Fantasy, może Baccano (pomijając element komediowy) i Ergo Proxy itp itd. Może nie do końca, ale AKCJA i rozwałka + "lepszy od innych, niezwykle uzdolniony bohater" owszem.

No to czekam uniżenie i w pokorze na wasze rekomendacje :D :)

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard


Ostatnio zmieniony przez Mitsurugi dnia 07-05-2009, 01:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-05-2009, 18:54   

Może to ci podejdzie? Spełnia niektóre twoje wymagania ;>
Powrót do góry
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2009, 19:09   

Cytat:
Może to ci podejdzie? Spełnia niektóre twoje wymagania ;>


Wybacz, już widziałem :) i raczej retro i steam to nie moje klimaty. Do tego wolałbym bez samurajów :]. Ale dzięki :)

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 59 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 58, 59, 60 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group