FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 59, 60, 61 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Quan Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Paź 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2009, 19:43   

Mitsurugi, spróbuj Casshern Sins może - mroczny klimat, niezniszczalny główny bohater rozwalający całe armie robotów. Co prawda może chwilami przynudzać, super efektów typu potężnych kolorowych wybuchów tutaj nie znajdziesz (i tak jest widowiskowo XD), ale gorąco polecam tą serię :)

Jakbyś tam kiedyś miał okazję na mniej poważną (chociaż kto wie jak to się potoczy dalej..) to obecnie emitowane Sengoku Basara (chociaż widzę, że samurajów nie chcesz, ale może...XD). Tutaj to już totalna rzeźnia, wybuchy, światełka i świetni główni bohaterowie miotający całymi armiami na lewo i prawo ;p


Ostatnio zmieniony przez Quan dnia 06-05-2009, 20:41, w całości zmieniany 2 razy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8938346
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-05-2009, 19:46   

Solty Rei. Nie ma jeszcze recenzji na tanuki (choć już niedługo :P). Powinno spełnić te wymagania w sam raz.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kaioken Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2009, 10:41   

Special A

Anime jest świetne i jest to najlepsza komedia romantyczna jaką oglądałem. Właśnie skończyłem i niewątpliwie wielkim plusem jest niepowtarzający się humor. Opowiada o klasie specjalnej składającej się z 7 studentów mających najlepsze wyniki w nauce w całej szkole. Najlepszy z nich jest Takashima Kei, który zawsze jest na pierwszym miejscu w przeciwieństwie do "Panny Drugie Miejsce" jak ją nazywa, czyli Hanazono Hikari. Dziewczyna nazywa go odwiecznym rywalem i nie przepuszcza okazji do wyzwania go w celu udowodnienia swojej wyższości. Nawet Ci, którzy nie lubią takiego typu Anime mogą po nie sięgnąć dla samych gagów, które są po prostu świetne. Wątpię, że spodoba się każdemu, ale ja jak najbardziej polecam. Do tego im dalej brnie się przez odcinki jest coraz lepiej i nie sądzę, aby wielu osobom po obejrzeniu pierwszego odc. (bez ze mnie) się spodobało. Najbardziej mi się spodobała postać Takashimy i jego ekstra pytania do Hikari. W sumie najwięcej przyjemności miałem z humoru z każdego odc. Najbardziej mi się podobał odc. 12. Polecam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 07-05-2009, 20:32   

Poszukuję serii z mechami. Zaznaczam że Gundamy wszystkie widziałem. Fabuła mało istotna(ale bez kretynizmów). Aaaa i istotne by w maszynach nie siedzieli tylko panowie(odwrotna tendencja mile widziana).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-05-2009, 20:42   

Gundamy... wszystkie? Oh well, to kawał życia musiałeś nad tym spędzić...

W każdym razie może Code Geass?

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-05-2009, 20:43   

Karel napisał/a:
Poszukuję serii z mechami. Zaznaczam że Gundamy wszystkie widziałem. Fabuła mało istotna(ale bez kretynizmów). Aaaa i istotne by w maszynach nie siedzieli tylko panowie(odwrotna tendencja mile widziana).

Wszystkie? No no no...
No to bierz się za Macrossa i Patlabora. Wystarczą ci na długo.
Powrót do góry
aneta11111 Płeć:Kobieta
Ta od dziwnych rzeczy


Dołączyła: 20 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2009, 23:32   

Karel, widziałeś Neon Genesis Evangelion?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
R2D2
Gość
PostWysłany: 08-05-2009, 00:16   

Gundamy widział? Więc polecam:

- Neon Genesis Evangelion - tytuł kultowy, warto obejrzeć choćby dla wyrobienia sobie o nim opinii, i nie zapomnij oblukać End of Evangelion.

- Macross(y) - Jam masz czas (a mieć będziesz, bo wakacje się zbliżają) to obejrzyj, naprawdę przyjemnie się ogląda, choć trochę odcinków to ma...

- Code Geass (sezony obydwa) - Jedno z lepszych o mechach. Gorąco polecam!

- Tengen Toppa Gurren Lagann - Tutaj anime zdecydowanie lekkie, łatwe i przyjemne. Mamy ciekawy design postaci jak i mechów, ciekawy świat, dużo patosu i tony humoru xD.

- Eureka SeveN - Zdecydowanie najlepsze mecha anime jakie dane mi było obejrzeć. Obejrzałem je już kilka lat temu, i jak dotąd nie udało mi się obejrzeć żadnego anime które było by od niego lepsze (mam na myśli mecha anime oczywiście, bo anime w ogóle trafiły się może trzy ;)). Obejrzyj koniecznie!


Cos się ostatnio często udzielam na forum, chyba czas na stałe konto :).
Powrót do góry
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 08-05-2009, 00:17   

Trochę psychodeliczne jak dla mnie. Nie mówiąc że to nie są prawdziwe mechy tylko jakieś organiczne paskudztwa z DNA ludzi i Aniołów(dodatkowo anorektyczne),a ja chcę stali! Zresztą w Neo mechy są tłem dla ludzi a ja szukam czegoś na odwrót.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2009, 00:39   

Wiem, że odpowiedź nie była skierowana do mnie, ale skoro chcesz mechy na pierwszym planie, to polecam odłorzyć Code Geassa na później (bo mechy choć ważne, są tylko tłem dla wielkich planów głównego bohatera). W Eurece SeveN mechy są też częściowo ograniczne (choć nie tak jak w Evangelionie).

Pozostają Macrossy albo TTGL, pytanie tylko, ile masz czasu na anime, i jaki wolisz dizajn ;).

_________________
Knights Who Say Ni!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-05-2009, 00:46   

Hm, najszybciej chyba będzie skorzystać po prostu z tego.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2009, 23:32   

Mam do was prośbę, ostatnio poleciłem znajomemu by zapoznał się z Hirugashi, i teraz biedak ma fazę na anime o podobnych klimatach, jednak, jako że nie siedzę raczej w anime spod znaku mhroku i zua to nie potrafiłem podać mu podobnego anime. Macie pomysł co może mu sie spodobać?

_________________
Knights Who Say Ni!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2009, 23:57   

Nie chcę uchodzić za niewdzięcznego, ale jakoś mało tych propozycji wypłynęło więc ponowię swoją prośbę jeśli pozwolicie. :D

Witam. Szukam jakiegoś anime (nie komedii [no, może trochę może być], nie ecchi itp., może być w mrocznych klimatach) z dużą dozą akcji, widowiskowymi efektami, dynamiką i anty-fizyką :D :P. Chodzi o bohaterów wykonujących karkołomne akrobacje, rozwalających headshotami kolesi z 50 metrów, wojowników rozwalających całe armie, mechy niszczące miasta, bullettime, uchylanie się przed kulami, wielkie spluwy, obijanie mieczem kul itp. Naturalnie podaje co rozumiem przez DUŻĄ akcję. Jasne, że miła jakaś dobra fabuła i bohaterowie, ale akcja, grafika i efekty przede wszystkim. Mile widziane serie o zabójcach, najemnikach itp. Jakieś elementy nadnaturalne, futuryzm, cyberpunk itp. mogą być, nie przeszkadzają mi, choć oczywiście nie muszą absolutnie. Po prostu szerszy wybór chyba będzie :P .

Coś na skojarzenie może: Phantom Requiem for the Phantom, Darker than Black, devil May Cry, Black Lagoon (1 i 2), Full Metal Panic (badziej Second), Final Fantasy, może Baccano (pomijając element komediowy) i Ergo Proxy itp itd. Może nie do końca, ale AKCJA i rozwałka + "lepszy od innych, niezwykle uzdolniony bohater" owszem

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
dragonn22 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2009, 00:15   Dark Fantasy

Witajcie!

To mój pierwszy post na forum i choć je przeglądałem nie widziałem tematu, który by mnie interesował. Chodzi mi mianowicie o anime typu dark fantasy jakie znacie i polecacie... Interesują mnie również tzw kingdom building anime (kto nie wie w duuuuuuuuużym skrócie to anime, w których bohater buduje swoje królestwo, państwo itd od zera). Z tych co na razie przychodzą mi na myśl (i które polecam) to:

Dark fantasy:
-Berserk
-Guin Saga (to jest w miarę nowe więc jeszcze trzeba obadać)
-Bastard!!! (to jest momentami śmieszne ale ma fajny old-schoolowy charakter i bohatera-wymiatacza, szkoda, że choć manga dalej idzie anime było takie krótkie, podobnie jak z Berserkiem zresztą)
-Claymore (bez ostatnich odcinków, które fatalnie odchodzą od mangi)
-Vision of Escalfowne
-Record of Lodoss War


Kingdom Building Anime:
- 12 Kokku (Kingdoms) - gorąco polecam!
- Utawarerumono (The One Being Sung)
- Soul Hunter (to trochę inny styl, ale trochę ma z tego typu anime, a poza tym je po prostu lubię)

Znam bardzo dużo serii fantasy lub pseudo-fantasy, bo na nie poluje, ale większość z nich podchodzi pod oklepany schemat (tzn. mają parę przebłysków, ale są zbyt wesołkowate... i zbyt schematyczne) np. Tales of the Abyss (i inne animowane tales-y też), Tower of Druaga, nowy ostatnio Tears to Tiara itp.

Ps: Jak wspomniałem wcześniej proszę o takie, które są w poważne, bo już mi się trochę zaczyna przejadać śmiechowy styl większości fantasy anime (wiem, ze taki urok anime ale mimo wszystko).

Dzięki
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2009, 00:39   

Jeżeli spodobała Ci się Record of Lodoss War, to zapewne z przyjemności zobaczysz także Rune Soldier. Akcja tego anime toczy się w tym samym świecie co Record of Lodoss War (aczkolwiek nie na wyspie Lodoss, a na kontynencie Alecrast, na zachód od wyspy). Nie jest może tak epicka, trzeba jednak powiedzieć, że dramat i heroizm w Rune Soldier jak najbardziej można znaleźć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 60 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 59, 60, 61 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group