FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-05-2009, 00:40   

Witaj,

O gatunku "kingdom building" pierwsze słyszę, do opisu trochę pasuje Arslan Senki. Co do dark fantasy to nie wiem czy oglądałeś Seirei no Moribito, przede wszystkim zaś polecam Violinist of Hamelin. Wbrew grafice jest to klasyczne dark fantasy, w reżyserii twórcy Berserka.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ariello Płeć:Mężczyzna
Ohayo!


Dołączył: 20 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2009, 09:58   

Witam :)

Ostatnio szukałem tutaj czegoś na wzór DN i CG, obejrzałem Spiral, potem polecono mi Ghost Hunta- już jest na ukończeniu. Więc szukam czegoś w tych klimatach, z dreszczykiem, poważnego, ale głównie chodzi mi o 'brain game', jakieś starcie umysłowe dwóch ludzi starających się przez kilkadziesiąt odcinków zrobić przeciwnika w balona... ;)


znajdzie się coś takiego? :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
5045004
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-05-2009, 12:36   

A potem zarzucą mi, że wszędzie prowadzę kryptoreklamę tego tytułu... spróbuj może zobaczyć Legend of the Galactic Heroes - pomijając już fakt, że Code Geass zawdzięcza dużo właśnie temu anime, to jest to seria bardzo dobra sama w sobie. Co do pojedynku intelektualnego - oczywiście toczy się tam takowy, niemniej jednak oprócz dwóch głównych bohaterów mamy masę innych, którzy też w tym starciu uczestniczą i bardzo często mają duży wpływ na fabułę, co powoduje, że nie jest to tak odrealnione jak wspomniane przez Ciebie Code Geass i Notatnik Śmierci.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2009, 13:38   

Ariello, spróbuj może coś w stylu One Outs, to niby anime sportowe (baseball), ale rozgrywające się głównie na płaszczyźnie intelektualnej/hazardowej. Główny bohater jak najbardziej w stylu Lighta czy innego Lulusza. Z tymże znacznie lżejsze w wymowie, co nie znaczy, że nie trzyma w napięciu.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-05-2009, 14:16   

Ariello, zdecydowanie polecam Hikaru no Go, oglądało mi się to bardzo podobnie do Death Note mimo tego, jak różna jest tematyka obu anime.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ariello Płeć:Mężczyzna
Ohayo!


Dołączył: 20 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2009, 14:54   

Dzięki wielkie :)

W LOTGH jest trochę za długie jak na miesiąc przed sesją... postaram się to ogarnąć w wakacje :)

Hikaru no Go czy One Outs są chyba bardziej rozrywkowe z tego co wyczytałem, jeśli będę mieć na coś takiego ochotę to z pewnością zajrzę :)

póki co wybrałem Night Head Genesis, nakręciła mnie recenzja w serwisie :)

pozdrawiam :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
5045004
Nyuu Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2009, 22:36   Anime - romans , dramat , szkoła

Proszę o podanie jakiś ciekawych tytułów anime w kategoriach podanych w temacie.

Proszę o zaznaczenie które anime do jakiego tematu podlega.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-05-2009, 00:37   

Pytanie bardzo specyficzne: chodzi mi o serię, którą mógłby być nowy Phantom, ale mu nie wyszło :)

Mam na myśli przede wszystkim o zabójstwa przedstawione jako skomplikowane, szczegółowo zaplanowane akcje - skojarzenia z wyczynami łysawego agenta 47 z Hitmanów (gier) jak najbardziej na miejscu. Pod tym względem Phantom strasznie mnie rozczarował - odcinek, w którym przez piętnaście minut para głównych bohaterów planuje i planuje, a w końcu wybiegają na parking i po prostu robią radosną rozwałkę to zdecydowanie niefajna rzecz. Ktoś przypomina sobie coś podobnego, ale sensowniej zrobionego i z mniejszą ilością akcji a'la Rambo/Chuck Norris?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 10-05-2009, 05:49   

Możesz spróbować Gunslinger Girl (oczywiście jeśli przeżyjesz, że zamiast łysola ze spluwą dostajesz małe dziewczynki. Okazuje się to nie być aż tak bardzo absurdalnym konceptem). Od biedy jeszcze Kite, ale nie jest to szczególnie dobre anime i zasadniczo chodziło tam o inne sprawy (czyli wykorzystywanie seksualne bohaterki).

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2009, 08:24   

@JJ
Chyba lepszej pozycji niż Golgo 13 nie znajdziesz. Obejrzałem jedynie jakieś 13-15 odc., było nie najgorsze nawet, ale gdy BSS przestał subować zaprzestałem oglądania. Są jeszcze zsubowane OAV-ki tego. Bardziej "hitmanowego" anime nie znam. Jeśli chodzi zaś o samo skomplikowanie zabójstw to tutaj niepodzielnie króluje Detektyw Conan. Jak coś w życiu nie pyknie będę mógł zacząć zabijać na zlecenie, korzystając z zamieszczonych tam pomysłów, takie są dobre.

_________________
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Kemono no Souja Erin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-05-2009, 15:31   

JJ napisał/a:
Pytanie bardzo specyficzne: chodzi mi o serię, którą mógłby być nowy Phantom, ale mu nie wyszło :)

Mam na myśli przede wszystkim o zabójstwa przedstawione jako skomplikowane, szczegółowo zaplanowane akcje - skojarzenia z wyczynami łysawego agenta 47 z Hitmanów (gier) jak najbardziej na miejscu. Pod tym względem Phantom strasznie mnie rozczarował - odcinek, w którym przez piętnaście minut para głównych bohaterów planuje i planuje, a w końcu wybiegają na parking i po prostu robią radosną rozwałkę to zdecydowanie niefajna rzecz. Ktoś przypomina sobie coś podobnego, ale sensowniej zrobionego i z mniejszą ilością akcji a'la Rambo/Chuck Norris?

Przede wszystkim Noir najlepsze anime tego typu. Opcjonalnie jego klon, czyli Madlax. Już sama muzyka do obydwu serii (Yuki Kajura) bije na łeb, na szyje inne, zaś w pierwszym przypadku dochodzi naprawdę kapitalna fabuła.
Powrót do góry
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 10-05-2009, 15:47   

Nie wiem jak Madlax, ale Noir ma dokładnie ten problem, który JJ zniechęcił do Phantoma, czyli bohaterki idą, kulom się nie kłaniają i zabijają bezimiennych przeciwników w ilościach hurtowych. Jeśli jeszcze w pierwszych odcinkach były ślady odrobinę bardziej skomplikowanych planów, szybko z tego zrezygnowano.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-05-2009, 16:06   

Też polecam Noir. To anime ma przegiętą muzykę. Ostatnią tak dobrą bodajże w Hack/Sign słuchałem.

Fm zgadza się, że są głupoty w Noir, zwłaszcza przy strzelaninie. Przykładowo raz była scena, że bohaterka jednym strzałem zabiła dwóch bandziorów. Ale te wszystkie głupoty bledną przy fabule, jaka jest w tym anime.
Powrót do góry
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-05-2009, 17:26   

Zerknę więc na Noir, dobry soundtrack zawsze mile widziany. Za pozostałe propozycje też dziękuję, ale Gunslinger Girl już widziałem, na depresyjnego hentajca nie mam ochoty, a Golgo 13 jest zsubowane tylko w 1/3 i nie zanosi się na więcej.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 10-05-2009, 18:25   

Golgo 13 ma też 2 wcześniej nakręconą kinówkę Golgo 13: Professional i i OAV-kę Queen Bee, z których tą pierwszą można zobaczyć dla wyjątkowo absurdalnie zastosowanej grafiki komputerowej. Moim zdaniem te 2 pozycje bardziej nadają się do oglądania, niż seria telewizyjna, gdzie właściwa akcja zajmuje parę minut, a przez resztę czasu wszyscy zajmują się wzdychaniem jaki ten Golgo jest męski i jak to nawet nic przeciwko niemu nie warto robić.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 61 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group