FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 18-05-2009, 23:25   

Chyba już Cowboy Bebop ma w sobie więcej kina drogi niż Michiko...

_________________
Kolorowe groszki.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-05-2009, 23:51   

Dred napisał/a:
Dzień bobry, jestem Chrobry. ;]
Takim oto optymistycznym akcentem postanowiłem zacząć pisanie posta. Ale do rzeczy.
Szukam jakiegoś fajnego "anime drogi", tzn grupka (lub jeden osobnik) osób podróżuje sobie jakimś pojazdem kołowym po kraju/krajach. Szukam czegoś wymagającego od widza, a nie jakiejś "przelatywajki" (jedną stroną wleci treść, trochę się pośmieję, a drugą wyleci - jakieś "catharsis" by się przydało).
Uprzedzam, Kino no Tabi widziałem. REasumując, coś w ten deseń.

Z tego co wiem, jakoś tam tą definicję spełnia Sayiuki, ale raz, że to stado bizonów, dwa, że kolejna wariacja na temat "Legendy o małpim królu".
Powrót do góry
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2009, 00:38   

Dred, Casshern Sins - anime drogi jak najbardziej, minus pojazd kołowy, plus sceneria postapokaliptyczna. Wprawdzie udaje, że ma jakiś główny wątek fabularny, mimo to polecam skupić się na pierwszej połowie serii, składającą się z odcinków poświęconych napotkanym po drodze robotom/ludziom. Tu seria zdecydowanie osiąga szczyt swoich możliwości.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2009, 10:46   

Dred, możesz spróbować Kaze no Na wa Amnesia. Może specjalnie wybitne to to nie jest, ale mamy głównego bohatera, który jeździ sobie po wyludnionym świecie w towarzystwie jedynej inteligentnej osoby którą udało mu się spotkać, podczas gdy reszta społeczeństwa wróciła mentalnie do epoki kamienia łupanego. Całość opiera się na tym, że podczas podróży bohaterowie spotykają różnych ludzi, a to chyba chodziło. A że jest to nie za długa kinówka, to możesz spróbować i sam się przekonać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
jasioxxx
Gość
PostWysłany: 19-05-2009, 12:58   

Szukam dobrego anime najlepiej romantycznego i milosci :D
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-05-2009, 14:26   

Oj Jasiu musisz sprecyzować. Bo ktoś może ci polecić gej partu, kto inny komedię romantyczną a trzecia osoba dramat o miłości na poważnie. Wszystkie trzy mogą być wyśmienite ale wszystkie zarazem mogą trafić w próżnię. Pomyśl nad tym o co ma się ta dobrość serii opierać. Każdy lubi co innego i każdy inaczej ocenia te same anime. Niema więc uniwersalnego określenia dobrości. Nie to żebym nie chciał pomóc ale trzeba się o coś oprzeć.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2009, 15:57   

Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na moje pytanie.
Chyba sięgne po anime zaproponowane przez Grisznaka i Vrigil. Cassherna jakieś pół roku temu oglądałem i był dobry. Chętnie bym porównał go z pierwszym animcem w cyklu (ten z lat '70), ale niestety suberzy nie zabrali się za tłumaczonko. :(
Co do propozycji Króliczka - sięgnę, o ile nie jest to space opera przypominająca Gwiezdne Wojny. ;] ;] ;]

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
renfield Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 18 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2009, 17:09   

jasioxxx napisał/a:
Szukam dobrego anime najlepiej romantycznego i milosci :D

Może 'Chobits' albo 'School Rumble' by Ci odpowiadało, lekkie i często z przymrużeniem oka, poważnych tytułów raczej nie znam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shans Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2009, 22:27   

Jestem po maturze i mam bardzo duzo czasu miedzy praca a wyjazdami, wiec szukam jakiegos dobrego anime.

Ostatnio co ogladalem, co mnie wciagnelo maksymalnie to
Green Green/
Spice and Wolf/
Otome wa Boku ni Koishiteru.

Ogolnie prosze o cos podobnego + jakies komedie (moga byc w stylu green greena czyli ze szkoly)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-05-2009, 22:36   

Onegai Teacher albo Happy Lesson powinny pasować.
Powrót do góry
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-05-2009, 23:13   

spróbuj School Rumble, Nogizaka Haruka no Himitsu, Suzumiya Haruhi no Yuuutsu
dobrze by było, gdybyś podał jaki typ Cię najbardziej interesuje, bo pozycji mających coś wspólnego z tymi wymienionymi przez Ciebie jest sporo
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shans Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2009, 23:37   

Hmm typ. W sumie to nie wiem co dokladnie :)

Nie chce dlugiego tasiemca (naruto, bleach i one piece mi starcza).

Najwazniejsze to by seria miala elementy komediowe i przygodowe. (cos ala Spice and Wolf)
Wcale nie musi dotyczyc szkoly.

Moze rowniez byc akcja jak np w Claymore?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-05-2009, 02:20   

Komediowe i przygodowe hmm... All Purpose Cultural Cat Girl Nuku Nuku (ova) Stare krótkie i niewiarygodnie inne od obecnych moeblobów. Oczywiście to nie wszystko , Jubei-chan, samurai champloo, Saber Marionette J, Vandread, Mahoromatic lub moon phase też mogą się podobać. Każde prezentuje trochę inny charakter komediowo akcyjny. Odpowiednio zwariowany wynalazek, nastoletnia współczesna NIE samurajka , Japonia feudalna w stylu funky, harem na planecie mężczyzn , harem na statku kosmicznym kobiet, Bojowa pokojówka robot oraz młoda wampirzyca i jej NIE niewolnik. Oczywiście można stoczyć się jeszcze niżej w stronę komedii jak np paniponi dash, exel saga lub hare + guu ale to już ekstremalne przypadki, akcja tam ogranicza się do siepaniny. Jeżeli w stronę romansu to ouran high scool host club, Lovely Complex lub scool rumble (które jest parodią komedii) pasowały by flagowo. I Yamato Nadeshiko Shichi Henge jeśli bisze nie odstraszą. Poszukaj sobie po recenzjach i napisz który rodzaj podoba się najbardziej to może wygrzebiemy więcej.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 20-05-2009, 07:06   

Komediowo-przygodowe: Full Metal Panic, Zero no Tsukaima, Shakugan no Shana. Negima!?, Toaru Majutsu no Index, Koutetsu Tenshi Kurumi (bez recenzji na tanuki).

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ponury Płeć:Mężczyzna
Grim Greetings


Dołączył: 27 Lip 2006
Skąd: ....diabli wiedzą
Status: offline
PostWysłany: 20-05-2009, 11:00   

Jeśli komedia to Furi Kuri (bardziej szalonej nie znam)
A jeśli komedia-przygodowa to Abenobashi Mahou Shotengai
Obydwa to samo studio, GAINAX, i obydwa świetne (przygotować się na znaczną dawkę absurdu)

_________________
Live fast, die young,
make a pretty corpses
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6705894
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 67 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group