FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
aliaren Płeć:Kobieta
yadda yadda~


Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2009, 20:32   

Basquash 01

Kwik, mechy grające w kosza. Jak widać, ze wszystkiego można anime zrobić, teraz czekam już tylko na serię z siatkówką xD Zaskakująco dobrze się to oglądało, a nie przepadam za sportowymi seriami i nie znoszę koszykówki. Zobaczymy, co jeszcze z tego wycisną. :)

_________________
see without looking
hear without listening
breathe without asking

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
5376666
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 12-04-2009, 20:38   

aliaren napisał/a:
...teraz czekam już tylko na serię z siatkówką xD

Ale taka już powstała, na dodatek to prawdziwa klasyka! Zwie się Pojedynek Aniołów i była nawet puszczana w Polsce :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
aliaren Płeć:Kobieta
yadda yadda~


Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2009, 20:45   

moshi_moshi napisał/a:
aliaren napisał/a:
...teraz czekam już tylko na serię z siatkówką xD

Ale taka już powstała, na dodatek to prawdziwa klasyka! Zwie się Pojedynek Aniołów i była nawet puszczana w Polsce :)

No proszę ;) Właściwie to miałam pytać pół żartem pół serio, czy przypadkiem już czegoś takiego nie ma, ale wypadło mi z głowy. *z ciekawości idzie pogooglać*

...

A zanim pójdę, przypomniało mi się jeszcze, że obejrzałam w końcu w nudów pierwszą część La Corda d'Oro ~secundo passo~ Na trzy nowe bizony to gustu przypadł mi tylko jeden i to bynajmniej nie ten z głosem Mamoru Miyano, tylko ten fioletowy :) Lubię typ małomówny-nieuprzejmy-ponury. I tylko dla panów będę to oglądać, bo treści raczej za wiele tam nie upchną.

_________________
see without looking
hear without listening
breathe without asking

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
5376666
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 13-04-2009, 01:46   

Battle Angel Alita - czyli jak streścić dwa tomy mangi w dwóch odcinkach po niecałe pół godziny każdy... Bardziej bonus do mangi, niż cokolwiek innego.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-04-2009, 02:05   

Fullmetal Alchemist: Brotherhood 2

No dobra, ten zagmatwany filler z pierwszego odcinka może nie był najgorszy, ale był również zupełnie niepotrzebny, skoro w drugim odcinku akcja idzie zgodnie z mangą i stanowi ładne i zgrabne wprowadzenie do fabuły. Jak już tak bardzo chcieli go upchąć, to mogli to zrobić trochę później, a nie w pierwszym odcinku. Ale mniejsza z tym.
Eda i spółkę widuję regularnie na papierze, więc trudno tu mówić o jakiejkolwiek tęsknocie, ale miło ich znowu zobaczyć w wersji ruchomej. Lepsza, nieco bardziej mangowa grafika jest oczywiście na plus, zmiana seiyuu niektórych postaci już niekoniecznie (Mustang! Mustang! ;_; ), ale nie ma co narzekać.

Guin Saga 1

Jeśli przymknąć oczy na chłopaka z dwójki rodzeństwa, to ogląda się to całkiem przyjemnie. Mam nadzieję, że chłopiec albo zginie, albo zmężnieje, bo takie zestrachane ofermy to prawdziwe utrapienie. I mimo iż w tym sezonie główni bohaterowie cierpiący na utratę pamięci wychodzą mi już bokiem, to tutaj ten wątek wygląda nieźle.

Basquash! 2

Nadal bardzo podoba mi się to anime, bo jest takie inne, tylko dlaczego Dan, który w pierwszym odcinku zaprezentował się naprawdę dobrze, czasami (no dobra, dużo częściej niż czasami) musi zachowywać się jak ostatni kretyn? Ugh.

Asura Cryin' 2

W drugim odcinku poziom kretynizmu i absurdu przekroczył wszelkie granice. Biorąc pod uwagę fakt, że w tym sezonie nie brakuje dobrych serii do oglądania, szkoda mi na to czasu – dropped.


Ostatnio zmieniony przez Agon dnia 13-04-2009, 17:36, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-04-2009, 12:33   

kokodin napisał/a:
W tym tytule jedno czego brakuje to fabuła. Fajnie ogląda się historyjki dwu lub więcej odcinkowe jednak jest ich ciągle jak na lekarstwo.

Fabuła w ekranizacjach Rumiko T. ? Ramnę widziałeś?
A tak serio, polecam "Maison Ikkoku". Krótsze (96 odcinków), bardziej treściwe i jednak ze znacznie bardziej zagęszczoną fabułą. Jedyną wadą (choć dla mnie to akurat zaleta) jest całkowity realizm. Do tego należy dodać głównego bohatera, BTJT do kwadratu, którego ciężko polubić.
Powrót do góry
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-04-2009, 12:50   

Shangri-la 2

Robi się coraz ciekawiej. Anime zaczyna się coraz bardziej plątać w zeznaniach, że staje się całkowicie niewiarygodne (albo to ja jestem taka głupia). Akurat kiedy jadłam, mała wredna loli z oczkami musiała wykończyć jedną ze swoich służących, zgniatając ją telepatycznie jak śmiecia (ależ to było widowiskowe, jakie potrzebne i subtelne!). Druga loli z maskotkami nadal bawi się w redukcję emisji CO2. Oczywiście jest genialna i jej system działa (co to jest Meduza, jakieś wyjaśnienia? Nie...). I ma traumę, bo jej rodziców zabrakło. Jaki biedny, niedopieszczony bachor... I mamy piękne zżynanie z Nausiki. Ach, te trujące lasy... Ach, ten schematy. I Tajemnice! I nawet Hellsinga udało im się zatrudnić w roli Lord of Atlas (widzę Oczka, Oczka widzę...). Taaaak. Mamy puzzle ze ślicznymi tłami, ale kompletnie do siebie niepasujące. Gonzo, jak to tak?

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 13-04-2009, 13:31   

Urufu napisał/a:
Guin Saga 1

Jeśli by przymknąć oczy na chłopaka z dwójki rodzeństwa, to ogląda się to całkiem przyjemnie. Mam nadzieję, że chłopiec albo zginie, albo zmężnieje, bo takie zestrachane ofermy to prawdziwe utrapienie. I mimo iż w tym sezonie główni bohaterowie cierpiący na utratę pamięci wychodzą mi już bokiem, to tutaj ten wątek wygląda nieźle.
Z tą utratą pamięci to w tym sezonie już przesadzają, sam pomysł może być dość ciekawy, ale w ograniczonej ilości...
Ale w każdym razie "Guin Saga" jak dla mnie zapowiada się całkiem nieźle, pomimo tego, że za takie sagi fantasy biorę się od wielkiego święta, a podobają mi się one jeszcze rzadziej. Zapowiadałoby się jednak lepiej, jakby faktycznie coś zrobili z tym chłopaczkiem, bo zawadza strasznie. Anime fabułę ma na razie dość ciekawą, kreskę ładną, bohaterów dość znośnych (chociaż nie cierpię takich umięśnionych Conanów latających w samych gaciach, no ale...). Podczas oglądania wydało mi się, że głos Guina jest mi znajomy, sprawdziłam i okazało się, że to Gren. Mój Gren z CB. Jest argument, żebym to dalej oglądała ^^'
Całkowicie za to zachwycił mnie ending. Prześliczny, z początkiem po łacinie, śpiewany przez Kanon.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-04-2009, 15:48   

Asura Cryin' ep02
nieco się wyjaśniać zaczyna o co w tym wszystkim biega, robi się coraz dziwniej, coraz więcej pojawia się elementów które znam z innych anime, było i trochę Shakugan no Shany i trochę z Tengen'a :P nadal te 'fajne' mundurki po oczach walą, patrzy się przyjemnie jednak chyba tylko jako chłopak. Początek odcinka mnie zabił, komedii ecchi się nie spodziewałem. Główny wątek posuwa się do przodu, dzięki temu iż mnie zaciekawił będę oglądał dalej, no i jestem chyba w mniejszości bo podoba mi się kreska...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
aliaren Płeć:Kobieta
yadda yadda~


Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 13-04-2009, 17:20   

Basquash! 02

Łe, miałam nadzieję, że wróci ten pan w okularach z openingu, który przypomina mi trochę Tezukę z PoT. A tu zamiast niego wprowadzili kolejną pannę z pokaźnym przesłaniem, co one knują razem z Przyjaciółką z Dzieciństwa?
Spoiler: pokaż / ukryj
Po roku w więzieniu
Dan dużo się nie zmienił, a w scenie z siostrą po raz pierwszy mnie zirytował. Z drugiej strony, sama siostrzyczka też do najsympatyczniejszych nie należy, więc nie było mi jej szkoda. Niby można ją zrozumieć, ale nie przepadam za typem antypatycznej okularnicy stukającej bez przerwy na klawiaturze. Ciekawe, co ona tam tak pisze. Swoją drogą, do prowadzenia tego mecha potrzebne są nogi? Nie zwróciłam na ten szczegół uwagi :P Jak nie, to wsadzić ją do jakiegoś BigFoota i niech sobie gra… A na koniec zaserwowali widzom cliffhanger, bleh jak ja ich nie lubię *sigh* Ale ogólnie odcinek oglądało się przyjemnie, podobnie jak pierwszy. Ostatecznie Japończycy mają wprawę w przedstawianiu sportów tak, że człowiek sam ma ochotę chwycić za piłkę, kij, rakietę czy nawet karty. :) Po obejrzeniu Hikaru no Go prawie sobie planszę do go kupiłam… xD

Shangri-la 02

Namieszali jeszcze więcej, niż w pierwszym odcinku ==” W zamierzeniu twórców ta układanka miała być pewnie intrygująca, ale cóż, trochę im nie wyszło. Bo co my tu mamy? Chaos, owszem, ale zero wrażenia, że jest w tym wszystkim jakaś metoda. Oba zue loli nie wychodzą niczym poza schemat, podobnie herod baba w idiotycznym czepcu. Po drugiej stronie barykady też nudy. Do tego dowalili jakąś loterię na bilet do lepszego świata i mających ambitne plany transów. A scena z gadającym wężykiem pośrodku oceanu dobiła mnie ostatecznie. Coś mi się wydaje, że nie dotrwam nawet do połowy serii.

_________________
see without looking
hear without listening
breathe without asking

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
5376666
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-04-2009, 19:08   

"Butt attack punisher girl Gautaman" - nowy poziom głupoty anime. Kto wie, czy nie najgłupsza rzecz, jaką w życiu widziałem (a dużo widziałem). Bohaterka, gorliwa katoliczka, przybywa do ekumenicznej szkoły, której zagraża zuy kult czarnego Buddy. W nocy źli buddyści porywają koleżankę bohaterki. Ta modli się o pomocy do matki boskiej, ale w zamian przybywa prawdziwy (i mocno zboczony) Budda, który przemienia ją w skąpo odzianą wojowniczkę o buddyzm i sprawiedliwości. Kretynizm na kretynizmie, tony fanserwisu a do tego wątek yuri.
Powrót do góry
pestis Płeć:Kobieta
żuk w mrowisku


Dołączyła: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 13-04-2009, 20:58   

Eden of the East 01 - zapowiada się ciekawie - seria posiadać będzie chyba jakąś konkretną fabułę, a to miło. Co do postaci - ciężko jest coś powiedzieć po pierwszym odcinku. Prezentują się dość sympatycznie i co ważne - główna bohaterka pomimo tego, że twórcy przyodziali ją w słodkopucułowatą aparycję, zdaje się nie być życiową sierotą.
Dodatkowy plus - to co zostało wspomniane już wcześniej - brak japońskiego-angielskiego. Teksty wypowiadane przez Amerykanów są troche drętwe, ale i tak wolę taką opcję. Może to jakiś początek nowego standardu;}?
Poza tym spodobał mi się opening, nie tylko muzycznie (miła odmiana), ale i wizualnie.

Ristorante Paradiso 01-02 - wykonanie i projekty postaci, pomysl na podstarzałych bizonów - 3xtak. Niestety główna(?) bohaterka jakoś nie do końca mnie przekonała. Może poźniej się to zmieni.

Może to wina jakichś stereotypów, ale cały czas mam wrażenie, że ukazane miasto klimatem bardziej przypomina Paryż niż Rzym.

_________________
SteamwillriseEsteemwillrise.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 14-04-2009, 05:51   

Grisznak napisał/a:
"Butt attack punisher girl Gautaman" - nowy poziom głupoty anime. (...)

Heh, dzięki za ostrzeżenie. Też zassałem sobie to anime z ciekawości. Jako wielbiciel staroci liczyłem, że nazwa to pomyłka, a tu się okazuje że jest gorzej niż się mógłbym spodziewać ;).

Ostatnio oglądałem Xam'd: Lost Memories i zatrzymałem się na 11 odcinkach. Nudne. Poza całkiem realistycznie przedstawionymi bohaterami (choć niespecjalnie mnie interesującymi) nie ma w nim nic co by mnie dalej przyciągało. Jakieś pokemony pojawiające się nie wiadomo skąd i magiczny świat odrzucają (i te elementy mocno kontrastują z projektem postaci). Właściwie to ta seria jest klonem Eureki 7 (przy której zatrzymałem się gdzieś na 30 odc.) tylko, że główni bohaterowie są trochę starsi, poruszana jest podobna tematyka i mamy ten sam morał. Nie polecam. Chociaż z drugiej strony bardziej mnie wciągnęło niż Code Geass więc...

_________________
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Kemono no Souja Erin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-04-2009, 07:30   

Grisznak, ranme widziałem jak i wszystkie inne serie tej autorki. Jednak w ranmie istnieje coś takiego jak namiastka fabuły. Co prawda w mandze bardziej ale i w anime zdarzają się historyjki kilku odcinkowe powiązane z przeszłością lub mające skutek w przyszłości. Gdyby nie urwali wątku Nodoki prawdopodobnie zrobili by jeszcze 2 sezony całkowicie fabularnego anime lub 3-4 z filerami. Ja utknąwszy na 185 odcinku urusei yatsura po prostu nie mogę się zabrać za kolejne 10 odcinków bo trochę mi się znudzili ludzie postępujący za każdym razem identycznie. Obecnie każdy odcinek to jak "dzisiaj występują ... a akcja ułoży się sama". W ranmie jednak było więcej oryginalności.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-04-2009, 09:46   

kokodin napisał/a:
Grisznak, ranme widziałem jak i wszystkie inne serie tej autorki.

Z ciekawości spytam - aktorską wersję One Pound Gospel także? Jeśli nie, polecam, bo to ma fabułę.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 73 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group