FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 83, 84, 85 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 14-06-2009, 17:20   

Posty dotyczące serii Clannad przeniesiono do właściwego tematu: http://forum.tanuki.pl/tematy44/3556,60.htm#190274

IKa - Zua Biurokratka
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 14-06-2009, 18:28   

Właśnie dobiłem wspominkowy powrót do starej serii Shinkyoku Soukai Polyphonica. I cóż, animacja fatalna, ale realizacja od strony fabularnej naprawdę niezła...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Akira1980 Płeć:Mężczyzna
Kolekcjoner.


Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Neverwhere
Status: offline
PostWysłany: 14-06-2009, 19:35   

skończyłem Clannad i trochę mnie końcowe 2 epizody skołowały. 23 kończy się tak a 24 w inny sposób. Zaś Clannad After Story - który teraz oglądam - zaczyna się jakby skończył się na 23 epizodzie... dziwne. Ale co tam obejrzę i tak, bo jak na razie jest to najlepsza haremówka jaką obejrzałem - a sporo ich było. Aczkolwiek zastanawiam się czy w ogóle może na podpaść pod ten gatunek?

_________________
"Życie to sen wariata, a jak się przyprawi, to zmienia się w kolorowy telewizor."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 15-06-2009, 11:30   

Akira1980 napisał/a:
Zaś Clannad After Story - który teraz oglądam - zaczyna się jakby skończył się na 23 epizodzie...

24 to bonus - ekranizacja alternatywnego zakończenia gry.

Co do After Story... massive emotrauma ahead.

Ja jestem po 11 Polyphonica Crimson S i 11 Valkyrii.

Pomysły twórców Valkyrii są tak absurdalne, że nie przestają zadziwiać... a w Poly KOSZMARNY cliffhanger. Gah, teraz muszę przetrzymać cały tydzień...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Akira1980 Płeć:Mężczyzna
Kolekcjoner.


Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Neverwhere
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2009, 15:28   

wa-totem napisał/a:
Akira1980 napisał/a:
Zaś Clannad After Story - który teraz oglądam - zaczyna się jakby skończył się na 23 epizodzie...

24 to bonus - ekranizacja alternatywnego zakończenia gry.

Co do After Story... massive emotrauma ahead.

Ja jestem po 11 Polyphonica Crimson S i 11 Valkyrii.

Pomysły twórców Valkyrii są tak absurdalne, że nie przestają zadziwiać... a w Poly KOSZMARNY cliffhanger. Gah, teraz muszę przetrzymać cały tydzień...


Osobiście za tą osobą byłem z którą zaczął chodzić w 24 epizodzie. A ta z 23 epizodu była u mnie na ostatnim miejscu. I mam nadzieję że coś się w tej materii zmieni w After Story.
A co do męczenia się, to zawsze podziwiałem te osoby które musiały pisać recenzje nawet najbardziej kiszkowatych anime :)

_________________
"Życie to sen wariata, a jak się przyprawi, to zmienia się w kolorowy telewizor."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 15-06-2009, 20:29   

Udało mi się wrócić do, ba!, nawet skończyć Le Chevalier D'eon. Zakończenie mnie poruszyło muszę powiedzieć szczerze, chociaż masa wypełnionych rtęcią zombie nadal działa mi na nerwy.
Spoiler: pokaż / ukryj
Główny bohater sprawił, że naprawdę przestałam orientować się o co chodzi - takiego miksu osobowości, alter ego, jakkolwiek to nazwać jeszcze nie widziałam. Żeby gadać na zmianę - raz głosem swojej siostry, raz swoim? To było mocne. I to, że po jakimś czasie zaczęły różowieć mu usta... od tego, że dusza jego siostry przebywa w jego ciele?
Nie rozumiem, ale było zabawnie.

Spoiler: pokaż / ukryj
Zakończenie wypadło dość smutnie. Robin, który zatracił swoją dziecięcą naiwność, która czyniła z niego taki wiarygodny i kochany charakter. To chyba moja ulubiona postać w tej serii. Przykre było również parę migawek, które miały być odnośnikiem do rewolucji francuskiej, ale również symbolem przemijalności. Nawet jeżeli stary ład upadnie, a nastąpi nowy (być może nawet lepszy, który sprawi że świat ruszy z miejsca) to i tak odezwała się we mnie, tak jak w d'Eonie, jakaś tęsknota za tym, co już przeminęło.


Dodatkowo - jestem na bieżąco z:
07-Ghost (odc.10). Seria coraz głębiej popada w autoparodię. Jest chwilami absurdalna, akcja toczy się bez ładu i składu, dużo niepotrzebnych wstawek, a na końcu każdego odcinka i tak nie bardzo wiadomo o co chodzi - tz. nie widzę w tym sensu.
Spoiler: pokaż / ukryj
Mikage, mimo własnej śmierci, dalej przewija się praktycznie w każdej scenie.
A już się cieszyłam, że się od syfa uwolnię!

Pandora Hearts - seria ma się lepiej niż się na to zapowiadało. Naprawdę lubię Gilberta. No naprawdę ^^ Ostatnie dwa odcinki troszkę spadły w moich prywatnych notowaniach, ale cieszą mnie komediowe wstawki. Praktycznie wszyscy bohaterowie są do zniesienia (no, może poza Vincentem - to taki typowy, animowany profil maniakalno - depresyjny). Podoba mi się, że mimo niskiego budżetu twórcy radzą sobie z grafiką, dbają o mimikę i naturalne gesty niektórych postaci. Natomiast design poszczególnych Chainów to lekka przesada. Ni to groteskowe, ni to śmieszne. Na pewno nie straszne.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-06-2009, 14:35   

Genji Monogatari 6-7, czyli w zasadzie 2/3 księgi Aoi, aczkolwiek przeskoki czasowe niekiedy irytują. Nadal jednak trzyma to klimat i nastrój, a doskonała muzyka (wyjąwszy opening) i klimatyczna grafika sprawiają, że ogląda się tą serię bardzo dobrze.
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 16-06-2009, 15:47   

Hatsukoi Limited ep 10

Powiem krótko - jeszcze jeden taki odcinek i ocena w recenzji poleci o 1 w dół...

Chyba tylko ostatnie trzy minuty były dobre, cała reszta do wycięcia.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 17-06-2009, 20:04   

La Corda d'Oro ~secondo passo~ 2

Święty Patryku... Co to było?
Tak, wiem, czego można się było spodziewać. Jestem tego świadoma. Ale nadal mnie to wkurza. Na litość, o czym była ta OAVka? Składała się głównie z piania peanów na cześć Hino, dialogów, w których połowa polegała na powtarzaniu kwestii rozmówcy (Kaji: Twoja dusza i miłość do skrzypiec. Hino: Moja dusza i miłość do skrzypiec?), przerywanych od czasu Hinowym "Kaji-kun" oraz emocenia się Kajiego. I co? I nic. To coś nie powinno się nazywać ~secondo passo~ tylko ~jak to Kaji-kun pokonał swoją traumę~.
Nawet nie chciałabym zobaczyć dalszych odcinków, jeśli powstaną. Muzyki mało, strasznie dużo ględzenia (głównie o Hino i jej miłości do skrzypiec oraz snujące się emocenie Kajiego), wkurzający Kaji-kun z głosem wkurzającego Mamorka, dyrektor, o którym nic nie wiemy i fioletowowłosy szczeniak, o którym też nic nie wiemy. I rzępoląca Hino. I zachwyty nad tym, że rzępoli, ale przecież wkłada w to całe swoje serce i TO się właśnie liczy. Oh joy.

No cóż, ale przynajmniej występ pod koniec odcinka bardzo mi się spodobał. Ładna animacja. No i od czasów serii TV zmienili i urozmaicili twarze widzów, no kto by pomyślał...

Poza tym pojawiły się nowe pairingi yaoi, których chyba poprzednim razem z moshi nie uwzględniłyśmy: Len+Kaji i Kanazawa+Kira
Spoiler: pokaż / ukryj
(ómarłam przy dialogu: Yunoki: Ale... Dyrektor Kira powiedział, że tylko ludzie z konkursu mogą wziąć udział... Kanazawa: Spróbuję go jakoś przekonać.; hyhyhy, ciekawe, jakich metod użył... xD).


OAVka dostaje ode mnie 4/10 i niech się cieszy, że aż tyle.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-06-2009, 22:13   

Po równo dwóch miesiącach (tak jakoś przypadkiem wyszło) skończyłem oglądać Windy Tales. Oglądałem dwa miesiące nie dlatego, że mi się nie podobało, wręcz przeciwnie - śmiało mogę stwierdzić, że to jedna z najlepszych produkcji, jakie było dane mi widzieć - nastrojowa, niesamowicie nostalgiczna, z wspaniałymi postaciami, których nie dało się nie lubić, które były tak po prostu normalne, posiadająca przepiękną grafikę i równie nastrojową muzykę. Bardzo mile oglądało mi się je w wolnych chwilach, kiedy miałem nieco gorszy nastrój... i kiedy nieco lepszy również, tak naprawdę praktycznie zawsze, niemniej za każdym razem w niewielkich ilościach, tak jakbym bał się, że za szybko skończę. I faktycznie, skończyłem i czegoś mi brakuje... bu...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-06-2009, 01:13   

A ja powtórki :] Zanim znajdę jakąś tłustą sztukę i odgonię od stada muszę się czymś żywić.
Obecnie na celowniku żyrafa, osioł i stado kucyków. Czyli jedna z bardziej niestandardowych komedii, Lovley complex. Dzisiaj zawędrowałem aż po 11 odcinek odkrywając, że to mimo nawet dobrego o dziwo zapamiętania tytułu, nadal jest czymś co szczerze mnie bawi. Może mam skrzywione poczucie humoru ale gdy żyrafa ryczy, ja niemal leżę pod stołem w środku remontowanego pomieszczenia. Przez to moje uzależnienie do zimy chyba tego remontu nie skończę :P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2009, 14:20   

Easnadh napisał/a:
La Corda d'Oro ~secondo passo~ 2 Na litość, o czym była ta OAVka? Składała się głównie z piania peanów na cześć Hino, dialogów, w których połowa polegała na powtarzaniu kwestii rozmówcy (Kaji: Twoja dusza i miłość do skrzypiec. Hino: Moja dusza i miłość do skrzypiec?), przerywanych od czasu Hinowym "Kaji-kun" oraz emocenia się Kajiego.


Ja bym jeszcze wspomniała o teledyskowych montażach. "Utalentowany bishounen Kaji uprawia sport" (perlisty pot, uwielbienie tłumu) i "Niezapomniana randka z Hino" (przynajmniej w tych sprawach Kaji-kun jest człowiekiem czynu).

Ogólnie zgadzam się ze wszystkim, co napisała Easnadh, chociaż wydaje mi się, że z tego mógłby być dobry drugi sezon, gdyby pogłębić charaktery nowych postaci (poza Kajim, o nim wiemy już wszystko) i pokazać więcej interakcji między starymi bohaterami. Zakończenie OAVki było bardzo dobre z Hino, która choć wypadła z pierwszej ligi podejmuje inne wyzwania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Furiaboy Płeć:Mężczyzna
Funk na ścianie!


Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Toruń
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2009, 20:30   

07-Ghost ep 01 - przez caly odcinek widzialem chyba tylko jedna kobiete...

Hatsukoi Limited eps 01-07 - uwielbiam taki sposob rysowania postaci, i ciesze sie ze sa jeszcze szkolne romanse bez super mocy, tragicznych przeszlosci i wielkich dramatow... mimo ze wydaje mi sie iz za stary na to juz jestem ;)

Shangri-La ep 01 - ostnio ulubiona muzyczka z openingu, ale ja juz mam dosyc jak co chwile pojawiaja sie tajemnicze postacie, wykonujace tajemnicze rozmowy / biorace udzial w tajemniczych spotkaniach.. i jakims dziwnym trafem z regoly wygladajace jak 10-latki posiadajace niepasujaca do swojego wizerunku madrosc, wiedze, wladze itp... a glowna bohaterka znowu taka slodko_niewinna - ale tutaj jeszcze wroce...

Sengoku Basara ep 01 - fajnie ze duzo walki, ale tyle postaci w openingu, tyle imion sie przewija w dialogach ze ja nawet w 1/3 nie wiem kto na kogo idzie i kogo chce pokonac, juz nawet 1 spotkanie z jakas bijatyka na ps2 daje wieksze szanse kojarzenia postaci...
maly edit:
obejrzalem sobie jeszcze ep 02 i stwierdzilem ze zdecydowanie nie kreca mnie walki wygladajace jak zderzanie sie dwoch plomyczkow, koles jadacy na stojaka na 2ch koniach po pionowej scianie czy laska ninja dostajaca orgazmu po dotknieciu dloni jej generala ktory mowi kobiecym glosem lodowego chlopca z Bleach...
wroce do tego jak bede chcial sie posmiac, badz w wypadku calkowitej nudy - ostatecznie jednak walki momentami przypominaja stylizacje tych z Hero i tego typu filmow, co moze sie podobac (setki strzal itp...)

im czlowiek starszy tym bardziej marudny ;)

_________________
Niektórzy mają schizy z winy LOVE...
A my? Jointy i płyty winylowe...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9617869
Akira1980 Płeć:Mężczyzna
Kolekcjoner.


Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Neverwhere
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2009, 21:18   

Mushishi - ale chwilowo mi się znudziło. dobre jest ale, po prostu nie mam nastroju na to.
Clannad After Story - też dobre ale za dużo Nagisy więc chwilowo też się wstrzymałem z oglądaniem.
Poza tym obejrzałem Sky Crawlers. Nieeezłe :)

_________________
"Życie to sen wariata, a jak się przyprawi, to zmienia się w kolorowy telewizor."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-06-2009, 21:26   

Shounen Onmyouji

Seria której ciężko nie polubić. Sympatyczni bohaterowie, odpowiednia fabuła, no i wciąga. Ot, lekkie i przyjemne.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 84 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 83, 84, 85 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group