FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 95, 96, 97 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 21-08-2009, 21:59   

Lamune odcinek 3. Przepraszam, że nazwę ten tytuł tak dosadnie, ale dla mnie to kawał niezłej głupoty. Zdawało mi się, że jestem świadoma na co się decyduje - a tu jednak nie byłam przygotowana na najgorsze. Najbardziej rozwala mnie główna bohatera. Ja chyba przez takie tytuły mam już spaczone podejście do życiowych ciap! W założeniu pewnie miała być do bólu bezsilną i urocza istotką, ale mnie się na jej widok słabo robi. Czyli według Lamune tylko kobiece sieroty, wiecznie spuszczające cegły, nie umiejące niczego same zrobić, mówiące jakieś bliżej nieokreślone mało sensowne zdania są atrakcyjne i zasługują na w miarę sensownego faceta? To może powinnam je naśladować i pozwolić by mi leciało z rąk wszystko czego się tknę? Wrr..Co więcej, nie ma to jak śladowe ilości fabuły! Odcinek pierwszy wręcz powinien wygrać nagrodę niezłego przynudziarstwa. No cóż, przynajmniej "przygody" przesympatycznej, małolotnej Nanami składają się tylko z 13 odcinków, więc powinnam dać radę obejrzeć je do końca.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Furiaboy Płeć:Mężczyzna
Funk na ścianie!


Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Toruń
Status: offline
PostWysłany: 22-08-2009, 08:36   

2 miesiace temu obejrzalem pierwszy ep. Shangri-La, miesiac pozniej drugi, dzisiaj rano majac chwilke czasu przed praca, stwierdzilem ze moge obejrze trzeci. I pomimo calkiem sporych odstepow, w kazdym kolejnym odcinku trafia sie cos co mnie strasznie irytuje... Nie pamietam (na szczescie) co bylo takim motywem w poprzednich, jednak z ep.03 zostanie mi na bank w glowie na jakis czas scena z glowna bohaterka, ktora bedac z przyjaciolmi pod ostrzalem... zaczyna rozwazac wielkosc budynkow w miescie - przy czym wyglada to tak jak by nagle dostala choroby psychicznej... uff... serie chyba sobie podaruje, nieczesto mi sie zdaza zeby bohater anime tak negatywnie na mnie zadzialal (no coz, moze wstalem lewa noga, bo w sumie w roznych anime czesto zdarzaja sie glupsze zachowania)...

_________________
Niektórzy mają schizy z winy LOVE...
A my? Jointy i płyty winylowe...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9617869
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 22-08-2009, 16:51   

Fantastic Children do odcinka dziesiątego i "o, to ma Fabułę! Anime ma Fabułę!". Nowości pod tym względem ostatnio nie rozpieszczają, więc sięgnąłem po wysoko oceniony na Tanuku tytuł. Fajne toto, zakręcone i z pomysłem, aczkolwiek chara-design mógłby być mniej "bajkowy" - mam wrażenie, że wtedy lepiej pasowałby do serii. Więcej będę mógł powiedzieć dopiero po skończeniu.

Poza tym, zacząłem dziś Kaibę i już się nie oderwałem - wrażenia, wyjątkowo pozytywne, tutaj. Śliczna, przemyślana i dopracowana, a do tego naprawdę oryginalna i mogąca się pochwalić czymś takim, jak "własny styl". Więcej takich serii.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
peki Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2009, 02:47   

Phantom Requiem for the Phantom;
bardzo mi się podoba, kiedyś było OVA związane z tą historią, a raczej skrócone i zubożone wydarzenia tej serii (aczkolwiek sam do końca nie wiem, ponieważ nie wiem jaki pierwowzór miało OVA i obecna seria anime), ale bła ona mało ciekawa. Bardzo fajnie toczy się w wyżej wspomnianym tytule historia (niechcę i niebedę spoilował), do niektórych rzeczy jak zwykle można się przyczepić, ale i tak polecam obejrzenia, bo mi osobiście seria, jak dotąd nadal niedokończona, bardzo się podoba i jest jedną z najlepszych serii 2009 roku (oczywiście jak mawia stare mądre przysłowie "o gustach się niedyskutuje" :)).

P.S.: Proszę niezwracać uwagi na moją ortografie :P

_________________
Become the heir
The Serpent Saint
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2017986
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2009, 15:32   

Blood+
Nie spodziewałem się tego po tym anime, ale było naprawdę świetne !
Myślałem raczej że będzie to zwykła rąbanka bez większego sensu ...
Skończyło sie na tym ze całe 50odc obejrzałem w 1 dzień :)
Genialnie budowany klimat, świetna muzyka (cały czas kojarzyła mi sie z Braveheart - szczególnie główny motyw)
Przez bitą połowę serii strasznie wnerwiał mnie Kai - był niczym Raki z Claymore - wybitnie wnerwiająca jednostka typu "Useless" ... ale potem na szczęście z tego "wyrasta".
Zdecydowanie jedna z lepszych serii jaką miałem okazje oglądać.

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
pisk8 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 23 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2009, 22:21   

JA ogladam HAjime No Ippo i kazdem je serdecnzie polecam :> :] :] Sryy za bledyh ale pisze na popsutej klawiatorze ;]

Zmoderowano. IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-08-2009, 13:15   

Dogs: Bullets and Carnage 3-4 - całkiem sprawny odcinek trzeci i wydawało się, że seryjka pozostanie sympatyczną bajeczką o wariatach latających po mieście z pistoletami i mieczami, a tu merde, czyli odcinek czwarty, metafizyka, eksperymenty genetyczne, aniołek rodem z Haibane Renmei, ślepy biskup w gotyckiej katedrze, czyli jakieś kosmiczne nieporozumienie. Za pierwsze trzy odcinki dałbym nawet względnie wysoką ocenę, ale ostatni epizod bardzo mocno pociągnął ją w dół.

Locke the Superman the Movie - jeśli manga jest równie przeciętna jak ten film (a jest on ponoć wierną adaptacją jej pierwszego fragmentu) to faktycznie niewiele straciłem. Średniej klasy historyjka o superbohaterach w dekoracjach science fiction, z absolutnie przepakowanym bohaterem (wbrew tytułowi, Locke rozkłada przybysza z Kryptona na łopatki).

Body Jack - czyli co zrobiłby każdy facet, gdyby uzyskał maszynę pozwalającą opuścić własne ciało i przejąć kontrolę nad innym. W odróżnieniu od Call me Tonight i Hikaruona, pochodzących z tej samej serii, to już sprawia wrażenie softcorowego hentai.

Yurumates - bardzo sympatyczna, naturalna i spokojna opowiastka i czwórce nastolatków mieszkających w jednym domu. Rzecz krótka i udana, choć momentami humor jest dość dziwny.
Powrót do góry
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 24-08-2009, 13:43   

Grisznak napisał/a:
Dogs: Bullets and Carnage 3-4 - całkiem sprawny odcinek trzeci i wydawało się, że seryjka pozostanie sympatyczną bajeczką o wariatach latających po mieście z pistoletami i mieczami, a tu merde, czyli odcinek czwarty, metafizyka, eksperymenty genetyczne, aniołek rodem z Haibane Renmei, ślepy biskup w gotyckiej katedrze, czyli jakieś kosmiczne nieporozumienie. Za pierwsze trzy odcinki dałbym nawet względnie wysoką ocenę, ale ostatni epizod bardzo mocno pociągnął ją w dół.

Popieram. Pierwsze 3 odcinki mają w sobie sporo elementów, za które lubiłem Baccano!, a tu taki zjazd w dół w 4-tym...

Grisznak napisał/a:

Body Jack - czyli co zrobiłby każdy facet, gdyby uzyskał maszynę pozwalającą opuścić własne ciało i przejąć kontrolę nad innym.

Masz na myśli, że tak jak w tej OAV-ce

Spoiler: pokaż / ukryj
postanowiłby sprawdzić, jak to jest być kobietą i dałby się zgwałcić całemu stadku facetów (oczywiście zgodnie z hentajowymi prawami gatunku czerpiąc z tego przyjemność i przeżywając orgazm za orgazmem). Toż to (prawie) yaoi.

Dziwne masz zdanie o rodzie męskim. ;P

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-08-2009, 14:16   

Fm - mówię o tym, co planował zrobić (i co mu się udało) a nie o tym, co mu wypadło przez przypadek.
Powrót do góry
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-08-2009, 17:03   

Grisznak napisał/a:
Locke the Superman the Movie - jeśli manga jest równie przeciętna jak ten film (a jest on ponoć wierną adaptacją jej pierwszego fragmentu) to faktycznie niewiele straciłem.

Grisz, a czy to nie przypadkiem Ty polecałeś mi swego czasu mangę? Chyba nie chcesz powiedzieć, że polecałeś coś czego nie znasz?

Locke rzeczywiście jest przepakowany niczym półbóg, albo jeszcze bardziej. Kłopot w tym, że pierwsze półtora tomu (bo chyba tyle obejmuje film) jest chronologicznie jedną z późniejszych przygód i w np. "pogromie cyberów" bohater już tak nie wymiata. Zresztą i tak o wiele bardziej przeszkadzało mi to, że manga trąci myszką niczym pierwsze filmy s-f.
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-08-2009, 17:17   

Polecałem coś, co do czego wiedziałem z grubsza o czym jest i w jakiej tematyce się obraca. A że takich pozycji w Polsce zbyt wiele nie ma, więc i większego wyboru nie miałem. Akurat mi oldschool nie przeszkadza, ba, powiedziałbym, że jest zaletą.
Powrót do góry
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-08-2009, 19:28   

To trochę wyjaśnia. Przy czym nie przeszkadza mi oldschool, ale to że Locke należy do tych komiksów, którym czas nie służy. Jeśli dodać do tego koszmarne, jak na obecne czasy, wydanie (tomiki mniejsze od standardowych, dialogi ledwo mieszczące się w dymkach, słaby klej i sztywne tłumaczenie) to chyba nic dziwnego, że mam opory przed zakupem reszty serii (a skanów nigdzie dostać się nie da).

Dogs odcinki 3 i 4
Odcinek trzeci był niezły i być może nawet najlepszy ze wszystkich czterech. Wreszcie przyłożono się do animacji. Jedyne co mi się nie podobało to scena rozmowy Naoto z Magato. Ja rozumiem że cenzura w telewizji jest święta, ale średnio to wyszło. Po walce Magato mówi o jej bliźnie pomimo, że jej przecież nie widział. I czy mi się zdawało, czy Naoto dematerilizuje się bluzka gdy dostaje płaszcz od Fuyumine?
Natomiast czwórka musiała być robiona na odczep się. Niby wszystko różni się od mangi jedynie szczegółami, ale właśnie one psuły ten odcinek. Do tego słabo odwzorowano postacie i oszczędzano na grafice i animacji.

Edit: *łyp w dół* No to zupełnie nie wiem o co chodziło twórcom. Bo chyba nie o oznaczenia Pegi i patent w stylu "wycinamy cyce i DVD będą mogły kupić szesnastolatki".


Ostatnio zmieniony przez fm dnia 24-08-2009, 23:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-08-2009, 22:45   

Cytat:
Ja rozumiem że cenzura w telewizji jest święta, ale średnio to wyszło.

To jest seria OAV, nie TV.
Powrót do góry
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 25-08-2009, 00:09   

Kaiba 1 - 6
Anime wywarło na mnie naprawdę mocne wrażenie. Trudno powiedzieć pozytywnie, gdyż świat, w którym dzieje się akcja, jest dość smutny, wręcz przytłaczający. Szczerze dziwi mnie to, że na niektórych historiach poleciało mi kilka łez, mimo, że postacie są jednoodcinkowe. Mimo to, nigdy nie są takie na jakie się wydają i nie można ich jednoznacznie określić.

No i zachwyciła mnie grafika, idalnie wpasowuje się w konwencję anime. Oglądałabym dalej, ale przyjemność trzeba sobie dozować.

Bokura ga ita 7 - 10
Skubnełam trochę mangi i postanowiłam wziąć się za anime. Muszę stwierdzić, że w tej drugiej wersji podoba mi się nieco mniej. Może to przez głos głównej bohaterki, przez co wydaje mi się ona nieco bez charakteru. Nieco irytuje mnie jej zapatrzenie w Yano, choć może źle ją oceniłam, bo potrafiła mnie w 10 odcinku zaskoczyć. Tak samo zresztą Yano. Seria może nie jest tak obiecująca jak, myślałam na początku, nie mniej ciekawie ją prowadzą i na pewno sięgnę po nastepne odcinki.

Tylko razi mnie ten brak budżetu, jestem w stanie zrozumieć tła i białe przejaśnienia na krańcach obrazu, to nawet wpasowuje się w konwecję. Tylko czemu im te oczy znikają, to już przesada.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-08-2009, 12:49   

Skończyłem Zoku Sayonara Zetsubou Sensei. Na Zan się jeszcze nie rzucam - aż tak dobrze angielskiego nie znam...
Zdecydowanie najlepsze komediowe anime jakie widziałem. I świetne postacie, każdego się lubi, nawet Chiri, mimo ze jest absolutnie przerażająca. A i tak moją cichą faworytką jest Tsunetsuki - czemu jej tak mało?!
Najlepsze sceny do tej pory:
Parada Stalkerów
Skrzyżowanie Kompleksu Winy
I Fałszywe Wątpliwości Na Plaży
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 96 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 95, 96, 97 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group