FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 151, 152, 153 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-04-2010, 01:11   

Nie przejmuj się oftopem, wszyscy chyba doceniamy ta twórczość na swój sposób :].

U mnie szykuje się Beck. W sumie kiedyś trzeba wreszcie poznać wszystkie tytuły znajdujące się w "jakihu". Na razie jestem po czołówce. Ale po nanie i k-onie trzeba chyba trochę wypośrodkować. W każdym razie uparcie nie czytam recenzji by sobie nie popsuć humora.

Druga sprawa hanamaru. Ostatni odcinek był kompletnie nie taki jak być powinien ostatni odcinek. Nie wiem dokładnie dlaczego , ale świetna seria o przedszkolakach zmieniła się w marna o dorosłych. Nie dość tego, naprzedstawiali tyle postaci , że zapełnili by nie jedna telenowelę. Jednak były to najczęściej postacie epizodyczne lub trzecioplanowe. Domagam się 12 kolejnych odcinków kompletnie bez udziału dorosłych. Pełne kjutności i Hiragi-chan oraz dwóch pozostałych lidów. Oczywiscie nie pogardzę innymi krasnalami. W każdym razie wyobraźnia krasnali powinna być bardziej.

Kolejna sprawa finałowy finałowy inujan. Niestety ten odcinek pozostaje do obejrzenia po świętach. Ach te przeklęte święta :] Niestety przy niektórych gościach nie mam możliwości w pełni cieszyć się tym odcinkiem (Inna sprawa ,ze porządnych subów jeszcze nie posiadam.). To oczekiwanie mnie chyba wykończy. Niby czekałem na ten odcinek od zakończenia emisji pierwotnego inujana i czekanie jeszcze tydzień nie powinno mi zrobić krzywdy, jednak sam fakt istnienia zakończenia , którego nie mogę teraz obejrzeć jest irytujący. Odcinek zapowiada się na albo najlepszy w całym serialu, albo na kompletną klapę. w każdym razie nastrój jest podbudowny. Z reszta poprzedni tez był świetny.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2010, 16:32   

Higashi no Eden 1-4 - kurczę już prawie połowę mam za sobą a dziś zacząłem oglądać, świetne anime. Jak będzie dalej trzymać poziom to będę żałował, że takie krótkie, całe szczęście zaopatrzyłem się już w kinówkę ;) Widziałem już parę filmów o takiej tematyce to uważam, że to anime jest oryginalne. Na pewno znajdzie swoje miejsce w moich ulubionych anime.

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2010, 19:03   

Obejrzałem ostatnio:
Noein - z dziwnych przyczyn myślałem, że w tym anime miały być mechy. Ogólnie staram się omijać anime z bohaterami z gimnazjum, wiec dałem sobie z nim spokój. Całe szczęście połączenia mechy+gimnazjaliśi nie było. Nie było też mechów, a gimnazjaliści nie byli tak istotni jak mi się zdawało. Cała oś fabularna koncentrująca się na alternatywnych wymiarach nawet mi się podobała. Grafika nietypowa, ale całkiem przyzwoita. Do muzyki nie mam zastrzeżeń. Ale mimo wszystko nie jest to anime na 10. Czegoś brakuje. Ocena 9/10

Box of goblins - nareszcie skończyłem to anime. W pewnym momencie urwało się do niego tłumaczenie i zrobiłem sobie z nim przerwę. O dziwo wszystko wyszło całkiem fajnie. Nadal jednak nie jest to anime idealne. Może to kwesta tego, że za dużo tu dość bezsensownego gadania i porównań. A może zbyt wyidealizowali naszego głównego przemyślewacza. Mi wszystko anime świetne: 9/10.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2010, 20:43   

Ookami Kakushi, koniec.

Bleh - i tak można w sumie podsumować całą serię. Nie chce mi się nawet tego czegoś komentować. Powiem tylko tyle, że odcinek komediowy uważam za najbardziej udany - jakby wszystkie odcinki były zrobione w takiej konwencji, to byłaby z tego całkiem przyzwoita, odmóżdżająca komedia. Ale horror, seria z gatunku kryminały/zagadki? Nie, dziękuję, postoję. 5/10 - i to tylko dzięki komediowemu odcinkowi.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2010, 20:54   

Ookami Kakushi 12.
Zgodzę się z Isuzu, a dokładniej z jej określeniem Hiroshiego- nijaki. Reszta odcinka? Nic specjalnego, poza ulubioną postacią Nemuru. To było genialne, przyznaję bez bicia.

Fairy Tail 24
Wreszcie się dowiadujemy kim dla kogo była Lisana. Mamy retrospekcję do misji Elfmana i jego drużyny, która miała nieprzyjemne skutki.

Spoiler: pokaż / ukryj
Na koniec odcinka w/w bohater zmienia się w bestię i zapewne zrobi niezły rozgardiasz. Domyślam się, że po tym wszystkim uda mu się opanować, bądź już od razu nie da się pochłonąć owej bestii.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2010, 22:12   

Bantorra koniec - i w sumie anime mi się podobało. naciągany był świat i część toczących się w nim wydarzeń, ale anime było wewnętrznie spójne i bohaterowie też byli niczego sobie.

Spoiler: pokaż / ukryj

Ostatni ep był fajny. Można było sobie poobserwować jak walczy praktycznie każdy z bibliotekarzy.
Gdy już na początku wszyscy myśleli, ze są straceni wkroczył Volken (oczywiście z patetyczną przemową o dobru itd.), a później gdy wszyscy myśleli, ze są zgubieni... LOL... wkroczyła megapokojówka - Ireya Kitty w wersji odmłodzonej i Mokkania. Wszystko oczywiście ładnie się skończyło.

jak dla mnie o dziwo 6-7/10. Nie lubię skali dziesięciopunktowej, bo ciężko jednoznacznie oceniać. W wersji szkolnej seria dostałaby 4-kę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2010, 11:20   

Kaichou wa Maid-sama! 1
Seria strasznie kojarzy mi się z Special A, tzn bohaterowie. Jakbym widział Hikari i Keia. Jak dla mnie początek dobry, a do tego moja fascynacja do pokojówek(i samego stroju) będzie zaspakajana tydzień po tygodniu. Misaki wygląda KA-WA-II! w stroju pokojówki. Na pewno ciekawa propozycja na wiosnę. Może nie wygląda na cudo, ale mimo wszystko aż chce się to oglądać.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-04-2010, 13:37   

Jak żesz mówiłem , oglądnąłem sobie beck. Krótko i na temat, coś pośredniego miedzy k-on-em a naną. Jako dubbing freak muszę skrytykować anglojęzyczna wersję. Dialogi były dobrze zrobione, ale piosenek nie powinno się dubbingować. Z tego wynika , ze amerykanie nie potrafią dubingować anime muzycznych. W końcu nanę też s*******li tylko w inny sposób. Natomiast w school rumble zrobili dokładnie ten sam błąd. Nie lubię dubingowania anglojęzycznych fragmentów na angielski. Zwłaszcza ,że angielscy duberzy nie potrafią śpiewać. Inny mankament jest taki, iż zdjęto napis cococolo z automatu z napojami na czołówce, jak również zmieniono ikonę dzwonka na telefon. Anglowersyjny automat jest monoczerwony. :\
Co do samej zawartości , rzeczywiście było ciekawe. Co prawda po zakończeniu spodziewałem się czegoś więcej ale ... Typowy tytuł o rozwijaniu talentu i dąrzeniu do sukcesu. Identycznie jak w Nanie mamy przeciwny zespół i wrogów w przemyśle fonograficznym. Niemniej jednak klimat jest lżejszy. Główny bohater odziedziczył jednak po Shingim z evangeliona nie tylko wygląd. :] Te wkurzające cechy charakteru też przeszły.
Ogólnie podobało, ale Nana jest lepsza.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2010, 16:15   

RahXephon

Czyli to czym mógłby być Evangelion gdyby był robiony dobrze.
Świetny główny bohater, Kamina jest jednym z mych top 10 ulubionych głównych. Jest to przykład rzetelnie zrobionej postaci dobrej (choć jego ostateczny pairing był... dziwny). Nie jest to wymuszone żadnym gymbokimi zmianami w wyniku traumy czy innego filozoficznego bełkotu, nie jest pipą wołową którą płacze z byle czego bo twórcy nie potrafią inaczej zrobić wrażliwego/uczuciowego bohatera (którego Kamina jest porządnym przykładem – tak właśnie ma się zachowywać nastolatek z problemami), jak angstuje to z uzasadnionych powodów i ogólnie budzi sympatię, przez co można się z nim utożsamiać i przejmować jego losami.

Ogólnie 95% postaci miała sympatyczne momenty, nawet najżałośniejszy drań serii miał porządny odcinek poświęcony jego osobie który nadał mu głębi i nawet trochę szkoda go było.
Walki były krótkie w większości, Kamina wymiatał za bardzo, ale miało to swoje uzasadnienie w fabule, dlatego to anime średnio się ogląda dla samych starć. Ale to nie one są tu najważniejsze.

Ogólnie RahXephon jest pod każdym względem lepszy od Evy. Sam odcinek 19 ma więcej piękna, uczucia i budzi więcej smutku niż cała seria Evangeliona (gdzie bohaterowie są przez 40% żałośni, przez 35% nudni, 20% co najwyżej zabawni, 5% strawni). RahXephon i tak bardziej czerpie z pierwszego Raideena, zaś elementy wspólne z Evą istniały już w większości wcześniej.

Evangelion (może zza wyjątkiem Rebouilda o którym wiele dobrego słyszałem i wciąż muszę go obejrzeć) broni tylko to, że był dekonstrukcją i miał niski budżet. Choć i tak średnią dekonstrukcją był i nawet nie pierwszą w gatunku.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2010, 17:00   

Higashi no Eden 5-11 - im dalej tym ciekawiej. Mam już kinówkę, którą z chęcią zobaczę i podobno ma wyjść jeszcze jedna? Od razu trzeba pogratulować openingu i ścieżki dźwiękowej, które bardzo mi się podobały. Graficznie nie odstępuje innym projektom studia Production I.G. takim jak: Sky Crawlers, kreska bardzo ładna, kolorystyka - istny majstersztyk. Fabuła bardzo ciekawa daje możliwość dalszego rozwoju anime no i zakończenie ciekawe. Zdecydowanie jedno z najlepszych anime 2009 roku może nawet najlepsze, lecz tego nie powiem bo nie widziałem jeszcze Kemono No Souja Erin.

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 04-04-2010, 13:13   

NANA ep 33
No proszę, ale się porobiło.
Musze przyznać, że Takumi mi zaimponował. Oby tylko do końca serii nie stracił w moich oczach tego co zyskał.
Mam nadzieję, że Hachi weźmie się w końcu w garść. Z resztą, zważywszy na jej sytuację byłoby to wskazane. Ale i tak od początku wiele się w niej zmieniło. Faktycznie bardzo dojrzała.
Co do Nobu to kochany chłopak, ale jeszcze dzieciak.
Natomiast nie do końca rozumiem Nanę. Jej pobudki i zachowanie.

A tak w ogóle to pierwsze anime, któremu wystawiłam ocenę przed obejrzeniem całości. Zobaczymy czy na koniec jej nie zmienię :)

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-04-2010, 14:32   

Z okazji święta oglądam jajko. Kirby: Right Back at Ya! Pierwszy odcinek mnie oczarował i tak już zostało. Obecnie odcinek 21 i wciąż więcej się chce. Seria wprost dla dzieci ale nie bez makabrycznych bestii. Pożeranie screempów było wręcz zabójcze. Kirby jest kiutne :] W życiu się nie zastanawiałem skąd się tak właściwie kirby wzięło. Teraz wiem i jestem pod wielkim wrażeniem , bo ta różowa kulka to chłopak :p w wieku przedszkolnym w dodatku.i mała próbka kiutności
edit------------------------------------------------------------------------------------------------------
Po dojściu do 30 odcinka stwierdzam co następuje:
Akcja jest zaskakująco 'zaskakująca" i nie schematyczna.
Walki mimo występowania pewnych elementów , które się powtarzają , nie są nudne i oklepane. W każdej można odnaleźć mnóstwo świeżości i głównie nowe ruchy. Do tego animacje powtarzalne są śmieszne i jest ich więcej niż 4 :]
Każda walka kończy się innym finałem.
Niektóre odcinki mimo kiutności zdecydowanie nie są dla małych dzieci.

Jak do tej pory to jest najlepsze anime "dla dzieci" jakie widziałem :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Visenna Płeć:Kobieta
Dziecko Bhaala


Dołączyła: 03 Kwi 2010
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 05-04-2010, 11:18   

Mushishi episode 03

Świetny, ani przez chwilę się nie nudziłam. W poprzednim odcinku zbierało mi się na wymioty, ale tym razem było lepiej. Podobają mi się motywy z chorobami wywołanymi przez Mushi.
Ginko jak zwykle mnie intryguje, ale niechże pojawi się więcej postaci!

_________________
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
10305365
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 05-04-2010, 14:36   

Cytat:
Niektóre odcinki mimo kiutności zdecydowanie nie są dla małych dzieci.

Elementy nie dla dzieci w Kirby to nie rzadkość.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-04-2010, 15:08   

Wiem wiem, al to jest właśnie w Kirby takie wspaniałe. Najbardziej niegroźnie wyglądający bohater wszech czasów. Jednocześnie seria telewizyjna jest pełna makabrycznych scenek, ma zaskakująco głęboką fabułę jak na monster of the week. Animacja też mimo pełnej komputeryzacji stoi na całkiem wysokim poziomie. Obecnie stojąc w połowie drugiego dwuodcinkowego epizodu (ep 41-42) jestem wręcz zachwycony pomysłami scenarzystów.
Wiem nawet dlaczego barman lubi się z wróżką. :]
Natomiast deszcze leonidów to śmiecie wywalone z ufo-śmieciarki :]
Niestety nie jestem w stanie skopiować sposobu pisania Grisznak-a, a tej serii by się to przydało :]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 152 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 151, 152, 153 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group