FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 260, 261, 262 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-06-2011, 13:37   

Lena100 napisał/a:
Niech każdy dostanie własny wątek, czy coś.

Miej nadzieję, że nigdy nie ujrzysz wątku Kandy (który szczęśliwie jest tylko w mandze). To było jedno z największych rozczarowań w życiu... Serio. Anime z tego co wiem urywa się w bardzo dobrym momencie, bo dalej jest już tylko gorzej jak na razie jeśli chodzi o fabułę...

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2011, 21:52   

Lena100, wiesz przed tobą jeszcze sporo akcji. Polecam obejrzeć go do wielkiego wejscia Crossa(badass jakich mało, dla wrogów i przyjaciół :P)

Tren, Czytuje mange od momentu w którym skończyło się anime i powiem szczerze że nie jest źle, a powiedział bym że nawet bardzo dobrze. np. kilka ostatnich Chapterów mangi było Bardzo ciekawych i z niecierpliwością czekam na następne.

A co ja oglądam?:
Kannagi: full
Bardzo miłe anime, przy którym można dużo się pośmiać, tak na z 3 lub 4 wieczory, lub jak ktoś chce coś lekkiego wciągnąć.

[OVA]Shiki Specials ep1
Niby w klimacie Shiki, jednak po specialu, wyobrażałem sobie jednak rozwinięcia pewnych niedopowiedzianych wątków, niż epizod typu filler... wierze jeszcze w ep 2, oby mnie nie zawiódł...

Hidan no Aria ep. 10
Powiem, że przyzwoicie. Z głupoty jaką miały poprzednie epki, jakoś wychodzą. Może nie jest to anime najwyższych lotów, ale też nie spadło na samo dno. Dla fanów
Kugimiy , myślę że będzie pasować.

Tokyo Magnitude 8.0 ep 1-2
Niby jest drama, ale tego nie czuje. Ofc zniszczenie, poszukiwanie brata i wogóle, ale po tym znów główna bohaterka zaczyna zachowywać się jak kompletne emo ... Czy tylko mnie to tak irytuje? mogła by przynajmniej trochę martwić się o rodziców. Nie wiem, może tam są przyzwyczajeni do trzęsień tak bardzo, że nie traktują ich poważnie, bo tak odebrałem to anime.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-06-2011, 22:56   

NecroMac napisał/a:
Tren, Czytuje mange od momentu w którym skończyło się anime i powiem szczerze że nie jest źle, a powiedział bym że nawet bardzo dobrze. np. kilka ostatnich Chapterów mangi było Bardzo ciekawych i z niecierpliwością czekam na następne.

Dobrze na pewno nie jest. Kreska zepsuła się w sposób wyjątkowo oczywisty i fakt, że na niektórych kadrach ciężko rozróżnić postaci nie świadczy dobrze o serii. A fabuła moim zdaniem zjechała ostro w dół. W sensie, cała historia z Kandą była totalnie bez sensu, przedramatyzowana i nielogiczna. Zwłaszcza fakt, że
Spoiler: pokaż / ukryj
Earl, mając wszystkie ważne osoby w garści zwyczajnie ich nie wykończył. NIC nie stało mu na drodze, mógł bezkarnie ubić prawie cały sztab. A zamiast tego bawił się w oczernianie Allena jakby było to komuś potrzebne.

O przyjacielu z dziciństwa Kandy nie chcę się wypowiadać, bo zaczęłabym bluźnić, a nie wypada...

Natomiast deus ex machina z ostatnich rozdziałów pozostawię bez komentarza.

I żeby nie offtopować:
Nodame Cantabile 19-23
Oglądane wieki temu i niedokończone, gdyż nie mogłam wtedy nigdzie znaleźć 19 odcinka. Dzisiaj dobejrzałam w ramach czyszczenia listy.
Kurczę, zdążyłam zapomnieć jaka to sympatyczna seria. Muzyka klayczna jest przyjemna dla ucha, postacie są barwne, a humor może nie najwyższych lotów, ale ładnie uzupełniający serię.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2011, 02:00   

Tren napisał/a:
Dobrze na pewno nie jest. Kreska zepsuła się w sposób wyjątkowo oczywisty i fakt, że na niektórych kadrach ciężko rozróżnić postaci nie świadczy dobrze o serii. A fabuła moim zdaniem zjechała ostro w dół. W sensie, cała historia z Kandą była totalnie bez sensu, przedramatyzowana i nielogiczna. Zwłaszcza fakt, że

z kandą tak, to było lipne, ale z Earlem Ja na to w innym świetle patrzyłem

Spoiler: pokaż / ukryj
od dawna wiemy że Earl może kotecek cały zakon. Wysłać kilkanaście tych najpotężniejszych demonów? A skoro autor pokazuje nam przewagę Earla, to musi być w tym jakiś cel. Trudno mi to mówić, ale może właśnie on być tą właściwą stroną konfliktu. Coraz więcej brudów zakonu wychodzi na jaw. Wprowadzając chaos i nieprzewidywalność fabuły. Według mnie to jest właśnie mocna strona mangi.

BTW. jak coś to chyba tą dyskusje powinniśmy przenieść do topica d-gray mana jeśli masz ochotę kontynuować :)


ŁYP! Jak jeszcze raz zobaczę takie słownictwo w poście, to urwę łepek i wstawię osta. Trochę kultury, no!

moshi_moshi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2011, 12:43   

Kidou Senkan Nadeshiko - całość. Całkiem przyjemna seria
Spoiler: pokaż / ukryj
o pilotach mechów będący fanami... anime o mechach :) .
. Ciekawe, że
Spoiler: pokaż / ukryj
jowiszanie okazali się takimi samymi (o ile nie większymi) maniakami "Gekigangar" jak niektórzy ziemianie, co dało pewną możliwość porozumienia.
.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-06-2011, 13:31   

Kompletne rozpłynięcie i wymruczenie, stan narkotycznego upojenia i błogostanu.
Innymi słowy finałowe 13 odcinków Full Moon i dokładka bardzo udany 12 odcinek Nichijou.

Po pierwsze powtórka z rozrywki w postaci Full Moon uświadomiła mi, że ta seria w swojej trywialności kryje całkiem sporo bardzo doszlifowanych detali. Cofając się jeszcze do 29 odcinka, bo od tego momentu sielankowa opowieść o posłańcach śmierci zmienia się w opowieść o walce o życie, zaskoczyło mnie bardzo dużo sprytnych sztuczek. Prawda, seria nadal jest skonstruowana na problemy mieszczące się w jednym odcinku, ale od właśnie 29 odcinka seria zaczyna mieć drugie dno, mroczna stronę i bohaterowie to odczuwają osobiście. Inna sprawa to fakt, ze te małe detale jak: w Ameryce amerykańskie samochody i ruch prawostronny, drobne detale jak katarynka i zmiana ciuchów, lub po prostu wątek starszego pana i Eichiego
Spoiler: pokaż / ukryj
których śmierć mocno zaostrzyła serię
Co prawda w moim patologicznym poczuciu humoru, skakałem z radości, ocierając łezki, gdy cokolwiek bardzo złego działo się głównym bohaterom , ale co tam.
Seria jest bardzo dopracowanym shoujo i nawet mój wewnętrzny fangirl nie musi mi o tym przypominać.

Nichijou epizod 12 był natomiast tym, czego brakowało kilku poprzednim odcinkom. Napakowany po brzegi gagami, absurdalny, szybki i gesty. Poza tym bardzo rozmaity.
Trudno coś więcej napisać, ten serial jest tak niespójny, że... to jest piekne. To trzeba zobaczyć.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2011, 00:20   

T&B 12
Ale dramat :o Choć Jake jest dość broken ;P Twórcy jednak potrafią sprawić że nienawidzi się złoczyńcy jeżeli na tym im zależy.
Choć osobiście wolę od Jake'a Lunatica, ma więcej klasy i nie jest tak broken ;p

X-men 11
Jednak ma to 12 odcinków i Blade'a nie będzie.
Final bass to emo proteus redux. To co mi się w tej serii nie podoba, to to, że o ile jest fabuły więcej niż w Iron Manie oraz jest lepsza, to jednak końcówka jest gorsza (nie licząc ostatnich odcinków, IM finał był meh a tego jeszcze nie ma) i ogólnie średnio im wyszło z opowiedzeniem jej. IM zrobił się pod koniec intensywny, tutaj fabuła się ciągnie. Mastermind znowu tłumaczył jaki miał plan po tym jak X-men w poprzednim odcinku tłumaczyli jaki miał plan.
Ogólnie poza Mastermindem wszystko jest meh. Ci szefowi Inner Cyrcle wyglądają jak Morlokowie a nie Inner Cyrcle. A postacie są ujęte tak sobie, jedynie bez zarzutu są profesor, Wolvi i Beast. Dark Phoenix było tylko po to by Cyc był zawieszony między gorszymi cechami z runu Morrisona a gorszymi cechami z czasów obecnych.
Nie mówię że to anime złe, ale myślę że ostatecznie dam 6/10. Ma klimat i w ogóle, potwory są fajne, ale myślę, że dałoby się to wszystko skompresować do 2/3 odcinków przynajmniej i nikt nie będzie do tej serii wracał po obejrzeniu. A moje ulubione odcinki X-men TAS czy nawet Evo są nieśmiertelne.

Enma-kun 11
Shit gets real. I Harumi oczywiście jako jedyna się tym przejmuje. I tak, należy pamiętać z kim miało się pierwszy pocałunek.
Znacznie lepiej też przedstawiono tu intrygę odcinków niż w X-men, po prostu wszyscy wszystkich uwodzili śpiewając i wszystko jasne :P

C 10
Wywołanie hiperinflacji - chyba nie tylko mi przypomniało się Code Geass.
W końcu dostajemy walki po 3 odcinkach bez nich. Kimi miał power of love, ale wygląda na to że wyczerpał podczas jego. Q zaś w walce Mikuniego zniszczyła całą swą słodkość.
Finałowa scena - od początku było wiadome, że wszystko do tego prowadzi i jaka będzie finałowa walka. Przy rozmowie coraz bardziej rosło napięcie a muzyka była idealnie podłożona. To że umożliwił to trolling Masakakiego było świetnym pomysłem.
O ile w X-men narzekam że jest za dużo odcinków, tutaj narzekam że jest ich za mało. Z tego settingu naprawdę można zrobić niezłe inteligentne battle anime.
Spotkałem się ze stwierdzeniami, że C ma tyle spólnego z ekonomią co Eva z Chrześcijaństwem. Nie tylko się z tym nie zgadzam, ale uważam też że takie porównania są bezcelowe. Eva używała symbolizmu, już nie zagłębiajmy się po co, ale to był symbolizm, takim abstrakcyjnym rzeczom można przypisać dowolne znaczenie. C używa motywu pieniędzy i elementów z ekonomi, a to nie są abstrakcyjne pojęcia. Choć nazwy ataków i użycie zwrotów finansowych w FD znaczy mniej więcej tyle, co eksplozje w kształcie krzyża, to jednak poza tym seria mówi o rzeczach praktycznie funkcjonujących w naszych realiach. Nie jestem ekonomistą by oceniać jak twórcom poszło z rzetelnością względem realiów, ale seria ma realistyczne spojrzenia na to jak funkcjonują pieniądze w społeczeństwie i jednocześnie pokazuje brutalną prawdę, ale nie idzie w PRZERZUĆMY SIĘ NA KOMUNĘ.
Seria obecnie dryfuje między 7 a 8. Teraz czeka nas ostatni odcinek, twórcy mogą wszystko zepsuć jeżeli pójdą najmniejszą linią oporu.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Shans Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2011, 00:29   

W tym sezonie istnieją dla mnie tylko 3 anime:

Tiger & Bunny

Ostatni odcinek świetnie pokazywał, jaki naprawdę powinien być zły bohater. Oraz, że ci dobrzy niekoniecznie są niezwyciężeni.

Hanasaku Iroha

Matka jednak jest ludzka, główna bohaterka uwalnia Ko, ale ten zapewne pobiegnie za nią. Za to u kucharza jakieś uczucie się rodzi.

Steins;Gate

IMO najlepsze anime tego sezonu. Ostatni odcinek wkręcał, miał wspaniały początek i zakończenie. Chyba nikt się nie spodziewał, że takie coś może się wydarzyć. A i skąd sklepowy wojownik wiedział, by wyjść? Ten element jest ciekawy, może się okazać, że ona cofnęła się już w czasie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 22-06-2011, 01:57   

Animu, I'm back!

Na pierwszy ogień poszło Devil May Cry i


No w sumie trudno powiedzieć, że poszło na pierwszy ogień - oglądania kilkunasto-odcinkowej serii (która mi się podobała) przez 3 miesiące nie uważam za oglądanie anime. To było chyba takie powolne opryskiwanie się wodą podczas wchodzenia do basenu w którym od dawna się nie kąpałem. Tym niemniej seria bardzo fajna, takie lekkie, rozrywkowe szczelanie i siekanie - bez cudów, ale i bez zawodów ;)

Na taki prawdziwy pierwszy ogień poszła Dullalala!!, razem z rewatchem pierwszych 18 odcinków które widziałem już wcześniej. I przyznam szczerze, że przywróciła mi wiarę w anime jako hobby - oglądało mi się świetnie, odcinki które już widziałem nie straciły uroku, a cała seria okazała się zaskakująca i satysfakcjonująca :3 Razem z niedomkniętymi wątkami tworzącymi iluzję bycia częścią długiej historii życia poszczególnych bohaterów i nieśmiertelnym Shizuo :D

A zatem jeszcze raz uroczyste Welcome Back to NHK, wrócę z kolejną braną na ruszt serią jak ktoś coś napisze bo jeszcze nie wiem co będę oglądał, a double posta w co oglądacie trzaskał nie będę.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-06-2011, 03:29   

Cytat:
Ale dramat :o Choć Jake jest dość broken ;P Twórcy jednak potrafią sprawić że nienawidzi się złoczyńcy jeżeli na tym im zależy.
Choć osobiście wolę od Jake'a Lunatica, ma więcej klasy i nie jest tak broken ;p


Nie wiem czy Jake jest aż tak broken, popularna teoria jest, że jego moce to tak naprawdę
Spoiler: pokaż / ukryj
standardowy zestaw Jean Grey - telepatia + telekineza


Tylko on akurat myśli jak tego używa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
potter644 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 14 Cze 2011
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2011, 08:51   

Skończyłem oglądać Toradorę, świetne anime. Szkoda tylko, że zakończenie jest tak głupie. Ja chcę drugi sezon. Mam pytanię: warto obejrzeć Toradorę SOS?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-06-2011, 10:43   

Cytat:
warto obejrzeć Toradorę SOS?

Nie. Nie. I jeszcze raz nie. Chyba, że lubisz chibki robiące absolutnie bezsensowne rzeczy i brak fabuły.

Ao no Exorcisto 10
Koooooootteeeeeeek~!

I buuuu, od przyszłego odcinka zaczynają się fillery. Ciekawe, czy ciurkiem dadzą te siedem fillerów, czy jednak spróbują wepchnąć coś na koniec.

TWGOK 11
I łuk Jun został domknięty. W sumie nie był on tak przyjemny jak w mandze, choć może to wynikać z tego, że gdy po raz pierwszy czytałam mangę byłam szczerze przerażona, że bohater musi podrywać nauczycielkę i cały czas bałam się jakiegoś obrzydliwego wątku. Fakt, że całość zakończyła się w jakiś taki naturalny i nieprzesadzony sposób wbrew moim czarnowidzkim przewidywaniom mocno podśróbował moją opinię o serii. Więc teraz gdy wiedziałam czego się spodziewać całość wypadła bardziej przeciętnie.

Poza tym lol. Twórcy postanowili mnie zaskoczyć i wzięli filler z dalszej części.
Czyli Brainstorming w wykonaniu Keimy.
...
Będą Gundamy.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-06-2011, 22:12   

potter644 napisał/a:
Skończyłem oglądać Toradorę, świetne anime. Szkoda tylko, że zakończenie jest tak głupie.

Wybacz klasyczne pytanie - czy obejrzałeś scenę po napisach końcowych :D?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
potter644 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 14 Cze 2011
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2011, 09:26   

Daerian, obejrzałem cały odcinek razem z napisami końcowymi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 23-06-2011, 18:13   

AnoHana 11

Hmmmm... Ta seria była dziwna, niby miała fajny pomysł, ale przy realizacji coś nie wyszło. Trudno mi w tej chwili powiedzieć co...
Spoiler: pokaż / ukryj
Ostatni odcinek to oczywiście wyciskacz łez w czystej postaci. Wszyscy nagle zdają sobie sprawę, że przez cały czas w ogóle nie myśleli o Menmie, a o sobie blablabla... Emocje szalały, ale do mnie to naprawdę nie przemawia... No i Menma w końcu spoczęła w spokoju, a raczej ruszyła na poszukiwanie nowego ciała. Tak tutaj zakładamy możliwość buddyjską. A reszta pogodziła się z przeszłością i w ogóle...
Ta recenzja będzie trudna ==''

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 261 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 260, 261, 262 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group