FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 277, 278, 279 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
lunarna Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Lip 2010
Skąd: Częstochowa Sincity
Status: offline
PostWysłany: 30-07-2011, 03:22   

kokodin, czyli mówisz, że Eurekę lepiej jest oglądać w wersji anglojęzycznej?
Ogólnie mam wersję japońską, pokusiłam się nawet o polskie napisy, ale to był duży, duuuuży błąd.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1876100
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-07-2011, 09:40   

Zakładając , że większość nazw, nazwisk, napisów i określeń (cut back drop turn) i tak jest po angielsku, lub przynajmniej po językach europejskich, można zaryzykować tezę, że tak. Poza tym sam dubbing jest wysokobudżetowy i zatrudnia sporo różnych aktorów w odróżnieniu do Blood+. Więc każda postać ma niepowtarzalny głos :P Nawet Maurice, Maeter i Linck.

Trzymaj się z dala od opisu postaci samej Eureki, bo zaspoilerujesz sobie spory kawałek fabuły :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-07-2011, 10:30   

Sei Jūshi Bismark - seria anime, którą Amerykanie brutalnie zgwałcili by stworzyć Saber Rider & the Star Sheriffs, ulubiony serial mojej baardzo wczesnej młodości. Ostatnio obejrzałem kawałek Saber Ridera i o dziwo dalej mi się podobało, nawet mimo całej głupkowatości. W swej naiwności uznałem, że skoro przeróbka jest jeszcze fajna, to oryginał musi być jeszcze lepszy - Prawda?

O borze... Gawno prawda.

Od początku - serial był dość absurdalną mieszanką space westernu i serii o wielkich robotach, w której czwórka głównych bohaterów (każde innej narodowości - Brytol, Japoniec, Jankes i Francuzka) zapyla w strojach a la Power Rangers (ale fajniejszych!) i walczy z dziwnymi istotami wyparowującymi po trafieniu - Bogu dzięki nie próbowali ich upodabniać do Indian >__>.

A więc... Już starcie dobił mnie fakt, że Ramrod (w hamerykańskiej wersji głos podkładał mu sam Optimus Prime!), wielki robot drużyny, w oryginale nazywał się Bismark, co jak powszechnie wiadomo baaardzo pasuje mechowi stylizowanemu na Zorro. Potem było już tylko gorzej i w końcu musiałem przyznać, że jednak Jankesi nie byli tacy głupi.

Nie wiem jak im się to udało, ale zmienili głównego bohatera na tyle sprawnie, że prawie się nie domyśliłem. W oryginale przywódcą drużyny był oszywiście Japończyk - typowy bohater shounenówki, poczciwy, hałaśliwy i wyraźnie niedorozwinięty umysłowo. Obowiązkowo nosił się na czerwono, zajmował gros czasu antenowego i był równie IRYTUJĄCY jak Songo, Seiya i reszta jego daunowatych braci. No i nazywał się Shinji. Co gorsza April (Marianne w oryginale), która w przeróbce wyszła na całkiem interesującą postać (i miała faaajny mruczący głos, khem), w wersji japońskiej jest po prostu piszczącą laską, klejącą się bez przerwy do "Sindzi-kuna". Brytol, główny bohater z wersji jankeskiej, jest wyraźnie z tyłu i robi za klasycznego nordyckiego sztywniaka.

Wzdech... Cóż, to by wyjaśniało parę rzeczy które zawsze mnie intrygowały, na przykład co to za pomysł, żeby główny bohater nosił czarną zbroję. Jak widać - bardzo dobry pomysł.

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 30-07-2011, 23:45, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-07-2011, 10:37   

O, nawet nie wiedziałem, że Saber Ridera aż tak zmienili, myślałem, że "westernizacja" ograniczała się do ocenzurowania paru wątków i usunięcia kilku odcinków - najbardziej rozbroiło mnie to, że w oryginale głównym bohaterem był ktoś inny.
No cóż, dobrze, że napisałeś tego posta, Ysen, bo możliwe, że przy którymś z kolei napadzie nostalgii również spróbowałbym obejrzeć oryginał.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 30-07-2011, 11:02   

No.6 odc 4
Ej no, Inukashi to musi być baba! (inaczej mamy kolejne potencjalne mini BL).

Mimo wszystko poczułabym się lepiej, gdyby Shion przestał wyskakiwać z tą moralizacyjną gadką i pytać o dosłownie wszystko. Jeśli ma inteligencje, a życiowego doswiadczenia brak, to niech jednak ruszy tą głową i część rzeczy sam powiąże! Niech sobie zachowa swoje ideały dla siebie, ok, ale mam nadzieje że wyleczy się z tego zaufania do wszystkich i zacznie sam manipulować innymi. Choć i tak zaskoczył z próbą "uduszenia" biednego faceta. I awww, na imiona myszy. I reakcję Nezumi. Chcę usłyszeć jak on śpiewa. Co do wątku z mamuśką to denerwuje mnie, bo dla mnie jest oczywiste, że skoro te miasto jest takie kontrolowane ile tylko się da, to i w domu muszą być ukryte kamerki, a przecież jako że jej syn wsiąkł, to ona musi być dodatkowo pod specjalna obserwacja. Ale głupiej myszy nie zauważa no.

I taaa, te dwuznaczne teksty. "Przykro mi, ale on jest mój." ;d

Usagi Drop 4
Jaki uroczy potencjalny pairing! I Rin jest przeurocza no! I te kucyki na głowie. I ta scena w sklepie ze szminką. I kupno biurka. I ten przeskok na bardziej dramatyczny nastrój jak Daikichi wreszcie kontaktuje się z mamą Rin.

I nie lubię Was za komentarze :|

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-07-2011, 13:23   

Cytat:
O, nawet nie wiedziałem, że Saber Ridera aż tak zmienili, myślałem, że "westernizacja" ograniczała się do ocenzurowania paru wątków i usunięcia kilku odcinków - najbardziej rozbroiło mnie to, że w oryginale głównym bohaterem był ktoś inny.


W wersji zachodniej bohaterowie są przede wszystkim traktowani bardziej po równo, żaden nie jest stawiany na świeczniku. Tymczasem jak się okazuje, w oryginalnej kowboj i kawalerzysta są tylko tłem, a laska jest... Well, laską bohatera >___>. Shinji gra centralną rolę, w zasadzie tylko dlatego, że jest Japończykiem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 30-07-2011, 14:20   

Blood-C 1-3

Początkowo słysząc o kolejnym tytule z serii "Blood" usznałem, że podaruję sobie tą serię. Jednak marka Clampa i design głównej bohaterki, sprawiły, że postanowiłem dać szansę tej serii.

Jak się okazuje - słusznie. Serię ogląda się bardzo przyjemnie. Mamy tu zaginięcia, tejemnice, demoniczne ostrza, tentaklowe pociągi, homoseksualne nauczycielki, właściciela jadłodajni który wygląda jak Johann Liebert i mówi głosem Kanone Hilberta... I przede wszystkim mnóstwo, ale to mnóstwo foreshadowingu.

Nie myślałem, że jakikolwiek Blood mnie w tym stopniu wciągnie, ale jednak co Clamp, to Clamp.

A tymczasem wyszedł kolejny odcinek - jak obejrzę, napiszę więcej. Mniam!

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 30-07-2011, 14:24   

Nanami napisał/a:
O, nawet nie wiedziałem, że Saber Ridera aż tak zmienili, myślałem, że "westernizacja" ograniczała się do ocenzurowania paru wątków i usunięcia kilku odcinków - najbardziej rozbroiło mnie to, że w oryginale głównym bohaterem był ktoś inny.

Wtedy im się jeszcze chciało i w sumie dzięki temu powstał Robotech. A to powstało jako kompilacja Macrossa, Southern Crossa i Genesis Climber MOSPEADA (osobiście Robotecha nie widziałem, ale trzeba było się nieźle nakombinować, by połączyć te tytuły w spójną fabułę). I przemianowali jedynego normalnie nazywającego się Polaka z anime! Buuuu!

Xeniph napisał/a:
Jak się okazuje - słusznie. Serię ogląda się bardzo przyjemnie. Mamy tu zaginięcia, tejemnice, demoniczne ostrza, tentaklowe pociągi, homoseksualne nauczycielki, właściciela jadłodajni który wygląda jak Johann Liebert i mówi głosem Kanone Hilberta... I przede wszystkim mnóstwo, ale to mnóstwo foreshadowingu.

Zgiń!

Break Blade ma tylko 6 epów? To przydałoby się podsumowanie. Z jednej strony nie porywa. Z drugiej strony jest to baaaardzo solidne anime. Do tego z bardzo dobrym designem mechów i świetną akcją. Świat jest trochę przekombinowany, ale nie przeszkadza to zbytnio. Sam setting jednak okazuje się być niezwykle udany, gdy patrzymy na to rozwiązanie z punktu widzenia tworzenia potencjalnej serii akcji z mechami. Bohaterowie są hmm... w sumie są ok. Graficznie jest dobrze, muzycznie również. Przydałoby się więcej...
bardzo mocne 7 lub słabe 8. Niech będzie 8/10.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 30-07-2011, 16:07   

Last Exile

Coś tam ludzie mówili mi o jakiejś klątwie Gonzo i zakończeniu, nie mam pojęcia na co oni narzekali - za dużo szczęścia? Że
Spoiler: pokaż / ukryj
Mullian i Dio
żyją bez wyjaśnień? I bardzo dobrze, to moje ulubione postacie :P
Choć w sumie jak Dio doleciał na miejsce gdy Claus musiał 3 razy tankować... E, kto się przejmuje, przecież jest on ninja.

Może akcja w tej serii nie jest najlepsza, fabuła jest generalnie prosta, ale jest to bardzo przyjemna bajka z przyjemną obsadą. Owszem, poza światem przedstawionym ostatecznie to nic odkrywczego, ale Last Exile ocieka swym ciepłym klimatem i jak się znajdzie postacie z którymi można sympatyzować (co nie trudno bo oni co najgorzej są bajkowo głupi, a nie anime głupi ;p)

Mam nadzieję że Gonzo nie spapra sequela. Ale w sumie nie powinni, co oni mają na koncie... Bokurano nie było złe jako adaptacja wydawanej mangi a autor zaakceptował zakończenie. Gravion? Nah, geniusz Obariego w najczystszej postaci ;D

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 30-07-2011, 19:01   

Gamer

Co do spoilera,
Spoiler: pokaż / ukryj
Mullin przeżył bo nie dostał aż tak tragicznie, jak mógłby na to wskazywać dramatyzm sceny. Ale Dio? Gdzie on pojawia się po wypadnięciu z vanshipa?

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 30-07-2011, 19:17   


Spoiler: pokaż / ukryj
Odezwał się gdy Silvana ruszała, i w końcu w artbookach do sequela potwierdzono że żyje

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 30-07-2011, 19:35   

Tiger&Bunny 18

Auć? Jak tak dalej pójdzie i duet skończy razem na misji i jeszcze pojawi się Lunatic... To będzie źle. Znaczy, Kotetsu musi odłożyć realizację swoich planów...
Spoiler: pokaż / ukryj
Taaaaaak, teraz można powiedzieć, że prawie oficjalnie mamy potwierdzenie, że ktoś się wspomnieniami Bunny'ego bawi. Kotetsu był na tyle inteligentny, żeby sprawdzić, czy Jake miał tatuaż czy nie. Odpowiedź jest chyba oczywista. A Bunny dalej Tygryska nie słucha, ale w sumie trudno mu się dziwić. I nawet sam zastanawia się, czy nie zrezygnować z kariery Bohatera, a końcówka odcinka jeszcze wyraźniej pokazuje, że jego umysł świruje. I wygląda na to, że w następnym odcinku Kotetsu dostaje pełen etat króliczej opiekunki.

A, wyjaśniło się jakie moce ma Kaede: tylko trochę podobne do rudej z X-Menów: znaczy, przejmuje (chyba) tymczasowo zdolności innych NEXTów. Przyklejające się do niej garnki były ciekawe xD
MOAAAAAR!

Ikoku Meiro 4,5

Nie wiem skąd ten odcinek się wziął, ale wyszedł... I generalnie jestem w ciężkim szoku, bo pomijając zbiegi okoliczności i tym podobne, odcinek był taki... sympatyczny... i klimatyczny... I taki... uspokajający (może to kwestia tej ostatniej piosenki? Ładna była ^_^). Matko, prawie jak Aria ("prawie" kluczowe), ale i tak... Ciekawe, co zaserwują w piątym... I Megumi Nakajima była. Ładnie śpiewa.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 30-07-2011, 20:17   

Tiger & Bunny - 18 RAW
Biedny Bunny. :(

Spoiler: pokaż / ukryj

Zresztą biedny i Kotetsu, który nie mógł dojść do słowa. Ale może to i lepiej, taka informacja sprawiłaby, że Bunny by chyba wyskoczył przez okno swojego apartamentu. Czemu po prostu nie wytłumaczy Kaede obecnej sytuacji? Przecież i tak ma w planach powrót do domu, a dziewczę jest chyba na tyle dojrzałe, żeby przyjąć tą informację.

Wspomnienia Bunny'ego świrują. I to BARDZO. Swoją drogą nigdy wcześniej nie zauważyłam jak bardzo Samantha jest podobna do Mavericka...

Enevi napisał/a:
Przyklejające się do niej garnki były ciekawe xD

Tą moc skopiowała od Muramasy? Bo nie wychwyciłam.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 30-07-2011, 20:24   

Gamer2002 napisał/a:

Spoiler: pokaż / ukryj
Odezwał się gdy Silvana ruszała, i w końcu w artbookach do sequela potwierdzono że żyje

Hmm... pamiętasz może numer odcinka w którym to miało miejsce?

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 30-07-2011, 20:36   

Osatatni

by nie było nie na temat

Giant Robo 1
Reżyserowane przez Imagawe a.k.a. ewsum anime.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 278 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 277, 278, 279 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group