FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 315, 316, 317 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-12-2011, 01:29   

Po skończeniu pierwszej kafejki, przyszła kolej na drugi sezon Working up to 10
Kreska jest niby ta sama a jednak jest wyraźnie inna, jakby nieco mniej kawajniasta. Czołówka reprezentuje dokładnie identyczny poziom (oraz ma inną grafikę niż sam serial) Jedyne co mi przychodzi na myśl po seansie to Yamada ... (w miejsce kropek wstaw co chcesz) a nawet Rodzina Yamadów. Z plusów, karaluch ubrał się na biało i tym razem przypominał Sayoko z Mahoraby. Brakuje mi już tylko "mizuyokann" i "Tamami bui" :P
Czyli w skrócie, ten sezon też już gdzieś widziałem.

Ika Musume 2 epizod 9
Popełniłem grzech śmiertelny przeciwko kałamarnicy, bo nie poczekałem na porządne suby i zabawę nieco popsuły mi kompletnie bezsensowne zdania. Ja rozumiem, że chodziło o to by być dowcipnym, ale jaki jest sens tłumaczenia z japońskiego na angielski, tylko po to by połowę kwestii głównej bohaterki zniekształcić w sposób kompletnie nie związany z pierwowzorem (i za razem niezrozumiały) ? Odcinek w którym Ika mówiła po angielsku jednoznacznie wykazał, że Ika nie kaleczy angielskiego. A jedyne co robi to mówi "de gesso" jak z resztą w japońskiej wersji. Suberzy nie zrozumieli aluzji i nadal tłumaczą tak by każdy wyraz nawet mało podobnie brzmiący miał wstawione "squid" wszędzie gdzie się rymuje. Grrr irytujące.
Sam odcinek był z tych dobrych średniaków, chociaż ostatni kawałek mógł by być trochę krótszy. Po zapowiedzi spodziewałem się czegoś innego, bo to dziecko wypadło jak z koszmoszu. (myślałem , że to miała być ta z drużyny)
Za tydzień (niestety dopiero ;[ ) zdarzy się jednak coś niezwykłego, będzie padał śnieg.
Minusy
Gdzie do jasnej żarówki jest Nagisa?

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-12-2011, 22:05   

Towa no Quon 4

Oż ty w mordę strzelił. Dosłownie brak mi słów.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2011, 01:21   

616 napisał/a:
Towa no Quon 4

Oż ty w mordę strzelił. Dosłownie brak mi słów.


Zgadzam się. Może trąci zużytymi schematami, ale i tak bardzo fajnie się oglądało.

Kyousougiga
Nie wiem o co chodzi, ale ładne, dynamiczne i chaotyczne. Czemu ma to tylko jeden odcinek?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 08-12-2011, 02:23   

Hoshi o Ou Kodomo

Początek ciekawy i wciągający. Niesamowita wizja świata, która nawet w połowie nie została wykorzystana. Naturalnie najważniejszy okazał się sam motyw podróży, ale generalnie nic takiego istotnego się nie wydarzyło. Całość jest niesamowicie prosta, bardzo baśniowa. Pomysł intrygujący, ale ostatecznie średnio wykonany. Zbyt słabo angażuje widza, mam wrażenie. Sporo, naprawdę sporo wątków, które można by rozwinąć i poprowadzić nieco inaczej. I ten w kółko powtarzający się motyw...
Spoiler: pokaż / ukryj
Ja zdaję sobie sprawę, że taka podróż ma być dla (w tym przypadku) bohaterki swego rodzaju katharsis, ale pomysł z niesamowitą przygodą i musowym powrotem do rzeczywistości po tym wszystkim jest nieco wyświechtany i nudny, choć tutaj nawet pasował. Asuna faktycznie nie miała po co zostawać w Podziemiach albo za słabo przedstawiono więzi między nią a Shinem. Ale z drugiej strony to zrozumiałe... w końcu znali się dość krótko...
No nic, narzekam na sam motyw, ale tutaj okazuje się pasował idealnie. Film przyjemny, ale do wybitności mu bardzo, bardzo daleko.

A i jeszcze ta GRAFIKA. Tak, to zdecydowanie było COŚ.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-12-2011, 02:35   

NecroMac napisał/a:
616 napisał/a:
Towa no Quon 4

Oż ty w mordę strzelił. Dosłownie brak mi słów.


Zgadzam się. Może trąci zużytymi schematami, ale i tak bardzo fajnie się oglądało.


To sedno uroku tej serii - intencjonalnie bierze zużyte schematy i oddaje honor tytułom, które je wprowadziły, poprzez zagranie ich tak dobrze i tak efektownie jak to tylko możliwe.

Cytat:
Kyousougiga
Nie wiem o co chodzi, ale ładne, dynamiczne i chaotyczne. Czemu ma to tylko jeden odcinek?


Bo to reklamówka właściwej serii.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 08-12-2011, 14:52   

Katekyo Hitman Reborn! do około 100 - seria zdecydowanie zyskuje. Co prawda Tsuna nadal jest tłumokiem, ale już trochę bardziej rozgarniętym i lepiej przystosowującym się do sytuacji (trochę mniej jęczy). Natomiast postacie drugoplanowe miodzio, chociaż schematyczne i w dużej części niezbyt inteligentne. No i Varia! Stado popieprzonych bizonów, któremu w głowie tylko rozróba - ekstra, jestem niezmiernie szczęśliwa, że się pojawili. Fabuła też ciekawsza i bardziej mroczna, a zapowiada się więcej atrakcji. Szkoda, że ta seria tak wolno się rozkręca, gdzieś mocno po 50 odcinku... Kurczę, nawet ta głupia krowa przestała mnie tak wpieniać, jak jeszcze ubiją Haru, a Tsuna wreszcie zechce łaskawie zostać tym szefem mafii, będzie bosko.

PS Pierwszy raz spotkałam postać, która tłumaczy i to w miarę sensownie, dlaczego nie ubija dyskutujących bohaterów, tylko czeka aż skończą (że źle się to dla niej skończyło, to inna sprawa).

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-12-2011, 20:57   

Last Exile Fam Fam 9

Emmm, tak... To już prawie połowa, a akcja jeszcze się nie wyklarowała. Twórcy bardzo lubią tracić czas na szczeniackie dołowanie się, grę mopami w hokeja i przyjęcie urodzinowe... >_> Nie no fajnie, radośnie, luzacko i wojgle, ale czy to jest Last Exile jeszcze? Tyle dobrego, że na koniec pojawił się
Spoiler: pokaż / ukryj
Vincent. Kto jeszcze? Sophia? I czemu musieli ukatrupić Alexa? Grrrr. Chociaż Vincuś wzmacnia trochę słabą męską obsadę. Bo jeden Dio wiosny nie czyni.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 09-12-2011, 21:30   

Kyousougiga
... co ja właśnie obejrzałam? Nie mam pojęcia, ale jest BOSKO.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-12-2011, 04:45   

Dokończyłem High School of the Dead - końcówka nawet fajna, chociaż bohaterowie zachowują się momentami niedorzecznie nierealistycznie. Na plus to, że pod koniec maleje natężenie cycków zasłaniających fabułę. Całość 4/10, byłoby wyżej, gdyby nie to że pokazało naprawdę duży potencjał, który konsekwentnie marnowało.



I zacząłem Casshern Sins. Moja wiara w anime została oficjalnie przywrócona. Wspaniały, melancholijny klimat świata na progu zagłady i spokojna atmosfera w anime o walczących robotach... Dziwne, ładne, nastrojowe, jestem zachwycony *___*

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-12-2011, 08:30   

A ja być po 22-gim Mawaru Pingwin Drumie. Oficjalne gwiazdy mają koszmarne głosy. Poza tym sporo grzebania w losach Kanby i tej wściekłej rudej. Otwarta wojna z policją chyba nikomu na dobre nie wyszła. Miśki (czarne) są produkowane przez grupę różowego. Natomiast Himari chce umrzeć. Wszystko fajnie i do przewidzenia po poprzednim odcinku, ale ostatnia scena z klatką kompletnie rozbiła szyk odcinka. Bo została jeszcze jedna nitka przeszłości do rozwiązania. I został jeszcze kłębek , bo tego nie pokazali wcale. Świat nadal wydaje się być od zewnątrz normalny a od środka zepsuty do cna.
Czekam na finał, oj czekam a jak mnie zawiedzie to będę dotkliwie kąsał.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tirisfal Płeć:Mężczyzna
Książę Amberu


Dołączył: 17 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 10-12-2011, 13:16   

Ja ostatnio skończyłem Blood+ potem Chaos:HEad i oba były całkiem niezłe. Momentami Blood mi się dlużył, ale fabuła i postacie stały na dość wysokim poziomie. Niemniej było trochę za długie. Natomiast Chaos:HEad był pięknym oderwaniem od cięższego Blooda. Początek zapowiadał coś ambitnego ale dalej okazywało się bardzo proste. Mimo to nie mam nic przeciw temu i IMO Chaos był całkiem niezły - ot przyjemnie się oglądało.

A teraz zacząłem oglądać Kaze no Stigma - mimo niskich ocen w sumie wszędzie narazie da się oglądać... choć szkoda że nie ma ciągłości fabuły przez wszystkie odcinki tylko jest taka epizodyczna.

_________________
"Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the universe trying to build bigger and better idiots. So far, the universe is winning."
- Rick Cook
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 10-12-2011, 19:48   

Souten Kuro 20-23 - Czyli finał epickich walk z Lu Bu. Lu Bu z Souten Kuro jest definitywnie jednym z najbardziej bad-assowych wcieleń tej postaci. Przebija się przez przeciwnika zostawiając po sobie morza krwi, a z wrogiej piechoty robi szaszłyki. Końcówkę miał iście epicką...
Oprócz Lu Bu dostajemy trochę Liu Beia. Osobiście lubię ta kreację. Jest trochę głupkowaty, lecz niezwykle empatyczny. Jego plany bazują na czystym instynkcie. Jest to niezłe wytłumaczenie dla jego dotychczasowych niepowodzeń. Szkoda, że nie zobaczymy raczej żadnego starcia pomiędzy nim a Cao Cao.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-12-2011, 01:27   

Po zapoznaniu się z Last epizode of Exile :P Last Exile 2 oczywiście, jak by komuś się nie podobało jak pół przytomny kokodin żartuje
Mniejsza o to. W tym odcinku widziałem Clausa Valkę z cyckami. O nie to była Fam , sorry. Poza tym odcinek nie nadawał się na odcinek tv, bardziej jak połówka do dodania na dvd. Dajcie ludzie spokój to było o urodzinach!! Zholowali ten statek bojowy i tyle akcji. Kuskie nawet nie wpadły się przywitać. Od dawna mówiłem że Fam powinna chodzić w spodniach, ale dlaczego od razu zmieniać proporcje postaci? I jeszcze rozmiar tych portek, dlaczego one nie spadły? Przecież seria miała być nastawiona na fanserwis (patrz czołówka).
Do prawdy nie rozumiem dlaczego to jest takie zmarnowane, pewnie za sprawą latającego psa klątwa gonza nie może rozwinąć skrzydeł.

Working'!! 11
O czym był właściwie ten odcinek? Ani to śmieszne ani odkrywcze a już na pewno nie fabularne. Jeden plus to głowa Popoli. Yamada- ten typ postaci pochodzi z Indexa. Tryb mowy zaadaptowany z MisakiMisaki, natomiast tryb bycia od samej Index lub którejś z zakonnic.(fakt że lekko spacyfikowanej) Dzisiaj główny bohater nie oberwał ani razu po twarzy a rudej praktycznie nie było w kadrze.

Co by nie doklejać postów... Edit...................................................................................

Shinryaku!? Ika Musume epizod 10
Czyli długo wyczekiwany zimowy odcinek przygód letniej kałamarnicy. Kurcze te czarne rajstopki , futrzany kaptur i różowe jednopalczaste rękawiczki z pomponikami :]. Co tam Sanae Ika-chan Kocham cię. To było tak kiutne że aż piękne. Oczywiście zima była tam w lecie i długo nie trwała , ale i tak było śmiesznie. Pierwsza część odcinka opawiada o grzechu łakomstwa i zaniechania. Wielka bitwa pomiędzy Iką a Chizuru, którą wygrywa Takeru:P Druga historyjka zaś, to odcinek w którym Goro dobrowolnie daje się pobić Chizuru. Czyli szkolenie Ayumi w zakresie samoobrony przed natrętami Trzecia historia to to co napisałem wcześniej, ika winter edition.
Cały odcinek zaliczył bym do tych udanych w konfiguracji 4, 4+, 5- :P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-12-2011, 06:23   

Darker Than BLACK Gemini of the Meteor 11-12

Mam tylko jedno pytanie - czy ktoś może mi powiedzieć - CO TO WŁAŚCIWIE MIAŁO BYĆ?! Serio, nic tu się nie trzyma kupy! O co tu chodzi?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 17-12-2011, 16:40   

Trochę pingwinów, nadgoniłem do 23.

No szkoda, seria miała jakiś potencjał, ale storytelling rozsypał się w bełkot szaleńca, i całość zrobiła się zwyczajnie nudna. Symbolika, i co z tego. Nie ma w tej serii nic, co sprawiłoby że ma się przekonanie, że warto będzie do niej kiedyś wrócić, że będzie materiałem na długie dyskusje. Meh.

Inb4 "2deep4u".

A tymczasem, po 9 Fam Exile widać wyraźnie że Gise zakceptowała fakt, że Fam jest zbyt Alfa by nie założyć haremu, i po krótkim sondowaniu zdecydowała się zaakceptować Millię jako haremetkę #2.

I tu widać, jak w istocie genialną serią była Simoun. Nic nie przybije badass myśliwców napędzanych Yuri, uruchamianych pocałunkiem pilotek i ściągających śmierć i zniszczenie na wrogów przez skomplikowane, grupowe akrobacje powietrzne. A wszystko okraszone świetną muzyką, zwłaszcza fantastycznymi piosenkami savage genius. Chociaż na tym polu i Fam Exile nie ma czego się wstydzić, jest fajny OP i bardzo nastrojowy ED Hitomi.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 316 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 315, 316, 317 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group