FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 322, 323, 324 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-01-2012, 19:23   

Cytat:
Co pan na to szanowny 616 :P?


Nic, bo jeszcze nie oglądałem. Ale brzmi jak coś dla mnie.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2012, 23:47   

Brave 10 ep 3
Potwierdzam - nuda. Już o tym wspominałem, ale wspomnę jeszcze raz. Nawalanka z masą bizonów, które różnią się fryzurami nie może być dobra.

Nisemonogatari 3
Osobiście miałem na to nadzieję - czyli fabuła wraca. I wszystko wskazuje na to, ze zostaje. Mimo wszystko w odcinku dzieje się mało, bo tradycyjnie dla tej serii mamy strasznie długaśne dialogi o niczym.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-01-2012, 15:25   

Symphogear 3
Więc do rzeczy z których anime ściąga na razie zaliczamy już:
- Nanohe i Bubblegum Crisis - Technological Girls!
- Blazblue i Mahou Sensei Negima - wielkie miecze wielkości budynków rzucane we wrogów!
- Fate - UBW!
- a w tym odcinku - Evangelion - założenia fabularne - tajemnicze coś pod bazą do czego złe potwory/ktoś kto je kontroluje chcą koniecznie dotrzeć
Ciekawe w sumie skąd szefunio ma taki power. No i mnie akurat "based on pagan technology" zabezpieczenia by nie pocieszały ;)
Nawiasem mówiąc, skoro jest już Gungnir, Durendal i coś, co ma Tsubasa (Heavenrend - ciekawe co to ma być...) - kto obstawia, że główny zły będzie miał Excalibur?
PS. moar yuri. Creepy yuri.
PS 2:
Spoiler: pokaż / ukryj
Dark technological girl appears!


Moretsu Pirates 3
Uwielbiam tę serię gorącą miłością. Mruuuu. Brakowało mi dobrego "space sf" anime bez mechów od dawna.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-01-2012, 16:38   

Symphogear 3
No było lepiej niż odcinek temu. Co prawda faktycznie wszystkie te motywy już gdzieś widziałem (postać Tsubasy jest oklepana jak pośladki sekretarki w naprawdę dużej firmie), ale nie jest najgorzej. Le grande plus za powrót odrobiny demoniczności w Hibiki.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-01-2012, 19:47   

Texhnolyze- smutne
Grafika ABe jak zwykle pięknie skomponowana z tematem. Trochę nie podoba mi się co zrobili z rudą Lain :P może dlatego, że się tego nie spodziewałem. I ogólnie troszki to destrukcyjne. Niemniej mam to odhaczone i nie żałuje.

edit------------------------------------------------------------------------------------

Za to kolejne Natsume było bardzo pozytywne. Ja bardzo lubię te odcinki, w których potworek jest bardzo uprzejmy i z respektem podchodzi do właściciela książeczki, jak to białe coś :P Przydał by się taki w domu nie? Drugi potworek , ten co go było więcej , też był bardzo miły. Nadal nie rozumiem, dlaczego niektórzy suberzy tłumaczą Ayakashi na Youkai :p Ale ten odcinek mi się bardzo podobał.

edit==VVVV==
Poprawione, jak piszę z palca czasem zdarza mi się bardziej iść za tym co zapamiętałem niż tym co tak na prawdę było napisane :P W tym przypadku uprościłem niezrozumiały wyraz Texhnolyze do Texylozone , które wydawało mi się poprawnym tytułem (nigdy nie wiem dlaczego) Ale kiedyś wśród moich zakodowanych byków, były jeszcze ganix, j.c.shaft i inne, natomiast moja ciotka w dzieciństwie w jednej kolędzie śpiewała A Józef Stalin i Mydlęta klękają na podobnej zasadzie :]


Ostatnio zmieniony przez kokodin dnia 24-01-2012, 00:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 23-01-2012, 21:05   

kokodin napisał/a:
Texylozone - smutne
Grafika ABe jak zwykle pięknie skomponowana z tematem. Trochę nie podoba mi się co zrobili z rudą Lain :P może dlatego, że się tego nie spodziewałem. I ogólnie troszki to destrukcyjne. Niemniej mam to odhaczone i nie żałuje.


Texhnolyze?

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 23-01-2012, 21:06   

Another 3 - do trzech razy sztuka. Wreszcie ktoś ginie z rąk...

Spoiler: pokaż / ukryj
Schodów i parasola. Podejrzanie szpiczastego parasola na dodatek!

Strach się bać, co wykończy kolejną ofiarę...

Gintama 243 - tym razem ofiarą parodii padł Bakuman. Poza tym okładka Gintamana w komiksowym Jumpie wymiata.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-01-2012, 00:14   

Daerian napisał/a:
Symphogear 3
Więc do rzeczy z których anime ściąga na razie zaliczamy już:
- Nanohe i Bubblegum Crisis - Technological Girls!


Nie słyszałeś pewnie o czymś takim jak Cutie Honey?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-01-2012, 00:20   

616 napisał/a:
Nie słyszałeś pewnie o czymś takim jak Cutie Honey?

Gdzie to przypomina Cute Honey? Cute Honey:
1) była androidem
2) nie nosiła pancerza wspomaganego/opancerzenia technologicznego zasilanego magią

Jeśli już to zapomniałem o Mai-Hime... które jest chyba najbliższe.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-01-2012, 00:24   

Daerian napisał/a:
616 napisał/a:
Nie słyszałeś pewnie o czymś takim jak Cutie Honey?

Gdzie to przypomina Cute Honey? Cute Honey:
1) była androidem
2) nie nosiła pancerza wspomaganego/opancerzenia technologicznego zasilanego magią

Jeśli już to zapomniałem o Mai-Hime... które jest chyba najbliższe.


I to jej się bardziej należy tytuł technological girl niż tym co wymieniłeś - była w końcu pierwsza. Chciałbym uniknąć bzdur jak z RahXephonem i Neon Genesis Evangelion (gdzie ten pierwszy jest oskarżany o zrzynkę z drugiego, kiedy oba czerpały inspirację z tego samego anime - Megazone 23)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-01-2012, 00:31   

616 napisał/a:

I to jej się bardziej należy tytuł technological girl niż tym co wymieniłeś - była w końcu pierwsza

Co nie zmienia faktu, że nie ma w zasadzie nic wspólnego z tym tytułem, wliczając w to typ mocy - w Cute Honey masz czystą (teoretycznie) technologię, w Nanosze, Symphogear i Mai-Hime - magitech. Bubblegum Crisis z kolei pasuje ze względu na ubieranie się w mecha-stroje.
Symphogear jest najbardziej podobny do Mai-Hime - technologiczne uzbrojenie zasilane magią lub czymś podobnym (magitech) i mecha wdzianka/bronie. Nanoha ma magitech, Bubblegum Crisis - power armory.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-01-2012, 00:43   

Nieważne, moim zdaniem dalej należałoby oddać też honor Cutie Honey, zamiast zachowywać się, jakby te anime same wymyśliły możliwość wykorzystania technologii w serii o Magical Girls. Tak samo ciężko byłoby powiedzieć, że wątek najeżdżania na bazę przez potwory to wynalazek NGE, bądźmy poważni. Właściwie to samo rzucanie ogromnymi broniami we wrogów pewnie też jest starsze - może nie miecze, ale taki Getter Robo miał swój słynny Getter Tomahawk, a on jest starszy od Gwiezdnych Wojen.

Dobra, a by nie offtopować:
Symphogear 3 był lepszy od poprzedniego odcinka, szef wszedł w Master Asia Mode a Hibiki znowu pokazała pazury (I wanted to see starrrrRIP! RIP AND TEAR!), dobrze, że show pamięta o nadziejach jakie w nim położyłem w poprzednim odcinku, oby tylko nie był sinusoidą która raz wymiata a raz daje za dużo cute factor.

Pirates 3 mnie znudziło - rozwiązanie cliffhangera z poprzedniego odcinka było wyciągnięte na szybko i zirytowało mnie - pierwszy odcinek też zakończył się na urwanym wątku, który został szybko rozwiązany w drugim odcinku. Nie prościej byłoby dać pierwszemu odcinkowi więcej minut a potem pozwolić w drugim odcinku rozwiązać jego problem - byłoby więcej czasu na cute girls doing cute things, na którym skupia się tak radośnie trzeci. Wkurza mnie, że elementy sf są tu potraktowane po macoszemu - jak na razie dostajemy tylko ładne widoczki, nieco rozciągnięte, tak, że na myśl przychodzi Star Trek: The Motion Picture. Więcej science fiction, mniej moe. W skrócie: też sinusoida, tylko odwrotnie niż Symphogear.

Po za tym, kapłem się, że w obsadzie Pirates jest Loran.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-01-2012, 01:18   

Katanagatari 8
/refleksja
Tę nazwę tak strasznie fajnie się pisze... trzymasz rękę nad "a" i tylko przesuwasz drugą od "k" przez "t", "n", "g", "t" i "r". Tylko to przeklęte "i" psuje całą doskonałą kompozycję.
/refleksja
Starcia dworskie między Hitei i Togame przypominają mi politykę w L5R, może nie bezpośrednio formą, ale w ich duchu jest coś tak niesamowitego...
Ale najważniejsza była chyba zapowiedź kolejnego odcinka. Będzie się działo.

Muzyka w tym anime jest boska... ale poszukiwania OSTa zostawię na zakończenie serii.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-01-2012, 01:20   

616 - na serio, można zacząć wyciągać najstarsze przykłady do jakich się da rade dotrzeć, problem tkwi tylko w jednym - po co? Obaj wiemy, że autorzy na 100% nie donosili się do Cute Honey, ani do innych starych serii, tylko do względnie nowych, będących na topie. A jeśli coś żywcem przywodzi na myśl popularne ostatnio motywy, to na 99% procent właśnie z danej rzeczy jest zerżnięte.
Z Evy ostatnio Japończycy zaczęli znowu seryjnie zrzynać, bo któreś kontynuujące ją LN zrobiły się bardzo popularne w Kraju Kwitnącej Wiśni.
Tomahawk się nie liczy - tomahawk to jest broń przeznaczana do rzucania, to że jest duża to kwestia skali :P Miecze się liczą, bo miecz to nie broń do rzucania, o ;)

A Moretsu Pirates - trochę przesadzasz, ta seria nie ma być przecież Hard SF. Jak dla mnie to zapowiada się na Stelvię dla nieco starszych widzów (w sensie, starszych od grupy dla której przeznaczona była Stelvia), która to seria była serią obyczajową z elementami SF. Ewentualnie Nadesico, gdzie elementy obyczajowe i SF były rozłożone mniej więcej po równo... ale SF pojawiało się w drugiej połowie raczej.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-01-2012, 02:30   

Katanagatari 9
Nie mam słów, by napisać cokolwiek godnego tego odcinka...
A obawiam się, że następne będą jeszcze lepsze.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 323 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 322, 323, 324 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group