FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 360, 361, 362 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Cepelia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 03 Mar 2012
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2012, 18:53   

Nadrabiam zaległości po urlopie:

Kuroko ep. 12 - w zasadzie nie oglądam serii sportowych. Ale dla koszykarza robiącego sobie manicure przy pomocy pilnika w szatni na oczach całej drużyny, było warto :D

AKB0048 ep. 9 - Mój anime-troll sezonu. Uwielbiam ten kicz. I różowe mechy. I czołg. I jeszcze więcej mechów. Tylko po co tam te dziewoje ;)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 25-06-2012, 19:37   

wa-totem napisał/a:
oraz Ghost Yomi 12
czyli Sankarea i Tasogare Otome odpowiednio.


Za to TOxA wysforowała się zdrowo przed mangę - i chyba jest pierwszym przykładem, kiedy nie dość że zrobiono to elegancko, to całość wyszła naprawdę fajnie. Nic dziwnego - autor mangi współpracował. Ciekawe na ile odmienne będzie to co już obejrzeliśmy ale w mandze? Swoją drogą, jest zapowiedziany dodatkowy, 13 odcinek... byłoby miło gdyby było w nim coś więcej niż fanserwis...


Yomi* ;_;
IMO troszkę za szybko zrobione. Gdyby przerzucili zakończenie do bonusowego epizodu, byłoby git. I wciąż jest szansa na bittersweet ending - szkoła się kiedyś kończy. Ale, jestem zadowolony. Sezonie letni, nadciągaj!


*chociaż jak wziąć mangę pod uwagę, ghost Yomi jest kanoniczna, tego... Czy wychodzimy z wariacją na temat i there is no Ga-Rei manga? >D

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 25-06-2012, 23:52   

Zabrałem się za Toaru Majutsu no Index, jestem na dziesiątym epku (kiedyś wcześniej odpadłem po piątym ale obejrzałem od początku) i bogowie, Index to jedna z najbardziej irytujących postaci jakie widziałem w anime... Działa mi na nerwy potwornie. Ale samo anime całkiem w porządku, nic szczególnego ale da się oglądać.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-06-2012, 17:28   

Princess Tutu 20-1
Ten książę ze swoją "grzeszną miłością" był absolutnie fazowy. Zwłaszcza jak robił te dziwaczne pozy. Ale dobrze, że wprowadził trochę humoru. Zresztą Uzura zmieniająca Ahiru raz za razem ku przerażeniu Fakira (który jak tak dalej pójdzie wyrobi sobie doskonałą zdolność nagłego studiowania ścian) we wcześniejszych odcinkach też była wesoła.

A Rue chyba właśnie powoli odkrywa, że to co robi może być kontr-produktywne dla jej zamiarów, bo raczej nie o taką miłość jej chodziło...

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 27-06-2012, 14:16   

Inu x Boku ep 1 i jak na razie stanowcze "co ja pacze Oo"

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2012, 15:57   

Kingdom 4 - bohater przestał emować, ale przeciwnicy coraz bardziej sprawiają wrażenie wyciągniętych z jakiegoś Naruto. Grafika mi już nawet nie przeszkadza, ale póki co nie ma w tej serii niczego, co trzymałoby mnie przy ekranie, oglądam raczej z przyzwyczajenia, a wątpię, abym w ten sposób zdołał zaliczyć całą, niemal 40 odcinkową serię...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Cepelia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 03 Mar 2012
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 28-06-2012, 20:51   

Tsuritama mi się skończyła :( Będzie mi brakowało Tapioki.
Absolutnie uwielbiam w ten sposób porąbane anime. Oczywiście porąbane z założenia, nie z przypadku, bo ta druga kategoria jest przykra.
Do tego podobało mi się graficznie, bo lubię srokaciznę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 28-06-2012, 21:14   

Tsuritama - O ile graficznie mi się podobało, to fabularnie nieszczególnie. Z wędkowania jednak nie da się wydobyć tego suspensu i ekscytacji. Bohaterowie sympatyczni (też jestem fanem Tapioki), ale fabuła... nie, to nie było to. 5/10 - średnio.

Jormungand - spodziewałem się serialu akcji z masą niezrównoważonych drabów i dokładnie to dostałem. Mimo wszystko czasem brakuje tu realizmu. To boli, ale nie aż tak. Pierwszy sezon był solidny i w zasadzie mi się podobał. 7/10

Lupin the Third - Mine Fujiko to Iu Onna - mam niemiłe wrażenie, ze to seria roku. Niemiłe, bo seria wcale nie jest taka genialna. Ale w zasadzie nic lepszego mi się w tym roku nie przytrafiło i chyba nie przytrafi. Cięższy klimat w połączeniu z postaciami z Lupina wypadają nawet dobrze. Mogliby stosować ten zabieg częściej, bo znacząco wzbogaca to serię. Do tego bardzo dobry design i niezła muzyka. Ale wciąż to nie jest dla mnie najwyższa liga. Mimo wszystko bardzo dobra okazja, by zapoznać się z bohaterami, których zna cała Japonia. 8/10

Kingdom 4 - nie ma animacji 3d? Co im się stało? Nieoczekiwany wzrost budżetu? Animatorzy nie potrafiący obsłużyć nowoczesnych programów? W każdym razie bez 3d jest całkiem fajnie. Nadal bardzo shounenowo. To w pewnym sensie wada i zaleta w jednym.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 28-06-2012, 21:32   

Sakamichi no Apollon 12 - koniec

Łaaaaa, ale cięcia, straszne cięcia! Już manga ekspresowo przeskoczyła sporo czasu, ale anime nawet nie mogło sobie pozwolić na życie studenckie i jego wady ani nawet na pełniejszą konkluzję. To nawet już nie był ekspres, to był shinkansen! Dlatego też trudno to ocenić na równi z mangą... Za dużo musieli wycinać. Źle nie było, ale bardzo dobrze też nie.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-06-2012, 23:07   

Princess Tutu do końca
Świetna seria, fabuła, postacie, pairingi. Wszystko! Dziesięć!

I nawet Neko-sensei dostał happy end. Brawo twórcy. Tak się to robi!

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Aino Płeć:Kobieta


Dołączyła: 18 Mar 2012
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 28-06-2012, 23:26   

Też dzisiaj skończyłam oglądać Princess Tutu :) Nie potrafię jednak wystawić oceny. Niby wszystko ładnie, pięknie, ale coś jednak nie tak. Zakończenie dla Ahiru mi się nie podoba. Chyba mimo wszystko wierzyłam, że jakoś uda jej się uniknąć powrotu do pierwotnej postaci. Fakir natomiast to moja nowa miłość <3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-06-2012, 00:16   

Aino napisał/a:
Zakończenie dla Ahiru mi się nie podoba. Chyba mimo wszystko wierzyłam, że jakoś uda jej się uniknąć powrotu do pierwotnej postaci.

Moim zdaniem to akurat było sensowne i podkreśliło poświęcenie Ahiru i Fakir. Deus ex machina w tym wypadku zdeprecjonowałoby ich niełatwą ofiarę. Przez całą serię oboje walczyli z własnymi słabościami by tego dokonać, happy end na siłę byłby kpiną z całego ich cierpienia. Owszem, resztki mojej romantycznej duszy zapiszczały nieco żałośnie w tamtym momencie, ale nie zmienia to faktu, że to było najlepsze zakończenie z możliwych.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 29-06-2012, 15:54   

Sakamichi no Apollon ostatnie - fajnie to zakończyli, generalnie całkiem udana seria imo. Wątki romansowo-dramatyczne oceniam na 5/10, ale to nie problem bo można przewijać ^^ Muzyczny - 10/10, rewelacyjny dobór i aranżacja utworów. Watanabe udała się bardzo trudna sztuka, bo takie emocenie jakie w tej serii zaserwowali za cholerę do jazzu nie pasuje - prędzej jakaś delikatna, subtelna melancholia byłaby na miejscu. A tutaj mamy 100% teenage angst, do tego dhramatyczne ucieczki i pięciokąty romantyczne - no nic tylko się pociąć i zamiast My Favourite Things zapuścić CRAAAAAWLIN' IIIIIN MY SKIIIIIN~! A mimo wszystko jakoś to działa i emocje bohaterów udaje się doskonale przekazać właśnie przez jazz. Najs.

Co do Lupina, to imo od szóstego odcinka seria poleciała w dół ostro i już się nie podniosła :/ Ten sieriozny ton z czasem zrobił się wymuszony, wolałbym zobaczyć serię w bardziej kreskówkowym stylu a'la pierwszy telewizyjny Lupin, z samym Koike i jego stylem graficznym (bez natchnionego scenariusza Mari Okady). Ale przynajmniej to pierwszy Lupin od X czasu próbujący zerwać z monotonią telewizyjnych filmów robionych na jedno kopyto. Zawsze coś.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-06-2012, 18:21   

JJ napisał/a:


Co do Lupina, to imo od szóstego odcinka seria poleciała w dół ostro i już się nie podniosła :/ Ten sieriozny ton z czasem zrobił się wymuszony, wolałbym zobaczyć serię w bardziej kreskówkowym stylu a'la pierwszy telewizyjny Lupin, z samym Koike i jego stylem graficznym (bez natchnionego scenariusza Mari Okady). Ale przynajmniej to pierwszy Lupin od X czasu próbujący zerwać z monotonią telewizyjnych filmów robionych na jedno kopyto. Zawsze coś.

Że zacytuje samego siebie: "Miłe złego początki... lecz koniec na szczęście nie żałosny, ale mocno słabszy. Najlepszą częścią serii są odcinki słabo lub wcale nie powiązane z wątkiem głównym – wystawiłbym bym im indywidualnie oceny 9­‑10. Niestety, wątek główny jest mocno słabszy – Lupin i jego ferajna nie są postaciami do poważnego i mrocznego dramatu psychologicznego z dodatkiem eksperymentów na ludzkiej psychice za pomocą narkotyków, kodowaniem zachowań i praniem mózgów w tle. To trochę tak, jakby oglądać Jasia Fasolę grającego w poważnej wersji Hamleta.
No i postać Oskara (nowego nabytku serii), który niestety psuje jak dla mnie każdy odcinek, w którym się pojawia na dłużej niż chwilę. Nie wspominając o próbach przerobienia Zenigaty na policjanta z filmu noir, co mu zupełnie nie pasuje."

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Cepelia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 03 Mar 2012
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 01-07-2012, 19:44   

Skończyłam ostatnią serię Natsume Yuujinchou
Mimo, że oszczędzałam i robiłam przerwy między sezonami, strasznie szybko mi to poszło, odkąd odkryłam, że to jednak jest fajne. Będzie mi brakowało tej serii bo działała na mnie wyjątkowo kojąco. A to dziwne, zazwyczaj taki spokojny klimat do mnie nie przemawia. Do tego, to chyba pierwsze anime, bez wyraźnej osi fabularnej, które tak wysoko oceniłam. I nie jestem w stanie stwierdzić dlaczego. Po prostu zauroczenie całokształtem :)

Jedyny konkretny element, który mogę wyróżnić: Nyanko.
Typowy spektakl jednego aktora. Prawdopodobnie gdyby nie ten kot, nie obejrzałabym wcale ani jednej serii, mimo klimatu i całej reszty. Uwielbiam go do tego stopnia, że nawet wrzuciłam na tapetę w pracy i mi się morda śmieje do monitora. Tylko koleżanki jak go widzą pytają: "Co to za paskudztwo? To jest świnia, czy co?" :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 361 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 360, 361, 362 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group