FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 373, 374, 375 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 18-09-2012, 10:28   

Smk napisał/a:

Oh proszę. Przecież wiadomo iż Hime sobie nie poradzi w tej sytuacji. Hinty z poprzednich odcinków, berserker armour - nie będzie aż tak tragicznie.

Żeby Hime sobie nie radziła, trzeba jeszcze bardziej wykrzywić fabułę na przekór regułom zdrowego rozsądku, więc to marne pocieszenie.

Tym niemniej mijasz sedno problemu. Przez kilka wcześniejszych odcinków duet protagów trenował, żeby pokazać, że i bez pomocy szefowej nie będzie dawać sobie dmuchać w kaszę. To, że jednak potrzebna była odsiecz (na dodatek na zasadzie deus ex machina) daje jasny sygnał, iż jak byli patałachami, tak dalej nimi są i pewnie dalej będą (czyli szkoda w postaci zmarnowania ich rozwoju już została dokonana niezależnie od tego, co będzie się działo w następnym odcinku). A wystarczyłoby, żeby Taku nie brał przykładu z Haru i nie był idiotą (po uporaniu się Noumim Black Vice raczej nie miałby powodów do dalszej walki)...
Smk napisał/a:
ps przecież wysłuchiwanie łzawych opowiastek, podobnie jak transformacje, to klasyka gatunku, niezależnie czy po ich czy naszej stronie wielkiej wody >D

W przypadku antagonistów, którzy przekroczyli pewien próg podłości, w niezmienny sposób to irytuje (w pewnych warunkach da się to od biedy przeżyć - przykładowo jak antagonista zmienia strony - ale to nie jest żadna z tego typu sytuacji). Gdyby twórcy uczyli się na błędach poprzedników, obyłoby się bez takich wpadek.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 21-09-2012, 01:56   

Eureka AO 21

Ale burdel. Po tym odcinku mam wrażenie, jakby fabuła dotarła najwyżej do 2/3 swojej długości. Niepotrzebnie pchają tyle rzeczy do tego anime. W tym momencie nijak nie wyobrażam sobie, by mieli zamknąć to w 24 odcinkach. Ok, za tydzień 22, a co z dwoma ostatnimi? Czy wykopsane z ramówki MBS znajdą miejsce gdzieś indziej?

Acz przynajmniej jedna rzecz się wyjaśniła:

Spoiler: pokaż / ukryj
Elena jednak jest z tego świata. Zabłąkana Eureka-widmo wszystko jej wyjaśniła - jakimś cudem lata temu uratowała ją i przez przypadek wyrzuciła akurat w tym miejscu. I tak naprawdę mała nazywa się Ellen Brooks.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-09-2012, 19:53   

Szczerze? To rzeczywiście wygląda na największą ściemę w historii Bones.
2 odcinki finału i wielkie wtf, czy zakończenie w filmie, grze, komiksie? Coś mi tutaj nie pasuje. Odcinek rzeczywiście piłuje do przodu jak głupi a wyjaśnienie dwóch przynajmniej kwestii zrodziło raczej więcej zamętu niż cokolwiek uspokoiło. Do czego ma służyć hompaqu drive tak właściwe? Czemu zjadło tyle quartzów i nadal ma pasek ładowania na poziomie 50% i jeszcze nowa aparycja trutnia,
Spoiler: pokaż / ukryj
sikrety do siebie strzelają
co tu jest w końcu grane.
Odcinek był fajny, jak kilka poprzednich z Megie Quan, chociaż jak komuś z odcinka na odcinek rosną włosy to też się czuje dziwnie.
Ja tu się czuję tak jak w tym odcinku pierwszej serii gdy Charls celował z remingtoina w chmurki i nie było endingu a po tygodniu z czarnych przerywników zrobili białe.

Musze chyba znaleźć jakiej śmieszne shoujo co by chociaż wewnętrznego fangirla uspokoić.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 22-09-2012, 09:11   

Accel World dobil do końca. Oczywiście, skopali ostatnie mordobicie by mieć czas na to:



Jakoś nie narzekam...

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 23-09-2012, 20:16   

Lagrange 12

Czyli ratujemy świat siłą niewieścich zaprzyjaźnionych serc. Dziura na dziurze i generalnie podejście: "proszę się nie czepiać, to opowieść o wadze przyjaźni, a reszta to kolorowe ozdoby". Już w sumie od paru odcinków miałam wrażenie, że właśnie w takim kierunku to pójdzie i fabuła zaczęła się nieśmiało ulatniać ze sceny. Cóż, trudno...

Tari Tari 13

Śpiewamy i śpiewamy i nic nam nie przeszkodzi! To takie piękne, że my śpiewamy i to takie okrutne, że chce pan zamknąć szkołę, gdy uczniowie z takim poświęceniem chcą zaśpiewać wszystkich na śmierć. I w ogóle kochajmy się i z radością wkraczajmy w różowe dorosłe życie! I spełniajmy marzenia!

Hm, czy to ta seria ma problem, czy to ja z czasem zrobiłam się zbyt cyniczna i nie dostrzegam jej piękna w szczegółach?

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
MaDeR Levap Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Sie 2011
Status: offline
PostWysłany: 23-09-2012, 21:13   

Enevi napisał/a:
Hm, czy to ta seria ma problem, czy to ja z czasem zrobiłam się zbyt cyniczna i nie dostrzegam jej piękna w szczegółach?

Nie martw się, na starość każdy robi się cynikiem.

_________________
Sanity is overrated.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 23-09-2012, 21:22   

Postanowiłem dokładniej się przyjrzeć Natsuyuki Rendez-vous, bo w zasadzie od połowy oglądałem bardzo po łebkach. I nadal nie jestem przekonany po co była ta cała historia z kolorowym bajkowym światem, w który przenosi się Hazuki ma jakikolwiek sens. Końcówka jest nawet ok, sporo motywów jest niezła, ale i tak nie uważam, by anime zasługiwało na wysoką notę. O wykonaniu nie powiem ni słowa, bo to jest ok. Szczególnie podoba mi się to, że główna heroina nosi na głowie wiadro ;)
Cóż...
6/10. Powyżej przeciętnej.

Postanowiłem odświeżyć sobie Sailor Moon. I muszę przyznać, że w pewnym sensie rozumiem zamysł twórców. To anime jest przeznaczone dla dziewczynek w wieku podstawówkowo-gimnazjalnym. To widać, słychać i czuć. Nic dziwnego, że gdy byłem w tym wieku Sailorki to był szał.
Fabuła jest nędzna, postaci dość nieciekawe (oprócz pary Shounen-ai: Kunzaito i Zoisito, którzy są niesamowicie śmiechowi), akcja żenująca. No i w sumie zadziwia fakt, ze to się da mimo wszystko oglądać. A da się. Pewnie dlatego jest to taki hit. Jak obejrzę wszystko, to ocenię.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 24-09-2012, 10:05   

Tari Tari 13
Enevi napisał/a:

Śpiewamy i śpiewamy i nic nam nie przeszkodzi! To takie piękne, że my śpiewamy i to takie okrutne, że chce pan zamknąć szkołę, gdy uczniowie z takim poświęceniem chcą zaśpiewać wszystkich na śmierć. I w ogóle kochajmy się i z radością wkraczajmy w różowe dorosłe życie! I spełniajmy marzenia!

Ja tam to odebrałem odrobinę inaczej.
1) Wszyscy szybko się pogodzili z tym, że z powodu sił wyższych szkoła zostanie zamknięta (więc nie w tym problem)
2) Zamierzają urządzić przedstawienie dla tych, którzy chcą ich zobaczyć i usłyszeć (więc żadne tam zaśpiewanie kogoś na śmierć). Przy okazji nie robią wcześniej z problemów dramatu swego życia, tylko wychodzą z założenia, że jeśli można zamknąć pewien rozdział życia z podniesioną głową (wkładając w to odpowiednią dozę wysiłku), to czemu by nie spróbować. Nie widzę w tym nic złego.

Jeśli już, to trochę nie rozumiem postawy szefa rady nadzorczej. Osiągnął wszystko, co chciał, a jeszcze stara się, by druga strona czołgała się w piachu. W tym przypadku małe ustępstwo (zamiast dnia albo dwóch festiwalu ma pewnie dwu godzinną przerwę w pracach w niedzielę) mógłby łatwo zmienić w coś korzystnego dla siebie z innej perspektywy (choćby dodatkową promocję swojego projektu). Przy obecnym obrocie wypadków życzę mu powodzenia
Spoiler: pokaż / ukryj
w szukaniu nowego dyrektora i wicedyrektora do szkoły, którą zamyka


Ogólnie końcówka mnie nieszczegolnie wzruszyła (lecz też nie nastawiałem się na wyciskacz łez), ale była całkiem sympatyczna.

Rinne no Lagrange 24 - ogólnie seria była trochę meh i zbyt często korzystała z nieoczekiwanych (czyt. mądrych inaczej) zachowań postaci, ale widok
Spoiler: pokaż / ukryj
Moida strollowanego pieśnią dresiarzy
był bezcenny.

Total Eclipse 13 - półmetek serii i bohater coraz bardziej pikuje z poziomu kogoś potencjalnie kompetentnego do zwyczajnego BTJT, którego ukryte zalety dostrzegają tylko poszczegolne haremetki. Podejrzewam, że wynika to po części z problemów twórców w zaprezentowaniu sytuacji, by zwroty akcji i nowe niebezpieczeństwa nie wydawały się tak wydumane.

Spoiler: pokaż / ukryj
- Retrospekcja - ginie kolejna osoba, której twórcy nie dali nam szans docenić (chętnie zamieniłbym miejscami i czasem antenowym to i pierwsze dwa odcinki)

- Stella jest przerażona, że wszystkie BETA zmierzają w stronę hangaru. Niby wypadałoby zgęścić ruchy, ale nic to - przerwa na kilka minut flirtu między Yui a Yuuyą. Bohater postanawia zabrać ze sobą kluczowy moduł railguna...

- ... tylko po to, by po chwili go zgubić. Zamiast szybko utorować sobie drogę z hangaru, wdaje się w walki z płotkami aż do momentu, gdy rzucana na wszystkie strony w kokpicie Yui traci przytomność. Jeśli na to czekał, to nie mógł jej wcześniej przyłożyć w głowę młotkiem? Przynajmniej komputer docenia piersi dziewczyny, bo są ocenione na 5 przy czwórkach pozostałych części ciała.

- Yuuya leci, leci, aż tu nagle ma zezłomowaną maszynę, bo jakoś tak nie zauważył przed sobą górującego nad wszystkimi okolicznymi budynkami BETA klasy Fort. Zupełnie nieoczekiwanie BETA, co do którego opis metody walki w mechu brzmi "Nawet nie próbuj." pada po 3 strzałach Stelli z wyglądajacej na niespecjalnie pakernej broni.

- Yui-bagaż ląduje u Stelli (po kolejnych paru minutach flirtu). Tutaj pochwalę bohatera, bo przez tą decyzję sprawia wrażenie kogoś świadomego gatunkowo. Dwie osoby z tak silnym plot armor jak japońska parka w jednym mechu to overkill, a los blondynki nie był wcześniej pewny.

- ubocznym skutkiem jest to, że Stella zaraziła się od Yui przypadłością polegającą na doszukiwaniu się w przypadkowych sukcesach Yuuyi objawów jedwabistości. Chwali go, że oszczędza amunicję strzelając Destroyerom po nogach. Chwilę później zużywa on całą resztę nabojów waląc bezużytecznie w ich pancerze...

- z góry widzimy, że przed protagonistą znajduje się zwarta grupka stworów, a cała reszta bazy jest opustoszała. Ciekawe w którą stronę się skieruje, skoro zamiast standardowej broni do walki w zwarciu ma tylko zapasowy scyzoryk...

- oczywiście kieruje się prosto w największy kocioł, bo w końcu chciał powalczyć. Nawet nie radzi sobie aż tak źle, ale skutek jest łatwy do przewidzenia - jeszcze bardziej zezłomowana maszyna

Teraz można się co najwyżej zastanawiać, czy jego tyłek zostanie uratowany przez Rosjanki, czy przez Chinki.

Doczołgam się pewnie do końca tego wątku i seria robi drop.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 27-09-2012, 23:18   

Eureka Ao 22

Burdello kontinuello. Znaczy... może niby nie, ale ja tego nie kupuję. "Antagonista potrzebny od zaraz". Więc? Każemy najmniej poukładanej postaci zwariować do reszty, bo tak i do dzieła. I się biją. I Naru była zazdrosna. Łomatko, i co z tego? Strasznie to niepoukładane. Na początku nie wiadomo było, o co chodzi. Ok, zakręcamy fabularnej śwince ogon tak jak tylko się da, ale do końca jeszcze tylko dwa odcinki. Nie mogli wcześniej zacząć odkrywać wszystkich kart? To powinno mieć albo mniej skomplikowaną fabułę, albo więcej odcinków... A!

Spoiler: pokaż / ukryj
Cześć, Renton! Masz Nirvasha, spluwę, 'cool' fryzurę' i głos Hollanda. Miło było cię zobaczyć na dwie minuty przed zakończeniem odcinka.
Ehh... Prawie jak Code Geass z przerwą do emisji epilogu... Ok, ja wiem, że to przez tę przeklętą olimpiadę, ale mhwaaaah.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-09-2012, 23:21   

Ja być całkiem skołowany . Eureka 7 AO is amazing.
Olać odcinek , to co było po ściemnieniu spowodowało niezły dreszczyk.
Spoiler: pokaż / ukryj
Jest Renton, jest trzecia Nirvash z Hompaq Drive I jest stwierdzenie że wszystkie światy wyglądają podobnie ale wtedy bach i lecimy w światło. Sam Renton wygląda jak Renton ale trochę dziwnie z tym kłębem białego futra i głosik jakby inny :]
Jeżeli te dwa ekstra odcinki nie przerodzą się w kolejnych 20 to ja ich pozagryzam albo i nie ale na pewno będę bardzo mało zadowolony. Jakiś filmik by się przydał, 20 odcinków finału albo chociaż wprowadzenie ostatniego zagubionego gracza. To mi zaczyna przypominać Higrashi i jakoś tak nie mam ochoty uwierzyć że to się kiedykolwiek skończy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sebaar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2012
Skąd: Somewhere in time...
Status: offline
PostWysłany: 27-09-2012, 23:57   

Oda Nobuna no Yabou- Czyli Oda Nobunaga był kobietą....... a bohaterowie potrafili zaginać czaso­‑przestrzeń by pojawiać się tam gdzie akurat reżyser wymagał oraz dzisiejsze komórki wytrzymują trafienia z muszkietu i pchnięcia mieczem. Co nie zmienia faktu że dostaliśmy porządną serię, z całkiem sympatycznymi bohaterami. Fabularnie nic specjalnego ale przynajmniej akcja trzyma tempo od początku do końca. Pod względem technicznym też prezentuje się na całkiem dobrym poziomie.
7/10

_________________
...a poza tym uważam że Toaru Majutsu no Index powinno dostać kolejny sezon.

The goddess of victory is waving her underwear in your faces!
Fritz Josef Bittenfield
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-09-2012, 14:32   

Ja być hapi. Oglądnięto E7 AO Jungfrau no Hana-tachi. Jedno słowo które podsumuje ten odcinek to "cospaly". Odcinek nie wnosi nic absolutnie do fabuły, ale jest bardzo fajny. Zawłaszcza wspomniane wcześniej kostiumy.
Spoiler: pokaż / ukryj
To że Ao ma grać tam własną matkę to chyba połowa zainteresowanych wie, ale są tam też sceny z czajnikiem, warkoczykiem i chińskimi ciuchami(RanmAO:P) Oraz kilka scenek podobnych do Soul Eatera. Poza tym zabawa w kotka i myszkę z szpiegującymi dziennikarzami. I tyle, nic więcej tam niema, ...? a nie jest jeszcze scenka w której Ao ucieka w kiecce przez pole owiec a muzyka w tle śpiewa Renton Renton Renton... A ostatnie kwestie są bezcenne

Odcinek trwa pół godziny i gdyby się postarali to albo zrobili by z niego 2 albo 1 i upchnęli to w ramówce poprawiając notowania komiczne serii. Ale sam kawałek historyjki wart zobaczenia, nie dla poznania o co tam chodzi ale dla śmiechu. I dla faktu, że jest tam najwięcej "Eureki" w Eurece jak do tej pory :P Nie licząc odcinków z Gekko.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
MaDeR Levap Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Sie 2011
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2012, 13:56   

Kokoro Connect (do 13 odcinka) - podobało się, szczególnie pierwsza seria odcinków. Nigdy się nie dowiadujemy, kim jest sprawca i dlaczego to robi (jakoś nie wierzę w jego zapewnienia - nazwa, jaką sobie przybrał może być podpowiedzią). Nie jest to istotne, ponieważ historia skupia się na tym, jak sobie radzą w nowych, abnormalnych sytuacjach jego ofiary. 7/10.
Och, jeszcze jedno.

Spoiler: pokaż / ukryj
Jeśli rzeczywiście to zrobił dla rozrywki, to wszyscy jesteśmy Heartseedem.

_________________
Sanity is overrated.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-10-2012, 21:15   

Code Geass Akito the Exiled - o matko, jaki szit. Wszystkie błędy i wady oryginału i zero jego uroku. Beznadziejne, wtórne postacie, koszmarna grafika, idiotyczny scenariusz i bezczelny japoński nacjonalizm bijący po oczach.

Niczego po tej serii nie oczekiwałem i nie zawiodłem się. Więcej nie tykam.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 02-10-2012, 21:52   

Mecha Berserker był fajny, a i mordoklepanie robotów było znośne. Ja wytrzymam do drugiego odcinka.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 374 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 373, 374, 375 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group