FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 467, 468, 469 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-10-2014, 00:34   

Bounen no Xamdou do końca. W zasadzie to ja tego anime nie pojmuję. Animacja szczegółowa, spektakularna i dynamiczna, projekty jakiś miks pomysłów z dwóch lubianych przeze mnie serii, ale raczej tych mniej lubianych fragmentów (głównie Eureka 7- bo boes i trochę jak Last Exile). Postaci... to jest część której nie jestem w stanie zdefiniować. W zasadzie powinienem lubić Nakijami, głównego bohatera jak mu by tam nie było albo Haru, ale jakoś nie zaiskrzyło. Mechanicy z Silvany lub całe Geckostate byli zwyczajnie dużo bardziej interesujący. Tutaj załoga statku była dosyć generyczna, kilka scen przeszłości postaci istna zrzynka z Eureki a rodzice protaga zwyczajnie mnie wkurzali. No i dochodzimy do ostatniej rzeczy składowej czyli fabuły. Seria jest zbyt krótka aby wszystko porządnie przetłumaczyć. Nie lubię metafizyki i innych belkotów generalnie, ale tu nawet nie o to chodzi. Fabuła próbowała równocześnie obejmować 2 do 4 miejsc akcji z coraz większą liczbą postaci, co dodawało cegiełki do świata, ale przy tej długości nic nie było do końca wytłumaczone i w rezultacie ten multum postaci był mocno pusty w środku.Wodoraki i korale przynajmniej mieli jakieś "to coś" podobnie Gildia (filozofia, world building, straszność). Wątek protaga w okolicach 15-17 odcinka mnie kompletnie zgubił a finał spowodował więcej pytań niż odpowiedzi. Tak więc 3,5 na 5 , bo ładne opakowane ale czekoladki nie w moim guście. (i tylko jedna para okładek? niewybaczalne)
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2014, 20:51   

Shirobako 2
To nawet jest ciekawe! I wygląda na w miarę realistyczne! Oglądam dalej.

Shigatsu 2
Przez chwilę obawiałem się, że się całkowicie wypstrykali w poprzednim odcinku z kasy na animację koncertowania. Ale wygląda na to, że starczyło jej na najważniejsze momenty, więc nie jest źle. Drugi odcinek trochę bardziej zachęcił mnie do dalszego oglądania, choć nadal uważam, że jestem za stary na problemy 14-latków... A tak w ogóle, to dzięki tej serii wiemy, że Nodame najpierw grała na skrzypcach.

Psycho-Pass 2 2
Nie wiem, ale jakoś nie do końca i pasuje ta nowa-stara pani bohater. Na razie jest też zdecydowanie mniej filozofowania, a jakoś lubiłem słuchać te pokręcone teorie Makishimy. Jest inaczej i czas pokaże, czy inaczej w tym przypadku znaczy gorzej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-10-2014, 22:06   

Ore, Twintails 2 - okej ten odcinek potwierdza, że seria jednak będzie fazą sezonu. Przyjaciółka z dzieciństwa dalej jest naprawdę sympatyczną postacią, mamusia jest epicka, a antagoniści mają uroczą metodę decydowania kto jako następny będzie walczył z Twintail.

A sama Twintail zyskała fanów. Dużo fanów.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 19-10-2014, 23:24   

Sword Art Online II 15
...chyba nowy ending mówi wszystko o czym będzie druga część sezonu. HAAAREEEEM! I serio, Japończycy chyba ubóstwiają motyw Ekskalibura. Poza tym serii znacząco brak tej nuty napięcia i ekscytacji, jeśli bohaterowie nie mogę zginąć, w sensie nic im nie będzie jak sobie zginą w grze. Meeeh.

Cross Ange 3
...czy uwierzycie że ból tyłka Ange dalej się utrzymuje aż do tego odcinka?
No i oczywiście ona sama nadal jest jednym wielkim wrzodem na tyłku szefowstwa, ale... serio, Sunrise? Czy naprawdę celowo chcieliście zrobić kolejny tak absurdalny odcinek, że się prawie cały czas śmiałam? Poza tym nie spodziewałam się, że pokłosie ofiar poleci aż w tak znaczący sposób.
No, ale przynajmniej z końcem odcinka mamy koniec łkającej księżniczki, która po trupach chce wrócić do siebie (no i jasno dali do zrozumienia, że jej królestwo już nie istnieje - dosłownie. Braciszek zadbał o to) i odcina się wreszcie od swojej przeszłości, obcina swoje włosy i stwierdza że chce rzy... znaczy żyć. Trochę szkoda, bo w tym odcinku już sama stwierdziłam, że skopałabym jej cztery litery za bycie denerwującą idiotką i kompletnie popierałam inne dziewczyny, które spuszczały jej manto.
NO I NIE BYŁO GWAŁTU W TYM ODCINKU. Chociaż może przywiązanie do łóżka szpitalnego i owinięcie samymi badażami golaski można uznać za bondaż. Chyba.
Największe kwiatki odcinka:

Spoiler: pokaż / ukryj
- jak druga dziewczyna została zjedzona przez kjutne smoczki,
- jak Ange tupie nóżką, że ona chce umrzeć, tylko jej jednak nawet to nie wychodzi, mimo że dostaje nawet starego gruchota do latania.
- jak zsikała się ze strachu (serio Sunrise?),
- największą wisienką na torcie było jak wpadła w objęcia zboczonej pani kapitan wrzeszcząc RATUJ MNIEEEEEEEE w samym środku misji zabicia dużego smoczka, co skutuje roztrzaskaniem obu maszyn i śmiercią zboczonej pani kapitan,
- ach ta krew wylewająca się z oczodołu i luzem latające oczka omg.
Chyba nawet przywykłam do fanserwisu... ach te kobiece tyłki, krocza i sterczące sutki.

No, to czekam na Jezusa Yamato!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 20-10-2014, 20:10   

Nanami napisał/a:

No, to czekam na Jezusa Yamato!


Titan test team issued Freedom już jest.

Nosz, przynajmniej mechy transformują w czasie walki w sensowny sposób, dla odmiany zerżnięty nie z pomysłów Kawamoriego, a, zdaje się, Escaflowne'a. Choreografia za to, jak to zwykle bywa w budżetówkach mesiastych, leży i kwiczy....taki potencjał, tak bardzo jedwabisty.


Grisaya 3


Dzisiejszy odcinek sponsoruje napalona kobieta i najlepszy podryw w tym roku.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 21-10-2014, 17:46   

Jakoś tak nowe serie tego sezonu totalnie nie chcą mnie wciągnąć i na tą chwilę w zasadzie jedyne nadzieję żywię jeszcze względem Amagi Brilliant Park. Z bardzo prostej przyczyny - akurat seans z tą serią wypadł mi niemal przypadkiem, bo wcześniej na widok kolejnego jak-się-zdawało kjutaśnego KyoAni nie poczułem ani śladu zapału. Jednak teraz po odcinkach 1-3 zaczynam mieć pewne oczekiwania - co jak co, ale dobrze skonstruowany dupek w roli głównego bohatera to zawsze ciekawa rzecz.

Dobrze jednak, że jest w tym sezonie też kilka dobrych sequelów, bo pusto byłoby bez tego, że aż strach.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-10-2014, 18:54   

Costi nie martw się, w zimie będzie kolejne Dog Days :P (apropo sikłeli)

Denki-gai no Hon`ya-san trzeci, chyba pomylili święta, ale blondyna potrafi sobie załatwić miejscówę na parę dni :] Poza tym to był chyba odcinek o wyzyskiwaniu głupich pracowników przez wyrachowanego szefa, który prawie nie da sobie na głowę wejść. W zasadzie jestem ciekawy, czy seria pójdzie bardziej w tą stronę (księgarnia vs otaku mobs) czy może bardziej w stronę tego majtkowego poprzedniego .. Który w zasadzie taki zły nie był. (serio męski fanserwis jest obrzydliwy, ale śmieszny w małych ilościach)

Edit********************

Precurki epizod 37 już
Ładny prolog do pułapki finałowej? Ok mamy Hallowin po japońsku, czyli w dzień i na nie straszno z małą ilością dobrze zorganizowanych dzieci i paradą straganów jak na każdym innym festiwalu. Na tle tego rysuje sie przyszły konflikt Blue i Seijego a na horyzoncie obraz nadciągającego kataklizmu. Najwyraźniej Hunter postanowił znowu przybrać formę dziewczyny? (lubi to zboczuszek)Tym razem z osobistej kolekcji pokonanych wojowniczek. Tak czy siak mamy do czynienia z Dark Precure Marią. A gdyby ktoś przeczytał tytuł tego odcinka, to ma ona(?) moc powalenia obecnie najsilniejszego ataku całej czwórki, czyli trampy-look makeup dresser happiness big bang. Nazwijmy to dla celów naukowych atakiem surowej nie modyfikowanej energii szczęścia. Zapowiedź sugeruje, że po zdestylowaniu i wzmocnieni wyjdzie z tego fala puryfikacyjna, więc nawet ja się boję.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
bydgoszczanin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 18 Sty 2011
Status: offline
PostWysłany: 23-10-2014, 18:40   

Jako, że ostatnio skończyłem oglądać Puella Magi Madoka Magica (kupiłem też 3-tomową mangę), to zabieram się za wszystkie 3 kinówki. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-10-2014, 21:05   

Denki-gai no Hon`ya-san Epizod czwarty, o ... gustach i walentynkach. Nawet dosyć śmieszny. Zauważyłem też że Fuga Girl ma we włosach małe pałeczki bejzbolowe, to takie urocze. Nadal nie jestem w stanie zapamietać imienia blondyny, chociaż połowa odcinka była o jej skrytej miłości do BL. Oczywiście Zombie musiały występować. Jedno mnie zastanawia. Co się dzieje ze sklepem kiedy wszyscy pracownicy + szef robia sobie Somalier Party?

kolejne anime

Kto mi powie dlaczego ja to zrobilem?
Kolejny raz Eureka 7 od początku 3 odcinki.
Znam cała fabułę, cytuję niektóre kwestie tuz przed postaciami, nie chcę tego kolejny raz oglądać bo za dobrze pamiętam poprzedni raz bo to marnowanie czasu. Ale nie musiałem zacząć i teraz muszę skończyć, bo emocje nadal trzymają .... Przydał by się kolejny genialny tytuł, niestety Little Witch Academia miała tylko jeden odcinek (plus drugi w produkcji kickstarterowej?) A 3 wrześniowe ovk Iki nadal nieprzetłumaczone ;/
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
bydgoszczanin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 18 Sty 2011
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2014, 12:28   

Nie martw się kokodin, ja mam podobnie, tylko dotyczy to Kanon 2006, i Clannad & After Story. Oglądałem już chyba z 10 razy i za każdym razem mi się nie nudzi :P
A jako że mam głośniki 5.1, to ogląda się bosko :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-10-2014, 16:28   

Hehe, widzę ze chcesz mnie pocieszyć ale będąc w ponurym nastroju pozwól że troszki sobie z tego powodu potroluje. (bom ja emo ciemnej mocy i pocieszanie jest niewskazane?)

Biblioteka widzianych tytułów : 704 +- 2
Biblioteka zgromadzonych tytułów które od czasu do czasu lubię powtórzyć : ok 200
Ilość tytułów które na prawdę lubię lub kocham oglądać (org. dvd itp) : ponad 20
Z czego większość oglądałem tyle razy, że szybko mi się nudzą przy 10-tym razie.
Dodajmy że rozpiętość jest ogromna i przypadkowa, od Shugo Chary i Yumeiro Patisiere, przez Ika Musume , Nichijou i Minamike , Eureke 7 i Gurren Laggan, Lovely Complex i Wallflower po Natsume i Haibane Renmei, gdzieś tam trzeba by umieścić jeszcze Ranmę i wszystkie inne animowane mangi Rumiko Takahashi, Mahoromatić Hare+Guu i Moonphase. 10 razy to do prawdy nie koniecznie dużo, bo tyle razy widziałem pierwsze 6 odcinków Ika Musume przed emisją 12 odcinka (po czym obejrzałem jeszcze całość ok 10 razy>> średnia 15)
Nie chcę zaczadź, bo rzucę. Nie chcę rzucić bo znienawidzę lub zapamiętam coś dziwnego. Nie chcę znienawidzić bo kocham postaci i za każdym razem gdy słyszę kawałek ost robi mi się w środku ciepło. Plus chciał bym wierzyć, że dobre animce jeszcze istnieją. Jóź nie pamiętam kiedy ostatnio tak dobrze bawiłem się odkrywając kolejne odcinki nieznanej historii (nie czytam mang przed) chyba to były Ika Musume s1 i Nichijou.
Wiem że marudzę, wiem że wychodzę na kompletnego idiotę ale objawy wypalenia i otumanienia po 9 latach tego zainteresowania zwyczajnie przypominają chorobę alkoholową lub każde inne długotrwałe uzależnienie.
Jeśli tylko było by coś pokroju Gravity Falls lub kucyków do oglądania :] ...

Dodajmy że w ciągu jestem w stanie "obejrzeć" 70 średnio odcinków w łikend lub w ciągu tygodnia po pracy wiec jak mówię 3 odcinki i po tym nie dopisuję automatycznie edit***reszta, oznacza że raczej nie wchodzi.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 25-10-2014, 20:04   

Mushishi 2 - 14 (chyba tak to się numeruje?)
Ten odcinek mnie totalnie wymiótł. Niby prosty przekaz, ale jednak była w tym jakaś magia, która mnie ruszyła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 26-10-2014, 22:13   

Cross Ange 4
O lolu.
Nie takiego wejścia Jezusa Yamato się spodziewałam.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-10-2014, 09:40   

kokodin, uważaj, jeszcze krok i leczenie tego będzie wymagać oddziału zamkniętego ;p

...a propos moich narzekań na bieżący sezon - sequele, które mi go ratowały, też zaczynają mnie zawodzić. Z góry liczyłem się z takową tendencją w przypadku Hitsugi no Chaika, bo tu ruch po równi pochyłej po prostu jest kontynuacją tego, co zaczęło się psuć wraz z postępami poprzedniego sezonu. Analogiczna sytuacja w wypadku Log Horizon jednak już rozczarowuje. Lubiłem sobie pierwszy sezon porównywać do SAO. Owe SAO miało świetne wprowadzenie, nastrojowe i dopracowane, po którym błyskawicznie wyszło, że nikt jednak nie ma sensownego pomysłu na rozwinięcie tego. Z kolei LH na odwrót - po nijakim, wyrwanym z kontekstu i pozbawionym wyjaśnień wprowadzeniu zaczęto snuć ciekawą historię, z wyraźnym ukierunkowaniem. Co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr, jak powiadają jednak, nowy LH kręci się bez sensu w koło bzdur póki co.

"Pryh!", ciśnie mi się na usta. Przynajmniej nowy Fate wygląda całkiem nieźle... choć nie opowiada przy tym niczego nowego, co odbiera sporo uroku.

Za dużo nachwaliłem się ostatnich dwóch sezonów, musiała susza po tym nadejść w końcu, eh...

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-10-2014, 17:17   

Ja to wiem, ja to wiem zapewniam, już dawno przekroczyłem normę. Ale to jeszcze nie jest problem (House?) Wybaczcie mam ostatnio kiepski nastrój i czasem muszę sobie głupoty popisać.

Ok ale do rzeczy.
3 kolejne odcinki Eureki oczywiście obejrzałem (wczoraj) i teraz jestem za szóstym, ale chyba potrzebuje większego ekranu :]. Niemniej dzisiaj obejrzałem sobie mocno spektakularny (i wyczekiwany) odcinek Precurek.

Happiness Charge Precure epizod 38 Epickie miotanie kolorowych promieni, nieco marudzenia o "babskich uczuciach" miłości siostrzanej i takich sprawach, Jedna j-popowa piosenka i całkiem ciekawy występ Blue i jego bliźniaka? Ale to nie wszystko. Bardzo ładna choreografia walki powietrznej z kolorowymi flarami za butami (pół odcinka by the way) ...niestety muszę to porównać... Walka The End z Type Zero w komorze centralnego klastra wyeliminowano tylko jeden wątek miłosny i zamieniono jeden z bracianych waśni na siostrzane. Szczerze brakowało mi tu tylko epicko rozbijanych samolotów i było nieco krótko jak na taką burzę ciosów i mentalnych ataków. ale muzyka w tle (poza piosenką) była niezła, graficznie popchnęli granice jeszcze raz, fabularnie nie było bubla

Szczerze powiedziawszy po ostatnich kilku odcinkach spodziewałem się już zwyczajowego cukierkowego finału dziewczyńskich ideałów . Nic nie przebije pegazów ze Smile, ale czegoś na ten kształt po dresserku można się było spodziewać. Tymczasem nie, wkraczamy w wątki Mirage, Deep Mirror i dawnych romansów Blue. A prawie nawrócenie Oreskiego, Mirage i kompletna konwersja dzisiejszego midbossa. No no. Scenarzyści stąpają po cienkim lodzie ale jak na razie nie słychać trzasków i może nawet dojdą do finału bez wpadki. Zwłaszcza że tak nakręcili świat i moje oczekiwania po finale, że jedno krzywe stąpniecie może zburzyć cały ten nastrój.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 468 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 467, 468, 469 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group