FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2009, 00:21   

Michiko to Hatchin ep 14 - dziadek morderca XD Dużo akcji w tym odcinku.

KnK 5

Spoiler: pokaż / ukryj
A ja sobie ponarzekam. Stara dobra taktyka z zabili mi klona. Ila razy można tego używać? Powtarzające się sceny są również stare (i oszczędza się w ten sposób na animacji). Ludzie przeżywający upadek z 10 piętra też już byli. No i jak zawsze wpakowali na siłę trochę filozofii. Dość przewidywalna końcówka.
Co było fajne:
Fabuła prawie trzyma się kupy. Grafika wymiata (oprócz pana złego i jego cienia pod oczami, który wyglądał tandetnie). Bardzo dobre sceny akcji. Dźwięk też niczego sobie.
Bardzo dobrze można powiedzieć.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-02-2009, 17:59   

Mimo wyraźnego polecenia mi tego tytułu miałem wątpliwości czy tego szukałem (zwłaszcza że byłem już prawie pewien że szukałem armitage) No ale co mi szkodzi zobaczyć. I tak popadłem na chorobę zwaną Saber Marionette J..

Opening zmiótł mnie pod dywan bo wyczekiwałem tylko "get back" z intra lost univerce i się nie doczekałem. Nie mówiąc już o tym, że chwilami zajeżdżało mi to nuku nuku tv. Do tego jeszcze sama Lime której ząbki i kwadratowy uśmieszek nie dały mi o sobie zapomnieć. Dodatkowo fabuła z początku jest tak głupia że aż genialna. Kreska slayers/nuku/maze z olbrzymią ilością fpsów jak na taki stary serial i te szczegóły na openingu. Ogółem zupełnie nie tego szukałem ale jestem wręcz zadowolony że mnie tym zainteresowano.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
KuniOl Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Bytom
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2009, 18:35   

Bokurano 1- 4

Niewiem czy te anime choć trochę nabierze akcji, ale jak narazie mnie trochu zanudza. Jak tak dalej pójdzie to będą męczarnie, a nie przyjemność tego animca. Ale ma wysokie oceny i dużo osób je chwali więc zobaczę jak dalej pójdzie.

_________________
x: Bóg nas zbawi,
x: tak pisze w Biblii.
y: Windows się nie wiesza,
y: tak pisze na stronie Microsoftu...


http://www.anime-planet.com/images/users/signatures/KuniOl.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6065467
Sonfire Płeć:Mężczyzna
Dla Ciebie Piotr-san ;).

Dołączył: 02 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2009, 18:42   

Akikan!
Dość miłe anime ;). Można się pośmiać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6637202
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 02-02-2009, 22:40   

Night Head Genesis odcinek 2 - i zgadzam się w pełni z recenzją tutaj na tanuki, że za pomocą tej serii można poczuć jakie to życie jest ciężkie, brutalne itp. A widziałam zaledwie dwa odcinki i już wiem, że przyjemnych dziedzin życia za specjalnie to anime nie dotyka...Aż odbiera chęci do życia momentami. Niewątpliwym jednak atutem Night Head Genesis to taki, że kompletnie nie miałam styczności z czymś podobnym i ciężko przewidzieć, jak to się wszystko zakończy.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 03-02-2009, 01:13   

Princess Tutu 1-2
Nie mogłam zasnąć, to wstałam i włączyłam komputer. Postanowiłam w końcu zobaczyć tego Ciućka, nad którym rozpływała się Nanami i Salva. I...

Przepadłam. To jest absolutnie urocze! Z miejsca zakochałam się w głosie Ahiru, w samej Ahiru także ^^ Fakt, Księciunio to męska wersja Ayanami Rei, taka wkurzająca szmaciana lalka, ale to się da jakoś przeżyć. W każdym bądź razie przepadłam z kretesem już w pierwszym odcinku, kiedy zobaczyłam najbardziej uroczy sposób zablokowania drzwi przed zamknięciem, jaki widziałam w życiu <piiiiiiisk> Fakir, ty sadysto XD Trochę zerrorowałam, kiedy Księciunio w samej ino koszulinie stał na balkonie i powiewał, no a tę biedną koszulinę to mu podwiewało (jak to było? A, już pamiętam: "Twórcy kierują wiatrem i podwiewają bieliznę" :P), ale późniejsza scena z Princess Tutu była prze-ślicz-na *^^*

Wrażenia z odcinka drugiego miałam dwa:
1. M-m-m-mrówkojad?! O_o'
2. Haa... Może nie będzie tak źle i Księciunio przestanie być szmaciano-lalkowaty. Jest jakaś nadzieja.

Jeeeej, ale to fajne jest. Myślałam, że już nigdy w życiu nie ruszę magical girls, ale to jest takie milusie, bajkowe. Zero wyjątkowo bzdurnych strojów, nekomimi, pantsu, etc... Zero długaśnych, irytujących przemów do Tych Złych. Mrmrmrmrrrr ^^

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-02-2009, 10:49   

Ghost Hunt 1-3 - fajne toto. Za wcześnie, żeby oceniać bohaterów (chociaż Mai już uwielbiam) czy fabułę, ale klimat akurat pasuje mi doskonale. Wszystko, co ostatnio oglądałem szybko zaczynało mnie nudzić, a Ghost Hunt, wręcz przeciwnie - z miejsca wciągnął. Sam siebie złapałem, ze zdziwieniem, na tym, że kiedy Naru śmiertelnie poważnym tonem wygłasza klasyfikację poltergeistów według kogoś tam, to ja, zamiast reagować śmiechem czy "Jeżu, znowu to samo...", słucham tego z uwagą. No i ta seria na pewno będzie doskonałą odtrutką po Wielce Tragicznym, ale momentami usypiającym Bokurano.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 03-02-2009, 12:06   

O JJ, cieszę się, że Ghost Hunt Ci przypadł do gustu. Chociaż Ty nie plujesz tą serią ^^


Eas :D Poza tym, że ja musiałam się przyzywczajać do klimatu stopniowo i zdecydowanie nie umiałam się wczuc na początku to reakcje miałam podobne. No może poza kwikaniem do yaoistycznych scen...

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 03-02-2009, 12:40   

O, cieszę się, że Ci się podoba JJ, to naprawdę jedna z lepszych serii rozrywkowych, a Mai jest wyjątkową bohaterką :)

Od kilku dni męczę Samurai 7. Nie powiem, seria bardzo przypadła mi do gustu, mimo wyjątkowo "obcych" zachowań bohaterów. Trudno tu z kimś sympatyzować, wszyscy wyznają specyficzny kodeks honorowy. Na razie mój największy problem polega na tym, że nie mogę oswoić się z myślą ubicia mi ulubionych bohaterów w niedalekiej przyszłości. Chyba pierwszy raz żałuję, że znam pierwowzór...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 03-02-2009, 13:57   

Night Head Genesis i po obejrzeniu 6 odcinków musze stwierdzić, że pojawiają się rzeczy, które powoli już mnie denerwują. Akcja czy fabuła zdecydowanie rozwija się za wolno, coś co w innych seriach trwa krótką chwilę - tutaj jest rozciągnięte dwa razy dłużej. Ja po prostu nie jestem zwoleniczką czegoś takiego, takie rzeczy się kocha lub nienawidzi. Może to całe spowolnienie ma jakiś sens, może dla osób mniej się irytujących to obudzi jakieś refleksje - na mnie to nie działa. Co jeszcze - zadziwia mnie, że nadal główni bohaterowie są tacy beznamiętni. Rola młodszgo brata notorycznie sprowadza się do jęczenia, wrzeszczenia na widok okropnych obrazków w jego głowie i wołanie o pomoc do brata. Ja rozumiem, chłopak ma moc dziwną i działającą na psychikę, ale przez takie spłaszczenie jego charakteru wydaje się...ciapą. Przez to ograniczona jest rola głównego brata, który w 50% swojego dialogu pociesza brata, wstawia mu ciągle te same teksty typu: nigdy Cię nie opuszczę, a kiedy tego nie robi to na 90% złości się siejąc spustoszenie. Nie przemawiają też do mnie hitorie zbytnio w których wcześniej wspomniani panowie biorą udział - zwłaszcza np. motyw morderczyni z pierwszych odcinków, czy aktualna sprawa w szkole też nazbyt nie intryguje. Tym bardziej, że widziałam przed Night Head Genesis anime Ghot Hunt - a to porównanie działa bardzo na niekorzyść tego pierwszego. To wszystko powoduje, że mam powolutku ochotę podziękować tej serii..

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
darksamurai Płeć:Mężczyzna
Głupiec z wyboru

Dołączył: 13 Sty 2009
Skąd: Lubartów
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2009, 20:01   

Cytat:
Akikan!
Dość miłe anime ;). Można się pośmiać.

Ja bym się wstrzymał z opinią na temat tego anime. Zacząłem oglądać z czystej ciekawości... sam pomysł z akikanami może i jest ciekawy, ale w reszcie nie widać zbytnio niczego oryginalnego...
Zobaczymy, jak wypadnie całość.
A następny odcinek zapowiada się całkiem nieźle.

Co oglądam? Na razie nic. Miałem oglądać Full Metal Panic! The Second Raid, ale dowiedziałem się od kumpla, że wersja, którą "zdobył", jest z subami po... francusku. A to hard suby były. Żeby było śmieszniej - szukałem napisów po angielsku i znaleźć nie mogłem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1395309
KuniOl Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Bytom
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2009, 20:09   

Bokurano 5-8.

Nadal się zamęczam z tym anime, ale w miare się przyzwyczajam do takiego rozwoju akcji. Widocznie takie już jest i będę musiał do tego przywyknąć bynajmniej do czasu, gdy zaczne oglądać kolejne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6065467
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 04-02-2009, 12:48   

Princess Tutu 3-8
Ogólnie rzecz biorąc jest dobrze. Dalej bardzo bajkowo, ale też trochę na opak z tymi bajkami, co jest interesujące. No i jest zabawnie, Ahiru jest przeurocza. Tylko... Nie mogłam nic poradzić na ironiczny uśmieszek, który pojawił się u mnie gdzieś tak w środku 8 odcinka. Bogowie, jakżeż dramatycznie się zrobiło. Kraehe owijająca wokół siebie Księciunia... Na litość. Fakir mi już nie przeszkadza, tylko dobrze by było, jakby trochę przyhamowali z tą Kraehe, bo to się robi śmieszne. Przedstawienie pod tytułem: "Uwodzenie Czternastolatka Zachowującego Się Jak Warzywko". Też mi wyczyn. A poza tym trochę to niesmaczne.
Na szczęście stosunek Fakira do Mytho powoli się wyjaśnia, ale zanim to nastąpiło, to przy odcinku 5 miałam jeden wielki zakwik, tak bardzo był on yaoigenny XD
A Księciunio dalej mnie wkurza. Wiem, że to niby nie jego wina, bo serduszka nie ma, ale po prostu nie mogę zdzierżyć takich szmacianych postaci. W sytuacjach, kiedy ja klęłabym już tak, że słyszano by mnie w promieniu 5 km, on tylko kiwa główką i posłusznie robi to, co mu każą. Ktokolwiek by mu nie wydał polecenia. Argh >_<'

Kuroshitsuji 16
Filler. Kompletnie nic nie wnoszący bardzo fillerowaty filler. Ale mi się podobało! :)
Znowu całkowicie na bakier z mangą, bo twórcy bardzo delikatnie poruszyli (chociaż bardziej pasuje "szturchnęli i zostawili") te bardzo ciekawe czasy w Anglii, kiedy to w XV wieku rodzina królewska urządziła sobie konkurs pt. "Kto jak najszybciej i najskuteczniej wyrżnie pozostałych i sam pozostanie przy życiu - wygra" i bardzo aktywnie wyrzynano się nawzajem, nawet tych różnych najdalszych krewnych.
Motyw duchów dzieci. Uwielbiam takie klimaty, co wyszło już ze mnie podczas oglądania "Ghost Hunt". Co prawda motyw ten jest bardzo nierozwinięty i taki trochę bezsensowny - wydaje mi się, że twórcy rozciągają anime jak mogą, bo w końcu zostało jeszcze z 10 odcinków (a mogliby się po prostu wziąć za wątek cyrkowy, ale nieeee). A szkoda, gdyby motyw z morderstwem Edwarda V i jego brata Richarda księcia Yorku rozpiąć na jakieś 3 odcinki i rozwinąć, mogłoby wyjść coś naprawdę fajnego.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2009, 16:39   

Ysengrinn napisał/a:
Nadia The Secret of Blue Water 01 - dziś już nie robią takich serii. Wreszcie przygodówka w której od razu polubiłem wszystkich bohaterów - i wreszcie Francuz, który nie zachowuje się jak rodowity Japończyk.

Początkowo byłem anime zachwycony. Świetna przygodówka, ciekawi bohaterowie, przypomniały mi się Tajemnicze Złote Miasta. Szybko jednak bohaterowie zaczęli mnie irytować, a fabuła nudzić i ostatecznie serię porzuciłem gdzieś koło 20-go odcinka. Ale pewnie jeszcze do tej serii wrócę.
BTW, niedawno ściągnąłem sobie Tajemnicze Złote Miasta i Nadia się nie umywa :P.

_________________
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Kemono no Souja Erin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 04-02-2009, 18:46   

Ghost Hunt 4 - 11 - w zasadzie tutaj nie ma już wiele do powiedzenia - na szczęście, anime trzyma poziom i jest równie dobre, co na początku. Fajny klimacik, fajni bohaterowie i niezgorsza fabuła (podział na kilkuodcinkowe części i brak jakiejś głównej linii fabularnej akurat tutaj pasuje). I wciąga, po prostu wciąga.

No i Princess Tutu 1-4! Wszystko przez to, co napisała Easnadh kilka postów powyżej i/lub długaśny komentarz Salvy (chyba nawet dłuższy niż sama recenzja). Pomyślałem, że sprawdzę co to takiego i... Wygląda na to, że Ghost Hunt będzie musiał chwilę poczekać - Ciuciu mnie oczarowała. Nawet nie chodzi o to, że jest tak morderczo słodka i urocza, bo chyba jednak pod baśniową otoczką kryje się to "coś więcej" (albo i nawet dużo więcej). Rzadko się zdarza takie twórcze i całkiem inteligentne podejście do bajkowych konwencji - z reguły wszelkie twory określane jako "bajki postmodernistyczne" sprowadzają się albo do parodii, albo do podania starych pomysłów na ostro, z seksem i krwią, jak nasz rodzimy "Wiedźmin" choćby. A Ciuciu potrafi inaczej, z sensem, jednocześnie bajkowo i niegłupio. A przy okazji jest przeurocza. Do tego genialnie prezentuje się oprawa - zwłaszcza muzyka, niby wykorzystanie klasyki to taki "pójście na skróty", ale jednak wypada fenomenalnie. A, jeszcze jedno - mrówkojad! I kot - nauczyciel baletu!

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 49 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group