FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 60, 61, 62  Następny
  Bo Zupa Była Za Słona!!! - wszystko co złe...
Wersja do druku
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 21-08-2013, 15:43   

Cytat:
Podobno pomysł ich wycofania powstał pierwotnie w USA. Trującą rtęć ze środowiska wycofała pani senator związana z producentami elektroniki medycznej

>_>

Cytat:
Szkoda na to czasu, dlatego ludziom w aptece mówię, że termometrów nie ma

Jakie to prawdziwe, dzisiaj spotkało mnie coś podobnego. Poszłam do apteki, bo ten bezrtęciowy badziew nie działał. Spytałam się, czy jest dobry termometr, Pani od razu mnie poinformowała, że takich się teraz nie sprzedaje i wszystkie są wadliwe. -__-

Dzięki Morg, ale w Allegro się bawić już nie będę, matka powiedziała, że kupi mi jakiś od Ukraińców, bo u nich tego durnego zakazu nie ma.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 21-08-2013, 20:23   

Ze swojej strony mogę polecić jedno - zakup nawet niedrogiego multimetru (taki dla elektroników) z termoparą. Jeśli nie trafi się na wyjątkowy przypadek, będzie działało jak ta lala i owszem, do pomiaru temperatury ciała tez się nada. Teoretycznie to samo, co termometr elektroniczny, ale w praktyce najwyraźniej działa lepiej.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-08-2013, 22:18   

Realia pracowników obsługi budynków szkolnych przy złym zarządzaniu:
1 złe planowanie robót:
- wszystkich pogonić na urlopy i zamknąć szkołę na 4 spusty
- zacząć remonty w połowie sierpnia
- front robotnicy vs sprzątaczki.
2 idioci istnieją
- zamówiłem komputery w jednej firmie w odniesieniu do ich oferty
- dyrektor prowadził pertraktacje, odliczenia vatu i tak dalej
- sprzedawca się wycofał a dyrektor moje opcje do oferty jednego sklepu przeniósł jako specyfikację do miejscowych handlarzy.
- 16 zamówionych komputerów przyszło z systemami operacyjnymi w wersji home basic!!! bez możliwości wykorzystania w domenie, bez nośnika, same naklejki coa.
- instalacja legalnego innego systemu jest droższa od ceny komputera.
- I ja mam coś z tym zrobić, natomiast pośrednik nie chce ich zabrać lub wymienić i upiera się, że będzie działać !!! I że w zamówieniu nic nie było , że to miała być inna wersja systemu (fakt, w jednym sklepie był wybór xp pro/ vista biznes i było napisane w zamówieniu tylko że vista, bez rodzaju) Ale kto do szkoły z zakusami informatycznymi daje systemy domowe w wersji okrojonej ?!
3 praca na 3 zmiany w jedną osobę nie jest możliwa.
- konstrukcja serwera domeny dla windowsa na linuksie jest trudna sama w sobie, zwłaszcza "po pracy"
- nie ma czasu na anime, ufożaby i sen
- w moim pokoju stoi 3 a za ścianą jeszcze 3 kompy, natomiast w pracy stoi jeden mój komp i 2 automaty do gier (użyte jako podstawki pod kwiatki).

krótko mówiąc chce mi się mordować
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shiori Płeć:Kobieta


Dołączyła: 25 Lut 2007
Skąd: Piekary Śląskie
Status: offline
PostWysłany: 22-08-2013, 00:12   

Keii napisał/a:
Ja wszystko zażywałem rano, aż mi lekarka powiedziała, że to co biorę jest usypiające i dlatego powinno się to to brać wieczorem...

tabletki działają przez 24 godziny, czyli całe koszmarne 24h masakrycznego usypiania. Poza tym biorę je wieczorem XD

_________________
Tutaj staram się być zabawna: http://altefcztery.blogspot.com/
Moja galeria: http://orenei.deviantart.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 22-08-2013, 17:52   

Trochę za długo trzymałem taśmę na rogach i mi się oderwała razem z farbą. No i musiałem na szybkości poprawić przed fajrantem.
Zapomniałem też wczoraj napisać, że mi się do gipsu wlała herbata z mlekiem bez cukru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 27-08-2013, 00:46   

Ja wiem, ze offtop i poniewczasie ale czy przypadkiem powszechne już termometry elektroniczne nie są w miarę precyzyjne? Alkoholowe termometry ssą, to racja, ale rtęciowe są zdecydowanie niebezpieczne.

A w temacie: człowiek idzie do szkoły grzecznie o 8, żeby mieć jakieś przygotowanie do udawania, że ćwiczyło się całe wakacje, a tam wspaniała pani portierka (której konflikt ze mną ma w tym roku swój jubileusz) informuje, że ona sali nie da, bo są szorowane podłogi, trzeba było wcześniej przychodzić. Doh. Jest kilka dni przed rozpoczęciem roku to oczywiste, że to pora na intensywne ćwiczenie przez kilka godzin, na co nie wpadłam oczywiście tylko ja. Pod znaczącym spojrzeniem bandy innych uczniów pani się w końcu ugięła i zaczęła sale wydawać. Ja naprawdę nie robiłabym o to takiego problemu, gdyby nie fakt, że instrumentu w domu nie mam, a potem dostaje mi się opieprz, ze nie ćwiczyłam. Hmfpdmtrndf<mamrot>.

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-08-2013, 01:22   

A cóż w nich takiego niebezpiecznego?

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 27-08-2013, 06:57   

Rtęć jest niebezpieczna, a konkretnie jej opary. Co prawda nigdy nie udało mi się potłuc termometru rtęciowego (nawet jak mi wypadł z ręki podczas strząsania), ale z tej trójki zniszczenie rtęciowego jest zdecydowanie najgorsze. Zwłaszcza, że rozlanej rtęci nie zbierzesz z dywanu czy parkietu i trzeba ją neutralizować chemicznie.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 27-08-2013, 08:42   

Koranona napisał/a:
Ja wiem, ze offtop i poniewczasie ale czy przypadkiem powszechne już termometry elektroniczne nie są w miarę precyzyjne?
Na razie nie udało mi się takiego (tzn wiarygodnie precyzyjnego - w temperatury rzędu 34 średnio chce mi się wierzyć) znaleźć w sensownym przedziale cenowym. Być może te z wyższej półki (500+ PLN) są lepsze, ale tyle na termometr nie zamierzam wydawać.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-08-2013, 08:53   

Koranona napisał/a:
Ja wiem, ze offtop i poniewczasie ale czy przypadkiem powszechne już termometry elektroniczne nie są w miarę precyzyjne? Alkoholowe termometry ssą, to racja, ale rtęciowe są zdecydowanie niebezpieczne.

Z tego co mówiła Pani farmaceutka, to te elektroniczne nie są wiele więcej warte i ludzie też przychodzą je reklamować.

A co do rtęci w termometrze, czy jest jej tam na tyle dużo, żeby stanowiła poważne niebezpieczeństwo?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-08-2013, 10:05   

BOReK napisał/a:
Rtęć jest niebezpieczna, a konkretnie jej opary. Co prawda nigdy nie udało mi się potłuc termometru rtęciowego (nawet jak mi wypadł z ręki podczas strząsania), ale z tej trójki zniszczenie rtęciowego jest zdecydowanie najgorsze. Zwłaszcza, że rozlanej rtęci nie zbierzesz z dywanu czy parkietu i trzeba ją neutralizować chemicznie.

Po prostu należy używać termometru w pomieszczeniu z kafelkami. Nie ma w tym żadnej filozofii i wpojono mi to bardzo szybko...

... zresztą, jak ktoś się do tego nie stosuje, to niech zwyczajnie cynk w domu trzyma do rozsypania w miejscach gdzie mu się ta rtęć wylała.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 27-08-2013, 11:00   

Well, mi się raz rtęciowy potłuc udało, a porządny elektroniczny wcale nie musi kosztować 500 zł (widziałam takie poniżej stówy - jak wrócę do domu mogę sprawdzić ile nasz kosztował) Podobnie jak rtęciowy, podaje sensowną temperaturę, o ile trzyma się go poprawnie.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 27-08-2013, 12:17   

Ale właściwie jakiej precyzji oczekujecie od termometru? Bo raczej nie sądzę, by temperatura na wyświetlaczu skakała o dwa stopnie, a dziesiąte stopnia są raczej niespecjalnie istotne.

Ja osobiście mam tani, elektryczny, pokazujący, że mam temperaturę o pól stopnia niższą niż powinnam, ale to i tak pozwala mi sprawdzić czy mam gorączkę, czy nie.

A rtęciowe można stłuc nie tylko o kafelki. Ja stłukłam na parkiecie.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-08-2013, 12:20   

Sasayaki napisał/a:
Ale właściwie jakiej precyzji oczekujecie od termometru? Bo raczej nie sądzę, by temperatura na wyświetlaczu skakała o dwa stopnie, a dziesiąte stopnia są raczej niespecjalnie istotne.

Znaczy, Tomek miał zwidy?
Bezimienny napisał/a:
Na razie nie udało mi się takiego (tzn wiarygodnie precyzyjnego - w temperatury rzędu 34 średnio chce mi się wierzyć) znaleźć w sensownym przedziale cenowym.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 27-08-2013, 12:44   

BOReK napisał/a:
Rtęć jest niebezpieczna, a konkretnie jej opary.
A rtęć paruje w temperaturze pokojowej, powoduje uszkodzenia mózgu i systemu nerwowego. Wie o tym najlepiej każdy lepszy kapelusznik. Albo Newton. Poza tym rtęć jest szkodliwa dla środowiska. Ceny tych elektronicznych, to Punyanowi chyba jednak wypatrzył te bezdotykowe elektroniczne. Jasne, te są drogie (szpitale z nich korzystają), ale te bardziej proste są tańsze zdecydowanie. Myślę, ze spokojnie od 30zł można dać za taki, albo wydać trochę więcej a raz, niż kombinować z zamawianiem rtęciowych albo wymienianiem co chwila tych alkoholowych.

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 31 z 62 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 60, 61, 62  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group