FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 24, 25, 26  Następny
  Kulturalna dyskusja o religii
Wersja do druku
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-08-2009, 21:45   

Fei Wang Reed napisał/a:
Zonk, fajnie, że masz własne definicje różnych pojęć, ale czasem jest to wręcz absurdalne. Piszesz, że dla Ciebie "nie ma <religii>", natomiast chwilę później piszesz o niczym innym,


religia to jest dla mnie doktryna (np. KRK), lub inne rzeczy tego typu, a związek wyznaniowy zrzesza ludzi wierzących w tę doktrynę... (dla mnie jednak to jest różnica, bo religia bez ludzi nie istnieje, ale ludzie bez religii owszem) . Jeżeli chcesz mnie zrozumieć, to musisz myśleć niebanalnie, tak jak myślę ja, co nie jest możliwe przez to, że musiałbyś być podobny do mnie, co prowadzi do tego, że miałbyś podobną wiarę do mnie... a z charakteru twojej wypowiedzi wynika, że jest to niemożliwe...

do Fei Wang Reed: jeżeli piszesz mój nick, to cały[to tak, jakbyś mnie internetowo poćwiartował, i wystawił na allegro fragmenty, przy okazji je pokazując(drastyczne, ale pokazuje, że mój nick to moja osobowość)]!!!
prawdziwy zonk był tylko w "Idź na całość"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2010, 13:44   

Ja jestem ateistą, nie wierzę w boga. Ale nigdy się przy tym nie upieram, najwyżej mówię swoje argumenty i staram się przyjmować krytykę. Bo pewności nigdy nie ma, i tak naprawdę to nie wiem czy bóg na pewno nie istnieje. Moim zdaniem, brak przyjmowania do wiadomości argumentów innych niż nasze jest błędem, ale na prawdę niektórzy jak idą w zaparte, to aż się przykro robi. Sam pamiętam jak pewien mój przyjaciel świeżo po prawie siedział w pociągu i było tam radio w którym mówili o aborcji, więc zagadała go jakaś babcia mówiąc że "O aborcji, to nie powinno w ogóle być" i zapytała go o zdanie, a on że po prawie to odpowiedział że to różnie bywa i czasem można. Ta zaczęła krzyczeć że on jakiś diabeł i satanista. Śmialiśmy się z tego bardzo długo.
Ale wracając do tematu. Ja religie traktuje na luzie, czyli jak pisałem przyjmuje do wiadomości że może istnieć, ale nie musi. Jednak żeby się nie pogubić trzeba się czegoś trzymać, ja wybrałem logikę, a ponieważ wiele religii wiele prawd głosiło z czego większość się nie sprawdziła jestem ateistą.
Jest tylko jedna sytuacja kiedy jestem obrażony i idę w zaparte. Kiedy pojawia się ktoś kto wierzy tak mocno, że wkuje pismo święte na pamięć. Po czym gdy słyszy że jestem ateistą to zaczyna się wywyższać i albo krzyczeć że ja ślepy jestem i że to szatan mnie opętał (lub coś w tym stylu) albo chorobliwie mnie nawracać. Wy chyba też takich nachalnych osób nie lubicie co ???

_________________
Lubię dobre Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-03-2010, 14:00   

Cytat:
Jest tylko jedna sytuacja kiedy jestem obrażony i idę w zaparte. Kiedy pojawia się ktoś kto wierzy tak mocno, że wkuje pismo święte na pamięć. Po czym gdy słyszy że jestem ateistą to zaczyna się wywyższać i albo krzyczeć że ja ślepy jestem i że to szatan mnie opętał (lub coś w tym stylu) albo chorobliwie mnie nawracać. Wy chyba też takich nachalnych osób nie lubicie co ???

Nikt nie lubi przemądrzałych bubków i wszystkowiedzących besserwisserów, nie ważne jaką opcję prezentują.
Powrót do góry
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2010, 14:44   

Cytat:
Jest tylko jedna sytuacja kiedy jestem obrażony i idę w zaparte. Kiedy pojawia się ktoś kto wierzy tak mocno, że wkuje pismo święte na pamięć. Po czym gdy słyszy że jestem ateistą to zaczyna się wywyższać i albo krzyczeć że ja ślepy jestem i że to szatan mnie opętał (lub coś w tym stylu) albo chorobliwie mnie nawracać. Wy chyba też takich nachalnych osób nie lubicie co ???

To chyba jakiś jechowca był... :/ Poza tym, ten ktoś tak na prawdę pokazuje, że nie jest wierzący, bo Jezus nikogo na siłę nie nie zbawi.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-03-2010, 14:50   

Dred napisał/a:
To chyba jakiś jechowca by

A ty niby skąd to wiesz?
Powrót do góry
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2010, 15:14   

Zauważyłeś w mej wypowiedzi słowo "chyba"? Poza tym, nie od dziś wiadomo, że "apostołowie" Świadków Jehowy są nachalni.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-03-2010, 15:52   

Kłóciłbym się. Spotykam ich dość regularnie (choć kiedyś, kiedy przynależność chroniła od poboru, było ich więcej) i zwykle "nie, dziękuję" wystarcza. W sporadycznych przypadkach nachalnego traktowania zwykle rzucam moje ulubione "Jestem Satanistą..." i dodaję jakiś wulgaryzm, co by podkreślić, że nie mam ochoty na "rozmowę o Bogu".

Trzeba pamiętać, że w sens bycia Świadków Jehowy jest wpisany apostolat tego typu. Nie ma co ich z tego powodu przekreślać czy obrażać - znam kilku i są to zupełnie zwyczajni i normalni ludzie. Po prostu taka wiara. To ich świadomy wybór. Zaręczam, że procent fanatyków jest podobny jak w innych ruchach religijnych tego typu.

Co natomiast odróżnia świadków jehowy na plus - przyznam, że nie spotkałem się w Polsce z ich agresywnym nastawieniem do innych. Znajoma z USA twierdzi, że tam stanowią oni bardzo agresywną wobec inaczej wierzących grupę. Być może. U nas nie zauważyłem podobnych zachowań. O ile są w Polsce sekty, które stosują niekiedy niezbyt czyste zagrywki, tak Świadkowie Jehowy wydają się dość uczciwi i normalni. Poza tym, o tym, że mój kumpel jest Świadkiem Jehowy dowiedziałem się po chyba dwóch czy trzech latach znajomości - przez ten czas ani razu nie usiłował mnie nawracać ani nawet rozmawiać.
Powrót do góry
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 03-03-2010, 16:32   

Grisznak napisał/a:
Nie ma co ich z tego powodu przekreślać czy obrażać - znam kilku i są to zupełnie zwyczajni i normalni ludzie.


Podpisuję się pod tym. Sam jestem Świadkiem Jehowy

Grisznak napisał/a:
przez ten czas ani razu nie usiłował mnie nawracać ani nawet rozmawiać.

Zazwyczaj to jest tak, że koledzy pierwsi pytają, a ja po prostu opowiadam.

Wiecie, często uważacie nas, jako że nie jesteśmy ludźmi, nie robimy wielu rzeczy, które są normalne dla wielu osób. Naprzykład wielkie zdziwienie zapanowało w gildii LEGION <Cabal> kiedy wszyscy dowiedzieli się, iż jestem świadkiem. (Ah te nocki na Team Speak) Z kolei po meczu kosza, dwóch przeciwników mojego taty również było lekko mówiąc zdziwionych, że jest świadkiem (jakoś to w rozmowie wyszło). Jesteśmy takimi samymi ludźmi, jak wy.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-03-2010, 17:00   

Skoro mam okazję to zapytam: jak to jest u Was z przytaczaniem krwi. Nie można się zgodzić nawet w razie operacji?

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 03-03-2010, 17:05   

Eire napisał/a:
jak to jest u Was

Wiedziałem, że tak będzie :P

Eire napisał/a:
Nie można się zgodzić nawet w razie operacji

Nie przytoczę ci żadnego wersetu, bo nie pamiętam, jednakże, dla boga krew jest święta. Nie kadząc dłużej- dlatego nie wolno jej przetaczać w żadnej formie <krwinki białe, czerwone oraz osocze>. Jednak medycyna pozwala na to, aby zabiegi mogły się odbyć bez potrzeby transfuzji.

Z pewnością zaraz usłyszę parę ciekawych, albo nieciekawych zdań

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-03-2010, 17:37   

Cytat:
Ja jestem ateistą, nie wierzę w boga.


Jestem katolikiem i też nie wierzę w żadnego boga - jest bowiem tylko jeden Bóg. Pisanie go z wielkiej litery wbrew pozorom nie jest przejawem oddawania czci, lecz poprawności językowej i precyzji wysławiania, co jako wyznawca logiki powinieneś wiedzieć.
Cytat:

To chyba jakiś jechowca był... :/


"Jehowca" jeśli już, w tetragramie nie ma żadnego "c".

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2010, 17:38   

Kontynuując sprawę Jehowych. Być może będzie to krzywdzące dla co poniektórych, jednak ja już ich "apostołów" mam dość. Przyjeżdżają na moją ulicę i obchodzą ją dom po domu. Co tydzień w różne dni, po trzy razy pukają do drzwi z częstotliwością dwudziestu minut. Nawet odpowiedź na pytanie "Jaka jest najważniejsza księga w Twoim życiu?" ("Harry Potter") nic nie daje... :/

Tak, jestem katolikiem zdeklarowanym, ale mimo wszystko, ci przedstawiciele bardzo mnie do tego odłamu zniechęcają. Wiem, jestem nietolerancyjny. Tak, to moja wada.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2010, 17:44   

ZUBEK napisał/a:
Ja jestem ateistą

ZUBEK napisał/a:
tak naprawdę to nie wiem czy bóg na pewno nie istnieje

Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale to raczej agnostycyzm, jak ateizm...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 03-03-2010, 17:49   

korsarz napisał/a:
Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale to raczej agnostycyzm, jak ateizm...

Na pewno się po prostu pomylił... Przecież nawet "Bóg" pisze z małej litery, takim jest zatwardziałym ateistą.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-03-2010, 17:49   

... Fakt, to agnostycyzm. Point for you.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 19 z 26 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 24, 25, 26  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group