FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24, 25, 26  Następny
  Kulturalna dyskusja o religii
Wersja do druku
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-06-2006, 02:22   

No wlasnie dlaczego?
Znaczy dlaczego zwierzęta nie idą do nieba?
Nigdy nie moglam tego zrozumieć. czy bóg nie kocha zwierząt?

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2006, 10:22   

Azag napisał/a:
Czy potraisz Udai sprzedac swoj racjonalizm, wyrzec sie go by spotkac sie z Bogiem? To nie jest zaden atak na Ciebie, tylko pytanie, na ktore odpowiedz sobie sam. Czy potrafisz powiedziec: nie chce racjonalizmu bo bardziej chce Boga? Co nie znaczy, ze Bog bedzie chcial Ci racjonalizm zabrac, ale czy Bog moze byc dla Ciebie od racjonalizmu wazniejszy?


Azag nie odebrałem tego jako ataku na swoją osobę, ale musze Ci powiedzieć że dla mnie ważna jest też kwestia szczerości przed samym sobą - nie mogę powiedzieć że wierze skoro tak nie jest - dalej nie myśl że mój racjonalizm polega na tym że dochodzę do wniosku że nie ma Boga dlatego że np. Jezus nie mógł się narodzić z dziewicy i tak dalej ... to coś znacznie głębszego i bardziej samokrytycznego niż Ci się może wydawać. Pozatym jeśli Bóg jest nie skończonym dobrem to czemu niby miałbym odrzucać swoją "racjonalną" część mojej osobowości - czy nie miał by ze mnie wiecej pożytku gdyby zostało to bez zmian - pozatym to własnie on pozwala mi (racjonalizm) być lepszym człowiekiem przynajmniej tak mi się wydaje.

Mam do różnież Azag pytanie co wg. Ciebie jest ważniejsze i kto "bardziej zasługuje na zbawienie" (tutaj musze podać przejaskrawiony przykład) maniakalny wierzacy morderca czy tez "dobry" lub nawet bardzo dobry i uczciwy człowiek który nie wierzy.

Pytanie numer 2 - wyobarźmy sobie czysto chipotetyczną sytuacje - czy na zbawienie zasługuje człowiek który nie miał okazji zaznajomienia z naszą wiarą np. mieszkaniec Amazonii (dzięki temu będziej bardziej wiarygodniej) ale był dobrym człowiekiem ??

Ysengrinn napisał/a:
Zgadzam się praktycznie z całym postem Udaia. Różnimy się jedynie w kwestii racjonalizmu - żyję na świecie dwadzieścia lat i widziałem takie cyrki, że potęga ludzkiego umysłu to naprawdę ostatnia rzecz w jaką wierzę.


Niech Cię uściskam bracie ;P - a tak serio to zgadzam sie z twoim postem w szczególności w tej kwestii związanej z klerem myśle że Kościół nie dostrzega tego ze młodzi ludzie odwracają sie od tej wspólnoty dlatego że w jej strukturach nie jest "czysto" a nawet nieraz promują zasady sprzeczne z zasadami z Pisma - np. w radiu Maryja można bez trudu znaleźć antysemickie wypowiedzi - a z drugiej strony Mamy np. Jana Pawła II który nazywał Żydów starszymi braćmi w wierze (i choćby za to wg. mnie powinien zostać Świętym za umiejętność dialogu) - taka nie jednomyślność( i idioci jak Rydzyk i Jannkowski) nie służą wg. Kościołowi szkoda że już nie jest tak zdecydowany jak w średniowieczu <łezka> ;)

Azag napisał/a:
Nezumiemu proponuje zapoznac sie z oficjalnym nowozytnym stanowiskiem Kosciola co do Krucjat, Inkwizycji itp. Proponuje tez przestac osadzac naszych przodkow uzywajac wspolczesnych kryteriow - to chyba jest bez sensu.


Z tego co mi wiadomo Kościół nie potępił/nie skrytykował faszyzymu gdy ten "dochodził" do władzy w Niemczech i Włoszech - a wszyscy wiemy jakie promował wartości - więc nie trzeba się cofać "aż" do średniowiedza Azag. Albo z rodzimego powórka czemu polski Kościół tak panicznie boi się otwarcia teczek księży którzy współpracowali z UB i tajnymi służbami - czyżby strach przed prawdą ??

Azag napisał/a:
Poza tym coz to znaczy ze czlowiek jest zly? To ze ksiadz wezmie pieniadze z tacy do kieszeni oznacza ze jest zly czy ze zle postapil?


Nie wykluczone że myśle nie po Chrześcijańsku ale wg. tak to jest złe zachowanie wymagające potępienia - Ksiądz to osoba która ma służyć a nie czerpać profity z posługi i oddawać się dzięki temu uciechą materialnego stylu życiu, a takie nonsensy że ksiądz tez człowiek i chciałby np. Audi A8 lub Jaguara XJR to głupota i stosowanie podwójnej miary - On ma być do jasnej cholery wzorem - jak lubi pieniążki niech zajmnie się biznesem a nie zajmowniem miejsca dla kogoś kto naprwdę chce służyć -

Nezumi napisał/a:
czy ja mówię że protestanci nie palili? jedni i drudzy popełniali zbrodnie, to jest prawda. nie ma na świecie religii w imię której nie popełniano okrutnych czynów


Wiesz co jeden z moich wykładowców/egzaminatorów podsumowuje takie odkrywcze wypowiedzi kultowym sformułowaniem "masło jest masło" - pomyśl o tym. Pytanie poza konkursem lle wg. ciebie dokonano zbrodni w imię promowania ruchu Rastafari (nie liczymy dokonań Haile Selasie).

IT. napisał/a:
No wlasnie dlaczego?
Znaczy dlaczego zwierzęta nie idą do nieba?
Nigdy nie moglam tego zrozumieć. czy bóg nie kocha zwierząt?


Bo wg. Chrześcijaństwa nie mają one Duszy no więc ich życie kończy się w chwili biologicznej śmierci a nasze w tym układzie nie.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2006, 11:43   

No wlasnie widzisz Udai to nie chodzi o to, zeby zrezygnowac z racjonalizmu na rzecz Boga, ale zeby postawic Boga ponad racjonalizmem. Z mojego prywatnego doswiadczenia wiem jedno: Bog nie jest racjonalny, wedlug miary mojego racjonalizmu oczywiscie. Ja tez uwazam, ze rozum, racjonalizm to wielki dar z ktorego mozna bardzo dobrze korzystac.
Udai napisał/a:
Mam do różnież Azag pytanie co wg. Ciebie jest ważniejsze i kto "bardziej zasługuje na zbawienie" (tutaj musze podać przejaskrawiony przykład) maniakalny wierzacy morderca czy tez "dobry" lub nawet bardzo dobry i uczciwy człowiek który nie wierzy.

Tak naprawde nikt nie zasluguje na zbawienie, zbawienie jest za darmo. Nikt nie zasluguje na zbawienie bo kazdy zgrzeszyl, kazdy jest slaby, ja, Ty, Ys. IT. (z kropka) - wszyscy, nikt z nas nie zasluguje, bo kazdy popelnia bledy. Pisze to jako czlowiek, ktory codziennie doswiadcza swojej slabosci i codziennie doswiadcza tego, ze Bog jest ze mna w tej slabosci. Jak czasami patrze na to co robie to nie potrafie zrozumiec dlaczego Bog ciagle chce dla mnie zbawienia, ale jednak. I to jest wlasnie cudowne, ze jestem mocny pomimo moich slabosci, ze moge wstac, isc i walczyc dalej - dzieki Bogu. Moge powiedziec tez, ze im bardziej staram sie zglebiac swoja wiare i rozwijac wiez z Bogiem to tym bardziej doswiadczam tego jaki jestem slaby i jak duzo zostalo mi dane. Czym bym byl gdyby nie Pan?

Kto twierdzi, ze czlowiek z Amazonskiej dzungli nie moze dostapic zbawienia???
Caly sek w tym, ze po smierci jest czysciec, ktory ma pzygotowac na wejscie do nieba. Ja osobiscie chce tam byc jak najkrocej, a wiem, ze im wiecej zrobie teraz to tym mniej bede siedzial w czyscu :) - choc oczywiscie strach przed czyscem nie jest moim motorem do stawania sie lepszym. Kiedys Ojcu Pio ukazala sie dusza czysccowa i zapytala go ile jeszcze bedzie musiala byc w czyscu - Ojciec Pio odpowiedzial, ze jutro po mszy swietej pojdziesz do nieba - Dusza odpowiedziala: "Ty okrutniku". W czyscu moim zdaniem zdecydowanie nie jest "fajnie".

Co do faszyzmu, no coz hm?? - to jednak tez dzialo sie juz ponad 50 lat temu, a wiekszosc ludzi, ktorzy wtedy zyli na ziemi dawno umarla. Ja osobiscie wole skupiac sie na przeslaniu Jana Pawla II i Benedykta XVI niz na tym co bylo 50 lat temu - staram sie zyc tym co jest teraz, staram sie tez patrzec na to co w Kosciele jest dobre i na tym dobru sie skupiac. Po co mam "adorowac" zlo, ktore sie dokonalo i nie mozna tego w zaden sposob zmienic. To absolutnie nie lezy w mojej mocy by zmienic przeszlosc, ani by zadosc uczynic ofiara zla. Jedyne co moge zrobic, ja maly czlowieczek, to byc coraz lepszym czlowiekiem i to staram sie robic. Moich sil i umiejetnosci ledwo starcza na to by pomagac niewielkiej liczbie, w porownaniu z cala planeta, grupie ludzi - a i to czasami mnie przerasta. Jesli lapiecie co chce powiedziec.

Nie przecze, ksieza czasami postepuja niewlasciwie. Do wszystkich wnerwionych z tego powodu katolikow pytanie: Czy modlicie sie za ksiezy by nie dali sie zwiesc pokusom swiata??? Czy tylko ich krytukujecie? Ksiadz owszem, powinien byc wzorem, ale jednak jest ciagle czlowiekiem - a czlowiek jest slaby - kazdy czlowiek jest slaby. Caly sek w tym, ze ja odpowiadam za swoje zycie, mnie nikt nie bedzie sadzil za to, ze ksiadz robi cos niewlasciwie, ale bede sadzony za to co ja robilem nie wlasciwie. Do wszystkich ktorzy narzekaja: Co robicie by to zmienic?? Co robicie by tego nie bylo?? Robicie cos czy tylko narzekacie??? :) Czy kierujecie sie w swoich osadach miloscia do wspolbraci?? :)

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2006, 11:44   

IT. napisał/a:
No wlasnie dlaczego?
Znaczy dlaczego zwierzęta nie idą do nieba?
Nigdy nie moglam tego zrozumieć. czy bóg nie kocha zwierząt?

a ja mam taką herezję że według mnie Bóg, jak mówi Biblia, jest nieskończenie dobry, więc, jak myślę ja, zabiera zwierzęta do nieba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-06-2006, 15:32   

Em... A to nie jest starotestamentowa zasada?
znaczy ta zasada jeszcze Pana a nie Miłości? Znaczy tak mi się wydaje.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-06-2006, 16:59   

Wiecie, dusza, po grecku "psyche", to wasza osobowość, psychika, rozum. Zwierzęta tego raczej nie mają, więc tym samym duszy też. Chyba, że naukowcy to w znaczącym stopniu obalą, pobaczim. Jeśli zaś nie mają duszy to nie mogą iść do nieba, bo jak?

Cytat:
Czy potrafisz powiedziec: nie chce racjonalizmu bo bardziej chce Boga?


Jezus Maria i wszyscy święci...

Cytat:
Bog nie jest racjonalny, wedlug miary mojego racjonalizmu oczywiscie.


Nie Azag, to Ty nie jesteś racjonalny, nie Bóg. Racjonalizm to szukanie prawdy w rozumowaniu. Bóg nie jest sprzeczny z rozumowaniem, jest po prostu nie do ogarnięcia ludzkim umysłem, a to duuuża różnica. Powód? Jeśli Bóg naprawdę istnieje, a jest sprzeczny z czymś, to to coś jest nieracjonalne. Po prostu i samo przez się. A racjonalizm z definicji nie może być nieracjonalny.

Cytat:
czy na zbawienie zasługuje człowiek który nie miał okazji zaznajomienia z naszą wiarą np. mieszkaniec Amazonii (dzięki temu będziej bardziej wiarygodniej) ale był dobrym człowiekiem ??


Jeśli ta książeczka na którą się natknąłem "Poza kościołem nie ma zbawienia" jest bliska opinii kościoła, to "zdaniem kościoła" jak najbardziej zasługuje.

Cytat:
w radiu Maryja można bez trudu znaleźć antysemickie wypowiedzi


Dla mnie RM to siedlisko herezji które powinno być wyplemione ogniem, mieczem i toporem, obawiam się jednak, że wielka część kleru czuje względem Rydzyka "więź korporacyjną". Może przynajmniej mu założą kaganiec...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2006, 17:02   

Ysengrinn napisał/a:
Wiecie, dusza, po grecku "psyche", to wasza osobowość, psychika, rozum. Zwierzęta tego raczej nie mają, więc tym samym duszy też. Chyba, że naukowcy to w znaczącym stopniu obalą, pobaczim.

ale według chrześciajństwa, człowiek ma ciało, duszę i umysł. zwierzęta mają tylko ciało. ale jak widzę niektóre zwierzęta, to jednak według mnie mają i ciało i duszę.
Ysengrinn napisał/a:
Nie Azag, to Ty nie jesteś racjonalny, nie Bóg. Racjonalizm to szukanie prawdy w rozumowaniu. Bóg nie jest sprzeczny z rozumowaniem, jest po prostu nie do ogarnięcia ludzkim umysłem, a to duuuża różnica. Powód? Jeśli Bóg naprawdę istnieje, a jest sprzeczny z czymś, to to coś jest nieracjonalne. Po prostu i samo przez się. A racjonalizm z definicji nie może być nieracjonalny.

ideologia racjonalistyczna wyklucza istnienie Boga bo wyklucza istnienie wszystkich sił nadprzyrodzonych, ponieważ ich istnienie łatwo jest obalić a ciężko jest udowodnić. dlatego też racjonalizm wyklucza wiarę w Boga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-06-2006, 17:32   

Wyjaśnij mi proszę logiczny sens tego, że twórca świata jest "nadprzyrodzony". Nie odnosząc się do prawdopodobieństwa cudów i tak dalej, ale samej idei stworzenia świata przez byt inteligentny.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-06-2006, 18:05   

Cytat:
ideologia racjonalistyczna wyklucza istnienie Boga bo wyklucza istnienie wszystkich sił nadprzyrodzonych, ponieważ ich istnienie łatwo jest obalić a ciężko jest udowodnić. dlatego też racjonalizm wyklucza wiarę w Boga.


Takie coś wyczytać można np. na "Racjonalista.pl". Gdybym był adminem tej strony, to pierwsze, co bym zrobił, to zmienił nazwę na bardziej adekwatną. (Np. na "zacofany o trzy stulecia empiro-racjonalista nurtu oświeceniowego")

Słowo racjonalizm pochodzi od słowa "rozum". Oznacza wyjaśnianie czysto rozumowe, bez opierania się na doświadczeniu (empiryzm) oraz tym, co materialne (materializm). Za pomocą racjonalizmu można udowodnić wszystko - między innymi istnienie Boga. Jest to bardzo zresztą proste... Racjonalne jest po prostu to wszystko, co nie jest sprzeczne z rozumem, czyli - inaczej mówiąc - logicznie spójne.

System chrześcijański po dwóch tysiącach lat doskonalenia jest ultra spójny. Ergo - jest racjonalny.

Zresztą - rozumowe (racjonalne) dowody istnienia Boga (za św. Tomaszem z Akwinu):
* jeśli istnieje ruch, to istnieje pierwszy poruszyciel - Bóg
* jeśli każda rzecz ma swą przyczynę, istnieje pierwsza przyczyna sprawcza - Bóg
* jeśli byty nie istnieją w sposób konieczny (pojawiają się na świecie i przemijają), musi istnieć byt konieczny - Bóg
* jeśli rzeczy wykazują różną doskonałość, to istnieje byt najdoskonalszy - Bóg
* jeśli celowe działanie jest oznaką rozumności, to ład i porządek w działaniu bytów nieożywionych, lub pozbawionych poznania, świadczą o istnieniu Boga, kierującego światem nieożywionym.

Cytat:
Wiecie, dusza, po grecku "psyche", to wasza osobowość, psychika, rozum. Zwierzęta tego raczej nie mają, więc tym samym duszy też. Chyba, że naukowcy to w znaczącym stopniu obalą, pobaczim. Jeśli zaś nie mają duszy to nie mogą iść do nieba, bo jak?


Zależy jakie zwierzęta. Ta najbardziej rozwinięte z całą pewnością mają osobowości, psychiki i rozumy. Mają swoje przyzwyczajenia, opotrafią myśleć abstrakcyjnie i planować. Wreszcie mają też i emocje. Naturalnie nie dotyczy to wszystkich zwierząt, a każdy gatunek ma własny zakres, nie mniej jednak wiele z nich spełnia te warunki. Mieliśmy o tym i na "Zagadnieniach współczesnej etyki" i na "Reason and Emotions".

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2006, 00:09   

Nezumi napisał/a:
ideologia racjonalistyczna wyklucza istnienie Boga bo wyklucza istnienie wszystkich sił nadprzyrodzonych, ponieważ ich istnienie łatwo jest obalić a ciężko jest udowodnić. dlatego też racjonalizm wyklucza wiarę w Boga.

Jeśli nie potrafimy czegoś udowodnić, to znaczy, że to nie jest prawdą? Przepraszam bardzo, ale to jakaś totalna herezja. Z naukowego (a nie racjonalistycznego - patrz post Ysena powyżej) punktu widzenia można co najwyżej powtórzyć za Laplacem, że "Ta hipoteza [o istnieniu Boga] nie jest nam potrzebna".

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2006, 00:14   

Mozesz to Ys. jeszcze raz wytlumaczyc o tym racjonalizmie bo chyba nie zakapowalem :)
Tak czy siak, jezeli racjonalizm to szukanie prawdy w rozumowaniu, to przez rozumowanie Boga na pewno sie nie znajdzie, bo nasze ludzkie rozumowanie jest za slabe by Boga zrozumiec. Dlatego kazdy racjonalista predzej czy pozniej natknie sie na ta bariere, w ktorej bedzie musial przestac rozumowac i uwierzyc - jesli oczywiscie bedzie chcial tej prawdy dalej szukac. A jak ktos bedzie chcial do konca zycia pojac Boga tylko racjonalnie i rozumowo to do konca zycia tego Boga nie pojmie i nie zrozumie - bo my tego uczynic nie potrafimy. Dlatego Bog nie jest racjonalny - bo nie mozna bo ludzkim umyslem zrozumiec, nie mozna go znalezc i poznac poslugujac sie wylacznie rozumem.
A jesli nawet juz mozna, tak jak sugeruje Zeg opierajac sie na Sw. Tomaszu z Akwinu to ja napewno tego nie potrafie, i napewno wielu ludzi tez tego nie potrafi. Nie kazdy jest filozofem, a juz napewno nikt nie jest Tomaszem z Akwinu, ktorego ponoc nawet jego wlasni uczniowie juz nie rozumieli. Z tego co mi wiadomo Sw Tomasz, poza tym ze byl filozofem byl rowniez mistykiem - a to chyba jednak duzo do jego teorii wnosi, nieprawdaz? Poniewaz jak zwykle i w tym przypadku prawda moim zdaniem lezy po srodku i zalezy od punktu odniesienia, czyli jest wzgledna, proponuje zakonczyc ta bezsensowna klotnie i przypomniec o kulturze. Przeczytaj to sobie Ys. uwaznie: kultura - otworz swoja encyklopedie i punkt po punkcie przeanalizuj prosze :)

Ale to pewnie i tak wkrotco skonczy sie znowu katastrofa, prawda Iko?

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 25-06-2006, 00:50   

Użytkowniku Azag - czuj się opieprzony. Powód: ewidentna prowokacja zawarta w ostatnich zdaniach twojego postu... Sugeruję zaprzestanie pouczania wszystkiego i wszystkich wybitnie denerwującym mentorskim tonem sugerującym, jakie to biedne i niedoświadczone dzieci, które NIE ROZUMIEJĄ. Ponadto sugeruję przyjrzenie się nickowi IKi i zaprzestanie pisania go z błędem. Poza tym - czemu Ys. to zawsze się skracało do Ysen! _^_

Z twoich postów wylewa się wręcz poczucie 1. misji 2. własnej wyższości. Zmień ton, bo zaprawdę, gniew moderatorski straszny jest. Rzekłam.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-06-2006, 00:51   

Azag, nigdzie nie każę szukać Boga wyłącznie rozumowo (po pierwsze - po co? Co z punktu widzenia wiary da człowiekowi coś takiego?). Stwierdzam tylko, że jest różnica między "sprzeczny z rozumem" a "nie do pojęcia". Taka sama jak między "to niemożliwe, by człowiek latał" a "nie potrafię sobie wyobrazić, by człowiek latał".

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2006, 11:53   

Zgadzam sie w 100%.
Personalnie: dzieki :)

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2006, 10:47   

Azag napisał/a:
Tak naprawde nikt nie zasluguje na zbawienie, zbawienie jest za darmo. Nikt nie zasluguje na zbawienie bo kazdy zgrzeszyl, kazdy jest slaby, ja, Ty, Ys. IT. (z kropka) - wszyscy, nikt z nas nie zasluguje, bo kazdy popelnia bledy.


Okey rozmumiem ale chodziło mi o pewne wartościowanie co jest ważniejsze wiara czy czyny(te dobre) - i czy bez wiary jako takiej sama nasza postawa "wystarczy".

Azag napisał/a:
Do wszystkich wnerwionych z tego powodu katolikow pytanie: Czy modlicie sie za ksiezy by nie dali sie zwiesc pokusom swiata??? Czy tylko ich krytukujecie? Ksiadz owszem, powinien byc wzorem, ale jednak jest ciagle czlowiekiem - a czlowiek jest slaby - kazdy czlowiek jest slaby. Caly sek w tym, ze ja odpowiadam za swoje zycie, mnie nikt nie bedzie sadzil za to, ze ksiadz robi cos niewlasciwie, ale bede sadzony za to co ja robilem nie wlasciwie. Do wszystkich ktorzy narzekaja: Co robicie by to zmienic?? Co robicie by tego nie bylo?? Robicie cos czy tylko narzekacie??? :) Czy kierujecie sie w swoich osadach miloscia do wspolbraci?? :)


Tutaj musze stwierdzić że przynajmniej jak dla mnie mamy tu doczynienia z klasycznym odwracaniem kota ogonem - podobne wypowiedzi słyszałem od zawsze na lekcjach religii - gdy padały nie wygodne pytania - nieśmiertelna zasada wzbudzania winy u pytajacego.
Mówiąc że ksiądź jest człowiekiem i ma prawo do słabości akceptujemy zło które czyni dajemy mu dzięki temu bezgraniczny kredyt zaufania, kapłan to nie "sprzedawczyni z mięsnego" (bo ten pierwszy ma bardzo ważną misję), nie łudźmy sie wielu z nich to wykorzystuje - wiedzą ze nie muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami np. za nie potrzebny zbytek lub rozwiązłość moralną - no bo w końcu są tylko ludźmi - Ja też jestem tylko człowiekiem i mój charakter nie pozwala mi tego nie zauważyć i nie skrytykować. I oczywiście wiem że Azag że będziemy sądzeni za to co sami zrobiliśmy ale nie mówienie o problemie nie spowoduje że ten zniknie - powiem więcej każdy członek Kościoła powinien poczuwać sie do obowiązku czuwania nad pożądkiem w jego strukturach i czy nie jest grzechem ciche przyzwolenie na moralny rozkład wśród Kapłanów.

Azag napisał/a:
Po co mam "adorowac" zlo, ktore sie dokonalo i nie mozna tego w zaden sposob zmienic. To absolutnie nie lezy w mojej mocy by zmienic przeszlosc, ani by zadosc uczynic ofiara zla.


Wiedzieć nie znaczy adorować.

Nezumi napisał/a:
ideologia racjonalistyczna wyklucza istnienie Boga bo wyklucza istnienie wszystkich sił nadprzyrodzonych, ponieważ ich istnienie łatwo jest obalić a ciężko jest udowodnić. dlatego też racjonalizm wyklucza wiarę w Boga.


Sam sobie zaprzeczyłeś w tym zdaniu bo "ciężko" nie znaczy że się "nie da" - pozatym w pełni zgadzam się z Zegarmistrzem i Ysengrinnem.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 26 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24, 25, 26  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group