FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 24, 25, 26  Następny
  Kulturalna dyskusja o religii
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-06-2006, 13:27   

Ludzie jak widać bez przerwy mylą pojęcia i używają słowa 'racjonalne" wymiennie z "naukowe". Poza tym naukowe podejście do Boga to moim zdaniem - jeśli coś z definicji jest nie do poznania, a to co wiemy bez przerwy ulega przewartościowaniu, to wypowiadanie się, że tego czegoś nie ma świadczy o dużej samoocenie i marnym pojęciu...

Cytat:
czy nie jest grzechem ciche przyzwolenie na moralny rozkład wśród Kapłanów.


Obawiam się, ze jest. Zresztą w ogóle ludzie w Polsce mają do księży stosunek jak chłopi pańszczyźniani do pana dziedzica, także antyklerykałowie - zamiast naprawy sytuacji wolą iść z pochodniami i spalić dworek czy plebanię.

Z kwestii prywatnych - jakkolwiek przeciwko skracaniu do Ys nic nie mam, to pozostaje pytanie skąd się wzięła ta kropka na końcu. Ysengrinn to pseudonim, nie stopień naukowy...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2006, 16:13   

Zegarmistrz napisał/a:
Racjonalne jest po prostu to wszystko, co nie jest sprzeczne z rozumem, czyli - inaczej mówiąc - logicznie spójne.

System chrześcijański po dwóch tysiącach lat doskonalenia jest ultra spójny. Ergo - jest racjonalny.

nie do końca. z racjonalnego punktu widzenia Bóg nie może być jednocześnie wszechmogący, nieskończenie sprawiedliwy, nieskończenie dobry, nieskończenie mądry i wszechwiedzący. dlatego właśnie nie jestem racjonalistą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2006, 16:24   

Nezumi napisał/a:
nie do końca. z racjonalnego punktu widzenia Bóg nie może być jednocześnie wszechmogący, nieskończenie sprawiedliwy, nieskończenie dobry, nieskończenie mądry i wszechwiedzący.


Dlaczego nie? Mam wrażenie, że w dalszym ciągu nie rozumiesz różnicy pomiędzy podejściem racjonalnym a naukowym.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-06-2006, 16:56   

Cytat:
z racjonalnego punktu widzenia Bóg nie może być jednocześnie wszechmogący, nieskończenie sprawiedliwy, nieskończenie dobry, nieskończenie mądry i wszechwiedzący.


Bełkot.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2006, 18:18   

Nie mówiąc już o tym, że nie ma nic irracjonalnego w nieskończoności, chociaz na pierwszy rzut oka może tak wyglądać.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2006, 20:21   

Znaczy ja oczywiscie sie zgadzam, z tym ze "zle" postempowanie kaplanow powinno byc eleiminowane. Tez osobiscie nie lubie sluchac o takich rzeczach. Nic tego jednak nie zmieni, swiata nie da sie uczynic idealnym, tak samo nigdy nie bedzie idealnych kaplanow. Ja sie z tym pogodzilem. Oni zawsze beda popelniac bledy - a media zawsze beda te sprawy rozdmuchiwac i naglasniac. Mysle, ze akurat o rozkladzie moralnym jeszcze raczej mowy w Polsce byc nie moze. Ja nie chcialem wzbudzic w nikim poczucia winy, tylko zadac pytanie i zachecic do postawienia milosierdzia i przebaczenia ponad zawiscia.
Udai napisał/a:
Wiedzieć nie znaczy adorować.

Wlacz jutro wiadomosci i zrob liste: o ilu mowi sie tam rzeczach dobrych a o ilu zlych?, prosze. Jak ja zrobisz i spojrzysz na wynik zobaczysz dlaczego mowie o "adorowaniu zla". :)

Kropka wziela sie z tad, ze w jezyku polskim (na ktorym sie nie znam - naukowo) isteniej jakas "tendencja" do stawiania kropki na koncu skrotu:
itd.
np.
spr. - sprawozdanie
dlatego wlasnie skracam Ysengrinn do Ys. - na zyczenie moge kropki nie stawiac :) oczywiscie

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2006, 21:00   

Azag napisał/a:
Kropka wziela sie z tad, ze w jezyku polskim (na ktorym sie nie znam - naukowo) isteniej jakas "tendencja" do stawiania kropki na koncu skrotu:
itd.
np.
spr. - sprawozdanie
dlatego wlasnie skracam Ysengrinn do Ys. - na zyczenie moge kropki nie stawiac :) oczywiscie

Um. Imiona się zdrabnia, nie skraca. Nie traktuj Ysena jak przedmiot, ok? ;)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-06-2006, 21:24   

Azag, wybacz, ale twoje podejście jest dobre dla świadka Jehowy (nie ma sensu zmieniać, Bóg niedługo przyjdzie i naprawi). Od mówienia o problemach one nie znikną, ale od niemówienia o nich tym bardziej. A mówi się po to, by może kiedyś ktoś coś zrobił i poprawił sytuację. Nie wiem czego uczyli Ciebie, ale mi na katechezie mówili, by dążyć do doskonałości, nawet jeśli nigdy mi się nie uda osiągnąć perfekcji Boga.

Cytat:
Kropka wziela sie z tad, ze w jezyku polskim (na ktorym sie nie znam - naukowo) isteniej jakas "tendencja" do stawiania kropki na koncu skrotu:
itd.
np.
spr. - sprawozdanie
dlatego wlasnie skracam Ysengrinn do Ys. - na zyczenie moge kropki nie stawiac :) oczywiscie


Rozumiem, że do wujka piszesz "Drogi wuju Leon.", a do ciotki "Ukochana ciociu Magda."

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2006, 11:10   

Azag napisał/a:
Znaczy ja oczywiscie sie zgadzam, z tym ze "zle" postempowanie kaplanow powinno byc eleiminowane. Tez osobiscie nie lubie sluchac o takich rzeczach.


Azag zadałeś sobie kiedyś pytanie dlaczego nie lubisz słuchać o "takich rzeczach" ?? Trochę ciężko mi zrozumieć takie podejście ponieważ nie zdając sobie sprawy ze złej sytuacji nie można jej naprawić, po drugie Chrześcijanizm jest religią prawdy nie można podobnie jak Boga (wcześniej bardzo dobitnie i efektownie opisałeś) wziąść ją w części. Może to poprostu nie pasuje do twojego wymarzonego wizerunku Kościoła.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2006, 19:40   

Bezimienny napisał/a:
Um. Imiona się zdrabnia, nie skraca. Nie traktuj Ysena jak przedmiot, ok? ;)

Zapewniam Cie ze nie traktuje Ysena jak przedmiot. ;)

Mnie tylko denerwuje to ze mowi sie o samych problemach, a nie mowi sie wogole o tym, ze ten i ten ksiadz zrobil dobrze to i to. Mialem beznadziejna katecheze - jedna z przyczyn tego faktu bylo to, ze nie wszyscy co na niej byli chcieli na niej byc - delikatnie mowiac.
Moze kiedys ktos cos zrobi, to niech zrobi - jestem za - im mniej problemow tym lepiej. Ja tez bardzo chcialbym by wszystko bylo idealne, naprawde.
Nie pisze do wujkow ani do cioc, i zapewniam Cie ze potrafie odmieniac przez przypadki :)

Udai ale przeciez ja nie zatykam uszow kiedy slysze o jakims ksiezowskim wybryku. Po prostu nie gadam potem o tym na prawo i lewo. Przyjrzyj sie wczesniejszym postom w tym temacie a zobaczysz wiele tekstow skrocajacych sie do: "Nie lubie Kosciola bo...", nie ma zadnego: "Lubie Kosciol bo..." - to jest ta roznica.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-06-2006, 19:58   

Azag napisał/a:
Przyjrzyj sie wczesniejszym postom w tym temacie a zobaczysz wiele tekstow skrocajacych sie do: "Nie lubie Kosciola bo...", nie ma zadnego: "Lubie Kosciol bo..."

zakladajac ze na tym forum jest sporo ludzi wierzacych, to ze takie teksty nie padly sugeruje tylko ze kosciol nie daje za wiele powodow by go lubic....
Powrót do góry
Kagami_chan Płeć:Kobieta
pragnąca iśc za nim


Dołączyła: 13 Maj 2006
Skąd: Polska ;)
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2006, 20:06   

Nie rozumiem, a po co lubić kościuł?? trzeba kochać Boga, a nie kościuł, do kościoła powinno się poprostu chodzić, iśc tam do Boga nie księży. Myślę, że Azag miał na mysli to, że księża to normalnie ludzie, którzy są poprostu grzeszni i zawsze się znajdzie czarna owca. Wiem wszystkich to denerwuje, oburza, bo to oni powinni swiecic przykładem ale nie ma ludzi idealnych i z tym Azag się pogodził. Tak to odebrałam. Mnie to osobiście nie obchodzi, może dla tego bo zemnie to straszny jest samolub, mam swietnych księży w parafii i się nie martwię. teraz jednak zaczne nad tym częściej mysleć.

_________________
Wkrada się ogień w serca, a wzniecony
już nie może być płomień utajony,
niewoli dusze, choć raz zniewolona,
panuje miłość - miłością zwabiona.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-06-2006, 20:25   

Mała prośba, nim kogoś zabiję - kler. Nie kościół, a kler. Do wszystkich stron sporu...

Udai napisał/a:
Chrześcijanizm


?!

Azag napisał/a:
i zapewniam Cie ze potrafie odmieniac przez przypadki


Azag, to ja może prostymi słowami - nie skraca się imion, imiona się zdrabnia. W związku z tym kropka jest równie na miejscu, jak portret Stalina nad tabernakulum w kościele. Zadajesz gwałt językowi ojczystemu, a dodając tłumaczenie o tendencji do kończenia skrótów kropką robisz to ze szczególnym okrucieństwem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2006, 21:06   

Ysengrinn napisał/a:
Udai napisał/a:
Chrześcijanizm


?!


Pośpiech - powinno być nauki Kościoła Katolickeigo - mój błąd

Azag napisał/a:
Udai ale przeciez ja nie zatykam uszow kiedy slysze o jakims ksiezowskim wybryku. Po prostu nie gadam potem o tym na prawo i lewo. Przyjrzyj sie wczesniejszym postom w tym temacie a zobaczysz wiele tekstow skrocajacych sie do: "Nie lubie Kosciola bo...", nie ma zadnego: "Lubie Kosciol bo..." - to jest ta roznica.


Żeby nie było że temat jest monotematyczny spróbujmy - "Lubie Kosciol bo..." (właściwie powinno być doceniam jego rolę w ... - lubić to można zupę pomidorową)

- niesie bezprzecznie wartościowe nauki zawarte w Piśmie świętym,

- jest jednym z nielicznych elementów cementujących nasze społeczeństwo,

- historia pokazała nie raz że był ostoją dla Polskości,

- zapobiega laicyzacji,

- prowadzi i wspomaga pewne przejawy działalności charytatywnej,

- jest dla wielu ludzi ostoją i sposobem na znalezienie Boga.

Tylko wiesz Azag w ludzie mają naturalną inklinację do zapamiętywania rzeczy złych co nie znaczy przynajmniej wg. mnie że nie doceniają jego roli.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-06-2006, 21:08   

Cytat:
powinno być nauki Kościoła Katolickeigo


Powinno być chrześcijaństwo;P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 26 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 24, 25, 26  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group