FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Harry Potter i Książe Półkrwi - SPOILERY!!!
Wersja do druku
Gato Płeć:Kobieta
Skeletofiliac


Dołączyła: 17 Sie 2003
Skąd: Arth
Status: offline
PostWysłany: 12-03-2006, 16:38   

Ja też myślałam, że Harry i Luna byliby ładną parą, ale też nie mam nic do Ginny. ^^' A VI tom - szok! - podobał mi się. Yup. Może mam spaczony gust.

_________________
http://monstersgame.pl/?ac=vid&vid=17017396
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1764862
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-03-2006, 17:48   

Dobra... skończyłam 6 tom.

Wygląda tak, jakby pani Rowling zgromadziwszy materiał nagle sobie przypomniała, że jednak to jest przedostatni tom, i musiała powywalać i poobcinać co nieco -> gdzby to właściwie rozegrać, starczyłoby na dwa porządne tomy... Tak jak napisał Grisznak - zostawic poczatek i koniec + historię Voldiego i byłoby przywoicie na jedna część, a tak całość leci lotem koszącym w dół -> świadectwem jest to, że przeczytanie porzednich części zajmowało mi dzień... tom 6 czytałam ponad tydzień ><

Część 6 w porówaniu do pozostałych wypada zdecydowanie najsłabiej - fajnie, że wiadomo coś więcej o Tomie, przeszłości, dziedzictwie czy czym tam jeszcze... ale czy potrzeba było tylu "miłosnych zapychaczy"??? Mało Snape'a! (choć dziewczątka, które obrały go za cel wzdychania i pairingów z Wiadomo Kim należy zastrzelić >< ) Wątek Malfoya aż krzyczy o rozwinięcie, tak jak cała masa innych - naliczyłam co najmniej 4-5 podstawowych, które powinno sie rozwinąć, nie wspominając juz o pobocznych - zakończenie wszytkiego w jednym tomie jest fizycznie niemozliwe, i naprawdę zaczynam się zastanawoać, czy czasem tom 7 nie będzie pukał w dno od spodu. Albo będzie miał 2 tysiące stron... Lub powstanie druga seria...

Sprawa śmierci - jest to najbardziej idiotyczna, kretyńska i dobijająca samym faktem zaistnienia, doprowadzenia do niej i sposobem wykonania scena śmierci w całej serii - podłożenie się W TAKI sposób woła o pomstę do nieba!!!

Jedynym plusem jest fakt, że teraz mi sie klaruje co najmniej kilka możliwości zakończenia tomu 7 i całej serii... *3vil Grin & 3vil plotting in progress*

No, chyba, że przeżyją, a Harry zostanie nauczycielem i w kolejnych 7 tomach będzie Tropił i Mścił się na... kims tam [;}~
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-03-2006, 18:00   

Dalej twierdzę, że Snape powie sakramentalne "Harry... I... Am your father..."

Cytat:
choć dziewczątka, które obrały go za cel wzdychania i pairingów z Wiadomo Kim


Nie wiadomo. Jedyne pairingi jakich nie widziałem to chyba Snape/Dumbledore i Snape/Hagrid.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 12-03-2006, 18:05   

Ja WIDZIAŁAM pairing Snape/Dumbledore co wyraźnie wskazuje na to, że niektórzy są dziwni.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-03-2006, 18:09   

Co nie zmienia faktu, że pairingi w Potterze są ZUE! zarówno homo-fanowskie, jak i hetero-rowlingowskie i powodują, żę człowieka podczas czytania coś trafia, ponieważ zamiast rozwinąć wątek Malfoya/Snapea/ [wstaw odpowiednie imie] pani R. zabawia sie w Lawendowo-Ronową mackologię stosowaną... i traci czas na opisywanie bzdur. o!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-03-2006, 18:48   

Wszystko dobrze, zgadzamy się w zasadniczych kwestiach, ale...
Z tego co zaobserwowałem, to dzieciakom to się podoba. Już od kilku usłyszałem, że szóstka jest najlepszym tomem - prawda, nie powiedział mi tego nikt kto skończył 17 - 18 lat, ale to przecież do nich jest to "dzieło" adresowane....
W ostatnim tomie Harry powinien kaput a w raz z nim ta lafirynda z którą chodzi. Poza tym zwróćmy uwagę na pewną ciekawostkę - akcja wszytskich tomów dzieje się w Hogwarcie, zaś z końcówki szóstki może wynikać, że akcja siódemki będzie działa się poza Hogwartem. Idę o zakład, że skończy się na jakiejś Górze Przeznaczenie, do której Harry strąci Voldemrota po czym sam do niej skończy....Przed śmiercią wybaczy Snape'owi, który ożeni się z Hermioną i będą żyli długo i szczęśliwie.
Powrót do góry
Amra Płeć:Kobieta
This is not the end...

Dołączyła: 08 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 12-03-2006, 18:50   

Grisznak, moze powinienes zastapic pania R. bo Twoje zakonczenie jest bardzo ciekawe! Ale plotki mowily, ze Harry jednak przegra walke z Voldemortem, jednak chyba nic z tego...

_________________
Save me from the nothing i've become...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lain ^^
Gość
PostWysłany: 12-03-2006, 19:55   

Cytat:
Ale plotki mowily, ze Harry jednak przegra walke z Voldemortem, jednak chyba nic z tego...

Nie wydaje mi się żeby HP zginął już prędzej pewnie zginie ktoś z trójkąta Ron - Hermiona - Ginny, jako że to jego najbliżsi, osobiście trzymam kciuki za śmierć jego Mary Suewatej dziewczyny. Zastanawiam się tylko jak HP tą swoją miłością pokona LV ?
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-03-2006, 20:11   

tja... a w ostatniej chwili Snape się poświęci, bo pewno złożył jeszcze kilka Przysiąg różnym osobom i niestety Potter przezyje >< po czym potter zostanie aurorem i będzie ganiał po świecie za voldim, poniewaz NA PEWNO nie uda mu sie go pokonac :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kamjia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Lut 2006
Skąd: Bielsk
Status: offline
PostWysłany: 12-03-2006, 20:44   

Jest jeszcze jedna zgodna rzecz,a mianowicie to że wszyscy uważają Ginny za swołocz
i świetnie! Bo jest idiotyczna. Może R. zbytnio chciała, żeby panienka była lubiana, ale wyszło dokłądnie odwrotnie. tak to już jest. Poza tym :
Amra napisał/a:
ze Harry jednak przegra walke z Voldemortem,

to byłoby piękne! Tak włąśnie być powinno, ale oczywiście nic z tego i raczej zginą oboje a conajmniej sam V.
Niestety Harrt to nie japoński produkt.
Poza tym ustrzeliłabym rodziców Pottera.
(Syriusz był niezgorszy.)
Na szczęśie jest różnica między byciem szczególnym a stawaniem się szczególnym co zmiata Szczególność Pottera z podestu chwały w moim mniemaniu.
Jak się zastanowić to jeszcze nigdy HP nie wywoływał u mnie takiej niechęci.
Poza tym to żenada a nie książka dla 17-18 latków. To po prostu uwałacza naszej godności i inteligencji jeśli te miłosne, wyprane zapychacze miały być interesujące.To jest po prostu cios poniżej pasa.
Śmireć Potterowi, życie Riddlowi: co niestety kłóci się z fabułą dobra i zła, jaką to stosuje autorka. W tym wypadku nie pogniewałabym się gdyby Dobry Potter poszedł w diabły.

_________________
Walk while you have the light,
lest darkness overtake you;
he who walks in darkness
does not know where he is going.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-03-2006, 21:10   

Przypuszczam, że Snape rzeczywiście widowiskowo zginie w obronie dobrej sprawy, a szkoda. A w Harrym najbardziej mnie denerwuje 'Chłopiec, Który Miał Rację', jeżu w borze, nóż się w kieszeni otwiera, a w szóstym tomie to już w ogóle. Wewnętrzne oko jakieś ma, może nauczycielem Wróżbiarstwa zostanie. >.>

A co do pairingów - czy ja jestem jedyną osobą, która uważa, że Harry i Hermiona do siebie pasują? Bo nawet fików takich dużo nie widziałam... (a, właśnie, Ysen, WIDZIAŁAM fika Snape/Hagrid. Co prawda tylko wspomniany, i co prawda parodia, ale było takie cudo. Bój się.)

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-03-2006, 09:23   

Cytat:
Ale plotki mowily, ze Harry jednak przegra walke z Voldemortem, jednak chyba nic z tego.


Plotki nie mówiły, że Harry przegra z Waldemarem, tylko, że "Mroczny Pan jednak zwycięży Chłopca z Blizną". Ja stawiam, że pobity Waldemar będzie na kolanach błagał Harrego o zycie, śliniąc się, płaszcząc i obiecując poprawę, a Harry zakatrupi go w sposób o tyle skuteczny co chaniebny.

Cytat:
Poza tym ustrzeliłabym rodziców Pottera.


Za późno.

Mnie osobiście nie pasuje podział postaci na Te Dobre i Te Ze Slytherinu. To, że przez 6 tomów jeden z domów składa się nieodłącznie z żałosnych, pełnych nieuzasadnionej dumy kundli psuje całość. DOdatkowo forma fabularna "na początku semestru Harry odkrywa coś mrocznego, przez cały rok i liczne lekcje to śledzi, by rozwalić to podczas wręczenia świadectw" nieco mi nie pasuje.

Ile razy jeden chłopiec może zmierzyć się z Waldemarem, zanim mu uwierzą?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-03-2006, 11:17   

Przecież Potter musi zginąć na końcu...przynajmniej w moim odczuciu. W końcu ostatnim horkurusem ( czy jak mu tam ) zapewne jest właśnie on bądź też ta nieszczęsna blizna. Tak więc by ostatecznie kaput Voldemorta trzeba będzie zdekapitować Pottera - richitg ?
Powrót do góry
Amra Płeć:Kobieta
This is not the end...

Dołączyła: 08 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 13-03-2006, 15:33   

Moze sie pozabijaja wzajemnie, wtedy bedzie swiety spokoj... No i koniec dalszych czesci ksiazki, ktore beda sie po prostu robic nudne...

_________________
Save me from the nothing i've become...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 13-03-2006, 15:43   

Grisznak napisał/a:
Przecież Potter musi zginąć na końcu...przynajmniej w moim odczuciu.

Za dużo się anime naoglądałeś. To nie japoński serial, tylko europejska przygodówka dla młodzieży!

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group