FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Harry Potter i Książe Półkrwi - SPOILERY!!!
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-03-2006, 12:08   Harry Potter i Książe Półkrwi - SPOILERY!!!

Jeden z najnudniejszych tomów tej serii. Kiedy czytałem w sierpniu oryginał, myślałem, że po prostu nie wsyztsko łapię, ale nie, łapałem wszystko, ta książka jest zwyczajnie słaba. 70 % fabuły to całowanie się, przeplatane mało interesującymi wydarzeniami. Gdyby nie wstawki z życia Voldemorta to byłby to niemalże Harlequin....
Właściwie można by zostawić pierwsze trzy i ostatnie cztery rozdziały, wywalić środek i nic by się nie traciło.
Przejdź na dół
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2006, 14:11   

Niestety, Książę Półkrwi rzeczywiście jest najsłabszy. Odnosłam też podobne wrażenie, jak Grisznak - czytając orginał byłam pewna, że kipesko mi to idzie spowodu języka, w jakim był napisany. Czytając następnie polskie tłumaczenie przekonywałam się, że nie wciąga mnie dlatego, bo znam już treść. Ale mi się, dla odmiany, część piąta podobała... i czwarta też... i poprzednie. Niech już Rowlingowa skończy wreszcie ten cykl i da nam święty spokój.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 08-03-2006, 17:55   

A w dodatku mam wrażenie, że im dalej w las, tym bardziej główny bohater kretynieje - zawsze myślałam, że dorastanie powinno polegać na wyrastaniu z głupoty... Może Rowling na koniec Harry'ego ubije i oszczędzi mu kompletnego zdziecinnienia. :>

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-03-2006, 19:44   

Prawda, prawda...Już w piątym tomie zachowywał się już jak dziedzicznie obciążony tu zaś...Szkoda gadać, choć podobno w tym wieku człowiek faktycznie przejawia tendencję do nieużywania mózgu.
Dodam jeszcze, że bardzo brakowało mi w sżóstym tomie jakiejś wstawki na temat Jamesa i Lilly.
Powrót do góry
Kamjia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Lut 2006
Skąd: Bielsk
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2006, 20:48   

Irian Baratai napisał/a:
Może Rowling na koniec Harry'ego ubije i oszczędzi mu kompletnego zdziecinnienia. :>


He he, połowa czytelników ma taką nadzieję! Cóż, a ja raczej razem z nimi. Niech się chłopaczek nie męczy i niech go na litość boską ktoś w końcu ubije.

Grisznak napisał/a:
70 % fabuły to całowanie się, przeplatane mało interesującymi wydarzeniami. Gdyby nie wstawki z życia Voldemorta to byłby to niemalże Harlequin....


Ah.. teraz wiem czego mam oczekiwać. To dobrze bo nie zrobię sobie złudnych nadzieji, że to się jednak rozkręci.
Poza tym może pani Rowling, wydaje się, że okres dojrzewania to tylko i wyłącznie całowanie, może na tym właśnie polegac miało to całe jej "Dorastanie"? Nie wiele tego przeczytałam jeszcze, ale nie moge oprzeć się wrażeniu, że wątki już są ponaciągane. Powinna kobiecina kończyć już to swoje życiowe dzieło bo wyciągnie Pottera jak flaka na suchej żerdzi i z chłopczyny już nic nie zostanie.

_________________
Walk while you have the light,
lest darkness overtake you;
he who walks in darkness
does not know where he is going.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lain^^
Gość
PostWysłany: 08-03-2006, 21:41   

Cytat:
Nie wiele tego przeczytałam jeszcze, ale nie moge oprzeć się wrażeniu, że wątki już są ponaciągane.


Jeśli początek wydaje ci się naciągany to na końcu nic się nie zmieni może poza tym, że dodatkowo powieje melodramatyzmem.
Jak dla mnie to Potter może żyć byleby ktoś zabił najlepiej w wyjątkowo okrutny sposób jego dziewczynę, której ścierpieć nie mogłam. Pistolet się sam w kieszeni ładuje jak się o niej czyta.
Powrót do góry
Amra Płeć:Kobieta
This is not the end...

Dołączyła: 08 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2006, 13:09   

pistolet to się czasem i w innych momentach ładuje... Według mnie więcej niż 7 części HP nie powinno byc - jaki sens ma przeciąganie wciąż i wciąż podobnych wątków i fabuły? 7 części wystarczy... I mam nadzieję że tak będzie... Jeśli chodzi o sprawę dorastania opisaną w tej książce, to jest ona opisana tylko powierzchownie, no chyba że czarodzieje dorastają w całkiem inny sposób niż zwyczajni ludzie... ^^

_________________
Save me from the nothing i've become...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kamjia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Lut 2006
Skąd: Bielsk
Status: offline
PostWysłany: 10-03-2006, 19:41   

jej, jestem już w ponad połowie i Wilekie Ślninienie wciąż trwa!
Całkowity brak interesujących treści gdyby nie przeszłość Toma.

Amra napisał/a:
no chyba że czarodzieje dorastają w całkiem inny sposób niż zwyczajni ludzie... ^^

ja mam nieodparte wrażenie, że oni po prostu popadają w stagnację w wieku gdzieś 13 lat. :)

_________________
Walk while you have the light,
lest darkness overtake you;
he who walks in darkness
does not know where he is going.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Amra Płeć:Kobieta
This is not the end...

Dołączyła: 08 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 11-03-2006, 15:15   

Kamjia napisał/a:
jej, jestem już w ponad połowie i Wilekie Ślninienie wciąż trwa!
Całkowity brak interesujących treści gdyby nie przeszłość Toma.

Wielkie ślinienie trwa? Heh, ja nie czytałam tego aż tak emocjonalnie... ^^
Co do przeszłości Toma, to nawet ten wątek był całkiem nieźle opisany, ale u mnie bez większych emocji to przeszło. Najlepsza była końcówka... :)

_________________
Save me from the nothing i've become...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-03-2006, 15:59   

hmmm... apropos dorastania... w nowym 'Science Fiction' jest taki ładny felieton o moralności w Harrym... [nie wzięłam go ze sobą! nie wzięłam! uch!]. Autor wspomina o koncówce książki, konkretnie o scenie pogrzebu, kiedy to Harremu, dojrzałemu nastolatkowi po przejściach, zwyczajnie chce się śmiać. To co, że chowana osoba była taka ważna w jego życiu... [a może nie była? i stąd to zachowanie?]. Pada też piękne stwierdzenie, że Harry nie chce znaleźć winowajcy [tu wstaw jakiekolwiek nieprzyjemne wydarzenie], chce zawsze dowieść, że winny jest Draco...

Zniesmaczyłam się tym nachalnym lovey dovey wtykanym wszędzie, gdzie tylko się dało. Właściwie, gdyby z całej książki została tylko historia Toma, wyszłoby to jej na dobre. A tak mamy Dramatyczną Przeszłość Voldemorta przetykaną Szkolnym Romansem. Ludzie! Litości! Nawet te 13-14 latki nie powinny być na tyle głupie, żeby im się to podobało!

A kiedyś, dawno temu, przed przeczytaniem [swoją drogą: 2 wieczory mi to zajęło] 6 części po angielsku, chciałam kupic sobie wersję PL. Jaki czasem człowiek jest durny...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-03-2006, 16:28   

Goniu, moja szenastoletnia siostrzyczka poprosiła na urodziny o Pottera i Pamiętnik Księżniczki. Stwierdziła po przeczytaniu: obie są do siebie podobne. To mówi samo za siebie.
Powrót do góry
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-03-2006, 17:01   

Tak po zastanowieniu to: i owszem, są. Bez komentarza.

A swoja drogą Pamietnik Księżniczki to też potworek, tylko nie reklamowany jako książka z ambicjami a jako prymitywne czytadło dla nastolatek. Która tego część już wyszła? Bo przy pieciu przestałam liczyć...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kamjia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Lut 2006
Skąd: Bielsk
Status: offline
PostWysłany: 11-03-2006, 17:08   

Amra napisał/a:
Wielkie ślinienie trwa? Heh, ja nie czytałam tego aż tak emocjonalnie... ^^


to raczej polegało na zapytaniu: ' właściwie co wy tam robicie? nastolatki zdaje się nie są tak prostolinijnie głupie, patrząc nawet przez pryzmat Piotera' A co najlepsze to, to,że jeśli już kogoś można lubić to jest nim Snape, nawet Muflon zdaje się nie być tutaj taki tragiczny.
i mam nadzieję, że ten pogrzeb na zawsze pochłonął niejaką Ginny, he.. he. Jeszcze nie doczytałam, ale się zobaczy.
No i co sie dziwić, że fabuła nie jest najwyższych lotów skoro całe towarzytwo wydaje się być przygłupie,a conajmniej prztępione?

_________________
Walk while you have the light,
lest darkness overtake you;
he who walks in darkness
does not know where he is going.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-03-2006, 18:06   

GoNik napisał/a:
Tak po zastanowieniu to: i owszem, są. Bez komentarza.

A swoja drogą Pamietnik Księżniczki to też potworek, tylko nie reklamowany jako książka z ambicjami a jako prymitywne czytadło dla nastolatek. Która tego część już wyszła? Bo przy pieciu przestałam liczyć...

Dokładnie jak Potter - sześć tomów tej waty już się ukazało ( przynajmniej tyle stoi na półce mojej siostry ).
Potter w szóstym tomie ostro poszybował w dół - zresztą mam możliwość analizowania jak odbierają tą księżkę jej właściwi adresaci i wiem, że Zakon Feniksa się dzieciakom nie podobał, zas najnowsza kaszanka - bardzo.
Zaś co tej dziewczyny Pottera ( gdyby miał być tam seks to pewnie przespała by sie już z połową Hogwartu ) to "swołocz rozstrielat". A ja miałem nadzieję, że będzie z Luną...
Powrót do góry
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-03-2006, 18:25   

Grisznak napisał/a:
A ja miałem nadzieję, że będzie z Luną...

Nie tylko ty. Ja miałam taką nadzieję zaraz jak tylko Luna się pojawiła. A potem Harry, no cóż, zidiocial do szczętu i Luna okazała sie być dla niego za dobra.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 8 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group