FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 54, 55, 56  Następny
  Refleksje po filmach
Wersja do druku
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2007, 14:34   

Grisznak napisał/a:
Komedii? To tam była gdzieś komedia?

Mnie kilka momentów rozbawiło, ale to z powodu sposobu ich realizacji. Co do zakończenia to się zgadzam, kompletnie nie wyszło.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bajachikoma Płeć:Mężczyzna
Indywiduaristo


Dołączył: 18 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2007, 22:38   

Ja wiem czy banał. Czasami banał to silenie sie na zakończenia w stylu "koniec świata i koniec" albo dawanie własnie jakiejś refleksji która wcale nie jest taka fajna. Mnie sie akurat zakończenie bardzo podobało, pewnie dlatego ze polubiłem bohaterów i chciałem takiego zakończenia.

Chyba spojler dotyczacy "Blue gender" jest niżej to zabieliłem :)

Cytat:
Podobna sytuacja jest w "Blue gender" To znaczy ze kończy sie hapy endem. AKurat w tej seri tez można było dac jakies refleksyjne zakończenie. Sytuacja troche podobna tez cała ludzkośc ginie i mozna by tu powiedzieć cos mądrego. Ale akurat tak mi sie spodobali bohaterowie ze nawet byłem w stanie przełknąc końcówke serii, która według mnie troszke tam obnizyła lot. I już myślałem ze Yuji zginie albo se pójdzie w %(^*^ ale nie. Byc moze jest to naiwne i nie oryginalne ale :) fajne. Czasami takie zakończenia z "banalnym hapy endem" bardziej mi sie podobają aniżeli silenie sie na oryginalnośc i dawanie łupnia wszystkim.

_________________
!! !! !! Fruźki wolą optymistów !! !! !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4220472
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-06-2007, 20:03   

Jestem świeżo po Shreku 3 i powiem, że pozytywnie mnie zaskoczył. O ile główna oś fabularna była taka sobie, to o dużej części gagów złego słowa powiedzieć nie można ;)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-06-2007, 21:33   

A dla mnie był tylko dobry. Nie był zły, ale jednak słabszy od dwóch poprzednich.
Powrót do góry
So_Dakki Płeć:Kobieta
~FOXY LADY~


Dołączyła: 13 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2007, 22:10   

Ja jestem świeżo po Shreku Trzecim. Film dobry, świetne gagi, ale jednak 'dwójka' podobała mi się najbardziej ;]

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-07-2007, 21:53   

Cytat:
Ja jestem świeżo po Shreku Trzecim. Film dobry, świetne gagi, ale jednak 'dwójka' podobała mi się najbardziej ;]


Me too! Chociaż spodziewałem się czegoś gorszego. Zdecydowanie dobry, jak na 3 część.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 11-07-2007, 19:57   

Potwierdzam, Shrek 3 powiewu świeżości już nie wnosi (po jedynce byłoby trudno), ale uśmiałam się tak samo jak na poprzednich częściach.

Najbardziej rozbawiła mnie scenka "mój paladyn właśnie osiągnął siódmy poziom!", a reszta kina tak jakby tego nie załapała. Cóż, grywa się w te crpgi ^_^ Za to na "widzę stadiony i autostrady" ryknęli wszyscy którzy trochę bardziej odrośli od ziemi. Eh te dzieciaki, ileż one tracą :D

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
ronin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2007, 19:24   

Z innej beczki,
Palimpsest, Niewolskiego.
Dzielo, po prostu, w mojej opini.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2007, 18:38   

Odświeżyłem sobie "Mechaniczną pomarańczę" - zawsze byłem zauroczony tym projektem - w mojej opinii nie traci z upływem czasu - poraża psychodeliczna scenografia rodem z lat 60-70 i oczywiście sama opowieść czyli stara jak świat prawda o człowieku jako o konstrukcji emocjonalno-psychicznej targanej przez nienawiść, gniew, pożądanie i chęć niszczenia oraz historia konsekwencji tych zachowań ... dla mnie ten film jest ikoną groteski i prawdziwym ładunkiem czarnego jak smoła humoru ...

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2007, 21:18   

Potwierdzam, film jest niesamowity. Podobnie książka w całości napisana zmyślonym slangiem - czytelnik zostaje dosłownie wessany w pokręconą psychikę głównego bohatera. Pod koniec lektury człowiek zaczyna nawet mówić (myśleć?) trochę jak Alex.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 15-07-2007, 13:09   

bejrzałem właśnie "Testosteron" bardzo dobre męskie kino komediowe ;] czułem się jak w domciu

6 gości gada przy wódce o tym jakie złe są kobiety xD naprawdę polecam, walory edukacyjne też nieźle telepią (dwóch z nich to jacyś wykłądowcy biologii). Jak na Polską komedię przystało dialogi potrafią zwalić na ziemię- to co wygaduje Maciej Stuhr albo Tomasz Kot to nic innego jak niszczenie ludziom mózgu ;]

akcja ładnie zakręcona, charaktery ciekawe, aktorzy świetni, naprawdę mocno się uśmialem. Przy okazji to kolejny przykład na to, że nie da się polskiego filmu bez przekleństw nakręcić

jak możecie to sprawdzajcie

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
So_Dakki Płeć:Kobieta
~FOXY LADY~


Dołączyła: 13 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 15-07-2007, 18:54   

Ari, oglądałam ostatnio też Testosteron, jednakże w towarzystwie bezmózgowców, którzy mi wciąż przeszkadzali. Teksty są świetne. Naprawdę dobra komedia. Ciekawa gra aktorów, całkiem sprytna fabuła - polecam.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2007, 00:21   

Szklana pułapka 4.0 - przesadzone efekty specjalne, realizm nie istniał już w poprzednich częściach, ale tutaj sięgnięto znacznie dalej. Momentami dziwne kwestie Johna McLane. Walka ze "Spidermanem". Dwukrotna. Zagmatwana i niejasna fabuła. Gdyby niektóre elementy stonować i zastanowić się co stanowiło o rozpoznawalności Szklanej Pułapki spośród masy innych filmów sensacyjnych to wyszedłby z tego naprawdę niezły film, a tak mamy tylko Die Hard z nazwy i kilku elementów (czyli coś jak nowy Fallout). Jedynie fajna była jedna Chinka i kilka tekstów. Nie mówiąc o tym, żę widziałem trailery Simpsonów i Transformers. Nieźle się zapowiadają.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2007, 10:33   

Dembol napisał/a:
Szklana pułapka 4.0


Film oglądało się bardzo przyjemnie - co nie zmienia faktu że ten film nie miał praktycznie nic wspólnego z serią Die Hard - widz dostaje coś co należy oceniać tylko przez pryzmat pomysłowości twórców efektów specjalnych i kaskaderów - a powszechnie wiadomo - produkcje będące tylko papką dla oczu szybko wylatują z pamięci.

Dembol napisał/a:
przesadzone efekty specjalne, realizm nie istniał już w poprzednich częściach, ale tutaj sięgnięto znacznie dalej


Polemizowałbym 1 i 2 część to max realizmu jeśli chodzi o to co może nam zaoferować mainstreamowy film akcji z USA. Poza tym w 4.0 dialogi są drewniane, fabuła nie spójna - Ci źli to raptem garstka najemników - w sumie tak jak teraz o tym pisze to wychodzi na to że gdyby nie mój sentyment do serii i Willisa to ten film nie miał w moim odczuciu najmniejszego sensu.

Dembol napisał/a:
Walka ze "Spidermanem"


To było naprawdę żałosne.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2007, 12:05   

W czwórce nie wyszło to co wyszło w trójce. Pierwsze 2 = Willis+masa złych w dość ograniczonej przestrzeni (wieżowiec/lotnisko). W trójce odeszli od tego schematu. Wyszło dobrze bo mieliśmy ciekawą fabułę, charyzmatycznego głównego złego, świetną postać wspomagającą (Samuel L. Jackson). Tutaj 'zły' był nijaki, jego kobieta-karateka była żywcem wzięta z dowolnego innego filmu akcji, haker biegający z McLanem miał może 2 dobre sceny (i wyglądał jak młody Keanu Reeves z odrobinę mniej naćpanym wyrazem twarzy). Fabuła była dziwna. Nie cierpię gdy główną rolę w filmie spełniają hakerzy. Jedynie Kevin Smith (Warlock) był zabawny :) Ponadto takie dość nieudolnie wrzucony motyw stara vs nowoczesna technika.

Poza tym gł. bohater stał się jeszcze bardziej niezniszczalny. W poprzednich filmach pokazane było, że rany na niego oddziałują, musiał się co jakiś czas opatrzyć (chociażby po bieganiu po szkle), a tutaj nie było tego jakoś widać - wypadł z pędzącego samochodu podyszał trochę, zaraz wstał i pobiegł dalej (nawet nie zwróciłem uwagi czy scenę później dalej był zakrwawiony). Tak jak mówiłem: SP4.0 to film akcji jakich wiele (po angielsku jest takie fajne określenie generic action movie) z kilkoma elementami poprzednich części dość nieudolnie wykorzystanymi.

Z innej beczki:
Sens Życia wg Monty Pythona - genialne. Dawno się tak nie uśmiałem. Najbardziej chyba przy 'Every sperm is sacred'.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 56 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 54, 55, 56  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group