FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 54, 55, 56  Następny
  Refleksje po filmach
Wersja do druku
Iyachtu Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Kwi 2008
Skąd: Szamotuł
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2008, 13:56   

hehe ostatnio telewizji oglądałem i poprostu śmiać mi się chciało to co robiło wrażenie jak się było dziećkiem teraz doprowadzało do śmiechu. Może jest to kultowy film, napewno każdy go oglądal,i nie jedna osoba chciała być nijna i odbijać strzały łopatą ale nie zmienia to że jest to śmiechowy film
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
13703508
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2008, 19:18   

Iyachtu napisał/a:
Ostatni Samuraj bardzo dobrze zrobionu film, choć miałem na początku uprzedzenia do niego. Odkąd go obejrzałem stał się mojm ulubionym filmem. Naprawde warto zobaczyć. Hehe a najglupszy film jaki widziałem to Amerykański Nijna naprawdę można się uśmiać.
Ci którzy nie wychowali się na herosach granych przez Seagala, Stallone'a, Van Damme'a, Lundgrena, Norrisa, Lamasa czy Dudikoffa właśnie nie potrafią w pełni docenić tego filmu.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Iyachtu Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Kwi 2008
Skąd: Szamotuł
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2008, 21:13   

tylko że ja się po części wychowałem na tych filmach, Strażnika Teksasu to się codziennie oglądało się albo filmy z Seagalem. Tylko Amerykański nijna nie podoba się. A to tych herosów dorzuciłbym całą Drużyne A
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
13703508
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2008, 13:44   

To nie jest kraj dla ludzi starych - niezły film, miejscami nawet bardzo dobry. Niestety, mocno szkodzi postać głównego bohatera (czy też jednego z głównych bohaterów) - psychopatycznego zabójcy. Skąd oni się biorą? W sensie, u nas takich nie ma, a przecież psycholi ci u nas dostatek. Może USA to naprawdę inny kraj? A może to była parodia filmów o psychopatycznych mordercach, a ja za mało tego oglądałem, aby zrozumieć co jest grane?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 28-04-2008, 18:01   

Teukros napisał/a:
To nie jest kraj dla ludzi starych - niezły film, miejscami nawet bardzo dobry. Niestety, mocno szkodzi postać głównego bohatera (czy też jednego z głównych bohaterów) - psychopatycznego zabójcy. Skąd oni się biorą? W sensie, u nas takich nie ma, a przecież psycholi ci u nas dostatek. Może USA to naprawdę inny kraj? A może to była parodia filmów o psychopatycznych mordercach, a ja za mało tego oglądałem, aby zrozumieć co jest grane?


Dlaczego szkodzi jeśli mogę spytać z ciekawości?? W sensie aktorsko czy po prostu ciężko uwierzyć Tobie w psychopatycznego mordercę?? To nie jest rzeczywiście coś z czym człowiek spotyka się na codzień - co tu wiele mówić, jak większość filmów. Ale czy tak różni się strasznie od życia? Mało rzeczy tego typu trafia do opinii publicznej, a rola i postać jak dla mnie była zagrana mistrzowsko, dziwny facet z własnymi zasadami i z własnym szaleństwem. Słowem: ja film powiedzmy zaakceptowałam w całości, nie miałam odczucia, że postać czy reala się fałszywe albo typu co jest grane (tylko przy interpretacji snów szeryfa!). Może to i lepiej :)

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2008, 18:48   

Cytat:
W sensie aktorsko czy po prostu ciężko uwierzyć Tobie w psychopatycznego mordercę?

To drugie. Nie wiem, czy to specyfika Polski i Stanów, ale u nas takich osobników po prostu nie ma. Owszem, są chorzy psychicznie mordercy - dobrym przykładem może być tzw. "młotkarz", który kilka lat temu młotkiem mordował sprzedawców (zabił dwóch chyba) na stacji benzynowej, a pieniądze natychmiast wydawał w burdelu i monopolowym. I jest to dobry przykład rodzimego psychola - są oni właśnie w tym guście (zatłuć, obrabować, przepić). Czyli tak, to co jest w filmie rzeczywiście bardzo różni się od życia, przynajmniej od takiego, jakie znamy. Oczywiście, USA to nie Polska, tam może być inaczej.

Cytat:
Mało rzeczy tego typu trafia do opinii publicznej

Trafia prawie wszystko. Na rozprawie o morderstwo w dziewięciu przypadkach na dziesięć będziesz mieć dziennikarza wśród publiczności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-04-2008, 20:58   

Cytat:
Trafia prawie wszystko. Na rozprawie o morderstwo w dziewięciu przypadkach na dziesięć będziesz mieć dziennikarza wśród publiczności.


Trafia około 350% procent. Policja, PAP i kilka mniejszych instytucji zwyczajnie spamują tym skrzynki dziennikarzy, w nadziei, że ci coś o tym napiszą. Nie mają szczególnej synchronizacji, więc zwykle jedna prasówka przychodzi w kilku kopiach (a policja potrafi ją wysłać kilkanaście razy, a jak chce się czymś pochwalić, to więcej).

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ishamael Płeć:Mężczyzna
Tkacz Sieci


Dołączył: 24 Kwi 2008
Skąd: Shayol Ghul, więzienie dla potępionych
Status: offline
PostWysłany: 30-04-2008, 15:15   

Dzisiaj na HBO o 21:50 odbędzie się seans Shinobi w reżyserii Tena Shimoyamy, czyli Basilisk w wersji live. Szczęśliwi posiadacze tego płatnego kanału (ja do nich nie należę) będą mogli porównać anime z filmem w wersji live acting.

Miłego oglądania.:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 30-04-2008, 15:21   

Ishamael napisał/a:
Dzisiaj na HBO o 21:50 odbędzie się seans Shinobi w reżyserii Tena Shimoyamy, czyli Basilisk w wersji live. Szczęśliwi posiadacze tego płatnego kanału (ja do nich nie należę) będą mogli porównać anime z filmem w wersji live acting.

A czy ktoś miał już okazję oglądać? Jeśli tak to niech ktoś podzieli się wrażeniami?

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 30-04-2008, 16:19   

Taak, ja miałam okazję zobaczyć film Shinobi. No i coż..przede wszystkim co pamiętam z filmu, to mierne i osłabiające aktorstwo głównej aktorki. Miała 2 miny, była szara, nudna, pomimo całej swej urody - ta pani nie powinna "bawić" się w aktorstwo. Pozostali aktorzy też rewelacyjni nie byli ale aż tak na nerwy nie działali. Film niby ma jakiś klimat, ale jest to jak najbardziej produkcja klasy B przy Hero, Domu Latających Sztyletów czy Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok. Po prostu pewnie był pomysł zrobienia podobnego klasycznego dramatyzmu, gdzie wybór bohaterów zawsze będzie zły. Film nie wzrusza, jest po prostu bladym cieniem gdyby zrobić go lepiej i z inną obsadą. Końcówka była jedynie leko zaskakująca, ładne krajobrazy, może walki nie były najgorsze i stroje walczących stron. A wątek miłości - no cóż, jak można go poczuć i się wzruszyć, kiedy gra takie drewno jak główna bohaterka?

Amnezjusz jeśli uwielbiasz Hero i pozostałe tytuły które wymieniłam, to tym filmem się rozczarujesz. Choć fakt, gorsza była "Przysięga"..Ale i tak najlepiej zrobisz, jeśli sam się o tym przekonasz i sprawdzimy, czy mamy podobne poglądy!

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 30-04-2008, 16:22   

Do różnych Przyczajonych tygrysów temu filmowi daleko, ale jak ktoś lubi sieczki, to można się skusić. Nie oszukujmy się - skoro Basilisk był efektownym anime z fabułą klasy B, to po okrojeniu materiału do dużo krótszego czasu ekranowego raczej trudno byłoby się spodziewać arcydzieła. O ile pamiętam efekty specjalne nawet nie były jakoś bardzo spartolone, choć część mocy ninja została pozamieniana na bardziej niskobudżetowe.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2008, 08:42   

Dzięki wielkie, zobaczymy co to będzie jak Shinobi trafi w moje ręce. Teraz przynajmniej wiem czego się spodziewać.

Sam tmczasem byłem wczoraj na premierze Iron Mana i przyznam, że jak na film o superherosach Marvela to jest to kawał naprawdę dobrego kina. Sama historia całkiem zawiera wiele wątków z pierwszych przygód Żelaznego Człowieka

Spoiler: pokaż / ukryj
Stark (rewelacyjny Robert Downey Jr) zostaje porwany i w czasie gdy ma dla porywaczy (wśród których mieliśmy najprawdopodobniej przyszłego Mandaryna, który co i rusz odnosił się do Czyngis Chana itepe) wybudować egzemplarz własnego pocisku, majstruje przy pomocy Yinsena milutką zbroję, dzięki której udaje mu się uciec. Wraca do Stanów, gdzie postanawia zmienić profil Stark Industries, co nie podoba się zarządowi (w tym Obadiemu granemu przez równie dobrego Jeffa Bridges'a). Stark pracuje nad zbudowaniem idealnej zbroi która pomogła by mu walczyć z przestępcami i w końcu udaje mu się stworzyć Mark I... Resztę zobaczcie sami wybierając się do kina :)

Efekty specjalne, sam Mark I i wszystko powiązane stały na najwyższym poziomie i raczej nie ma się do czego przyczepić. Aktorstwo - bardzo dobre. Downey Jr jako Stark wypadł znakomicie (nieustannie charyzmatyczny, z początku playboy później przeistacza się w zdeterminowanego i pewnego siebie gościa), Bridges jako fałszywy i bezwzględny Obie równiez wypadł dobrze, Gwynneth Platrow prócz tego że świetnie się prezentowała całkiem dobrze zagrała Pepper. No i muzyka - świetnie dobrana, szybka, energiczna, dynamiczna, dużo gitar, które pasowały do szybkiej akcji - no i oczywiście Iron man Sabbathów na samym końcu filmu :) Polecam!

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Sakura_chan Płeć:Kobieta
Pure Angel


Dołączyła: 28 Lut 2007
Skąd: 3-wieś
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-05-2008, 13:49   

One Litre of Tears - historia dziewczyny walczącej z nieuleczalną chorobą, oparta na faktach. Piękna, mądra i wzruszająca. Chyba nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się płakać prawie non stop. Nie jestem jakąś wielką miłośniczką dramatów, ale cieszę się że go obejrzałam, bo daje do myślenia.

No i Ryo Nishikido...

_________________
To add colour to your boring today
To put magic into your melancholic tomorrow
I have come to change those nonchalant times you spent
Into precious memories

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2919192
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-05-2008, 23:39   

Ja się rozszalałam i poszłam do kina na Iron Mana. Nie spodziewałam się wiele po takiej super amerykańskiej produkcji. Największe minusy to 1) Mogłam przewidzieć chyba każdą następna scenę. I to nie dlatego, że mam dar jasnowidzenia, film po prostu nie wybija się z ogranych standartów. 2) Pierwsze 30 - 40min filmu, gdzie następuje Przemiana Głównego Bohatera TM. Nudne to to, mało wiarygodne, można wręcz wołać o pomstę do nieba. Np. Facet, który robi i sprzedaje nowoczesną broń, nie mógł wyjść z podziwu i zdziwienia, gdy okazało się, że mają ją terroryści. No bo przecież stworzył ją by bronić Amerykanów! Naprawdę naiwność (lub niedbałość) scenarzystów nie zna granic. No, ale mimo to film mi się podobał od fragmentu, gdy pojawia się tytułowy Iron Man. Strasznie fajnie zrobiony i wszystkie sceny z nim w akcji były świetne. No i kilka takich "kruczków", że się tak wyrażę, które mocno sugerują następną część i zachęcają do jej obejrzenia. Zwłaszcza ostatnia scena, zresztą bardzo fajna.

Ps. Tak się rozmarzyłam na reklamach i wyobraziłam sobie, że widzę młodzieńca o czarnych włosach z czerwonym lewym okiem. Potem sceny pościgu cięzarówki, dziewczyna w białym stroju i wielki mech na rolkach. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi, a na usprawiedliwenie dodam, że mamy już piątek i w związku z tym nie myślę, za rozsądnie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Elof Płeć:Mężczyzna
Kowal


Dołączył: 12 Paź 2007
Skąd: Chmmm... dobre pytanie...
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2008, 11:07   

Ja za to ostatnio obejrzałem "In the name of the king". Film na podstawie gry "Dungeon Siege". Kto podjął się ekranizacji tej świetnej gry? Ano nie kto inny jak nasz niesamowity geniusz kina(sam siebie na takowego kreuje) Uwe Boll!!!
Tak więc jak zwykle trzymajcie się od jego dzieła z daleka. No chyba, że ktoś jest fanem tego "mistrza". :D
Ostatnio nasz kochany Uwe wyzwał po raz kolejny kogoś na ring. Tym razem tym wybrańcem jest Michael Bay(ponoć Bay źle się wyraził o filmach Bolla). No i tutaj widać, że kto niema argumentów ten ucieka się do siły. Nosz @#$%&*!!! z tego Bola jest niezły kretyn.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 15 z 56 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 54, 55, 56  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group