FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 54, 55, 56  Następny
  Refleksje po filmach
Wersja do druku
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-01-2012, 21:54   

Vodh napisał/a:
Sherlock Holmes: Gra cieni.

KUCYKI, WSZĘDZIE KUCYKI.

Podpisuję się pod tym obiema końcówkami. Jak pierwszy był bardzo dobry, tak tutaj bardzo ładnie wyrównali postać Sherlocka - poziom bucowatości spadł mu na rzecz uroczego ekscentryzmu.

I armata.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-01-2012, 22:26   

Cytat:
Świetna muzyka, strona estetyczna na najwyższym poziomie, wartka akcja, świetna reżyseria i fabuła w zasadzie służąca za spoiwo bardziej niż cokolwiek innego


I Sherlock na kucyku!!! Myślałem, że zjadę ze śmiechu.

Notabene odnoszę nieodparte wrażenie, że scenariusz
Spoiler: pokaż / ukryj
pisała jakaś yaoistka, która starała się wepchnąć tyle subtekstu ile się da bez przekraczania granicy po której producenci się w końcu kapną, że ich strollowała.


EDIT= Zapomniałem wspomnieć o Kozaku-asasynie, dzielnym potomku Ezio i Altaira z ukraińskich stepów. Nawet nie próbuję się domyślić skąd i komu się to wzięło.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2012, 22:46   

Ysengrinn, Zastanawiam się na ile tu zamiaru scenarzystów, a na ile przesycenia współczesnej kultury gejowskimi podtekstami/propagandą przez co każda męska przyjaźń jest postrzegana jako związek homoseksualny.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
123Nowy! Płeć:Mężczyzna
Ołowiany żołnierzyk


Dołączył: 27 Lis 2010
Skąd: Therabiti
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2012, 18:01   

Holmes 2, wczoraj obejrzany i natychmiast zakwalifikowany do moich ulubionych filmów ever. Ostatnio tak się ubawiłem na kinowej projekcji Troi.

Aktorzy absolutnie niepodrabialni, ale molim faworytem pozostaje Profesor Moriarty. Żadnego "Mwahahaha, zabiję was wszystkich bo tak!". Kapitalny badass, żadnego potknięcia w odgrywaniu roli szalonego geniusza.

Co nie zmienia faktu, żę para Holmes, Watson, znakomicie wykorzystała czas spędzony na ekranie. Sherlock jest genialnym ekscentrykiem, doktor zaś idealnym przykładem nieskazitelnego angielskiego dżentelmena z początków XX wieku.

Film reklamowano jako przygodowy kryminał, miał wbijać w fotel scenami akcji i pieścić umysł intrygą. Zapowiedzi spełnione w 100%.

6/6 arcydziełko.

_________________
Nieoficjalny fan Zabuzy Momochi i Mitarashi Anko.
Oficjalny fan Ohtsuki Akio.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
31522071
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-01-2012, 00:26   

Przebudzenie Joanny Lichockiej - o samym filmie niewiele mogę powiedzieć poza tym, że sprawnie nakręcony i ma niezłe zdjęcia, ale jest nudny, przewidywalny, nie przekona nikogo kto nie jest już przekonany i patosu w nim do porzygania.

Natomiast sam fenomen "Solidarnych 2010" mnie intrygował i chyba domyślam się już co go wywołało - Warszawa. Nie Tupolew ani Kaczyński, ale wielki moloch pełen zabieganych obcych sobie ludzi, w znacznej części wyrwanych ze swego środowiska naturalnego na prowincji i zwyczajnie zagubionych. Katastrofa Smoleńska była tylko impulsem, który ich złączył i pozwolił poczuć się wielką wspólnotą, gotową pomagać i stanąć w obronie swych członków.

Patrząc na to w ten sposób to nawet z pozoru ponure miesięcznice mają jakiś aspekt pozytywny i są tym ludziom potrzebne - bardziej nawet niż sama tragedia i jej wyjaśnianie. Po zastanowieniu myślę więc, że nie jest to tak niepokojące zjawisko jak uważałem do tej pory - o ile oczywiście pewnego dnia nie zaczną radośnie szturmować budynków rządowych.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 21-01-2012, 18:28   

Legend Of The Guardians: The Owls Of Ga'Hoole - oż...

Fabularnie można powiedzieć, że to takie Gwiezdne Wojny, tylko lepsze. I zamiast gwiazd są sowy. Walczące z faszyzmem płomykówek. Jakkolwiek idiotycznie by to nie brzmiało. Khem. Niby nic odkrywczego, ale przekazane w naprawdę porywający i epicki sposób, z sympatycznymi i ciekawymi postaciami.

A przy okazji animacja od której szczęka opada.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 22-01-2012, 03:06   

Underworld: Awakening. Best. Film. Ever. And I'm not even kidding. Kate Beckinsale powraca kopać tyłki i cieszyć oczy w kolejnej odsłonie mojej faworytnej filmowej sagi o wampirach - i jak bałem się, że może tym razem się zawiodę, tak wyszedłem z szerokim wyszczerzem. Zdecydowanie lepsze od dwójki, moim zdaniem spokojnie co najmniej na poziomie jedynki - jeżeli ktoś Underworld lubi, to powinien być zadowolony - fabularnie to chyba w ogóle najlepsza część. No i oczywiście cliffhanger mocno sugerujący nadchodzący sequel - mrau, więcej Underworldu :3

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2012, 15:03   

Dziewczyna z tatuażem - nigdy, przenigdy już nie będę słuchał "Orinoco Flew" Enyi tak jak przed obejrzeniem tego filmu - scena z udziałem tej piosenki była faktycznie mocna. Acz cały film... dobry (a opening z coverem "Immigrant Song" Led Zeppelin - rewelacyjny), jednak nie mogę się oprzeć wrażeniu, że był to dużo lepszy materiał na serial. Scen prawdziwie kinowych tu brak, zaś złożona i rozbudowana fabuła prosi się o odpowiednie potraktowanie. Rozczarowany nie jestem, ale żebym był super zachwycony to też... Aha, najgorszy Bond w dziejach dostał wreszcie dobrą rolę.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 04-02-2012, 20:48   

Cytat:
Aha, najgorszy Bond w dziejach


... Nie oglądałeś tej części z Lazenbym, co?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2012, 20:53   

Ysengrinn napisał/a:
Cytat:
Aha, najgorszy Bond w dziejach


... Nie oglądałeś tej części z Lazenbym, co?

"On Her Majesty's Secret Service" to nie Bond, to parodia. Przynajmniej w to chcę wierzyć.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-02-2012, 00:15   

Róża - uch... Film dobry, zdecydowanie dobry, podpisuję się pod wszystkimi pochwalnymi recenzjami. Jednocześnie daje taki psychiczny wycisk, że aż nerki bolą i nie stosuje żadnej taryfy ulgowej - po prostu samo życie, historia tej ziemi i opowieść o zagładzie dawnego świata, którego agonia nie zakończyła się wraz z wojną. Głównie, ale nie tylko, kultury Mazurów. Dzięki Bogu za ociupinę humoru, bez niego pozostawałoby się powiesić na lejcach zaraz po seansie.

... i skoro już nawiązałem do Wiedźmina - Chryste Panie, scenariusz Róży napisał Michał Szczerbic?!

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-02-2012, 02:37   

Phoenix Wright The Movie, czyli Gyakuten Saiban po tutejszemu.
Trailery nastroiły mnie bardzo pozytywnie, ale bałem się, że sam film okaże się mocno średni, jak 99% japońskiej kinematografii. Na szczęście tym razem zarówno reżyser jak i aktorzy stanęli na wysokości zadania i całość trzymała klimat gry, jednocześnie dając się oglądać.
Fakt, niektóre rzeczy były jak na film z aktorami mocno przesadzone - głównie fryzury postaci i "załamki" wszystkich na sali sądowej.
Mimo wszystko, bardzo mi się podobało i polecam obejrzenie wszystkim fanom serii Ace Attorney.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kapplakk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 25-02-2012, 08:16   

Requiem for a Dream

W końcu postanowiłem nadrobić tą wielką zaległość, obejrzałem... i rozczarowałem się.
Film ciężki (a lubię takie), pod względem "artystycznym" pierwsze pół godziny to wrażenia pozytywne, końcówka oczywiście wstrząsajaca, ale poza tym...
Muzyka, choć dobra, strasznie uboga (motyw ze smyczkami wykorzystano tyle razy, że podczas napisów końcowych wywołał u mnie reakcje podobne do tych po odstawieniu heroiny), fabuła - nic odkrywczego, przewidywalna i przez to nudna. Wszystko zmierzało do oczywistego finału, a po drodze niewiele się działo zaskakującego.
Jeśli chodzi o filmy o narkotykach, ten chyba nic nie wnosi , jutro obejrzę sobie po raz kolejny Human Traffic - ten film to było coś...:)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 25-02-2012, 10:22   

Predators
Ho boy. To faktycznie jest kontynuacja oryginalnego Predatora z Arniem. Jest wszystko co było w oryginale, tylko lepiej. Tona odniesień do innych produkcji z 'verse <drugi predator, aliens, avp, komiks avp nawet!>, dobra muzyka <ponownie nawiązania, nawiązania>, efekty specjalne których nie widać. A we wszystkim maczał palce Rodriguez . Ołsom. Dlaczego ja na to do kina nie poszedłem...ah yes. AvP jeden i dwa. Bleh.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 25-02-2012, 11:49   

Smk napisał/a:
Predators
Ho boy. To faktycznie jest kontynuacja oryginalnego Predatora z Arniem. Jest wszystko co było w oryginale,

A podobał Ci się pojedynek w samurajskim stylu? Dla mnie to była największa kiczowata scena w tym całym "filmie".

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 34 z 56 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 54, 55, 56  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group