FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 16, 17, 18  Następny
  Jaką książkę przeczytać? / Przeczytałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 29-09-2010, 22:22   

Jedyne co mi przychodzi do głowy to "Kot w Butach", ale on już jest zapewne dawno odhaczony.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 29-09-2010, 22:24   

Hm, przychodzi mi do głowy tylko kilka tytułów: Jestem kotem Natsume Sōsekiego, bodajże w Sabriel Gartha Nixa (albo w kolejnej części, jest nietypowy kot (w zasadzie ma kocie ciało) i zawsze zostają opowiadania o kocie Filemonie ;D

Edit
Są jeszcze wiersze Brzechwy, Tuwima, bajki La Fontaine'a, baśnie braci Grimm, oczywiście Mistrz i Małgorzata.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 29-09-2010, 22:37   

Tad Williams - "Pieśń Łowcy". Głównym bohaterem jest kot (kot-kot, nie wyrób kotopodobny), wprawdzie konwencja fantasy, ale może się przyda.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 29-09-2010, 22:51   

Niestety, chwilowo tylko na myśl przychodzą mi:
1) William J. Thomas "Malcolm i ja" - http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=47499 cykl felietonów
2) Tad Williams "Pieśń Łowcy" - kocia fantasy w której dzielny kot walczy z Tyranem i Uzurpatorem o Wolność i Równość dla swych pobratymców. W skrócie - pokłosie Wodnikowego Wzgórza.
3) "Odkupienie Athalusa" - bogini przybierająca postać kotki i doradzająca bohaterowi - jedna z głównych postaci.
4) "Koty, kotki, kocięta" Bohdan Dzitko - stare, miejscami lekko przerażające - kocie państwo w wersji dla dzieci, z antropomorficznymi kotami walczącymi o władzę,
5) "W krainie kota" Dorota Terakowska http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=2969
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2010, 22:56   

"Księżniczka Sissi" Stephanie Zweig - romansidło z główną rolą i z punktu widzenia piekielnie rozpieszczonego i posiadającego niebywale wysokie mniemanie o sobie syjama.

_________________
Kiedy rozum śpi, mnożą się kurczaki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2010, 23:02   

Nie określiłeś zakresu, więc ja polecę po książkach dla dzieci.

1. Opowiadania i książki Jana Grabowskiego - nie pamiętam dokładnie, ale tam jakieś koty mają szanse być.

2. "Kocia mama" Marii Buyno-Arctowej - koty nie były tam bohaterami, ale odgrywały istotną rolę.

3. "Przyjaciele Konstantego" Adama Augustyna, maleńkie i przeurocze.

4. Cały cykl o Filonku Bezogonku.

Poza tym jest jeszcze polska książka, której nie mam w domu i nie umiem sobie przypomnieć tytułu - pisana w pierwszej osobie, bohaterem jest kot, który urodził się w nadmorskiej szopie, ale został zabrany do miasta i tam sobie już potem mieszkał. Może komuś się skojarzy?

I poza konkurencją - uwielbiałam kota z "Kluska, Kefir i Tutejszy" Jerzego Broszkiewicza.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 30-09-2010, 01:29   

Prezes i Kreska Orbitowskiego - wydanie książkowe istnieje, wyszło jakoś ze dwa lata temu.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-09-2010, 09:13   

Terry Pratchett "Zadziwiający Maurycy i jego uczone szczury".

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Dżul Płeć:Kobieta
Człowiek Autodemolka


Dołączyła: 16 Lis 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2010, 10:22   

Andriej Bielanin, Galina Czernaja- "Profesjonalny zwierzołak."
Takie tam czytadło fantasy, ale kot jako jeden z głównych bohaterów jest.

Z dziecięcych:
"Kot Prot"
Bajka Kiplinga "Kot, który zawsze chadzał własnymi drogami"
Kot Makawity z "Tajemnicy Szyfru Marabuta"
W "Bajeczkach dla Lidusi" Jana Kotta też jest parę bajek o kotach.
"Jak pies z kotem czyli kocie mruczanki o stosunkach z innymi" Marii Kuchcińskiej

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5184977
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 30-09-2010, 21:34   

Jeszcze jedno o kotach: "Fortele Jonatan Koota"...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-10-2010, 08:14   

Zaraz, moja siostra coś czytała...
Jacek DUbois A wszystko przez Faraona, aczkolwiek o stopniu zgodności z zapytaniem nie mogę mówić, wiem tylko, że ów Faraon to chyba kot i są dwie dalsze części książki.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-10-2010, 09:50   

Dzięki wielkie za grom propozycji, na pewno pośród nich znajdę dość materiału ;)

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2010, 15:28   

Poszukuję książek, najlepiej fantasy, ale może też być SF, operujące pewnym znanym schematem. Mianowicie, jest sobie bohater (tak, facet koniecznie :D), który na początku nie wie, jaki to ma talent/zdolności (najczęściej przeciętny dzieciak, choć bystry), potem coś się dzieje i następuje jego wędrówka/szkolenie/nauka, która robi z niepozornego młodzieńca/chłopaka potężnego koksa/maga/woja/zabójcę/wybrańca. Niezwykle inteligentnego, który nagle zostaje ważnym graczem w intrygach, polityce, planach Zła, Dobra i w ogóle, miesza się we wszystko. A miesza skutecznie, bo jest jednym z najlepszych.

Zależy mi szczególnie na tym etapie nauki, albo szkolenia, niezwykłym talencie bohatera i jego późniejszych zmaganiach i przygodach jako już wypasiony hero na drodze do bycia jeszcze większym hero (ratujemy świat?). Motywem do przemiany/szkolenia bohatera może być wszystko- wojna, zemsta, klątwa. Whatever.

Bohater ma być niezwykle utalentowany, jeden z najlepszych, ma być uber super w tym w czym ma być uber super. Jako przykład mogę podać np. Drogę Cienia (Kylar mega zabójca), Czarnoksiężnik z Archipelagu (best Archmage ever), Malowany człowiek/Pustynna Włócznia (Arlen i jego droga do bycia koksem), trylogia Williamsa Tada Smoczy Tron (od giermka do super herosa), czy długą sagę Koło Czasu Jordana (Rand al'Thor z wieśniaka zostaje największym koksem i herosem świata, jest najsilniejszym magiem, mistrzem miecza, władcą kilku królestw i przepowiedzianym Wybrańcem, co Ciemność zniszczy, amen).

Schemat ten można też wrzucić do SF, zastępując konwencję fantasy dobrą space operą z utalentowanym hero.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-12-2010, 15:48   

Mitsurugi, idealnie dla ciebie - Imię Wiatru Patricka Rothfussa. Wprawdzie bohater to nieco Marty Stue, ale jest wymiataczem, i we wszystko sie miesza. Pierwszy tom trylogii, drugi jest pisany od kilku lat, i pewnie jeszcze kilka lat minie, zanim autor go skończy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2011, 16:03   

Chciałbym przeczytać "Kwiaty Na Poddaszu", niestety jednak póki co nie udało mi się znaleźć. W związku z tym prosiłbym o polecenie jakiejś książki, równie emocjonującej i własnie motywie najlepiej takim jak ta książka, czyli miłość między rodzeństwem. Coś na wzór anime Yosuga no Sora, dające do myślenia i po przeczytaniu długo zostające w pamięci. Również chętnie przeczytałbym coś typu yuri, także też prosiłbym o propozycje. Z góry dzięki

_________________
MY ANIME LIST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group