FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 16, 17, 18  Następny
  Jaką książkę przeczytać? / Przeczytałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 17-02-2011, 13:57   

Powiem krótko - cyberpunk. Ponury, brutalny cyberpunk. Albo w ogóle jakiś cyberpunk. Tylko nie podawać Williama Gibson'a, bo przeczytałem wszystko co na polski zostało przetłumaczone z jego twórczości.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Potwór Latacz Płeć:Mężczyzna
Czajnik w Mroku


Dołączył: 05 Lip 2010
Skąd: Kraków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 17-02-2011, 14:39   

Hmm może zbiór 'W kraju niewiernych' Dukaja albo 'Pieprzony los kataryniarza' Ziemkiewicza ?
Dawno już to czytałem, ale myślę że się kwalifikuje do kategorii 'jakiś cyberpunk'. :)
Może nie jest to na miarę Gibsona ale też niezłe..

_________________
Jestem wielkim Potworem Lataczem!!! <Ö>

"Dla wszystkich starczy miejsca
Pod wielkim dachem nieba
Na ziemi której ja i ty
Nie zamienimy w bagno krwi "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
25993346
Michiyo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 19 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 18-02-2011, 21:20   

Hej to znowu ja ;) Tym razem chciałabym przeczytać... no... no właśnie sama nie wiem co;/ Gatunek jest mi właściwie obojętny byle to nie był horror. Może jakaś przygodówka, kryminał albo coś ze sporą dawką akcji. Oczywiście fantasy zawsze mile widziane^^ ale nie konieczne. Ważne żeby książka miała ciekawą, wciągającą fabułę najlepiej taką trochę zakręconą. Fjny klimacik, tajemniczy, może trochę mroczny albo taki trochę baśniowy, może historyczny np. wiktoriański... no sama nie wiem. I dla mnie chyba najważniejsze czyli bohaterowie; tacy których da się lubić, ciekawi i niegłupi. Fajnie by było gdyby przynajmniej, któryś z nich był taki no... mangowy?;p albo taki szalony doktorek tzn. to nie musi być naukowiec byle był trochę zwariowany. itp. itd...
Wiem, że trudno coś z tego zrozumieć ale barrrrdzo liczę na waszą kreatywność^-^ Z góry wielkie dzięki za każdą próbę ;*

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 19-02-2011, 11:13   

Michiyo, polecam cykl "Kroniki wojen Duszków", zaczyna się od "Wojen Duszków". Pierwsza część może na to nie wskazywać, ale fabuła jest totalnie zakręcona, a narracja moim zdaniem genialna. Bohaterowie też są niczego sobie, żadnych półgłówków i jeden ala "szalony doktorek"... albo nawet kilku jakby troszkę poszerzyć definicję.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
wukuwu Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Maj 2011
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2011, 08:05   

Pochłaniam ostatnio wiedźmową sztukę. Od Avallonu po Wiedźmę z Wilżyńskiej Doliny.
Obecnie czytam Andre Norton - Świat Czarownic.
Zaczyna się dość ciekawie a rozwinięcie niczym stare sci-fi. Połowa pierwszego tomu za mną. Narazie średnio wciąga, ale wierze rozkręci. Musi! !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-05-2011, 08:45   

wukuwu napisał/a:
Pochłaniam ostatnio wiedźmową sztukę. Od Avallonu po Wiedźmę z Wilżyńskiej Doliny.
Obecnie czytam Andre Norton - Świat Czarownic.
Zaczyna się dość ciekawie a rozwinięcie niczym stare sci-fi. Połowa pierwszego tomu za mną. Narazie średnio wciąga, ale wierze rozkręci. Musi! !

wukuwu, ten temat służy do odpowiadania na pytania w sprawie sugerowanych tytułów, wrażenia z lektury opisywane są tu. Chyba, że chodzi Ci o to, jakie jeszcze "wiedźmowe" książki możesz przeczytać, w którym to przypadku polecam "Zawód: Wiedźma" i kolejne tomy tegoż.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wukuwu Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Maj 2011
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2011, 10:00   

Pomyślałem sobie tak:
może ktoś to czytał i mi coś podpowie czy warto to dalej czytać a może, że jest to kontynuacja czegoś. Liczyłem na rozwinięcie rozmowy o tej serii ma ponad 20 tomów i wydaje się ciekawą lekturą.
Ok to po usprawiedliwieniu mojej niepełnej wypowiedzi piszesz zawód wiedźma czyje to?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Michiyo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 19 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 24-05-2011, 19:48   

Skoro temat zszedł w stronę wiedźm to może i ja poproszę o polecenie czegoś z czarownicami, magiczkami itp.? Oczywiście wiedźmy Pratchetta, Gromyko czy Wiedźme.com.pl już mam za sobą ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kako Płeć:Kobieta


Dołączyła: 01 Cze 2011
Status: offline
PostWysłany: 01-06-2011, 22:45   

Michiyo, a propos Twojego pytania, polecam Ci prozę Anny Brzezińskiej. Saga o zbóju Twardokęsku (tom 1. Zbójecki gościniec) jest chyba najbardziej znana (czytałam i polecam, zwłaszcza drugi tom sagi). Opowieści z Wilżyńskiej Doliny zebrały jakiś czas temu dobre recenzje, więc też pewnie warto się nimi zainteresować :)

ps. mój pierwszy wpis na forum, więc z góry przepraszam za ewentualne wpadki ;)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Saga Płeć:Kobieta
Półdiablę


Dołączyła: 01 Lut 2007
Skąd: Poznań, zasadniczo
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2011, 10:56   

Czy ktoś mógłby mi polecić coś o odsieczy wiedeńskiej albo o Janie III Sobieskim? Może być powieść.

Edit: Dzięki Kako. Jutro idę do biblioteki, może uda mi się coś dorwać.

_________________
Ci, którzy śnią za dnia widzą wiele rzeczy niedostępnych tym, co śnią nocą.


Ostatnio zmieniony przez Saga dnia 16-06-2011, 20:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kako Płeć:Kobieta


Dołączyła: 01 Cze 2011
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2011, 15:53   

J.Stoye, N. Davies, Oblężenie Wiednia. Spuścizna Sobieskiego a z lżejszych rzeczy Listy do Marysieńki (niekoniecznie o sztuce wojennej...) :))))

_________________
still waters run deep ~~
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 06-08-2011, 21:22   

Czytał ktoś Nocny patrol Siergieja Łukjanienki? Bo ostatnio wygrzebałam w bibliotece jakąś dalszą część, wydała mi się interesująca, ale przerwałam lekturę, żeby w razie czego nie zaspoilerować sobie pierwszych tomów. Warto to wypożyczyć?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 07-08-2011, 10:16   

Szukam książki, w której głównym bohaterem (albo jedną z głównych postaci) jest twarda i niezależna kobieta.
Gatunek sam w sobie obojętny, byle nie stricte fantasy (rycerze i smoki odpadają) oraz romansidła dla bab.
Kryminał, sci-fi, horror itp. itd.
A co do tej bohaterki... Musi to być baba z "jajami", wie czego chce i do tego dąży.
Mam już dość książek, gdzie baby są pierdołowatymi laskami skazanymi na łaskę/nie łaskę facetów.
Jeśli ktoś czytał Cień katedry - Milosa Urbana, to będzie wiedział mniej więcej o jaki charakter mi chodzi.
Ktoś pomoże? ;]

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 07-08-2011, 10:38   

Issina, w książkach Douglasa Prestona i Lincolna Childa występują silne kobiety. W Relikcie i Relikwiarzu np. Margo Green (w następnych częściach cyklu rozpoczętego tymi dwoma książkami też się trafiają), a w Nadciągającej burzy - Nora Kelly.

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-08-2011, 14:28   

moshi_moshi, nawet warto. Przyjemna lektura, choć niezbyt ambitna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group