FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-02-2012, 02:32   

Tak mnie zaintrygowało, co to znaczy, że książka ma "charakter poznawczy"?

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Riv3n Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 18 Sie 2011
Skąd: Śląsk/Pszczyna
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2012, 12:51   

Keii napisał/a:
Tak mnie zaintrygowało, co to znaczy, że książka ma "charakter poznawczy"?

Że można się czegoś dowiedzieć, coś poznać w tym wypadku czegoś o Japonii.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5323448
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2012, 20:52   

Zapewne chodziło Ci o charakter edukacyjny.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Riv3n Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 18 Sie 2011
Skąd: Śląsk/Pszczyna
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2012, 22:02   

Dembol napisał/a:
Zapewne chodziło Ci o charakter edukacyjny.

Charakter poznawczy to normalne określenie, spotkałem się z nim nieraz. Nie wiem czemu jesteście tak zdziwieni jakbym wam ojca grzebieniem zabił.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5323448
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2012, 11:50   

Smocza Franca: Smoki Jesiennego Zmierzchu - miałem ochotę na takie proste, typowe, ale dalekie od salvatorowego emowania fantasy w starym stylu. No i dostałem co chciałem - sprawnie napisana historyjka, bez pretensji do bycia wielką literaturą, ale za to ze sprawnie nakreślonymi postaciami (fajnie widzieć maga, który jest klasycznym neutralem, a nie kolejną kopią praworządnie dobrego Gandalfa czy Elminstera). Przyjemne czytadało, ni mniej ni więcej.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-02-2012, 13:14   

Ej, Elminster jest bardzo Chaotyczny! (przynajmniej w starych opowiadaniach autorstwa swojego twórcy).

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2012, 21:50   

Urawa napisał/a:
Smocza Franca: Smoki Jesiennego Zmierzchu - miałem ochotę na takie proste, typowe, ale dalekie od salvatorowego emowania fantasy w starym stylu. No i dostałem co chciałem - sprawnie napisana historyjka, bez pretensji do bycia wielką literaturą, ale za to ze sprawnie nakreślonymi postaciami (fajnie widzieć maga, który jest klasycznym neutralem, a nie kolejną kopią praworządnie dobrego Gandalfa czy Elminstera). Przyjemne czytadało, ni mniej ni więcej.

Jeśli zamierzasz dalej czytać książki z serii Dragonlance aut Margaret Weis i Tracy Hickman, to polecam dalsze części kronik: „Smoki Zimowej Nocy” i „Smoki Wiosennego Świtu”. Oraz trylogie Bliźniaków: „Czas Bliźniaków”, „Wojna Bliźniaków” i „Próba Bliźniaków”. Wszystkie te książki trzymają poziom Smoków Jesiennego Zmierzchu. Są jeszcze inne książki tych samych autorów z tej serii, ale najlepiej udać, że one nie... istnieją. Poza tym jeśli chodzi o losy bohaterów, to w Próbie Bliźniaków tak naprawdę wszystko się wyjaśnia i kończy. Przynajmniej dla fanów ;p

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-02-2012, 03:19   

Dla mnie wszystko skończyło się na "Smokach Wiosennego Świtu" i gdy zobaczyłem w księgarni książki o bliźniakach, pomyślałem tylko, że niepotrzebnie to doją.
W każdym razie, Grisz, jestem bardzo zaskoczony Twoim postem. Parę lat temu chciałem sobie odświeżyć tę pierwszą trylogię Smoczej Lancy, ale po bodaj 100 stronach nie mogłem tego już czytać. Styl, tłumaczenie (krasnoludowie i elfowie), fabuła i postaci - absolutnie wszystko wydawało mi się beznadziejne, pomimo, że pierwszą styczność z tymi książkami w okolicach gimnazjum wspominam bardzo miło.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-02-2012, 10:08   

Keii, może to dlatego, że mam do czynienia z angielskim oryginałem - toteż nie muszę się męczyć z radosną tfuroczącią polskich tłumoczy (imiona w rodzaju Riverwind czy Goldmoon też przetłumaczono na nasz język? Aż chciałbym zobaczyć polską wersję "Sturm Brightblade" - Szturmowiec Jasneostrze?). Poza tym, jak napisałem wyżej, miałem ochotę na proste czytadło fantasy, coś w stylu Lodossa. Smocza Franca jest dokładnie tym, niczym więcej.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 29-02-2012, 11:05   

Nie, Grisz, imiona pozostały w takiej postaci, w jakiej były w oryginale, ale właściwie zgadzam się z Keiiem - Smocza Lanca to dość nijaka seria, a jedyną ciekawą postacią tam był chyba Raistlin, resztę miałam ochotę radośnie ubić, każdego w inny sposób. Ale nawet Raistlin był na dłuższą metę troszkę denerwujący, takie emo...

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 29-02-2012, 11:13   

Urawa napisał/a:
czy Goldmoon też przetłumaczono na nasz język?

W starych kronikach, czy Legendach jej nazwę własną nie zmieniali. Za to w najnowszych częściach Dragonlance: Smoki Upadłego Słońca przetłumaczyli jej imię na Złotą Lunę.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-02-2012, 11:23   

Easnadh napisał/a:
Nie, Grisz, imiona pozostały w takiej postaci, w jakiej były w oryginale, ale właściwie zgadzam się z Keiiem - Smocza Lanca to dość nijaka seria, a jedyną ciekawą postacią tam był chyba Raistlin, resztę miałam ochotę radośnie ubić, każdego w inny sposób. Ale nawet Raistlin był na dłuższą metę troszkę denerwujący, takie emo...

Trochę winny temu mój znajomy z USA, który polecając mi tą serię, dorzucił, że Laurana to krzyżówka Deedlit z Lelouchem, a póki co widzę raczej klasyczną blondynkę z mieczem. No nic, zapoznam się z trylogią, a na więcej na razie planów nie mam. Mimo wszystko mangowe to trochę jest, całej trójce głównych, męskich bohaterów dorobiono już pairingi, a Tanis powoli składa sobie haremik.

Cytat:
Złotą Lunę.

Oczami wyobraźni zobaczyłem ją z kocimi uszkami księżycem na czole.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2012, 11:34   

Smocza Franca: Tomik 2
Na początku przeżyłem sporego WTF ze względu na irytującą manierę autorów, polegającą na tym, że coś ważnego się wydarzyło, a oni to streszczają w dwóch - trzech zdaniach. No dobra, rozumiem, że gdyby opisywać wszystko, to zamiast trylogii mielibyśmy pewnie siedmioksiąg, ale bez przesady.
Pomysł ze spairingowaniem Sturma z Alhaną był nawet fajny, natomiast najsłabszym ogniwem tego tomu pozostaje Tanis, emujący już tak, że szkoda nawet gadać. Serio, nie rozumiem, co te kobiety w nim widzą. Brodę? Flint jakoś tak ztetryczał. Caramon w przywiązaniu do braciszka zaczyna wykazywać coś wręcz chorego (vide scena z jaskini, kiedy Tika prawie go zgwałciła, a ten twardo pozostał dziewicą, bo przecież ma Rastlina). No właśnie, magus leveluje się bardzo szybko i pytanie, jak długo ta cała zbieranina będzie mu do czegoś jeszcze potrzebna.
Charakteru nabrała za to Laurana, pod koniec nawet zaczynając być interesującą postacią, ale po tym, co zafundował jej tatuś, miała w zasadzie do wyboru albo szybko dorosnąć albo przywiązać sobie kamień do szyi. Fajnym elementem był cały fragment poświęcony gnomom.
...aha, będę zdziwony, jeśli się w trzecim tomie nie dowiem, że Fizban jest cholernym bogiem...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2012, 12:40   

Urawa napisał/a:
anis, emujący już tak, że szkoda nawet gadać. Serio, nie rozumiem, co te kobiety w nim widzą. Brodę?

Brodę pewnie widzi Laurana, zresztą dla niej bycie z pół elfem zawsze było intrygujące.
Kitiara natomiast zawsze lubiła dostawać to co chce, a Tanis jest takim fajnym, wahającym się bezbronnym zajączkiem. No i obydwie panny znają go dobrze z lat młodości, więc pewnie stad też takie nim zauroczenie.

Urawa napisał/a:
a początku przeżyłem sporego WTF ze względu na irytującą manierę autorów, polegającą na tym, że coś ważnego się wydarzyło, a oni to streszczają w dwóch - trzech zdaniach.

Też mnie to rozdrażniło, na szczęście później autorzy się już w takie coś nie bawili.

Urawa napisał/a:
Pomysł ze spairingowaniem Sturma z Alhaną był nawet fajny,

No tak tylko, że
Spoiler: pokaż / ukryj
zaraz po tym wątku można się było domyśleć, że autorzy Sturma ukatrupią.
.

Urawa napisał/a:
Caramon w przywiązaniu do braciszka zaczyna wykazywać coś wręcz chorego (vide scena z jaskini, kiedy Tika prawie go zgwałciła,

Taa... ten półgłówek zawsze był nadopiekuńczy w stosunku do brata. Raist zawsze ciężko to znosił ;p

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2012, 12:58   

Cytat:
No i obydwie panny pamiętają go dobrze z lat młodości, więc pewnie stad też takie nim zauroczenie.

Znany z anime przypadek "przyjaciółki z dzieciństwa", z Tanisem w roli btjt, Kitiary jako tsundere i Laurany jako "typowej głównej bohaterki"?
Cytat:
Kitiara natomiast zawsze lubiła dostawać to co chce, a Tanis jest takim fajnym, wahającym się bezbronnym zajączkiem

W tym coś jest. Scena ze "zdejmij mi buty" była tu wymowna. Zresztą, Kitiara sprawia wrażenie dość sensownej postaci, szkoda, że wprowadzono ją tak późno, kiedy już stała się praworządnie zła.
Cytat:
Taa... ten półgłówek zawsze był nadopiekuńczy w stosunku do brata. Rais zawsze ciężko to znosił ;p

Rastlin słusznie stwierdził, że są jednym człowiekiem, podzielonym na dwa ciała. Do jednego poszedł rozum, a do drugiego mięśnie. Niemniej, do tej pory Caramon mi nie przeszkadzał, spełniał w zasadzie stereotyp wojownika. Po prostu to "rozdarcie" między Tiką a Rastlinem wypada nieprzekonująco.

Aha, zapomniałbym w sumie - cały drugi tomik ciągnął do góry Tas, który nabrał trochę oleju, ale nadal pozostaje sobą. Co zaś się tyczy Sturma,
Spoiler: pokaż / ukryj
będę zdziwiony, gdy w świecie, gdzie bogowie wybijają ateistom szyby w oknach, a wskrzeszanie zmarłych jest na porządku dziennym, nie znajdzie się jakiś sposób na jego ożywienie.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 75 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group