FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 31-05-2005, 12:42   

Wczoraj zmarł Tomasz Pacyński. [']

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-05-2005, 12:44   

... (tak, wiem, spam....... ale troche sie dziwnie czuje czytajac to o czlowieku ktorego widzialam nie dalej niz pol roku temu)
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 31-05-2005, 12:56   

Paskudnie się czuję. Ja z nim tylko parę razy wymieniłem słowa na Wieży Błaznów, ale i tak się paskudnie czuję. Ech...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-08-2005, 10:40   

Właśnie skończyłem czytać "Cesarza" Kapuścińskiego. To zbiór relacji na temat życia i upadku cesraza Etiopii.

Książkę czyta się jak relację z innego świata, coś, czego najdzikszy pisarz fantastyki nie zdołałby objąć.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 14-09-2005, 09:43   

Ha, wreszcie dorwałem Mitologię Iranu Marii Składankowej. Jak już nie raz mówiłem, bardzo mnie ona interesowała i jak na razie nie zawiodłem się. Jedyne w swoim rodzaju połączenie monoteizmu z politeizmem, czyli henoteizm. Do tego początek świata można łatwo porównać do teorii wielkiego wybuchu;P. Na początku bowiem wszystkie dzieła, ja pierwsza roślina, pierwsza krowa, pierwsszy człowiek, istniały tylko w formie idealnych, kulistych "wzorców", przywartych jeden do drugiego "jak powieka do powieki"; dopiero w wyniku ataku Arymana, ichniego szatana, świat się zróżnicował i poszedł w ruch.

Poza tym jeszcze wcześniej istniały duchowe byty idealne, później dopiero przyodziane w ciało, podobne do platońskich. Zresztą uważa się, że na tym micie się właśnie Platon wzorował.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2005, 16:53   

Skończyłam "The Truth" Pratchetta. No co ja mogę powiedzieć, jaki może być Pratchett? Dobry albo świetny :D Jak dla mnie ten był świetny, głównie z powodu
a) Otto Chriek'a. Wampir z samobójczą fascynacją fotografią, który przy robieniu zdjęcia w najlepszym wypadku dostaje spazmów, a w najgorszym zamienia się w kupkę pyłu na dywanie.
b) Organizacji wampirzych abstytentów, którzy w przypadku nadejścia żądzy krwi śpiewają piosenki otym, jak bardzo kochają kakao i jak przyjemnie jest spacerować na słoneczku
c) Pokazania ciekawej relacji ludzie - gazeta
- To co tu napisali to musi być prawda, gdyby nie była to przecież nie pozwoliliby tego drukować.
- Kto by nie pozwolił?
- No, wiadomo... oni.
Po kilku takich uwagach sami wydawcy zaczęli się zastanawiać nad tożsamościąowych "ich", aż doszli do wniosku, że "oni" nie istnieją. ^_^

Poza tym skończyłam pierwszy tom "Jonathana Strange'a i pana Norrella". Przyznam, że na początku książka mnie trochę znudziła, głównie dlatego, że:
Lubię, jak fantastyka ma w sobie trochę mistycyzmu (tak, wiem, że przepowiednie, herosi i magowie strzelający błyskawicami z palców to temat oklepany i schematyczny, ale co ja poradzę, że jednak to lubię)
Pan Norrell nienawidzi wręcz mistycyzmu.
Jako że pan Norrell jest praktycznie jedynym magiem opisanym w pierwszym tomie...
No właśnie.
Dlatego mam pytanie do kogoś, kto przeczytał wszystkie trzy tomy: jak jest dalej? Bo końcówka tego tomu była obiecująca (Vinculus był świetny ^_^)

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 14-09-2005, 17:54   

Coś ostatnio rozpędziłam się z książkami...

1. "Bezsenność w Tokio". Dowcipnie napisane, przyjemnie się czyta, a i można sporą garść ciekawostek o dziwactwach Japończyków wynieść ;)
2. "Kapelusz pełen nieba" Pratchetta (który o dziwo udało mi się dorwać na bazarku dworcowym tańszy o dychę raptem parę dni po polskiej premierze O__o') - No, Pratchett jak to Pratchett, książka świetna :)
3. Trylogia "Eden" Harrisona. Bywa ciężkawa, ale też niezła.
4. "Ruchomy zamek Hauru". Jeśli film jest choć w połowie tak dobry jak książka, to ma duże szanse na znalezienie się na moim "top ten"... (tylko na Boga, dlaczego książkę musiał wydać Amber T_T)

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 14-09-2005, 21:26   

Mai_chan napisał/a:
1. "Bezsenność w Tokio". Dowcipnie napisane, przyjemnie się czyta, a i można sporą garść ciekawostek o dziwactwach Japończyków wynieść ;)
Czytałem, naprawdę niezłe, choć znajoma japonistka (wróciła 3 tygodnie temu) twierdzi że widać że już jakiś czas temu wyjechał, bo pewne sprawy się pozmieniały. Naprawdę świetny przepis na okonomiyaki. Zapisałem, więc można się zgłaszać do mnie lub Maieczki (jeśli jeszcze ma książkę ^^;;)

A ja ostatnio czytałem "Techniki Menadżerskie" Antoszkiewicza, "Narzędzia i praktyka zarządzania zasobami ludzkimi" Juchnowicz, "Principles of project finance" Yescombe'a, szóstego Pottera już skończyłem, a poczytuję "Seikai no Monshou" (Crest of the Stars).

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 14-09-2005, 21:33   

Maieczka książkę z miejsca nabyła drogą kupna po przeczytaniu połowy pierwszego rozdziału w Empiku :D Tego samego dnia miałam książke zaliczoną ;)

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-09-2005, 22:26   

Mai_chan napisał/a:
4. "Ruchomy zamek Hauru". Jeśli film jest choć w połowie tak dobry jak książka, to ma duże szanse na znalezienie się na moim "top ten"... (tylko na Boga, dlaczego książkę musiał wydać Amber T_T)


W jakim dziale i jak dawno temu na to wpadłaś? Może też sobie kupie?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2005, 22:42   

Jest od niedawna, już czytałam. Książka bardzo dobra, ale moim zdaniem trochę nie w twoim stylu, Zeg. A co do filmu... Niestety, gorszy. Bo w zasadzie o czymś całkiem innym, niż książka i tak naprawdę lepiej tego nie uważać za ekranizację, tylko za dzieło "na motywach". Ale i tak polecam pójść.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 14-09-2005, 22:49   

Jak napisał kiedyś "pewien miś": ekranizacje Miyazakiego z oryginałami wspólne mają stroje głównych bohaterów i tytuły;>.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 15-09-2005, 13:43   

Zeg - ja nigdzie nie wynukałam tegoż, mamusię wysłałam, bo chora jestem. Zmolestuj panią stojącą na stoisku w Empiku...

A i do książek przeczytanych dodałabym taki dziwny cykl... Nazwisko Janosch coś panstwu mówi? Facet jest autorem dość dziwnych książeczek dla dzieci. Moja mama jest nimi zachwycona, klasa mojej mamy (pierwszaki) również, a i ja się do nich uśmiecham. O czym są? O misiu i tygrysku. Na przykład o tym, jak to Tygrysek był chory. Albo o wyprawie do Panamy (bo Panama cała jak długa i szeroka pachnie bananami!). A wszystko okraszone uroczymi obrazkami (niekoniecznie grzecznymi - vide królik sikający do czerwonego garnuszka :P)

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 15-09-2005, 20:32   

Też sobie sprawiłam 'Ruchomy zamek Hauru'. I od razu zabrałam się do czytania. Przerwałam jednak w połowie, bo stwierdziłam, że najwyższy czas pochłonąć piątą część Harry'ego Pottera (od pół roku ją trzymam, najwyższy czas oddać). A w drodze z/do pracy: Dorota Terakowska 'W krainie kota'.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-09-2005, 14:41   

Ja kupiłem wczoraj "Portrat Doriana Greya" Oscara Wilde, moja ukochaną książkę. Czemu więc kupiłem ? Cóz, od lat posiadam oryginał, zaczytany i popodkreślany zresztą przeze mnie maksymalnie, którego na dodatek nie pożyczyłbym nikomu ( a i pewnie nawet nikt by nie chciał - ludzie na dźwięk słów "książka po angielsku" reagują strachem - nawet tacy, którzy twierdzą, że znają tenże jezyk ).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group