FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-06-2006, 21:32   

Hm, po dłuższym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że jednak nie chcę czytać Eragona, oddam go jutro :P
Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi podjąć tą jakże nieznaczącą decyzję ;)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 09-06-2006, 22:22   

Keii, słusznie :) Znaczy, możesz zaczać, przeczytaj ze 20 stron i zdecyduj. Ja odpadłam po 50 i zmusiłam się do kolejnych 50 przywiązując się do krzesła - żeby wiedzieć, za co krytykować. Dalej nie poszło... Dokładnie te same zarzuty, co Bianca.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-06-2006, 22:26   

Hm, szczerze mówiąc, Eragon nigdy mnie nie pociągał, pożyczyłem go tak "na zaś", a przy aktualnym stanie rzeczy nie przeczytanie go podnosi po prostu prawdopodobieństwo na nabycie nowej książki Ewy Białołęckiej :>

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 10-06-2006, 20:49   

Ysengrinn napisał/a:
Udai Iran nie jest krajem arabskim. Autor wyraźnie zaznaczył, że Irańczycy są szyitami, czyli, że stoją w opozycji do większości Arabów.


Fakt to mój błąd chociaż jednocześnie Arabowie stanowią dość znaczną grupę etniczną w Iranie, co do szyitów to chciałem zauważyć że wszystkie znane mi źrodła podają że stanowią oni ponad grubo ponad 55% mieszkańców Iraku, który jest zaliczany do krajów arabskich, więc nie jest to jedyne kryterium podziału na kraje arabskie i nie arabskie. Jak widać sytucja w tamtym regionie jest zawsze bardzo skomplikowana - nawet jeśli chodzi o kwestie czysto terminologiczne ;).

Ysengrinn napisał/a:
Ciekawostka, dość absurdalna, z "Mitologii Iranu" Marii SKładankowej (przedmuzułmańskiej, która jednak miała spory wpływ na szyizm) - jako, że Hitler za rasę panów uznał Aryjczyków, czyli jakby nie patrzeć - Irańczyków, część mieszkańców Iranu uznała go za swego rodzaju mesjasza/mahdiego/saoszjanta. Gdy rozeszły się wieści, że nie żyje, twierdzono, że to nieprawda, że ukrył się na dnie oceanu i kiedyś powróci.


Ja tez mam jedną ciekawostkę pochodzi ona z "Rozmów z Katem" Kaziemierza Moczarskiego - jej autor miał raczej umowną przyjmność przebywania w jednej celi z wysoko postawionym zbrodniarzem nazistowskim Jurgenem Stroopem - i ten raczy go swoim światopoglądem mówiącym o tym że Jezus był etnicznie aryjczykiem, Czesi to nordycy, żydzi to z biologicznego punktu widzenia istoty niższe. I to było stanowisko Europejczyka - Więc jak widzisz każdy region świata wymyślał i co gorsza wierzył w jakieś absurdalne filozofie - i nie ma się co dziwić że nie wykształceni i ciągle kontrolowani przez władze Irańczycy uwieżyli w coś takiego.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-06-2006, 17:19   

Skończyłem Róże...

Irian - przestraszyłaś mnie, nie wiem po co...

Opowiadania o Slerbergach to przerobione, potterowskie ficki? Rzeczywiście troche widać. Ale co tam... Jak mówiłem są nieco chaotyczne, ale za to śmieszne i sympatyczne. Czyli takie, jakie być powinny. Rodzeństwo naprawdę da się polubić. Opowiadania o smoczycy i smokobójcy, pisane z punktu widzenia obydwu bohaterów chyba są lepsze, dobry kawałek klasycznego fantasy z niewielkim przymróżeniem oka. "Saga o ludziach MOD-u" także nie jest zła... Jak cała książka - dwa sympatyczne, śmieszne opowiadania.

Bardzo ciekawa pozycja... W znaczący sposób wyróżnia się wśród polskiej fantastyki zdominowanej przez różne ponurackie utwory o jesiennym deszczu padającym nawet na wiosne i krwii krzepnącej w świetle księżyca.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 11-06-2006, 18:31   

No cóż, może po prostu jak się to wszystko czytało wcześniej, to trochę inaczej się do tego podchodzi... Mimo wszystko spodziewałam się czegoś nowego, nie odświeżanego.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-06-2006, 21:13   

No to teraz czekam tylko na dalszy ciąg sagi o Kamyku i spółce.
Ma ktoś może jakieś informacje, kiedy się ukaże? :>

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
coyote Płeć:Kobieta
prof. zombie killer


Dołączyła: 16 Kwi 2003
Skąd: the milky way
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 14-06-2006, 21:28   

A mi się Róża Selerbergu niesamowicie podoba... Jeszcze nie skończyłam, ale wychodzę z założenia, że jeżeli pękam ze śmiechu już od pierwszej strony i potem już nie przestaję, to przeczytać warto xD
EDIT: Do błędu z naleciałościami potterowskimi się przyznaję, Slytherinady nie czytałam przyznaję się bez bicia ^^
Poza tym - ach, być piętnasto- i szesnastolatkiem... To przecież było tak niedawno (cztery i trzy lata, lol XD) i wciąż jeszcze doskonale to pamiętam i ledwo się fotela trzymam ^^

A opowiadania o Ourze i Erilu owszem, znam już, ale zawsze mi się podobały więc nie widzę najmniejszego problemu czytać jeszcze raz ;D

No i nie mówiąc o przepięknych ilustracjach - zaprawdę, ciężko się od nich oderwać.

_________________
I used to rule the world
Seas would rise when I gave the word
Now in the morning I sweep alone
Sweep the streets I used to own
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1918937
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-06-2006, 05:27   

to ja sie moze z tych hymnow pochwalnych wylamie.... Grisznakowi z tytulu "najlepszej polskiej pisarki" moge zwrocic komplement za "malego Ksiecia" - ja rozumiem ze dzisiejsza mlodziez nieiele czyta wiec cokolwiek bardziej ambitnego od Harryego Pottera moze byc dla niej za trudne w odbiorze, ale nawet w fantasyce sie znajdzie troche conajmniej pare autorek piszacych kilka poziomow wyzej od tego co prezentuje soba "Roza..."......

(uwaga: powyzsze zdania tycza sie tylko Grisznaka ktory swojego czasu wyraznie uznal ze jesli komus nie podobaja sie te ksiazki co "powinny" to wyraznie odstaje od jego, Griznaka, poziomu rozwoju/oczytania. a pomiedzy ogolnym "ksiazka jest sympatyczna/zabawna/podoba mi sie" i grisznakowym "ksiazka jest doskonala/swiadczy o niebywale wysokim poziomie autorki" istnieje dosyc wyrazna roznica w skali oceny)

a wracajac do ksiazki....

coz, obawiam sie w porownaniu do poprzednich ksiazek tej samej autorki cisnie mi sie na usta "porazka", i tylko te prerobki potterowskie powoduja ze nie dodam "kompletna"

=========

opowiadanie o "narzeczonej" wzglednie ratuja tylko stosunki "miedzyrodzenskie" - chyba ze autorka ma jakies przekonujace uzasadnienie faktu ze dwojka bohaterow skadinad pozytywnych rujnuje zycie komus tylko a to ze sie zachowuje tak jak oni (czyli usmiecha sie i wdzieczy bo przeciez rodzice kazali)... tylko ze nie planuje wbijania komus noza w plecy. no bo fakt, nie byloby pomyslu na opowiadanie gdyby bohater na przyklad powiedzial "nie", tylko ze on wybiera takie "nie" za ktore placic bedzie nie on a kto inny. i obawiam sie ze "aura tajemniczosci" nie za bardzo takim wytlumaczeniem jest - bo przyciagie awanturnikow a bynajmniej nie spokojnych i statecznych kandydatow ktorych zycziliby sobie panna i jej rodzice.

i nie, bynajmniej nie uwazam ze wszystko co sie pisze musi niesc w sobie wysokie tresci i/lub moral... natomiast bardzo nie lubie kiedy ktos sprzedje bezmyslne okrucienstwo i hipokryzje jako "cos zabawnego"

============

opowiadanie o "agentce dolu" - wyraznie sie sypie w szwach i ma braki potezne braki w "kontaktach miedzyludskich" - gdyby mi ktos zaproponowal randke "bo w sumie szef ma racje i powinien" to lecialby lotem koszacym w sina dal. widac wyraznie ze byl pomysl na "szkolne perypetie" ale cala reszta jest po prostu naciagana (a w szczegolnosci ze "a to moj/jej chlopak" nie padlo gdzies tak na samym poczatku pobytu diablicy w szkole albo na "pamietnym" wieczorku tanecznym - bo jak na kogos kto prowadzi obserwacje agentka wykazala sie kompletnym brakiem spostrzegawczosci)

=================
opowiadania o smoczycy.....

polecam smoki z "kamyka i spolki" albo "male wredne szmagargowe" na czytelni, albo prawie dowolny inny tekst o smoku udajacym czlowieka. bo obawiam sie ze ja za 'kotlet odgrzewany" uznaje wlasnie cos takiego - zebranie do kupy moze i dobrych ale juz N razy uzytych pomyslow bez dodania czegokolwiek wlasnego/nowego.

=================
do "agentow" juz nie doszlam - po smoczycy ksiazka poszla w kat i tam zostala (jako jedna z naprawde niewielu tych ktore mam na papierze)..... po prostu mi szkoda czasu, chyba jednak wole takie polkrasnoludy i pokrewne (znowu czytelnia). a zeby nie bylo, "kamien..." czytalam swojego czasu z prawdziwa przyjemnoscia - wiec to bynajmniej nie jest tak ze mam cos do autorki
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-06-2006, 10:01   

Bianca pisz ciut składniej, bo mam problemy z rozszyfrowaniem o co Ci chodzi momentami... Książką się pewnie bedę musiał zainteresować choćby tylko z przekory, acz na "Tkaczu Iluzji" swego czasu poległem.

Niedawno w Empiku zajrzałem do "michałka" (czyli knigi sygnowanej nazwiskiem Andrzeja Michałka, znanego z paskudnych rysunków i czasami kontrowersyjnych, a czasami zwyczajnie wziętych z sufitu teorii) o Bizancjum (teoretycznie, autor zaczął w starożytnym Rzymie i do Bizancjum prawie nie dotarł...). Facet postawił "nieco" odważną tezę, że praktycznie cała ludność Cesarstwa ulegała coraz większej degeneracji - stawali się coraz niżsi, brzydsi, słabsi, głupsi i bardziej bezpłodni. Co ciekawe dotyczyło to podobno nawet osiedlających się w imperium barbarzyńców, których potomkowie z 2-3 pokolenia również byli karłowaci. Teoria jakoby oparta na odkryciach archeologicznych oraz analizie tekstów z epoki.

Teraz najlepsze - autor nie podał żadnej możliwej przyczyny powyższego. Co ja mam z tym zrobić?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-06-2006, 12:03   

Udai napisał/a:
Teraz najlepsze - autor nie podał żadnej możliwej przyczyny powyższego. Co ja mam z tym zrobić?


Wyśmiać.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-06-2006, 12:08   

Zeg, na Boga, skąd Ci się tam wziął Udai?! A wyśmiać mam zamiar, ale wpierw chętnie się dowiem skąd mu się to wzięło...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-06-2006, 12:10   

Oftop:

Nie wiem... Błąd maszyny chyba. Użyłem szybkiego cytowania i tak już się zrobiło.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-06-2006, 17:15   

Ysengrinn napisał/a:
Bianca pisz ciut składniej, bo mam problemy z rozszyfrowaniem o co Ci chodzi momentami... Książką się pewnie bedę musiał zainteresować choćby tylko z przekory, acz na "Tkaczu Iluzji" swego czasu poległem.

przepraszam, ale o 5 rano po srednio przespanej nocy mnie bylo srednio stac ;)

a co do ksiazki - moze razej slytherinade wez, IMO jednak lepsza jest....
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 15-06-2006, 17:53   

Heh, nie liczyłabym na to, że Ysen się weźmie za Slytherinade ^^''

Przeżył zbyt traumatyczne przeżycia, których dostarczyłysmy mu z Maieczką kiedyś (i czasem dostarczamy nadal =P ) i teraz na słowo "Sunio" krzyczy "APAGE SATANAS!!!"

me kupiła "Róże..." przejrzała, stwierdziła, że jednak jest przeróbka, i odłożyła na razie na bok, za "Dobrym Omenem", i "Wyprawą Wiedźm" które własnie są na tapecie, a o które mi piszczą za plecami ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 19 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group