FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 07-10-2006, 21:23   

Murakamiego to właśnie skończyłam "Na południe od granicy, na zachód od słońca" i czuję się jak przysłowiowa kura przeleciana przez pociąg - coś tam czytałam, wciągnęło mnie nawet, ale za cholerę nie wiem, co to było i o co w tym wszystkim chodziło - kto, kogo, po co, dlaczego?
W ramach nadrabiania klasyki czytam "Obcego w obcym kraju" - pamiętam, że czytałam jeszcze, gdy była w NF i że bardzo mnie wtedy zbulwersowała, teraz to po prostu sympatyczne czytadło z niemiłosiernie głupią, ale nadal sympatyczną główną bohaterką.

Cytat:
U babci natrafiłem na klasykę polskiej fantasy - "Czterej pancerni i pies" Janusza Przymianowskiego.

E, tam, a Jonatana Koota już czytałeś? Miałam kiedyś takie fajne wydanie z przymanowskiego wersją jednego z rozdziałów "Podróży na Zachód".

Cytat:
Czytam sagę o skrytobójcy Robin Hobb, gorąco mi polecaną, zresztą od dłuższego czasu, przez dobrego znajomego. (...)Zobaczymy. Jak w większości przypadków, póki co najbardziej podoba mi się tom pierwszy... jakoś większą sympatią zawsze darzyłam początki niż zakończenia.

Mocna rzecz - zakończenie było taką goryczą polaną z wierzchu lukrem happy endu, że miałam ochotę dorwać autorkę i łeb jej ukręcić.

Cytat:
Cytat:
Ta książka to niesamowity obraz Polski B, a sytuacje w niej opisane zdarzają się naprawdę.


Zdarzyło mi się przeczytać jeden z tomów, i muszę przyznać, że niniejszy obraz Polski bardzo mnie zaniepokoił, a główny bohater o duzych możliwościach i mocno ograniczonych zainteresowaniach zwyczajnie mnie zirytował
.
Dlatego najbardziej lubię "Jakuba w operze", w którym wszechmocny bohater okazuje sie nie taki wszechmocny i nie taki wszechwiedzący. Przyjemna odmiana.
Wiecie, że ta mumia w Muzeum Archeologii w Krakowie jednak nie ma kołka? Co za rozczarowanie. Specjalnie sprawdzałyśmy.^^
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 07-10-2006, 21:27   

Cytat:
E, tam, a Jonatana Koota już czytałeś?


Dziewczyno, ja to cudem znalazłem:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 07-10-2006, 22:00   

Z Murakamim bym uważała przy polecaniu... "Kronika Ptaka Nakręcacza" była przeraźliwie trudna w odbiorze i, choć może w jakiś sposób intrygująca, traktująca o niczym i wszystkim równocześnie. Ja odpadłam, choć z żalem.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 08-10-2006, 09:37   

Ysengrinn napisał/a:
Cytat:
E, tam, a Jonatana Koota już czytałeś?


Dziewczyno, ja to cudem znalazłem:P.

Widocznie wszystkie egzemplarze ugrzęzły w bibliotekach na Sląsku, bo tutaj mamy i po parę kompletów w literaturze młodzieżowej.^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 09-10-2006, 11:16   

zna ktos Tori Koro ( Hai Ran )?? takie historyjki 4 Panel... fajne :)

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 09-10-2006, 22:11   

...po 250 stronach "Blaszanego bębenka" powiedziałem musi być przerwa albo nie doczytam tego do końca bo jest strasznie ciężko ale jednocześnie pozycja jest wartościowa a więc kupiłem sobie "podróże z Herodotem" (twarda okładka) Ryszarda Kapuścińskiego i jest jak zwykle bardzo dobrze - póki co przeczytałem część opowiadającą o pierwszej podróży autora do Indii w roku '56 i drugiej w roku '57 do Chin ... i jedno musze od razu napisać dałbym wszystko żeby też tak móc :(

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-10-2006, 15:52   

"Krzyż i Gilotyna" W.C. Warren - unikajcie tego jak ognia!!
Pisana z pozycji bliskich ojcu rydzykowi historia rewolucji francuskiej, w któej za wszystkim stoją Bóg albo Szatan, ogólnie cyrk niezgorszy, ale zero konkretnej wiedzy. Danton nawraca się pod wpływem Boga i walczy z Szatanistą Robespierrem, Wandejczycy to wrażliwe i łagodne owieczki a o innych paranojach wymyślanych przez autora szkoda gadać.
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-10-2006, 18:22   

"Thud!" Pratchetta skończone, trzyma poziom i jest w sumie ciekawe do samego końca.
Aktualnie dorwane w przecenie "Trzy wiedźmy" tego samego autora, w ramach akcji "przeczytać wszystko ze Świata Dysku".

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
SG Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2006, 23:55   

Własnie jestem w trakcie czytania "Koloru Magii" (pierwsze wrażenie pozytywne, nie wiedzieć dokładnie czemu, przypomina mi to nieco "Trzęsienie Czasu" Vonneguta), zaczynając tym samym swoją... khem... przygodę z Pratchettem. I u mnie także rozpoczyna to akcję "przeczytać wszystko ze Świata Dysku".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5670230
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-10-2006, 00:10   

Hm, osobiście "Kolor Magii" i "Blask Fantastyczny" w ogóle mi się nie podobały, zbytnio zakręcone jak dla mnie ;P

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 14-10-2006, 12:07   

Ja mogę dodać tylko tyle - nie zniechęć się, jeżeli Kolor Ci się nie do końca spodoba. Moim skromnym zdaniem jest najgorszy z całego świata dysku, choć nie taki do końca zuy ^^ Niektórym przeszkadza w nim pewien brak fabuły głównej.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-10-2006, 12:25   

Wczoraj wieczorem zastanawiałem się przez chwilę i już wiem, czemu pierwsze światy dysku mi się nie podobały. Przypuszczalnie było to spowodowane faktem, że czytając je, odnosiłem wrażenie, że w książce istenieje jakieś założenie fabularne, parę postaci głównych i w sumie tyle, brakowało mi swoistej "spoistości" świata przedstawionego (w nowych książkach jest zupełnie inaczej, Ankh Morpork żyje własnym życiem ;)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Arashino Shiro Płeć:Kobieta
władająca czasem...


Dołączyła: 28 Mar 2006
Skąd: Poznań
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
PostWysłany: 21-10-2006, 17:55   

Zastanawia mnie czy przeciętny czytacz wie jak bardzo wykańcza polski rynek wydawniczy czytając książki w Empiku...

_________________
Żyj póki możesz, bo każdy twój dzień może być twoim ostatnim...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
następne+pytanie...
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-10-2006, 18:00   

Mnie z kolei zastanawia, jak można przeczytać całą książkę w Empiku. Osobiście udało mi się przeczytać tylko parę artykułów z czasopisma konsolowego - jeśli czytać książkę, to najlepiej leżąc w łóżku z czymś do jedzenia/picia obok, bez tabunów łażących ludzi ;)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-10-2006, 18:43   

Keii napisał/a:
jeśli czytać książkę, to najlepiej leżąc w łóżku z czymś do jedzenia/picia obok, bez tabunów łażących ludzi ;)

*energicznie potakuje*

Nie tak dawno skończyłam 'Czarem i smokiem' Romualda Pawlaka... całkiem przyjemne w odbiorze, facet ma lekkie pióro. Stanowczo wolę Rosselina od rycerza bezkonnego >.< I to paskudne smoczydło *^__^*
Zastanawiam się nad kupnem drugiego tomu, czytałam juz opowiadanie o mrówkach, było... EKHEM! interesujące.

Poza tym wciąż męczę 'The Dark Glory War', czyli prequel do Dragoncrowna. Jakoś wyjątkowo nie schodzi mi się przeczytać więcej niż 50 stron na raz i dopiero w połowie jestem. W gruncie rzeczy to przypominanie sobie, bo wydanie pl ze 3 razy czytałam. Do tego jeszcze za każdym razem jak zaczynam czytać to pierwszej strony nie rozumiem prawie w ogóle... I w drugą stronę: jak mnie nagle oderwać od lektury, nie zrozumiem o co chodzi w tekście po polsku >.< argh.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 28 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group