FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-10-2007, 11:07   

http://ksiazki.polter.pl/Zawod-wiedzma-fragment-w21300

TADAM! News dotyczy najbardziej oczekiwanej książki Tanuka.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-10-2007, 14:56   

Skończona "Malafrena" Ursuli K. LeGuin, chyba najdziwniejsza książka tej pani. Po pierwsze, nie jest to powieść fantastyczna, ale parahistoryczna, której akcja dzieje się w nieistniejącym państwie Orsinia, będącym po 1815 pod okupacją austriacką. Widać, że LeGuin trzeźwo (co zachodnim pisarzom rzadko się zdarza) ocenia idee rewolucyjne i tego typu prądy (a pamiętać trzeba, że pisarka ta swego czasu mocno fascynowała się anarchizmem). Generalnie rzecz napisana sprawnie, choć zarówno w formie jak i w treści bliższa jest XIW wiecznemu pisarstwu niż bardziej znanym dokonaniom tej autorki.
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-10-2007, 10:37   

Tom Clancy "Splinter Cell: Szach Mat" - kupione kiedyś na dworcu, jako "książka do pociągu", ale dopiero teraz ją przeczytałem. Czyta się jak sfabularyzowaną solucję do gry, sprawnie napisaną, ale bez pretensji czy ambicji literackich. Gry nie znam, gdyż tego typu klimaty w grach nigdy mnie nie kręciły i raczej po nią nie sięgnę, zaś chyba właśnie do fanów serii jest ona adresowana (z drugiej strony, mi brak znajomości gry nie przeszkadzał). Typowe czytadło.
Powrót do góry
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2007, 12:11   

Zegarmistrz napisał/a:
Mimo, że rady z książki w wielu momentach są dość... oczywiste (np. "Przygotuj plan inwestycyjny", "Idź z tym planem do doradcy finansowego i skonfrontuj się z jego wiedzą", "Zanim podejmiesz decyzje inwestycyjną naucz się trochę o temacie" etc.) wydaje mi się, że jest to lektura dość ważna.

To taka specyfika "branży". Mimo iż rady wydają się oczywiste podobnie jak to co piszą w wielu książkach do zarządzania, marketingu, komunikacji i podobnych dziedzin, wielu ludzi zapomina na co dzień o takich podstawach. Szczególnie widać to u młodych przedsiębiorców, często rozkręcających biznes bez pomysłu i planu co albo skazuje go na porażkę albo na poważne kłopoty już na starcie.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
ronin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 29-10-2007, 13:20   

Jonathan Carroll "Biale Jablka" i kontynuacja pod tytulem "Szklana Zupa".
Bardzo psychologiczne, bardzo zamotano-zagmatwane, (mister Chaos w roli glownej) ale czyta sie wysmienicie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-11-2007, 10:39   

Wczoraj o drugiej w nocy skończyłem czytać Wiedźmę. Bardzo przyjemna lektura, Bianca i Ave odwaliły kawał dobrej roboty przy tłumaczeniu i redakcji ;D
Zdziwiło mnie tylko, że książka jest właściwie zamkniętą historią, mimo, że to tylko pół oryginalnego pierwszego tomu.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-11-2007, 18:27   

"Saga o jarlu Broniszu" - słyszałem o książce sporo dobrych rzeczy i rzeczywiście niezła jest. Może nie literatura z najwyższej półki, ale kawał dobrej roboty z całkiem zgrabnym stylem. I bohater, przynajmniej na razie, nie jest ani Romantykczypozytywistą, ani homocydalnym dew(idi)otą.

A w ogóle to... Opadła mi szczęka, że tu, w tym kraju, w latach drugiej wojny, powstała taka książka, a ja dowiedziałem się o niej dopiero jako stary koń, z interneta. Autor jakby nigdy nic pisze o Thorze, Odynie, Światowicie (już kij, że lyterówka), uroczo spolszczonych "berserkierach". Nie to co Żeromski i jego nieszczęsny Swantewit, czy Kossak-Szczucka, wskrzeszająca długoszowe Jessy, Łady, Polela i Hopsiuptralalalę.

Totem ma rację, to zdecydowanie nadaje się na szkolną lekturę. To niesamowite - tylu ludzi głosi miuoźdź do łojczyzny, poszanowanie tradycji i jedynejprawdziwejisłusznej wiary, a nikomu nie przyjdzie do głowy by umieścić w kanonie książki które faktycznie mogłyby kogoś zainteresować, zamiast duchowo ubogacać. Nawet "Krzyżowcy" Kossak-Szczuckiej by się nadawali, o ile by oczywiście wytłumaczyć najgłówniejsze błędy autorki (bo jeszcze ktoś będzie się bawił w rycerza i jak jeden z bohaterów zawiesi sobie dwuręczny miecz na rzemieniu na szyi...).

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 18-11-2007, 18:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-11-2007, 18:36   

Ysen, przeczytaj sobie do kompletu "Wikingów" Jerzego Cepika. Moja młodzieńcza fascynacja Skandynawią wynikała właśnie z tej książki i "Bronisza".
Dodam, że to się nawet lepiej naddaje na lekturę, bo jest krótsze.
Powrót do góry
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-11-2007, 19:55   

ronin napisał/a:
Jonathan Carroll "Biale Jablka" i kontynuacja pod tytulem "Szklana Zupa".
Bardzo psychologiczne, bardzo zamotano-zagmatwane, (mister Chaos w roli glownej) ale czyta sie wysmienicie

Przeczytalam jego "Dziecko na niebie". Podoba mi sie ten pisarz. Ma takie niekonwencjonalne pomysly. Przymierzam sie teraz na "Kraine Chichow"

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 18-11-2007, 23:34   

Dzisiejszy posiłek pociągowy w drodze na Falcon i z powrotem (tak, są wariatki, co tłuką się na jeden dzień, bo tak ^^')

Magdalena Kozak: "Nocarz"
Wampirów w literaturze pałęta się na pęczki w rozmaitych konfiguracjach, tutaj dla odmiany mamy krwiopijców w polskich (ha!) służbach specjalnych. Koncepcja jest moim zdaniem dość banalna: skoro można produkować sztuczną krew, to 1) możnaby się wreszcie dogadać z ludźmi i żyć z nimi na stopie pokojowej, 2) a skoro tak, to w ramach współpracy trzeba pomóc śmiertelnikom tępić tych nieśmiertelnych, którzy oficjalny zakaz picia naturalnej krwi bezczelnie ignorują. Nie tylko dlatego, że najprostszym sposobem na zdobycie takiej krwi jest wgryzienie się komuś w tętnicę, ale przede wszystkim z powodu narkotycznego działania na wampiry ludzkich hormonów i pokrewnych, z adrenaliną na czele.
Przyznam, że za powieściami sensacyjnymi generalnie nie przepadam (nie jestem odpowiednim "targetem" zresztą i nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości), po kilku stronach zaliczyłam więc książkę do kategorii "przeczytać, bo jest pod ręką i zapomnieć". Pierwsze wrażenie: straszny przeciętniak, chociaż zaskakująco miłą odmianą było to, że autorka poruszając tematy fizjologiczne (wspomniane hormony i sztuczną krew chociażby) sprawiała wrażenie osoby, która albo jest lekarzem, albo co najmniej odrobiła bardzo porządnie pracę domową z serii "google is your friend" (notabene dobrze obstawiałam, lekarz :). Akcja toczy się wartko, chociaż przez większą część książki bez specjalnie zaskakujących zwrotów: dobrzy i źli, tłuczemy się, zmiana lokacji, znowu sie tłuczemy... No, taka typowa sensacja, chociaż do klasycznego Ludluma jednak sporo brakuje. Na ile realistyczne (wampirów nie licząc) to wszystko, nie jestem w stanie ocenić, bo na wojskowym sprzęcie, tudzież strukturach oddziałów specjalnych, policyjnych i tym podobnych nie znam się za grosz. Ale jeżeli poziom prawdopodobieństwa jest podobny do tego, który książka prezentuje pod względem medycznym i geograficznym, to prawdopodobnie jest naprawdę nieźle.
Nieco zaskoczył mnie fakt, że w sumie pałętający się tam panowie jacyś tacyz krwi i kości są... Nie żebym była specjalistką od męskiej psychiki, ale nie sprawiali wrażenia ulepionych z zebranego z sufitu wachlarzyka cech, który akurat autorce do głowy przyszedł, bez ładu, składu i prawdopodobieństwa. Początkowo drażniły mnie tylko rytuały wampirzej społeczności, bo przepraszam bardzo, jakieś takie to za bardzo uporządkowane, za grzeczne i za bardzo ograniczające jak na sposób na utrzymanie za mordę grupy facetów, którzy nagle dostają w prezencie supermoce. Bóg, Honor, Ojczyzna? Ze szczególnym uwzględnieniem honoru? I moralności, o-rany-boskie... Ja nie wierzę, żeby to się dało utrzymać w kupie. Na szczęście okazuje się, że nie tylko ja, więc argument trafił do kosza.
Ale piszę o tej książce przede wszystkim dlatego, że w którymś momencie zamrugałam oczkami, poskrobałam się w główkę i stwierdziłam "ok, to nie tak miało być". Wielki, wielki plus za to, że poczułam się autentycznie zaskoczona, może nie dlatego, że zakończenie nie było "do przewidzenia", ale dlatego, że po prostu po sensacyjnej sztampie spodziewałam się innego (przyznaję, głównie z powodu własnej ignorancji, bo istnienie kontynuacji jakoś przegapiłam). Co daje pewne nadzieje na przyszłość.
W pewną dozą zdziwienia stwierdzam, że w sumie to mam ochotę na drugi tom... ^^'

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 19-11-2007, 16:25   

Książki Najgorsze" Barańczaka - zbiór recenzji kilkudziesięciu kryminałów, komiksów, książek "historycznych" i tym podobnych. Coś pięknego, galeria socrealistycznej Chały przez wielkie "CHA". Te merysuistyczne kryminały, te programy imprez, te poradniki... Najbardziej powala "Bez Skrupułów" - głupi ahystokhatyczni oficerowie polscy uciekają (nie wiadomo czemu) z luksusowego (sic) więzienia sowieckiego (strażnicy nie strzelają, bo jakże do Słowian...), po czym wpadają w ręce Niemców i zostają zabici. To nawet lepsze od Drizzta...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Vlyyk Płeć:Mężczyzna
Farseer


Dołączył: 04 Gru 2007
Skąd: Imaginationland
Status: offline
PostWysłany: 04-12-2007, 21:30   

Zdarza się :P ale jeśli chodzi o zło w czystej postaci to chyba będzie to Faraon i jeszcze z tych co pamiętam to Quo Vadis sam zło br..... Skoro było zło niech i będzie dobro i tu polecam prace pana Żambocha z Czech np Sierżanta, pana Piekarę i jego inkwizytora Madderdina. I na koniec mój ulubiony autor Isaack Asimov bez wahania polecam wszystkie jego książki :)

_________________
there is no such thing as innocence only degrees of guilt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8509315
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-12-2007, 22:01   

Vlyyk napisał/a:
polecam prace pana Żambocha z Czech np Sierżanta


Wiesz, jesteś chyba pierwszym czytelnikiem Izaaka Asimova (swoją drogą: przypomnij mi, co on napisał?), który zachwyca się Zambohem. Swego czasu kupiłem Sierżanta, będąc ciekawym, co tam Czesi piszą. Niestety, po tej lekturze i po lektórze "Długiego Dnia Walhali" jeszcze długo się zastanowię, nim wezmę do rąk czeską książkę.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Vlyyk Płeć:Mężczyzna
Farseer


Dołączył: 04 Gru 2007
Skąd: Imaginationland
Status: offline
PostWysłany: 05-12-2007, 15:32   

Asimov jest autorem cyklu o Fundacji (7 tomów i 3 innych autorów), cyklu o Robotach(4 tomy) i znanego wszystkim "Ja, robota", z filmu chodźby :D Inne tytuły to "Fundacja" i np:
"Roboty z Planty Świtu" klasyka si-fi. Co do Żambocha to mimo wszystko uważam go za dobrego pisarza ("Bez litości" szczególnie).

_________________
there is no such thing as innocence only degrees of guilt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8509315
Melisa Płeć:Kobieta


Dołączyła: 07 Gru 2007
Skąd: wiatr wie, w którą stronę wiać?
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2007, 10:42   

Książki warte przeczytania:

Kryminały:
-"Pachnidło" - Patrick Süskind
-"Ojciec Chrzestny" - Mario Puzo

Z życia wzięte:
-"Wyznania Gejszy" - Arthur Golden
-"Antychrysta" - Nothomb Amélie
-"Zła dziewczyna" - Beata Ostrowicka
-"Dobranoc, słonko" - Heidi Hassenmuller
-"Niemy śmiech" - Heidi Hassenmuller

Dla nastolatek:
-"Pamiętnik Księżkiczki" (wszystkie części) - Meg Cabot
-"Pośredniczka" (6 tomów) - Meg Cabot
-"Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów" (4 tomy) - Ann Brashares
-"Pamiętny dzień" - Catherine Clark

Z polskiego fantasy:
-"Siewca Wiatru" - Maja Lidia Kossakoska
-"Obrońcy Królestwa" - Maja Lidia Kossakoska
-"Zakon Krańca Świata" (2 tomy) - Maja Lidia Kossakoska
-"Więzy Krwi" - Maja Lidia Kossakoska
-"Ruda Sfora" - Maja Lidia Kossakoska
-"Kuzykni" - Andrzej Pilipiuk
-"Księżniczka" - Andrzej Pilipiuk
-"Dziedziczki" - Andrzej Pilipiuk
-"Kłamca (tom I)" - Jakub Ćwiek (drugi tom zapewne też jest godny polecenia, ale niestety nie miałam jeszcze okazji go przeczytać)
-"Miasto w zieleni i błękicie" - Anna Kańtoch

To te, które pamiętam na chwilę obecną. Czytałam jeszcze inne książki, ale nie są one warte polecienia. Np: "Szatański Interes" - Tomasz Pacyński, "Wydrwiząb" - Eugeniusz Dębski, "Eragon" i "Najstarszy" - Christopher Paolini (mocno przereklamowane) no i całe mnóstwo jakiś mdłych historyjek miłosnych, które czytałam tylko dlatego, że przyjaciółka mi je poleciła. Nawet tytułów nie pamiętam...

Ps: To mój pierwszy post, więc witam wszystkich ;].

_________________
"Aniele miecza, stworzony z gniewu, przynależny chaosowi - bezczelny, dumny, lecz, przyznaję, odważny - oto mianuję Cię nieszczycielem..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4051588
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 42 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group