FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-12-2007, 12:09   

Cytat:
-"Kuzykni" - Andrzej Pilipiuk
-"Księżniczka" - Andrzej Pilipiuk
-"Dziedziczki" - Andrzej Pilipiuk

Ależ to jest właśnie modelowa literatura dla nastolatek.
Przejdź na dół
Melisa Płeć:Kobieta


Dołączyła: 07 Gru 2007
Skąd: wiatr wie, w którą stronę wiać?
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2007, 12:17   

Niestety nie ;). Przynajmniej ja tak nie uważam. Czytałeś je? Więc chętnie poznam Twoje zdanie na ten temat ^^.

_________________
"Aniele miecza, stworzony z gniewu, przynależny chaosowi - bezczelny, dumny, lecz, przyznaję, odważny - oto mianuję Cię nieszczycielem..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4051588
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-12-2007, 12:25   

Melisa napisał/a:
Niestety nie ;). Przynajmniej ja tak nie uważam. Czytałeś je? Więc chętnie poznam Twoje zdanie na ten temat ^^.


Oczywiście, że czytałem, bo czym bym wypowiadał się autorytatywnie na temat książek, których nie znam? Co więcej, abstrahując już od mojej opinii na ich temat (a uważam je za jedne z najsłabszych, jakie się Pilipiukowi zdarzyły), powyższy pogląd wyraziłem na podstawie zainteresowania, jakie tymże książkom okazywały dziewczęta w wieku gimnazjalno - licealnym (tzn. koleżanki moich sióstr), które to masowo pożyczały te książeczki i zachwycały się nimi. Pamiętaj, że nie każda nastolatka musi obowiązkowo podniecać się "Pamiętnikiem Księżniczki".

Więcej, bardzo się cieszę z tego, że dziewczyny czytały właśnie Pilipiuka. Wszak nie każdy musi startować od Dicka, LeGuin, Zajdla czy Sapka. Trylogia Pilipiuka to dobre, babskie czytadło, adresowane właśnie to dziewcząt w tym wieku.
Powrót do góry
Melisa Płeć:Kobieta


Dołączyła: 07 Gru 2007
Skąd: wiatr wie, w którą stronę wiać?
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2007, 12:32   

To jedyne jego książki które przeczytałam. Nie jest to psychologiczna książka dla dorosłych, jednak nie jest to także pospolite romansidło ;). Nasze zdania są inne, więc dalsza rozmowa może prowadzić do kłótni, zwłaszcza dlatego, ponieważ odnoszę wrażenie, że chcesz narzucić mi swoje poglądy na ten temat ;). Proponuję, aby go zakończyć. Zgadzasz się ze mną?

_________________
"Aniele miecza, stworzony z gniewu, przynależny chaosowi - bezczelny, dumny, lecz, przyznaję, odważny - oto mianuję Cię nieszczycielem..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4051588
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2007, 12:50   

Cytat:
Nie jest to psychologiczna książka dla dorosłych, jednak nie jest to także pospolite romansidło ;).

A któż rzekł, że nastolatki moga czytać jedynie pospolite romansidła? Młode dziewczęta u mnie radośnie rzucają się i na dobre kawałki akcji. Choć faktem jest, że akurat trylogia o kuzynkach, ze swoimi pięknymi, inteligentnymi i poteżnymi "rzeczy niemożliwe od ręki, cuda z dwudniowym opóźnieniem" bohaterkami nadają się raczej dla mniej wyrobionego czytelnika i raczej płci żeńskiej, żeby się należycie utożsamiał.


Cytat:
-"Miasto w zieleni i błękicie" - Anna Kańtoch

Tej autorki akurat najgorsza książka. Ale to w sumie powód do radości, bo im dalej, tym lepiej i więcej dobrej lektury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Melisa Płeć:Kobieta


Dołączyła: 07 Gru 2007
Skąd: wiatr wie, w którą stronę wiać?
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2007, 13:05   

Ja także bardziej preferuje np. "Ojca Chrzestnego" niż takowe pospolite romansidła. Za którymi nie specialnie przepadam. Jednak dla mnie ważne, żebym mogła się pośmiać czytając książke. Tak jak np. książki Meg Cabot ("Pamiętnik Księżniczki" czy "Pośredniczka"). Można by powiedzieć, że to kolejne głupie książki dla dziewczyn o tych wszystkich "cudownych" pierwszych miłościach i pierwszych pocałunkach. Jednak ja czytająć te książki zwróciłam uwagę na styl pisania. Humor w nich zawarty jest niesamowity i to właśnie pod tym względem warte są przeczytania... w porywach nawet przez facetów z niewielką ilością ego ;).

_________________
"Aniele miecza, stworzony z gniewu, przynależny chaosowi - bezczelny, dumny, lecz, przyznaję, odważny - oto mianuję Cię nieszczycielem..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4051588
Vlyyk Płeć:Mężczyzna
Farseer


Dołączył: 04 Gru 2007
Skąd: Imaginationland
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2007, 15:18   

Pośmiać to się można z Jakuba Wędrowycza (seria autorstwa A. Pilipiuka ale głowy za to nie dam :). Ten miły człowiek jest tak komiczną postacią literacką, że chyba nawet Pratchet nie wymyślił większego nonsensu!!!! Szczerze polecam i radze trenować mięśnie brzucha przed lekturą :P

_________________
there is no such thing as innocence only degrees of guilt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8509315
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-12-2007, 15:28   

A to już bardzo od gustu zależy - zachęcony pozytywnymi opiniami zabrałem się za chyba pierwszy zbiór opowiadań. Co prawda doczytałem do końca, ale chyba ani razu nawet się nie uśmiechnąłem. Zdecydowanie nie mój typ humoru.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Melisa Płeć:Kobieta


Dołączyła: 07 Gru 2007
Skąd: wiatr wie, w którą stronę wiać?
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2007, 15:38   

Jeśli dobrze słyszałam... "zawodowy bimbrownik i amator egzorcysta". Także słyszałam na ten temat wiele zachęcających opinii, jednak nigdy specialnie nie ciągnęło mnie do tych książek.

Keii, ani razu? Chyba nie jest aż tak źle ;)? Jakie książki wg Ciebie są godne polecenia i zawarta jest w nich choć odrobina humoru? ;].

_________________
"Aniele miecza, stworzony z gniewu, przynależny chaosowi - bezczelny, dumny, lecz, przyznaję, odważny - oto mianuję Cię nieszczycielem..."


Ostatnio zmieniony przez Melisa dnia 08-12-2007, 15:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4051588
Vlyyk Płeć:Mężczyzna
Farseer


Dołączył: 04 Gru 2007
Skąd: Imaginationland
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2007, 15:39   

I to jest piękne w literaturze:D Właściwie w życiu:P Każdy ma swój gust, mnie Jakub zachwycił.

_________________
there is no such thing as innocence only degrees of guilt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8509315
Melisa Płeć:Kobieta


Dołączyła: 07 Gru 2007
Skąd: wiatr wie, w którą stronę wiać?
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2007, 15:44   

Vlyyk, ile jest tego części? I jakbyś miał jakiś spis książek, albo znał link gdzie są one zawrte no i chciał się nim oczywiście podzielić, to byłabym wdzięczna gdybyś przekazał mi tę wiedzę ;] ;).

_________________
"Aniele miecza, stworzony z gniewu, przynależny chaosowi - bezczelny, dumny, lecz, przyznaję, odważny - oto mianuję Cię nieszczycielem..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4051588
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-12-2007, 15:49   

Melisa, nie zwykłem się uzewnętrzniać przez śmiech podczas czytania/oglądania - zdarza się to dość rzadko. Z godnych polecenia i zabawnych - praktycznie cała twórczość Pratchetta, Wiedźma, Dom Wschodzącego Słońca. Więcej na chwilę obecną nie pamiętam.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vlyyk Płeć:Mężczyzna
Farseer


Dołączył: 04 Gru 2007
Skąd: Imaginationland
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2007, 15:50   

A jest z 5 wszystkie są super aczkolwiek jedna troch mniej super niż reszta :P
A oto tytuły:
"Czarownik Iwanow"(to ta)
"Weźmisz czarno kure..."
"Kroniki Jakuba Wędrowycza"
"Zagadka Kuby Rozpruwacza"
i jeden którego zapominłem za te i za wszystkie grze... znaczy polecam:D

_________________
there is no such thing as innocence only degrees of guilt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8509315
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-12-2007, 15:52   

Vlyyk napisał/a:
Pośmiać to się można z Jakuba Wędrowycza (seria autorstwa A. Pilipiuka ale głowy za to nie dam :). Ten miły człowiek jest tak komiczną postacią literacką, że chyba nawet Pratchet nie wymyślił większego nonsensu!!!!


Może dlatego, że Pratchett nie wymyśla nonsensów, a zajmuje się satyrom?

Jakub Wędrowycz jest z całą pewnością autorstwa Pilipiuka. Kiedyś byłem zwolennikiem tej książki, do dziś dnia z chęciom do niej wracam. Problem polega na tym, że Pilipiuk już zbyt dużo tomów o tym facecie i od dawna zjada już własny ogon. Drugim problemem, który ujawnił się po kilku dyskusjach na konwentach z udziałem Pilipiuka, dwóch flameach oraz lekturze większości jego książek jest to, że facet chyba jednak dużą część tych opowiadań pisał na serio, a nie z przymrużeniem oka.

Vlyyk napisał/a:
i jeden którego zapominłem za te i za wszystkie grze... znaczy polecam:D


Wieszać każdy może Bardzo marna. Odgrzewany kotlet.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 08-12-2007, 16:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2007, 15:57   

Cieszę sie, że zawitała na forum osoba, znająca dobrze twórczość Mai Lidii Kossakowskiej. Miałem okazję przecztać większość książek, o których wspomina Melisa, i pozostały mi po nich mieszane wrażenia. Szczególnie dotyczy to Zakonu Krańca Świata, w moim przekonaniu najlepszej, a zarazem najbardziej nierównej powieść Kossakowskiej.

Pierwszy tom (szczególnie początek) jest znakomity; autorka zręcznie buduje świat, podając wystarczająco dużo informacji, aby móc go sobie wyobrazić, a na tyle mało, by nie pojawiały się niekonsekwencje i absurdy. Fabule nic nie można zarzucić - jest wciągająca, nieprzewidywalna (w pozytywnym znaczeniu tego słowa), i przez większość lektury trzyma w napięcu. Główny bohater - twardy i ponury macho - jest może nieco śmieszny, jednak postacie drugoplanowe zostały świetnie skonstruowane.

Niestety, późnej następuje tom drugi... I zarazem dochodzi do zmarnowania wszystkich tych elementów, które były interesujące na początku. Konstrukcja świata przedstawiona została ze szczegółami - i nie wypada najlepiej, niebzepiecznie kierując się w stronę kiepskich settingów rodem z RPG. Pojawia się deus ex machina (ba, żeby tylko jeden...), wyciągający bohatera z tych czy innych tarapatów. Zakończenie jest przewidywalne i mało ekscytujące, sprawiające wrażenie jakby autorka nie bardzo wiedziała, jak zakończyć całą historię.

Wydaje się, że Kossakowska jeszcze nie do końca opanowała pisanie powieści. Utwierdziła mnie w tym przekonaniu lektura Rudej Sfory, gdzie pojawiły się zbliżone problemy, co w Zakonie; zbytnia szczegółowość opisanego świata, mało ciekawy quest głównego bohatera (również niespecjalnie oryginalnego), i wreszcie zakończenie, miałkie jakieś i bez pomysłu. Aaczkolwiek przyznać trzeba, że wątek postaci z realnego świata zamknięty został w bezbłędny sposób.


Ostatnio zmieniony przez Teukros dnia 08-12-2007, 16:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 43 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group