FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 10-12-2007, 20:34   

Czytałam lata temu, ale wspominam serię bardzo pozytywnie, przyjemnie się czyta, pomysły interesujące, jedynie ogólny wydźwięk przygnębiający. Bardzo dobra lektura dla młodzieży i starszych dzieci.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 10-12-2007, 20:38   

W skrócie: czyta się dobrze. Ma sporo naprawdę ciekawych rozwiązań, większych dziur fabularnych nie pamiętam, bohaterowie interesujący. Teoretycznie dla młodszego czytelnika, ale na moje oko doskonale spełnia funkcję "bajki dla dużych dzieci" - mrocznawe, z fantazją i niekoniecznie oczywistym "morałem".

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 14-12-2007, 15:40   

Dalej czytam Chłapowskiego, dojechałem do powstania listopadowego. Okazuje się, że nie tylko za Napoleona, ale jeszcze nawet wtedy polska kokarda była biała, a nie białoczerwona.
*wyobraził sobie grupkę zdesperowanych muzealników z nożyczkami i nićmi, przyszywających bardziej poprawne politycznie i tru kokardki na historycznych mundurach*

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Pan B Płeć:Mężczyzna
hmm....


Dołączył: 16 Gru 2007
Skąd: ehhhh...szkoda gadać
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2007, 20:17   

Nic nie przebije książek Terrego Pratcheta o świecie dysku i tym co sie tam dzieje.
Przedni angielski humor i niesamowite postaci. Najlepsze jest to że postaci pojawiają się częściej niż w 1 książce a wydarzenia opisane w książkach mają pewną chronologie.
Np:akcja "muzyka duszy" odbywa się po wydarzeniach z "ruchome obrazki".
Żeby w pełni zrozumieć trzeba przeczytać te 20-coś książek.

_________________
Życie to takie czary-mary. Rzadziej czary częściej mary.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11631847
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-12-2007, 20:29   

Narvik 1940 -Eureka! Byli w czasie II WW jacyś Francuzi, którzy chcieli sie bić z Niemcami, a nawet (sic!), francuscy generałowie, którzy potrafili dowodzić. Całkiem ciekawa bitwa, przy okazji której Kriegsmarine dostało największy chyba łomot podczas całej wojny. Na dodatek nasi się tam całkiem pozytywnie zapisali.
Powrót do góry
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-12-2007, 20:43   

Pan B, a czytales juz Going Postal i Making Money? IMO ten watek jest jednak slabszy i tylko mieć nadzieję, że to chwilowe...
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-12-2007, 21:00   

Mi tam Going Postal czytało się bardzo przyjemnie. Co prawda akcja czasem wydawała się być prowadzona trochę na siłę, ale jednak nowy cykl to jakiś powiew świeżości. Niestety z czytaniem Making Money będę musiał poczekać na wersję w miękkiej oprawie, gdyż nie uśmiecha mi się wydawać 95 zł na twarde wydanie. Btw, pomiędzy nimi było jeszcze na przykład bardzo dobre Thud, więc jeśli chodzi Ci o tendencję w nowszych książkach Pratchetta ogólnie, to chyba nie jest tak źle.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-12-2007, 21:09   

Thud faktycznie było niezle.... wiec po prostu mam wrazenie ze watek MvL jest deczko naciagany, bo "autor chcial cos przekazac" i musial jakos bohatera przeprowadzic pomiedzy kolejnymi przekzami...
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-12-2007, 15:52   

Po wielu latach sięgnąłem na nowo po "Opowieści o pilocie Pirxie" Lema. I choć pod wieloma względami książka ta może straszyć archaizmem (także technicznym), to jednak Lem potrafił pisac krótko i na temat, całkiem nieźle radząc sobie w formie opowiadania, niekiedy nawet lepiej niż w przypadku powieści. Litościwie nie ma już tu tych komunistycznych bredni, które zdarzały mu się na początku kariery. Pewne prawdy podstawowe i zagadnienia związane z science fiction wciąż zachowały swój uniwersalny charakter. I za to Lemowi chwała.
Powrót do góry
Rhey Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Paź 2007
Status: offline
PostWysłany: 23-12-2007, 14:32   

Nie dawno skończyłem czytać "Diabła Łańcuckiego" Jacka Komudy. Książka rozgrywa się w moim ulubionym okresie czyli czasach złotej wolności szlacheckiej. W przeciwieństwie do książek takiego Sienkiewicza nie ma w niej idealizowania naszej szlachty co w sumie wychodzi na duży plus. A co najważniejsze czyta się ją bardzo przyjemnie i można się z niej dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy np. czym była intromisja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2007, 13:04   

Z braku jakichkolwiek innych jeszcze nieprzeczytanych książek pdo ręką (ja chcę następny tom Cyklu Barokowego!) sięgnęłam po Davida Copperfielda Dickensa. W oryginale. Mikroskopijnym druczkiem (czcionka 10 w porywach toto jest).

I chyba się starzeję, bo mi się to całkiem dobrze czyta. Wprawdzie jestem na jakiejś 30 stronie dopiero, ale mam szczerą chęć doczytania do końca. A pamiętam, że jak pierwszy raz wzięłam tę książkę do ręki parę lat temu, to odrzuciło mnie po jednocyfrowej liczbie stron.... Heh. Ciekawe.

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-01-2008, 10:39   

Zachęcony przez Zega sprawiłem sobie "Wybór Broni". Dobra rzecz, w jeden wieczór przeczytałem połowę opasłego tomiszcza. Może ustępuje trochę takim książkom jak "Kocioł" czy "Szturm przez Gruzję", ale broń Hasturze, nie twierdzę, że jest zła. Pomysł fajny, czyta się lekko i przyjemnie.
Powrót do góry
Saga Płeć:Kobieta
Półdiablę


Dołączyła: 01 Lut 2007
Skąd: Poznań, zasadniczo
Status: offline
PostWysłany: 09-01-2008, 20:02   

"Dzieje wypraw krzyżowych" Stevena Runcimana - trzy knigi naszpikowane nazwiskami, datami i bitwami, a czyta się jednym tchem. Lepsze niż niejedna powieść przygodowa, a przynajmniej moja wiedza o tamtych wydarzeniach uległa pogłębieniu. Sir Steven ma co prawda swoich ulubionych bohaterów (i to wyraźnie widac w jego książkach), ale ja ich kupuję bez targowania. Od tej pory cesarz Aleksy Komnen jest moją drugą ulubioną postacią historyczną (po Ryszardzie III).

_________________
Ci, którzy śnią za dnia widzą wiele rzeczy niedostępnych tym, co śnią nocą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 10-01-2008, 17:47   

Laurence Rees - "Auschwitz - naziści i "ostateczne rozwiązanie""
Bardzo dobra książka, która wbrew tytułowi nie koncentruje sie wyłącznie na obozie oświęcimskim, ale opisuje dość dokładnie prześladowania Żydów przed i w trakcie drugiej wojny światowej przez nazistów oraz tok myślowy i decyzyjny, który doprowadził oprawców do takiego, a nie innego rozwiązania. Wszystko wzbogacone o przykłady pochodzące z zeznań byłych więźniów obozów i oprawców.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Saga Płeć:Kobieta
Półdiablę


Dołączyła: 01 Lut 2007
Skąd: Poznań, zasadniczo
Status: offline
PostWysłany: 12-01-2008, 00:43   

Przed chwilą skończyłam "Azazela" Borysa Akunina. To pierwsza część przygód Erasta Fandorina. Książka typowo rozrywkowa, taki przyjemny kryminałek w stylu Arsena Lupina - w sam raz na weekend. Chociaż trzecia część serii, "Lewiatan", podobał mi się bardziej.

_________________
Ci, którzy śnią za dnia widzą wiele rzeczy niedostępnych tym, co śnią nocą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 45 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group